R

Yüzbaşı
25 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
318 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
R
2 yıl
Spy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendi
Edit: 12.12.2020

Merhabalar,

Fırsatların gösterilmesindeki problem üzerindeki çalışma devam ediyor. En kısa sürede çözmeye çalışıyorum.

Tarama ve eklenti kısmında bir sıkıntı yoktur.

Problem giderildiğinde buradan haber veririm tekrardan.

İyi günler


Edit: 09.12.2020

Merhabalar,

Firefox ve Chrome eklentisi güncellenmiştir. Firefox eklentisi mağazada yayınlandı, Chrome eklentisi ise onay sürecindedir.

Birşey yapmanıza gerek olmadan otomatik kendini güncelleyecektir eklentiler.- Firefox eklentisi Chrome a göre geride kalmıştı bu düzeltildi(Firefoxta Trendyol yoktu, eklendi).

- Otomatik tag ekleme kapatıldı.

- Döviz çevirisindeki hata düzeltildi.


Şuan sitede fırsat gösterme kısmında genel bir sıkıntı mevcut ve ilgili çalışma devam etmektedir.

İyi günlerEdit: 13.08.2020

Merhabalar,
Ekşi sözlükte gördüğüm bu yoruma ve aklında gizlilik ile ilgili sorusu olan arkadaşlar için bir açıklama yapma gereği duydum.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Vatan , Amazon vs gibi online mağazalar için istenilen izinler sadece tarayıcı sekmesinde hangi ürünün aktif olduğunu anlamak için kullanılmakta.

- "accounts.google.com" , bu urli google ile login için gerekli olduğunu düşündüğüm için eklemiştim. Fakat eklentinin hiçbiryerinde bu izinli site ile alakalı bir kod parçası yoktur.Dileyen koda bakabilir.Bir sonraki güncellemede kaldırılmış olacak.

- "Kopyaladığınız ve yapıştırdığınız verileri değiştirme" yani "clipboardWrite" izni. Kopyaladığınız birşeye erişmem mümkün değil sadece sağ üstteki grafiği kopyala butonuna bastığınızda oluşan linki otomatik panoya kopyalamak için kullanılıyor bu izin.

Bu izinler haricinde eklentide aşağıdaki izinler kullanılıyor.

- "storage" - "Veri deopalama izni : Ayarlarınız ve döviz kurları tutuluyor"
- "webRequest" - "Ürün bilgileri, yurtdışı amazon fiyatları, döviz kurları ve servis bağlantıları için kullanılıyor"
- "tabs" - "Sekmelere erişmek için kullanılıyor. Açık olan her sekmeye değil yine sizin izin verdiğiniz sitelerin içeriklerine erişebilir"
- "notifications" - "Notifikasyon yollamak için gerekli izin"

Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izinler düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izinlerdir. Ve eklenti mağazada güncellenmeden önce Firefox ve Chrome tarafından denetlenmektedir.
https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr

Dileyen kullanıcılar eklentinin ayar sayfasından istedikleri sitelerin erişimini kapatabilirler.

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit: 05.06.2020
Merhabalar,

Mail ile bilgilendirme eklenmiştir. Şuan fiyat alarmı gerçekleşen herekse mail atılacak. Ayarlar kısmına mail ve notifikasyon açıp kapatma seçeneği eklendiğinde, bildirim ayarlarını kapatıp açılabilecek şekilde olacak.

Mobil cihazlardahttps://spydrop.app girdiğinizde tarayıcınızın ayarlar(mobile chrome da sağ üstteki üç nokta ) basarak "Ana ekrana ekle" dediğinizde. Siteyi app olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Site mobil cihazınıza bir app gibi yüklenip ana ekrana kısayol eklenecektir.

Gelecek olan güncelleme ->

Fırsat ve arama sayfalarında filtreleme, sayfalama ve sıralama,
Arama sayfasının hızlandırılması.

İyi günler

Edit: 31.05.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Fiyat alarmı kurmayı site üzerinde aktif ettim. Fiyat alarmı kurabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Sadece isim, geçerli bir email ve şifrenizle kayıt olabilir yada Google hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra grafiklerin altından alarm kurabilir yada kurulu olan alarmları değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Profil sayfasında kurduğunuz alarmları görebilir, silebilir yada aktifliğini kapatabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Aynı sayfadaki bildirim cihazları sekmesinde, bildirimlerin atılacağı cihazları görebilirsiniz. Kırmızı alarm simgesine bastığınızda sizden izin ister ve kullandığınız tarayıcı bildirim yollamak için kaydedilir. Örneğin mobil cihazınızda da bildirim almak istiyorsanız siteye mobil cihazdan login olup bildirim cihazları sekmesindeki kırmızı alarm butonuna tıklayıp izin vermeniz yeterlidir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bildirimler cihazlarınıza aşağıdaki örnekteki gibi atılır.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Şuan için sadece Notification şeklinde bildirim atılmakta. Mail ile bildirim seçeneğide eklenip profil sayfasındaki ayarlar kısmına eklenecektir.

Bir sıkıntı yaşamanız durumunda buradan pm ile yada info@spydrop.app mail atabilirsiniz.

iyi günler


Edit: 26.03.2020
Merhaba arkadaşlar,

Bugün Amazon Türkiye Fırsatları Ana konusunda geçen affiliate ve tag ekleme konusuna için bir açıklık getirmek istiyorum.

Uygulama Donanımhaberin yaptığı gibi tıklanılan Amazon linklerin sonuna source veya tag eklemektedir. Amazon.com.tr için affiiate marketing başvuruları kapalıdır. Haliyle uygulama Türkiyeden yapılacak hiçbir alışverişten bir gelir elde etmemektedir. Amazon Avrupa ve Amerika mağazalarında tıklanılan linklerinin ufak bir oranına tag eklemektedir.Bu tag ekleme kullanıcının alışveriş deneyimini ve alacağı ürünün maliyetini kesinlikle değiştirmemektedir. Aksine kullandığınız uygulamanın geliştirilmesi ve devamlılığına yardımcı olmak için yapılmıştır.

Bu tarz bir uygulamanın, bir web sitesi yayınlamaya nazaran yüksek bir maliyeti var. 3 milyona yakın ürün taranırken örümcekler ve proxy servisleri kullanılıyor. Ve bu servislerin çoğu ücretsiz değil. Uygulamanın giderlerini karşılaması için bu tarz affiliate ve reklam gibi gelir modellerini mecburen kullanmak durumundayım. Şuana kadar Avrupa Amazonlarından elde ettiği gelir uygulamanın bir aylık giderini bile karşılamayacak seviyede. Bu şekilde devam etmesi durumunda, benimde severek kullandığım uygulama mı üzülerek kapatmak zorunda kalabilirim.

Ayrıca Uygulamanın eklediği taglerden rahatsız olan arkadaşlar için bir sonraki güncellemede seçenekler kısmına bir seçenek koyacağım. Rahatsız olan arkadaşlar bu seçeneği kapatarak tag eklemeyi kapatabilecekler.

--------------------------------------------
Edit: 23.03.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Firefox eklentisi güncellenmiş ve sıkıntısız mağazaya eklenmiş görünüyor. Fakat Chrome mağazasında uygulama hala "İnceleme için bekliyor" durumunda. Virüs salgını ve yeni geçilen mağaza denetim paneli nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Bir iki aydır bu şekilde inceleme bekleyen veya reddedilen çok uygulama olmuş gruplarda gördüğüm kadarıyla. Reddedilme gibi bir durum olursa konu üzerinden bilgilendirme yaparım.

Hali hazırda yüklü olan Chrome eklentisini sadece Amazon için sıkıntısız kullanabilirsiniz.Onay süreci uzun sürecek görünüyor ancak diğer sitelerin fiyat geçmişini görmek için Firefox eklentisi ve Vatan Bilgisayar harici diğer sitelerden ürünün linkini Spy Drop sayfasında arama çubuğuna yapıştırarak ta fiyat geçmişini görebilirsiniz.


