Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
104
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Samsung 2243BW Üstten Daralma

F Furky! Konu Sahibi
6 yıl (309 mesaj)
Merhaba,
monitörüm olan Samsung 2243BW modelinde sadece ekranın üstünden aşağıya doğru görüntü kaybı mevcut. Yakından incelemem ile 3 satır(soldan sağa) pixel'de görüntü yok. İşin garip yanı fareyi en üste çektiğimde hiç bir görünmeyen kısmı yok, yani anlatmak istediğim sanki monitör böyle üretilmiş gibi, orası her zaman öyleymiş gibi davranıyor. Monitörü kontrol ettim panelde kayma falan yok ki olsaydı herhalde sağ, sol ve aşağıda da bir gariplik olurdu. nVidia ekran ayarlarına girdiğimde masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla seçeneğinde de dediğim gibi sanki monitörün o kısmı hiç olmamış gibi davranıyor ve 1680x1050 çözünürlüğü çerçeveleri ile birlikte üstteki 3 satır pixel olmadan gösterebiliyor. Aşağıda sorunumu çizerek göstermeye çalışacağım;

< Resime gitmek için tıklayın >

Yaptıklarım:
-Monitör driver güncellemesi.
-Ekran kartı downgrade ve upgradeleri.
-Monitörün kendi panelinde bulunan tüm menüleri kurcalama.
-Aynı şekilde ekran kartı paneli de geçerli.

Ek olarak: Monitör açılışında DVI girişi kullanıldığına dair çıkan simgede de aynı sıkıntı mevcut. Eskiden sol en üstte, sol ve üstten sadece 1 pixel boşluk kalacak şekilde yazıyordu. Şimdi ise üstten 4 soldan 1 pixel. Yani o çerçeve 3 birim aşağı kaymış şekilde ama dediğim gibi o çerçevede de en ufak bir görüntü kaybı yok.

Bu karmaşık durumu elimden geldiği kadar sade bir biçimde anlatmaya çalıştım. Umarım bana yardımcı olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furky! -- 11 Ekim 2015; 14:57:47 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.