Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
4787
Tıklama
4
Öne Çıkarma
SAMSUNG DİZÜSTÜ BİOS ŞİFRESİ(PASSWORD) NASIL KALDIRILIR? (BİRÇOK MARKA İÇİNDE VAR!)

B brownman Konu Sahibi
7 yıl (10 mesaj)
SAMSUNG DİZÜSTÜ BİOS ŞİFRESİNİ UNUTTUM DİYE ÜZÜLME SIFIRLAMAK (RESET) ATMAK ARTIK ÇOK KOLAY!!!

DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIN BİOS ŞİFRESİNİ(PASSWORD) UNUTTUNUZ MU? RESET ATMAK ARTIK ÇOK KOLAY!!

ŞİMDİ AŞAĞIDAKİ ADIMLARI TAKİP EDİN!!!

Samsung NP R540 JS06TR Laptop'un bios şifresini unutmuştu. Laptop'u kasasını açtım bios pilini çıkardım olmadı, biraz internette araştırdım baktım reset jumper yeri varmış kısa devre yaptığın zaman şifre sıfırlanıyormuş denedim ama yinede olmadı. Ne yaptıysam olmadı. En son dedim mutlaka administrator şifresi vardır onu bulurum dedim fakat öyle bir şey de yokmuş. Bunu araştırır iken baktım bir alman blog sitesinde bununla ilgili makale varmış onu okudum ve sonunda sorunu çözdüm. Şifreyi üst üste 3 defa yanlış girdiğiniz zaman size bir kod veriyor, işte bu kod sizin bilgisayarınızın bios şifresi. Bu kodu alıp ekte ve linkte bulunan programı indirip çalıştırıyorsunuz ve kodu soruyor, kodu programa yazıyorsunuz ve bir enter ile bilgisayarınızın bios şifresi karşınıza çıkıyor harika!!!

https://drive.google.com/file/d/0BwSwunW34r7CY19UQ3ZXb2VZSVU/view?usp=sharing <---- Programı indir....


programı indirip çalıştırıyorsunuz ve kodu soruyor, kodu programa yazıyorsunuz ve bir enter ile bilgisayarınızın bios şifresi karşınıza çıkıyor harika!!!

http://dogber1.blogspot.de/2009/05/table-of-reverse-engineered-bios.html <----- Diğer marka bilgisayarların bilgisine ve programına ulaşabilirsiniz.

https://www.raymond.cc/blog/how-to-reset-remove-clear-or-reveal-cmos-bios-security-password/ <---- Bilgi almak için başka link

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brownman -- 4 Mart 2015; 18:19:27 >


L LETHALDOZE
7 yıl (923 mesaj)
Helal olsun arkadaş eyvallah.
Şifreyi kendim değiştirmişim ama hatırlamıyordum.
Bu programöla deneyince şifreyi veri. O an anladım.
Demekki benim pc inrernete bağlanınca şifreyi bu programa kayıt ediyor. Yoksa başka pc den baktım çıktı.
B brownman Konu Sahibi
7 yıl (10 mesaj)
Zaten başka bir bilgisayarda programı çalıştıracaksın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R radius38
4 yıl (8 mesaj)
konu 2015 ama hortlatmam lazım... kardeş hala buralarda isen teşekkür etmek istedim bende senin geçtiğin tüm evreleri geçtim biosu sıfırlayamadım sonra senin konuya rastladım eline sağlık linkte hala çalışıyor :)
M Mahlook
4 yıl (130 mesaj)
Kardeşim ben de hortlatmak durumda kaldım bios pilini çıkarmak üzereyken konunu gördüm bu uğraştan kurtulmuş oldum sağolasın verdiğin link hatta sağladığın anlatım sayesinde sorunumu çözmüş bulunmaktayım tekrardan teşekkürler.
E ertuciftci
2 yıl (54 mesaj)
Teşekkürler, linklerin güncelliğini sağlayarak bile 5 yıl sonra dua aldın.
S spoiler4all
12 ay (385 mesaj)

B brownman Konu Sahibi
2 ay (10 mesaj)
Linki kullanmak isteyenleri görüyorum hala. Bu çok sevindirici bir durum. :) 7 Yıl sonra bile ihtiyaç olabiliyor.
S sreylare
2 ay (384 mesaj)
Ben bu programla 2013'te gönüllü olarak Sivas Teknosa'da Samsung marka bir netbookun bios şifresini kırmıştım. Müşterinin biri şifreyi koyup öylece bırakmıştı, adamlar servise göndereceğiz falan diyordu. Dur ben bir el atayım dedim, yarım saat eve yürüyüp bilgisayarımı alıp geri gelmiştim. Biraz uğraştırmıştı, adamlar bu ne yapıyor diye bakıyordu bana :D şifreyi kırdığımı haber edince bana uzun uzun teşekkür edip bir de lcd ekran temizleme spreyi vermişlerdi
M mars1976
geçen ay (2 mesaj)
helal olsun sana ........DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.