Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Silah Mekanizmaları

K
karafetva Konu Sahibi
10 ay (1816 mesaj)
Kızaklı tabir edilen her yerde gördüğümüz şarjörlü tabancalardan, toplu ve eski tarihlerde acaip mekanizmalı bir sürü değişik tarzda silah var. Her bir farklı mekanizma bir mantık barındırmak zorunda. Mesela namlunun geç açılması için; büyük silahlarda namludaki basınç, küçük silahlarda da kızağın geri geldiği yerdeki pozisyonu kullanılır.

Toplu tabancalar az mermi alır ama tam güçte atar. Pek tabii tetikleri horozu kaldırması gerekir ve ya elle kaldırırsınız. Yani demode bir sistemleri var. Peki kızaklı geri gelmeli, namlusu şahlanmayı azaltacak biçimde altta olan ve de horozunu otomatik kaldıran bir toplu tabanca duymuş muydunuz?
Videoyu izlemek için tıklayınız
K
karafetva Konu Sahibi
10 ay (1816 mesaj)

K
karafetva Konu Sahibi
8 ay (1816 mesaj)

K
karafetva Konu Sahibi
7 ay (1816 mesaj)
Videoyu izlemek için tıklayınız
Hareketli namlu namlu arkasının geç açılmasını ve merminin dah hızlı çıkmasını sağlar, namlu ve namlu arkası kısa mesafe birlikte gelir bu esnada mermi namludan çıkmış olur ve ardından namlu arkası namludan ayrılır ve yeni mermiyi alır bilirsiniz. Bu silahta ise, namlu ve namlu arkası komple sonuna kadar beraber gidiyor sonra namlu arkası orada kilitleniyor önce namlu ilerleyerek pozisyon alıyor. ardından namlu arkası da ilerleyerek mermiyi namluya çakıyor. Eski ve gayet enteresan....
M
mavi-kaplan
7 ay (374 mesaj)
Bunları her nasılsa kaçırmışım ... acaba silah tamir edenlerin de forumları var mıdır? Teşekkür edrim gerçekten eşsiz değişik mekanizmalar gördüm sayende.
K
karafetva Konu Sahibi
4 ay (1816 mesaj)

K
karafetva Konu Sahibi
4 ay (1816 mesaj)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.