Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
197
Cevap
0
Tıklama
50
Öne Çıkarma
Spy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendi

R RaiNFallDown Konu Sahibi
2 yıl (446 mesaj)
Edit: 12.12.2020

Merhabalar,

Fırsatların gösterilmesindeki problem üzerindeki çalışma devam ediyor. En kısa sürede çözmeye çalışıyorum.

Tarama ve eklenti kısmında bir sıkıntı yoktur.

Problem giderildiğinde buradan haber veririm tekrardan.

İyi günler


Edit: 09.12.2020

Merhabalar,

Firefox ve Chrome eklentisi güncellenmiştir. Firefox eklentisi mağazada yayınlandı, Chrome eklentisi ise onay sürecindedir.

Birşey yapmanıza gerek olmadan otomatik kendini güncelleyecektir eklentiler.- Firefox eklentisi Chrome a göre geride kalmıştı bu düzeltildi(Firefoxta Trendyol yoktu, eklendi).

- Otomatik tag ekleme kapatıldı.

- Döviz çevirisindeki hata düzeltildi.


Şuan sitede fırsat gösterme kısmında genel bir sıkıntı mevcut ve ilgili çalışma devam etmektedir.

İyi günlerEdit: 13.08.2020

Merhabalar,
Ekşi sözlükte gördüğüm bu yoruma ve aklında gizlilik ile ilgili sorusu olan arkadaşlar için bir açıklama yapma gereği duydum.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Vatan , Amazon vs gibi online mağazalar için istenilen izinler sadece tarayıcı sekmesinde hangi ürünün aktif olduğunu anlamak için kullanılmakta.

- "accounts.google.com" , bu urli google ile login için gerekli olduğunu düşündüğüm için eklemiştim. Fakat eklentinin hiçbiryerinde bu izinli site ile alakalı bir kod parçası yoktur.Dileyen koda bakabilir.Bir sonraki güncellemede kaldırılmış olacak.

- "Kopyaladığınız ve yapıştırdığınız verileri değiştirme" yani "clipboardWrite" izni. Kopyaladığınız birşeye erişmem mümkün değil sadece sağ üstteki grafiği kopyala butonuna bastığınızda oluşan linki otomatik panoya kopyalamak için kullanılıyor bu izin.

Bu izinler haricinde eklentide aşağıdaki izinler kullanılıyor.

- "storage" - "Veri deopalama izni : Ayarlarınız ve döviz kurları tutuluyor"
- "webRequest" - "Ürün bilgileri, yurtdışı amazon fiyatları, döviz kurları ve servis bağlantıları için kullanılıyor"
- "tabs" - "Sekmelere erişmek için kullanılıyor. Açık olan her sekmeye değil yine sizin izin verdiğiniz sitelerin içeriklerine erişebilir"
- "notifications" - "Notifikasyon yollamak için gerekli izin"

Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izinler düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izinlerdir. Ve eklenti mağazada güncellenmeden önce Firefox ve Chrome tarafından denetlenmektedir.
https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr

Dileyen kullanıcılar eklentinin ayar sayfasından istedikleri sitelerin erişimini kapatabilirler.

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit: 05.06.2020
Merhabalar,

Mail ile bilgilendirme eklenmiştir. Şuan fiyat alarmı gerçekleşen herekse mail atılacak. Ayarlar kısmına mail ve notifikasyon açıp kapatma seçeneği eklendiğinde, bildirim ayarlarını kapatıp açılabilecek şekilde olacak.

Mobil cihazlardahttps://spydrop.app girdiğinizde tarayıcınızın ayarlar(mobile chrome da sağ üstteki üç nokta ) basarak "Ana ekrana ekle" dediğinizde. Siteyi app olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Site mobil cihazınıza bir app gibi yüklenip ana ekrana kısayol eklenecektir.

Gelecek olan güncelleme ->

Fırsat ve arama sayfalarında filtreleme, sayfalama ve sıralama,
Arama sayfasının hızlandırılması.

