Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
504
Cevap
19403
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Şimşek Otogaz Destek -(Ankara) Sorun Cevaplıyoruz ... (26. sayfa)
S
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Prins'in üniversiteler ile yaptığı detaylı araştırmalar, LPG’nin direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar dahil tüm içten yanmalı motorlar için çok elverişli bir yakıt olduğunu göstermiştir. Motora veya supaplara zarar veren en önemli etken yanma sırasında ve sonrasındaki hava+yakıt karısımıdır. Karışımın fakir veya zengin olması aracınıza zarar verilmesine neden olur. Özellikle euro5 sınıfı araclarda emisyonlar, dolayısıyla karışım oranı araç için çok kritiktir. Teknolojik olarak araca uyum sağlayamayacak sistemler aracınıza zarar verebilir. Prins, üstün teknolojisi sayesinde benzinle bire bir özelliklerde çalışır. Prins sistemi bulunan tüm motorlarla uyumlu çalışabilen LPG ile birlikte ihtiyaç duyulan katkı, basınç altında motora enjekte edilir. Böylece supaplar ve supap yataklarında aşınmanın önemli ölçüde önlenmesi sağlanır.A
geçen ay
Çavuş

Araçta Ramses oto gaz takılı gaz kesici nerede yer alıyor. Regülatör üstünde mi?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

sayın @asemihc

Ramses lpg kitlerinin gaz valfi regülatör üzerinde olanıda var olmayıp ayrı bulunanıda var .Tabiki sizinkini görmek gerekli .
Bu mesajda bahsedilenler: @asemihc
W
geçen ay
Çavuş

Arabamda brc my11 sıralı regülatör var. Atiker 130kw sıralı regülatör ile değiştirsem bi sorun yaşarmıyım? Arada 3 4 bin fiyat farkı var< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

ORJİNAL ISI MÜŞÜRÜNÜ KULLANDIKTAN SONRA SORUN OLMAZ DÖNÜŞÜM APARATLARI VAR PİYASADA MUTLAKA ORJİNAL ISI MÜŞÜRÜNÜ YENİ BEYNE DAHİL ETTİRİN


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Wsscx
W
geçen ay
Çavuş

Teşekkür ederim cevap için , eski regülatörde ısı müşürü yok , oyüzden yeni atikerde ısı müşürünü kullanmayacağım o halde.

Normalde bi depo tank ile 320km yol gidiyorum , son zamanlarda 1 depo ile 200km gitmeye başladı , içinde çeyrek depo gaz olmasına rağmen araba kendiliğinden benzine atıyor. Sanırım basınç yetersiz geliyor. Bunun sebebi regülatör olmasi muhtemeldir değilmi? Oyüzden değistireceğim de< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @simsekotogazankara
S
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

BASINÇ DÜŞÜK AYARLANMIŞTIR LÜTFEN KONTROL EDİNİZA
2 hafta
Er

merhaba sayın @simsekotogazankara

montaj yapılan yer bölge distrübütörü vasıtasıyla Hollanda'ya ulaşıldı. ancak sanırım bunu mail yoluyla yapıyorlar. Yaklaşık 15 gün oldu bildireli. Ancak online olarak araca bağlanılmadı hiç bir şekilde.

Bu süreçte süreç uzun mu sürüyor bunu merak ediyorum. bu kadar uzaması da gerçekten can sıkıcı bir durum. araba devir düzensizliği yapıyor o da nerdeyse şanzıman titremesine sebep oluyor ilk kalkış anında.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @simsekotogazankara
S
2 hafta
Yüzbaşı
Konu Sahibi

sayın @artarakazalan 

Hollanda da değişik yerli bayramlar üst üste geldi şuan bu yüzden biraz gecikme olmuş olabilir montaj firması takip dosyası oluştursun hollandaya atılsın böylece çözümleniyor .hiç merak etmeyin mutlaka çözümlenir prinsin arge kısmına güveniyoruz .
Bu mesajda bahsedilenler: @artarakazalan
S
geçen hafta
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Takviye Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Akü takviyesinde doğru bir akım ve kişisel güvenlik önlemleri için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • Öncelikle akülerin bağlanması için kullanacağınız akünün aynı amper değerlerinde olmasına dikkat etmelisiniz. 
  • Akü takviye yapma işlemine başlarken akü kablolarının pervane, egzoz gibi hareketli ya da yüksek ısılı alanlara temas etmemesine özen göstermelisiniz. 
  • Yine kabloların takılması esnasında yüzük, bilezik ve saat gibi metal türevi aksesuarları çıkarmalısınız. Bunun sebebi herhangi bir kısa devre oluşumu durumunda, metal parçaların ısınmasının önüne geçmektir.
  • Her iki araç da çalıştıktan ve akü şarj edildikten sonra ilk olarak boş akülü araçtan ve ardından dolu akülü araçtan kabloları çıkarıp şarj işlemini sonlandırmalısınız.  DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.