Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
5
Cevap
35022
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Rehberimdeki Numaralar Kendi Kendine Siliniyor
U
3 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Merhaba Forumdaşlar,

Telefonum Samsung Note 10 Lite. Tüm numaralar gmail adresimde kurulu. İsimleri direkt oradan alıyor. Sim kartta bir şey yok. Telefonun hafızası da yaklaşık %40 dolu.

Son zamanlarda hemen hemen her gün veya birkaç günde bir kendi kendine bazı numaraların silindiğini farkettim. O da şu şekilde oldu:

Üniversite arkadaşlarımızın olduğu ve sürekli muhabbet ettiğimiz whatsapp grubumuz var yaklaşık 6-7 yıllık. Toplam 10-15 kişiyiz. Baktım ki sürekli konuştuğum bazı arkadaşların adı gitmiş yazmıyor, sadece numara görünüyor. Yeniden bu kişileri ekledim.

Sonra baktım iş arkadaşlarının olduğu gruptan da kişiler birer birer gidiyor. Ben ekliyorum düzeltiyorum bu sefer başka biri gidiyor. Telefon çalıyor bakıyorum sadece numara var açıyorum, sürekli konuştuğum arkadaşım çıkıyor. Numarası da yıllardır var normalde. Kişilerime girip bakıyorum numarası gitmiş.

Hatta arada bir bazı kişilerin bilgileri yer değiştiriyordu. Telefon çalıyor ekranda mehmet yazıyor, alo mehmet nasılsın diyorum açıyorum bir bakıyorum ben mehmet değilim felanca kişiyim cevabını alıyordum. Bu konuyla ilgili tüm ayarları kurcaladım. Kişilerin profillerine tek tek tıklayıp bağlı kişilere bakınca bazı kişilerde alakasız isimler olduğunu görüp sildim. Şimdilik ekrandaki yazan kişi ile numaraların farklı olması işi çözüldü gibi.

Numaraların kendi kendine silinmesi sorununu internette araştırdım. Gmail senkronizasyon ile ilgili olabileceği söylenmiş ama bir çözüm yazılmamış. Acaba Samsungdan mı kaynaklanıyor yoksa? Bir türlü sorunun cevabını bulamadım.

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek biri var mı? Acaba yarın kim gidecek diye sinir stres yapmaya başladım. Aşırı moral bozucu.

Hayırlı akşamlar cümleten.O
3 yıl
Teğmen

bendede bazen aynisi oluyor..soyle birsey yaptim
webten google kişilerine gir.. ordaki tum kisileri sil..telefonundanda sil..
daha sonra sol tarafta Degisiklikleri geri al diye birsey var ona tikla son 1-2 gun onceki tarihi sec hepsi gelir..
telefonundanda hesabindan cikis yap geri gir..otomatik rehberin gelecek< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
3 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Deneyeceğim bakalım inşallah faydalı olur. Çok teşekkür ederim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @opaksu91
O
3 yıl
Teğmen

ama gene yedegini al..bir kenarda dursub< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
2 yıl
Binbaşı

İşe yaradı mı aynısı başıma geldi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Uçan Fin
U
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Sorun bence Gmail+Samsung+WhatsApp kaynaklı.

Rehber bazen kişileri birleştirelim mi gibi bir şey soruyor. Muhtemelen orada birleştirme yaparken yanlış kişileri birbirine bağlayıp sapıtıyor.

Rehberdeki kişilere tek tek tıklayıp bağlı kişiler var mı yok mu baktım ve alakasız olanları tamamen sildim. Sonra yeniden yükledim. Samsung senkronizasyonu kapattım. Sadece google aktif.

Bir de şöyle bir şey farkettim: WhatsApptan biri yazdı fakat numarası rehnerimde yok. Daha sonra bu kişiyi rehbere kaydetmek istediğimde, WhatsApp üzerinden devam edip kişilere kaydet diyince saçmalamalar yeniden başlıyor.

Kişiyi kaydetmek istediğimde rehbere numarasını yazıp kaydediyorum.

Bu şekilde yapınca şimdilik sorun gözükmüyor.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @AlleinMann
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.