İyi günler

Edit: 31.05.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Fiyat alarmı kurmayı site üzerinde aktif ettim. Fiyat alarmı kurabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Sadece isim, geçerli bir email ve şifrenizle kayıt olabilir yada Google hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra grafiklerin altından alarm kurabilir yada kurulu olan alarmları değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Profil sayfasında kurduğunuz alarmları görebilir, silebilir yada aktifliğini kapatabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Aynı sayfadaki bildirim cihazları sekmesinde, bildirimlerin atılacağı cihazları görebilirsiniz. Kırmızı alarm simgesine bastığınızda sizden izin ister ve kullandığınız tarayıcı bildirim yollamak için kaydedilir. Örneğin mobil cihazınızda da bildirim almak istiyorsanız siteye mobil cihazdan login olup bildirim cihazları sekmesindeki kırmızı alarm butonuna tıklayıp izin vermeniz yeterlidir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bildirimler cihazlarınıza aşağıdaki örnekteki gibi atılır.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Şuan için sadece Notification şeklinde bildirim atılmakta. Mail ile bildirim seçeneğide eklenip profil sayfasındaki ayarlar kısmına eklenecektir.

Bir sıkıntı yaşamanız durumunda buradan pm ile yada info@spydrop.app mail atabilirsiniz.

iyi günler


Edit: 26.03.2020
Merhaba arkadaşlar,

Bugün Amazon Türkiye Fırsatları Ana konusunda geçen affiliate ve tag ekleme konusuna için bir açıklık getirmek istiyorum.

Uygulama Donanımhaberin yaptığı gibi tıklanılan Amazon linklerin sonuna source veya tag eklemektedir. Amazon.com.tr için affiiate marketing başvuruları kapalıdır. Haliyle uygulama Türkiyeden yapılacak hiçbir alışverişten bir gelir elde etmemektedir. Amazon Avrupa ve Amerika mağazalarında tıklanılan linklerinin ufak bir oranına tag eklemektedir.Bu tag ekleme kullanıcının alışveriş deneyimini ve alacağı ürünün maliyetini kesinlikle değiştirmemektedir. Aksine kullandığınız uygulamanın geliştirilmesi ve devamlılığına yardımcı olmak için yapılmıştır.

Bu tarz bir uygulamanın, bir web sitesi yayınlamaya nazaran yüksek bir maliyeti var. 3 milyona yakın ürün taranırken örümcekler ve proxy servisleri kullanılıyor. Ve bu servislerin çoğu ücretsiz değil. Uygulamanın giderlerini karşılaması için bu tarz affiliate ve reklam gibi gelir modellerini mecburen kullanmak durumundayım. Şuana kadar Avrupa Amazonlarından elde ettiği gelir uygulamanın bir aylık giderini bile karşılamayacak seviyede. Bu şekilde devam etmesi durumunda, benimde severek kullandığım uygulama mı üzülerek kapatmak zorunda kalabilirim.

Ayrıca Uygulamanın eklediği taglerden rahatsız olan arkadaşlar için bir sonraki güncellemede seçenekler kısmına bir seçenek koyacağım. Rahatsız olan arkadaşlar bu seçeneği kapatarak tag eklemeyi kapatabilecekler.

--------------------------------------------
Edit: 23.03.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Firefox eklentisi güncellenmiş ve sıkıntısız mağazaya eklenmiş görünüyor. Fakat Chrome mağazasında uygulama hala "İnceleme için bekliyor" durumunda. Virüs salgını ve yeni geçilen mağaza denetim paneli nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Bir iki aydır bu şekilde inceleme bekleyen veya reddedilen çok uygulama olmuş gruplarda gördüğüm kadarıyla. Reddedilme gibi bir durum olursa konu üzerinden bilgilendirme yaparım.

Hali hazırda yüklü olan Chrome eklentisini sadece Amazon için sıkıntısız kullanabilirsiniz.Onay süreci uzun sürecek görünüyor ancak diğer sitelerin fiyat geçmişini görmek için Firefox eklentisi ve Vatan Bilgisayar harici diğer sitelerden ürünün linkini Spy Drop sayfasında arama çubuğuna yapıştırarak ta fiyat geçmişini görebilirsiniz.


#StaySafe
--------------------------------------------
Edit: 18.03.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Chrome için eklentinin güncel sürümünü yayınladım.Birkaç saate mağazada yayında olacaktır.Firefoxda birkaç gün içinde güncellenicek

Artık Amazon haricinde de kullanabilecekseniz eklentiyi

Yeni eklenen siteler,

Vatan
İnventus
Webdenal
İnce Hesap
Teknosa
CarrefourSA
Media Markt
Hepsi Burada
Migros

Önceden kullandığınız gibi bu siteler üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >

https://spydrop.app da bu sitelerdeki fiyatı gerçekten düşmüş ürünleri görebilceğiniz sayfaları var buradan fiyatı düşmüş ürünleri görebilirsiniz.