#StaySafe
--------------------------------------------
Edit: 18.03.2020
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Chrome için eklentinin güncel sürümünü yayınladım.Birkaç saate mağazada yayında olacaktır.Firefoxda birkaç gün içinde güncellenicek

Artık Amazon haricinde de kullanabilecekseniz eklentiyi

Yeni eklenen siteler,

Vatan
İnventus
Webdenal
İnce Hesap
Teknosa
CarrefourSA
Media Markt
Hepsi Burada
Migros

Önceden kullandığınız gibi bu siteler üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >

https://spydrop.app da bu sitelerdeki fiyatı gerçekten düşmüş ürünleri görebilceğiniz sayfaları var buradan fiyatı düşmüş ürünleri görebilirsiniz.

Ayrıca fiyat grafiğini rahat şekilde paylaşabilmeniz için eklentide sağ üst kısımda grafiği kopyala butonu vardır. Bu butona tıkladığınızda fiyat grafiği upload edilip panoya kopyalanır.


< Resime gitmek için tıklayın >


https://spydrop.app sitesinde üst taraftaki arama kısmına amazon.com.tr ve hepsiburada.com ürün linkini yapıştırırsanız direk ilgili ürün sayfasına yönlendirilirsiniz.

equasezy1 önermişti, teşekkür ederim.


< Resime gitmek için tıklayın >Hata, bug gibi şeyleri pm yada info@spydrop.app ye mail atabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.


--------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar,

Amazon.com.tr için bir eklenti geliştiriyorum. Bu eklenti üzerinden ürünlerin fiyat geçmişlerini ve yurt dışı Amazon sitelerindeki aynı kod ile satılan ürünlerin anlık fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

Chrome Web Store üzerinden ve Firefox Addons üzerinden yüklenebilmektedir.
https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/spy-drop-amazon-fiyat-takip/

Kullanımı oldukça basittir , Amazon.com.tr üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz. Yurt dışı butonunun üstüne geldiğinizde yurt dışı fiyatları gösterilir. Yurt dışı ile ilgilenmeyen arkadaşlar, uzantı seçeneklerinden bu ayarı kapatabilirler.

Şuan için uygulama beta sürecindedir, belirli kategorilerdeki ürünler taranmaktadır.Taranan kategorilerin listesi aşağıdaki gibidir. Eğer tarama listesinde baktığınız ürün yoksa hemen tarama listesine eklenir ve daha sonrasında olacak olan fiyat değişiklikleri takip edilir.


Uygulama izinleri hakkında;

Uygulamanın istediği izinlerde bulunan "Göz atma geçmişi" şeklinde olan izin. Amazon.com.tr üzerinde hangi üründe olduğunu anlamak için kullanılmaktadır.
Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izin düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izindir.
https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr


-Eklenecek özellikler,

- Fiyat alarmı kurma ve bildirimleri -- Test aşamasında
- Gerçekten fiyatı düşen, fırsat denebilecek ürünlerin site veya uzantı üzerinde gösterilmesi.

Hatalı ve çalışmadığını düşündüğünüz kısımları pm ile yada konu üzerinden bildirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

30.12.2019-
Firefox desteği eklendi
Yurt dışı fiyatları TL ye çevrildi. Seçeneklerden kapatılabilir.- Takip Edilen Kategoriler

