Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
820
Tıklama
0
Öne Çıkarma
r9 5800x sabit 4.7 ghz calıstırmak için yardım edebilcek varmı?
J
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

r9 5800x sabit 4.7 ghz calıstırmak için yardım edebilcek varmı? ben beceremiyorum bu işleriJ
2 yıl
Yarbay

karşim aynı şeyleri tekrarlayıp farklı sonuç beklemekle alakalı bir söz duydun mu daha önce?açtın herkes dalga geçti şimdi bir daha açıyorsun yani ciddi ciddi biosa gir şunu şöyle bunu böyle yap diye bir cevap bekliyor musun?

oc işi öyle olmaz.bir lastik var elimde kaç bar basacam buna gibi bir soru seninki.bütün 5800x'lerin oc ayarı ahanda bu bu bu öyle bir şey yok her işlemcinin ayrı üretim kalitesi var kimi voltaj sever kimi sevmez.soğutucun ne anakartın ne markaya göre bios değişir ben MSI bilmem mesela.4850 çalışan aleti OC ile 4700 yapamazsın ona overclock değil underclock denir.delikanlı gibi de ki çok ısındı bu alet soğutucum da dandik ne yapabiliriz ama yine olmaz öyle bende bi 5800x var oc edelim diye o kadar kolay olsa herkes yapardı.önce bir test edecen ne voltajlarda çalışıyor ne sıcaklığa hangi testte oyunda çıkıyor buraya yığacan bilgiyi o zaman biri çıkıp şunu şu bunu bu yap diyebilir yoksa şu haliyle bak insanların vaktini yiyorsun.J
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Hocam sen beni anlamıyorsun herhalde 4.8 de sabit calıstırmak istiyorum ben bu işlemciyi overclockdan kastim bu? b450m tomahawk max 240mm sıvı sogutucu var coolermasterin cok fazla akımcekiyor core boost performancede vs o yüzden onu açmak istemiyorum ıslemcı bi anda 40 derece artıyor fanlar süreklı bi sesli bi sessiz calısınca rahatsız oluyorumJ
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

suan core boost performance kapalı kullanıyorum 3.8 goruyor maxM
2 yıl
Binbaşı

Öyle birşey olduğunu sanmıyorum üst limiti belirleyebilirsin ama alt sınır belirlenmiyor diye biliyorum.

Açacağın uygulama ne kadar istiyorsa o kadar çalışır işlemci. Bİr sorun olduğunu hissediyorsam tüm bios ayarlarını sıfırla fabrika ayarlarında kullan işlemciyi.

bir lastik düşünelim lastiği iki taraftan tutup çekersek ne olur? Genişler.
Sen şu anda iki taraftanda tutmayıp genişlemesini istiyorsun.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.