Ayrıca fiyat grafiğini rahat şekilde paylaşabilmeniz için eklentide sağ üst kısımda grafiği kopyala butonu vardır. Bu butona tıkladığınızda fiyat grafiği upload edilip panoya kopyalanır.


< Resime gitmek için tıklayın >


https://spydrop.app sitesinde üst taraftaki arama kısmına amazon.com.tr ve hepsiburada.com ürün linkini yapıştırırsanız direk ilgili ürün sayfasına yönlendirilirsiniz.

equasezy1 önermişti, teşekkür ederim.


< Resime gitmek için tıklayın >Hata, bug gibi şeyleri pm yada info@spydrop.app ye mail atabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.


--------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar,

Amazon.com.tr için bir eklenti geliştiriyorum. Bu eklenti üzerinden ürünlerin fiyat geçmişlerini ve yurt dışı Amazon sitelerindeki aynı kod ile satılan ürünlerin anlık fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

Chrome Web Store üzerinden ve Firefox Addons üzerinden yüklenebilmektedir.
https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/spy-drop-amazon-fiyat-takip/

Kullanımı oldukça basittir , Amazon.com.tr üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz. Yurt dışı butonunun üstüne geldiğinizde yurt dışı fiyatları gösterilir. Yurt dışı ile ilgilenmeyen arkadaşlar, uzantı seçeneklerinden bu ayarı kapatabilirler.

Şuan için uygulama beta sürecindedir, belirli kategorilerdeki ürünler taranmaktadır.Taranan kategorilerin listesi aşağıdaki gibidir. Eğer tarama listesinde baktığınız ürün yoksa hemen tarama listesine eklenir ve daha sonrasında olacak olan fiyat değişiklikleri takip edilir.


Uygulama izinleri hakkında;

Uygulamanın istediği izinlerde bulunan "Göz atma geçmişi" şeklinde olan izin. Amazon.com.tr üzerinde hangi üründe olduğunu anlamak için kullanılmaktadır.
Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izin düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izindir.
https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr


-Eklenecek özellikler,

- Fiyat alarmı kurma ve bildirimleri -- Test aşamasında
- Gerçekten fiyatı düşen, fırsat denebilecek ürünlerin site veya uzantı üzerinde gösterilmesi.

Hatalı ve çalışmadığını düşündüğünüz kısımları pm ile yada konu üzerinden bildirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

30.12.2019-
Firefox desteği eklendi
Yurt dışı fiyatları TL ye çevrildi. Seçeneklerden kapatılabilir.- Takip Edilen Kategoriler

Ağ cihazları
Sıvı soğutmalar
Kasa fanları
Isı emiciler
Fan kontrolcüler
Ekran kartı Fanları
Bilgisayar kasaları
Giyilebilir teknolojiler
E-Kitap okuyucular
Kişisel Bakım aletleri
GPS, Navigasyon ve Aksesuarları
Elektronik > Güç aksesuarları
Elektronik > Kulaklık ve Aksesuarları
Mutfak > Çay Kahve
Elektrikli Süpürgeler
Halı süpürgeleri
Buharlı temizleyiciler
Halı yıkayıcılar
Ütüler, Buhar Makineleri ve Aksesuarları
Mikrodalga fırınlar
Küçük Mutfak Aletleri
Güvenlik Kameraları
Kitap ana kategori
Aydınlatma > Ampuller
Aydınlatma > İçmekan aydınlatma > Özel ve dekoratif aydınlatmalar
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiNFallDown -- 12 Aralık 2020; 12:20:45 >

benim tıklamalarımdan gelir elde edebilirsiniz. hatta özellikle bişi alacağım zaman sizin üzernizden gidebilirim. bu kadar ewek var nerden karşılayacak bu arkadaşımız bu işin masraflarını
Yoruma Git
yedikeresekiz - geçen yıl +18
Android eklentisi bekliyoruz değerli kardeşim
Yoruma Git
neozine - 2 yıl +11
Merhaba