Ağ cihazları
Sıvı soğutmalar
Kasa fanları
Isı emiciler
Fan kontrolcüler
Ekran kartı Fanları
Bilgisayar kasaları
Giyilebilir teknolojiler
E-Kitap okuyucular
Kişisel Bakım aletleri
GPS, Navigasyon ve Aksesuarları
Elektronik > Güç aksesuarları
Elektronik > Kulaklık ve Aksesuarları
Mutfak > Çay Kahve
Elektrikli Süpürgeler
Halı süpürgeleri
Buharlı temizleyiciler
Halı yıkayıcılar
Ütüler, Buhar Makineleri ve Aksesuarları
Mikrodalga fırınlar
Küçük Mutfak Aletleri
Güvenlik Kameraları
Kitap ana kategori
Aydınlatma > Ampuller
Aydınlatma > İçmekan aydınlatma > Özel ve dekoratif aydınlatmalar
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
Şikayet etme bölümündeki mesaj sınırı
Şikayet etme kısmındaki mesaj alanına çoğu zaman ufak şeyler yazıyoruz ancak . Bazen yeri geliyor uzun açıklamalar yazmak zorunda kalabiliyoruz . Böyle durumlarda okadar yazı yazdıktan sonra şu alttaki mesajı görüp o yazdığımız yazıyı silmeye başlıyoruz 500 karaktere tamamlamak için .Mesaj bölümündeki karakter sınırlamasının arttırılmasını istiyorum .

< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
Corsair 500r White - Güncel 07.03.2014
Merhaba arkadaşlar tekrar bir mod konusu ile birlikteyiz . Daha önce Xbox360 kasasına htpc kurmuştum . Forumda konusu mevcut , imzamdaki linktende inceleyebilirsiniz .Bu defa nasıl bir kasa çıkacak ortaya inanın ben bile tahmin edemiyorum ancak sadeliği bozmamaya çalışacağım .


< Resime gitmek için tıklayın >


Şimdilik elimde olan parçalar bunlar . Yakın bir zamanda ram alıp sistemi çalışır hale getiricem ancak mod işlerini zaman buldukça yapacağımdan dolayı biraz yavaş ilerleyecek . Ekran kartı ise amd nin özel soğutmalı 290 ları bekliyorum henüz karar verebilmiş değilim . Sistemde sıvı soğutma kullanmayı düşünüyorum , benim için ilk olucak ancak öncedende hevesliydim bu konuda bir çok kez araştırma yapmıştım kısmet bugüneymiş .

Önceki moduma baktıysanız herşeyi hazır almaktansa yapabileceğim şeyleri elle yapmaya çalışıyorum . İlk olarak kasaya bir rezervuar yapmak istedim .

< Resime gitmek için tıklayın >

5mm plexiden kestiğimiz parçalarımız . Parçaları kloroformla yapıştırdıktan sonra rakor deliklerini açıp rakorları bir güzel monte ettim .

< Resime gitmek için tıklayın >

Aslında buradaki amacım çift 5.25 slotuna göre yapmaktı ancak artık ölçüm hatalarımı diyelim yoksa acemiliktenmi desek 5,25 slotuna bir türlü sokamadık ^^

Hemen tasarımda bir değişikliğe gidip Swiftechin micro rezervuarından birazda çalıntı yaparak ^^ yeni tasarımımızı yaptık . Bence çok daha güzel oldu .

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
R
8 yıl
1-200 tl Arası 3g li İnternete girebilen Telefon
Merhaba arkadaşlar asker kuzenim için internete, facebooka vs girebilen 3g li bir telefon arıyorum . Şarjı da biraz iyi olmalı ki malum asker kendisi dk başı şarj etmesi pek mümkün değil . Ben 2. el Samsung s8300 lere baktım oldukça iyi ve işimize yarar gibi duruyorlar fakat başka tavsiye ettiğiniz alternatifler varmı ? Wifi olup olmaması önemli değildir 3g kullanıcak kendisi .
R
9 yıl
Xbox 360 HTPC Mod
Evet arkadaşlar tv nin yanına bir htpc yapmak için uzun süredir araştırma yapıyordum.Ve projeye başlama kararı aldım .Bi kaç kasa modifiye etmiştim elim yatgın bu işlere bakalım bu işin sonunda ne çıkıcak ^^

başlangıç olarak bugün kadıköyden boş xbox 360 kasası aldım ve işlemci olarak i3 2100 siparişi verdim anakart olarakta mini Itx 1155 soket bir anakart kullanıcam . şimdilik sadece kasanın boş resimleri^^

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.