Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
140
Cevap
2278
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: RetroPie Kurulum Rehberi [Raspberry Pi 3 ile Retro Oyun Konsolu] (8. sayfa)

L
Leon FR
geçen hafta (1703 mesaj)
Arkadaşlar bir sorun çıktı bakar mısınız?

Benim retropie, Dr. Mario kartuşu içine yapılmış üç usb girişli.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kolları genelde en sol (1) ve onun bir sağındaki, ortadaki (2) girişlere takarım. SNES'te, Super Mario All Stars oynamak istedim. Açtım, oyuna girdim. Girişte, Mario'nun başladığı yerde tuş basmıyor, Mario ilerlemiyordu. Kol çalışıyor. Start+select yapıp ana menüye dönebiliyorum. Deneme yanılma yaparak diğer portları denedim ve ikinci kolu taktım (aynı anda iki kol takılı). Bir de ne göreyim, ikinci kol Mario'yu oynatıyor. Şaşırdım.

Özetle:
Bu oyunu oynamak için iki kolun aynı anda sisteme takılı olması gerekiyor. Birinci kol oyunu seçip oyuna girerken ikinci kol Mario'yu oynatıyor. Takılı olan kollardan bir veya iki, biri çekilince sadece bir takılıymış gibi işlem görüyor ve Mario yine çalışmıyor.

Bu durumu nasıl çözebilirim? Bir de, siz de bu oyunu retropie cihazınızda deneyebilir misiniz?

---‐--------

Ekleme: Netten aradığımda Mario'nun bahsetmiş olduğum oyunuyla ilgili aynı sıkıntıları başkalarının da yaşadığını gördüm. Emülatörü değiştirerek sorunu çözmüşler. Ben de varsayılan olanı (snes2002) snes2005 ile değiştirip sorunu çözdüm. Oyun içinde çok hafif yavaşlama var (emülatörden kaynaklı) ama rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 16 Şubat 2020; 0:19:58 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.