moderatörler hafta sonu izinli mi ya bu nedir 2 mesajda bir banlaya banlaya bitiremediler bunları arkadaş |
Benim B9 dahili 30 küsür altyazıdan sonraki altyazıları tanımıyor, örneğin Türkçe 40. sırada ise tanımıyor. Sonraki serilerde bu sorun yokmuş. Harici altyazılar filmin olduğu klasörde film ile aynı adda ise otomatik tanıyor. Harici altyazı indirebileceğiniz web siteleri mevcut: https://turkcealtyazi.org/index.php https://www.opensubtitles.org/tr Harici altyazı indirme, ismini değiştirme, film klasörüne kopyalama gibi işlemleri telefonumdan; bir önceki mesajımda paylaştığım SMB sunucu hizmeti sayesinde yapıyorum. Hemde telefonun dahili dosya gezgini sayesinde. Telefon Samsung, Android sisteme sahip... |
Değerli bilgiler için çok sağ olun harika bi paylaşım oldu. Yalnız benim telefon androidli Huawei mate 20 pro dahili dosya gezgininden USB ye erişemedim. Buna bi bakacağım bakalım.. |
rica ederim. sevindim bende atmos aldığınıza iyi günlerde kullanın |
Ahahahah hep sizin yüzünüzden uslu uslu platformlarda ne varsa izliyordum forumu takip ettikçe iş yükseliyor ![]() |
Android'de ağ depolamasına izin veren tüm dosya gezginlerinden ilgili HDD'e ulaşabilirsiniz. Örnek CX, Solid Explorer, x-plore, Total Commander gibi... Ama önce modem ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olun. Hatta domain adı aldıysanız webDAV aracılığıyla dışarda da olsanız bağlanabilirsiniz. Keenetic'in şu makalelerine bir göz atın: https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000812220-Windows-a%C4%9F-dosyalara-ve-yaz%C4%B1c%C4%B1lara-ortak-eri%C5%9Fim- https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360012308540-WebDAV-protokol%C3%BC-ile-bir-USB-s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCne-ba%C4%9Flanma |
IMAX formatındaki filmlerde sorunsuz izlenir. Ama IMAX TV'lerde çok belirgin bir fark oluşturmuyor. Kabaca filmde geçen sahne geniş ise görüntüyü alta üste siyah band atarak geniş veriyor (Sinema perdesine göre küçük kalan TV'lerde çok istenen durum değil). Karanlık, aydınlık sahneleri daha vurgulu yapıyor (aydınlık sahnelerde TV'nin max parlaklığı ne elveriyorsa, karanlık sahnelerde OLED, LED panele bağlı olarak başarılı oluyor). Seste vurgulu sahneleri öne çıkarıyor gibi detaylar işte... |
Bitmek tükenmek bilmeyen yardımseverliğiniz için çok teşekkürler hocam, sayenizde hallettim her şeyi. Şu an dört dörtlük bir şekilde yerimden kalkmadan download başlatıp, altyazı indirip, 4k hdr ddp filmleri izleyebiliyorum. Çocuk olduktan sonra ne eskisi gibi her gece dizi izleyebildim, ne de güncel filmlere bakabildim. Ama uykusuz kalma pahasına oyunlardan vazgeçmedim. Şimdi eksik kaldığım filmleri ve dizileri deneme zamanı. 2017 den günümüze kadar olan gözümden kaçan filmleri listeme alıyorum. |
Disney dışında ımax destekleyen platform olmadığı için orada izledim sadece keyifli oluyordu, şimdi baktım stremio da oppenheimer versiyonlarına ımax sürümü varmış daha çok sevdim platformu :) |
Buna çok sevindim. Her fırsat bulduğumda bu konfor imkanını forumdaşlarla paylaşmaya çalışıyorum. Burda en önemli faktör yetenekli bir modem/router sahibi olmak. ISS'lerin verdikleri modem/router'lar kısıtlanmış oluyor. Reklam gibi olacak ama ben Keenetic ile tanıştıktan sonra ufkum çook genişledi. Birde Android telefonun özgür genişliği ile konforun dibine vuruyorum 😀... |
Arkadaşlar merhaba aslında eski bir konu ama eski yazılarda aradım bulamadım 999b mevcut , kullandığınız ses/kanal ayarlarınızı paylaşabilirmisiniz karşılaştırma yapmak için , tsk ederım |
Arkadaşlar acil destek lütfen Tv de ses codeclerinde sadece fotoğrafdaliler destekleniyor ve sinema sistemimde DTS X ve DOLBY ATMOS var. Sizce bu sinema sisteminden Atmos ve Dts X ses özellikli film izleyemem mi? < Resime gitmek için tıklayın > |
Kesinlikle çok büyük bir konfor imkanı sunuyor, tabi TV ve modem bunda çok etkili. Hem LG oled olsun hem keenetic modem olsun aldığıma kesinlikle pişman olmadığım ürünler, ki 990c soundbar da öyle.. |
Sağolun hocam, Kodi ile dd ses aldım ancak Stremio ile alamadım, acaba başka bir ayarını var mı?, stremio nun mobil versiyonunu kurdum, Android tv mağazasındaki stremio da Sound pass ayarını bulamadım. |
DTS:X'in, TrueHD Dolby Atmos'un TV'deki kodekle işi yok ki. TV bu seslere dokunmadan atlamalı/düz geçiş (passthrough) ile eARC HDMI aracılığıyla ses sistemine iletecek. Bunu TV dahili oynatıcısı yapamıyor; HDMI'dan bağlanan, destekli bir harici oynatıcı (Zidoo z9x, Nvidia Shield TV Pro gibi) yapabilir. Hatta DTS:X TV üzerinden değil, direkt ses sistemine bağlantı istiyor... |
Ben disneye üyeyim tv 75" umax versiyonu varsa alsa diğerini izlemem |
|
|
Bu arada masterchef müziği ne tatlı bas vuruyormuş yahuu şimdi farkettim 😂 |
Şimdi bunu niye yazdım. Medya dosyası tam inmeden, indirilme aşamasında da kullanılabilir mi? Neticesinde stream olarak izlerken dosya geçici belleğe (istenirse kalıcı olarak hafızaya) iner. Dosyanın tamamı inmeden bazı programlar analiz yapamıyor. Sıralı inmesinden dolayı (medya player'lar tanıdığına göre) MediaInfo'nun tanıma ihtimali fazla. Ben denemedim, eğer tanımaz ise sebebi budur...
Bunun haricinde MediaInfo'yu her türlü medyayı analiz etmek için kullanabilirsiniz.
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @Tugrall