Yoruma Git
Yorumun Devamı RaiNFallDown - geçen yıl +6

4 4Vagrant
2 yıl (446 mesaj)
Gayet güzel çalışıyor kullanıyoruz hocam daha da geliştirmen dileğiyle eline sağlık< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D DeliiYaban
2 yıl (166 mesaj)
Elinize saglık hocam çok güzel program< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tnt-2
2 yıl (1289 mesaj)
Atalarına rahmet, söylenecek söz yok ellerine sağlık.
C coderfree
2 yıl (24 mesaj)
Teşekkürler. Teorik olarak mümkünse umarım ileride n11, gittigidiyor, hepsiburada gibi siteler için de görebilme imkanımız olur.
R raistland
2 yıl (68 mesaj)
Ellerine sağlık güzel eklenti olmuş.
Ç Çakaçuka
2 yıl (99 mesaj)
B Balliba
2 yıl (866 mesaj)
Elinize, kolunuza sağlık. Firefox için de geliştirmeyi düşünüyor musunuz?
R RaiNFallDown Konu Sahibi
2 yıl (446 mesaj)
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Mozillayıda ekliyicem hocam buradan bildiririm size.
B Balliba
2 yıl (866 mesaj)
Günaydın, program bende "grafik yükleniyor" kısmında kalıyor. Sorun benden kaynaklı mı bilemedim..
Bu mesajda bahsedilenler: @RaiNFallDown

R Roby
2 yıl (491 mesaj)
Elinize sağlık. Firefox versiyonunu hazırladığınızda (hazırlamayı düşünüyorsanız) deneyeceğim. Chrome (Vivaldi) sistemimde atıl bi' tarayıcı olarak bulunuyor sadece.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M mr.p
2 yıl (222 mesaj)
Vivaldi'de biraz denedim, beğendim. Firefox için bekliyorum ben de. Microsoft Shopping Assistant var buna benzer bir eklenti. İstersen göz atabilirsin fikir almak için.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R RaiNFallDown Konu Sahibi
2 yıl (446 mesaj)
Merhaba,

Firefox için gerekli düzenlemeleri yapıyorum Bu hafta sonu mümkünse onuda yayınlayıp linkini atarım konuya.

Bir sonraki güncelleme ile amazon yurt dışı fiyatlarını Tl olarak görmek isteyenler için seçenek ekledim oda kullanılabilir olacak.

Teşekkürler ilginiz ve desteğiniz için.
Bu mesajda bahsedilenler: @Roby , @hunsolo

C Caslantas
2 yıl (344 mesaj)
Elinize sağlık. Eklentide belli bir markayı, bir ürün çeşidini veya ilgi duyulan kategorileri seçme imkanı ve indirim oranına göre alarm kurma özelliği olsa süper olur. Örneğin yapı markette bir üründe yüzde 40 ve daha fazla indirim olduğunda bildirim gelse.. Özellikle Amazon gibi az sayıda üründe büyük indirimler sunan sitelerde çok işe yarar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E Ekeskin1126
2 yıl (8 mesaj)
Cep telefonu içinde varmı bu eklenti< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R RaiNFallDown Konu Sahibi
2 yıl (446 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ekeskin1126

Cep telefonu içinde varmı bu eklenti
Malesef browser eklentileri mobilde çalışmıyor. Ayrı bir çalışma yapmak gerekiyor. Eğer bir gelişme olursa bu konuda sizi bilgilendiririm.

Eklenti firefox içinde yayınlanmıştır.Aşağıdaki linkten Firefoxa ekleyebilirsiniz.
https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/spy-drop-amazon-fiyat-takip/


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Roby , @hunsolo

B bersgurs
2 yıl (1699 mesaj)
Benzer bir eklentinin yapımına başlamıştım bende yaklaşık 1 ay önce ama bitirmek nasip olmadı. Amazon'a çok istek atınca oluşan engellemeyi nasıl aştınız
C Config
2 yıl (211 mesaj)
Chrome da ''Uzantı dizini profile taşınamadı.'' Hatası alıyorum. Başka eklentileri ekliyor. Avast ve AdGuard yüklü. Win 10

Edit Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Config -- 30 Aralık 2019; 14:50:14 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R RaiNFallDown Konu Sahibi
2 yıl (446 mesaj)
Merhaba,

Birkaç farklı bilgisayarda deneme yaptım fakat hatayı alamadım. Googleda aratınca birkaç öneri çıkıyor bu hatayla ilgili, aşağıya bir link bırakıyorum umarım probleminizi çözer.
https://windowsreport.com/chrome-could-not-move-extension-directory-into-profile/


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Config

C Config
2 yıl (211 mesaj)
Teskkürler verdiğiniz linkteki Çözüm 5 işe yaradı..
Çözüm 5 - Yeni bir Varsayılan klasör oluşturun
Bu mesajda bahsedilenler: @RaiNFallDown