Anne ve babanızın size 1 gram bile faydası olmadığını düşünün, yine de sevgi besler miydiniz? Bakın genel faydadan bahsediyoruz aklınıza ne geliyosa, fayda sıfır.
Biri çıkıp dedi ki, anam-babam çok şefkatsizdirler, onlara nasıl itâat eyleyeyim? Resûlullah “sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki: (Anan seni dokuz ay karnında gezdirdi. İki sene emzirdi. Seni büyütünceye kadar koynunda besledi ve sakladı, kucağında gezdirdi. Baban da seni büyütünceye kadar birçok zahmetlere katlanarak seni besledi. İdâre ve maişetini temîn eyledi. Sana dînini, îmânını öğrettiler. Seni islâm terbiyesi ile büyüttüler. Şimdi nasıl olur da, şefkatsiz olurlar? Bundan dahâ büyük ve kıymetli şefkat olur mu?)
Bakın genel faydadan bahsediyoruz aklınıza ne geliyosa, fayda sıfır.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >