Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
98
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ps plus deluxe aynı hesap ile 2 farklı konsoldan oynama
C
2 ay
Er
Konu Sahibi

Herkese merhaba,

Şöyle bir sorum var, elimde ps4 vardı onu arkadaşıma verdim. Ben de ps5 aldım. Şimdi benim kendi hesabımdan ikimiz de oynuyoruz (birimiz oynarken diğerimizi offline olacak şekilde oynayabiliyoruz) şimdi sorularım şunlar;
1-Ps plus deluxe almak istiyoruz bunu benim hesabımla alınca bunun oyun kataloğunu ve klasik oyunları iki konsolda da oynayabiliyor muyuz?
2-Bunları oynarken birimizin offline mı olmamız gerekiyor yine eskisi gibi?
3-Eğer birimizin offline olması gerekiyorsa ps plus deluxe oyun kataloğu ve klasikler oyunlarını indirdiğimizde bunları offline olarak internete bağlı olmadan açabiliyor muyuz?
4-Üyeliği Ps4'ten yahut Ps5'ten almış olmak fark eder mi?
5-Arkadaşım da bir hesap açsa plus deluxe alıp kardeşlik yapsak oyun kataloğunu ve klasikleri ikimiz de oynayabilir miyiz yoksa sadece alan hesap mı bunlara erişebiliyor?
Cevaplar için peşinen teşekkürlerimle

Not: İkimiz de single player oyunlar oynuyoruz online olarak oynama isteğimiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaok -- 23 Eylül 2022; 16:43:57 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
2 ay
Er
Konu Sahibi

Durumu çözdüm, bari diğer kişilere bilgi olsun diye yazayım dedim.

Plus deluxe tüm özelliklerini iki konsolda da kullanabilirsiniz. Ancak eğer deluxe içindeki oyunlardan biri sadece ps4 içinse yahut klasikler kategorisindeyse iki konsoldan biri offline olmak zorunda aynı anda oynamak için. Haftada bir lisans kontrolü için online olmaya ihtiyaç var, daha sonra offline olarak oynamaya devam edilebilir. Konsollardan birinden ps4 versiyonlu oyuna girildiğinde öteki konsolda oyundan atar iki taraf da internete bağlı ise (online ise). Bir taraf bağlı olduğu müddetçe sorun yok.

Ps5 versiyonu olan oyunu indirdiğinizde ise aynı oyunun ps4 versiyonunu ya da herhangi başka bir oyunu ps4te aynı anda oynayabilirsiniz offline olmaya ihtiyaç duymadan herhangi bir konsolda. Her iki taraf da tam olarak her özelliğinden yararlanabiliyor. Aynı anda online oyun oynamadık daha o tarafını bilmiyorum. Biz arkadaşımla single player oyunları tercih ettiğimizden bizim için bir sorun teşkil etmedi.

Biraz kendim çaldım kendim söyledim gibi oldu ama artık idare edin.😂

Herkese iyi oyunlar!< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
2 ay
Yarbay

Şimdi gördüm. Böyle bir şeye gerek yok. Hesap PS5 ve PS4'de PRI yapılır. Her 2 konsolda da yeni hesap açılır. O hesaptan oynanır normal şekilde. PS PLUS olan hesabı aynı anda kullanmaya çalışıyorsunuz. SEC hesap olduğu için, ikisi aynı anda giremiyor doğal olarak. İlla o hesapta oynamak istiyorum diyorsanız, o zaman normal olmaması.

Ya şöyle örnek vereyim. PS PLUS alınan hesap Ahmet olsun. Ahmet hesabı PS4 ve PS5'de PRI yapılır. PS4'de Mehmet, PS5'de Ali hesapları açılır ve oradan oynanır. Ahmet hesabına sadece çıkan oyunları eklemek için girilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechVET -- 26 Eylül 2022; 18:0:35 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Chaok
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.