M

Yarbay
17 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
42 üye
Görüntülenme (?)
229 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
M
dün
Superonline Yaşadığım Sorunu Çözemiyor - Nat Tip Sorunu
Herkese selam,

Arkadaşlarımla multiplayer oyun oynarken (GTA V) sürekli oyundan kopup durmam üzerine araştırma yaptığım zaman Nat Tip 3(Strict) sorununu yaşadığımı fark ettim. Bilgisayarım kablolu, PS4 ise kablosuz bir şekilde aynı probleme sahip. İnternette biraz araştırma yaptım ve bunu yaşayan başka insanlar da olduğunu gördüm. Çözüm için kimisi unpn'i aktif etmeyi, DMZ'den tanım yapmayı ya da port yönlendirme yapmayı tavsiye etmiş. Tüm bu denilenleri yapmama rağmen çözüm bulamayınca müşteri hizmetlerini aradım.

Kendileri modemi kapatıp açmamı, IP adres değiştirmeyi önerdi. Çözülmeyince saha ekiplerini gönderelim belki modemde bir arıza vardır kontrol edelim diye kayıt oluşturdu. Bu sırada ben araştırmalarıma devam ettim.

Birkaç forumda statik IP kullanımının sorunu çözeceğini belirtilmişti. 25 TL verip statik IP satın aldım ve gerçekten sorunumu statik IP çözdü. Anladığım kadarıyla CGN IP havuzundan alınan IP adresim, Tip 3 hatasına sebep oluyor ve Statik IP sorunumu çözüyor. Fakat sırf bunun için 25 TL vermek istemiyorum. Müşteri hizmetlerini geri aradım ve durumu anlattım. Kendileri CGN havuzundan alınan IP Adresine herhangi bir şey yapmayacaklarını, statik IP'den başka çözümümün olmadığını belirtti.

Şimdi sorum şu. Milyonlarca abone aynı havuzdan IP adresi alıyor. Herkesin teknik olarak bu sorunu yaşaması gerekmez mi? Ben 25 TL verip sorunu çözüyorum ama bunun başka çözüm yolu olmalı. Herkesin kullandığım bir özellikten faydalanmak için benim ekstradan 25 TL vermem ağırıma gidiyor. Faturama ek 25 TL ödeyeceğime giderim farklı ISP'ye 50 TL fazla veririm en azından daha hızlı internet kullanırım vs.

Bu durumda ne yapabilirim, tavsiyeleriniz nedir?

Teşekkür ederim.
M
3 ay
Photoshop Bilen Biri Lazım
Arkadaşlar selam.

Elimde iki tane görsel var. Tişörte basmak istiyorum ama çözünürlükleri düşük. Ayrıca üzerlerinde watermark var. Acaba çözünürlüğü arttırma şansınız var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Çok teşekkürler.
M
5 ay
Bu Lastikleri Ne Yapayım?
Arkadaşlar merhaba,

61200 KM'de 2016 model VW Polo aracımın lastiklerini değiştirdim. 3 tane Bridgestone 1 tane de Lassa lastik. 185/60/R15 lastiklerim. Tüm lastikler yazlık. Bu lastikleri gidip direk çöpe atmak istemiyorum. Alan olur mu bilmiyorum. Şahsen ben güvenemediğim için yeni lastik aldım. Sizce bu lastikleri ne yapayım, fikir verir misiniz?

Teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 ay
Hangi Lastik Basıncı Doğru
Üst iki görsel de birbirinin aynısı. Şimdi hangi basıncı vermem gerek bilemedim. Aşağıdaki yüklü hali ama üsttekiler nedir? < Resime gitmek için tıklayın >
M
7 ay
İzmir İstanbul Otobanında Benzinim Bitiyordu
Arkadaşlar selam,

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. VW Polo 2016 aracım var benzinli TSI. Normalde aracıma hep Opet'ten benzin koyarım. Otobanda da Aytemiz ve TP vardı, dedim ki illa Opet bulurum. Devam ettim. Bu sırada 100 KMlik benzinim vardı. Bir sonrakinde Opet olur diye diye en son 30 KM lik benzinim vardı ve bir sonraki mola yeri 40 KM mesafedeydi . 140 ile cruise control açık giden ben kendimi en sağ şeritte 100 ile klimalar kapalı buldum . Baktım benzinim bitecek, otobandan çıkıp şehir içine girmek zorunda kaldım. Size sorum şu,

sizce arabam 0KM menzilde kalsa bile gidebilir miydi? İbre 0 rakamının ortasındaydı .

Bir de tabelalarda bir saçmalık var, bir sonraki mola yerinde benzin istasyonu var mı yok mu söylemesi gerekiyor. Bazı mola yerlerinde benzin istasyonu yok
M
7 ay
150 Bine Mercedes Almak Varken Clio Alan Türkler
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-yabancidan-yabanciya-aciklamayi-okyun-son-iki-gun-840931776/detay

150 bine S serisi alınıyor. Türkiye'de neden Türkler hariç herkese pozitif ayrımcılık var?
M
7 ay
Yazlık Lastik Önerisi 15 - Nokian Wetproof Alınacak
Merhabalar,

Arabam için yazlık lastik alacağım ama güncel bilgilere sahip olamadım bu yüzden konu açmak istedim.

185/65 15" lastik almak istiyorum. Ne önerebilirsiniz? Ayda yaklaşık 2000 km yol yapıyorum diyebilirim. Şehir içi kullanıyorum İstanbulda.

Continental Premium Contact 6 malesef 15" yok
Michelin Pilot Sport 4 için de çok yumuşak ve lastik soğukken iyi değil diyorlar. 4

Para limitim yok. En iyisi olabilir. Yine uçuk fiyatlar olmamak şartıyla...

Nokian Wetproof 185 / 65 / R15 lastiğe karar verdim.


Teşekkür ederim.
M
7 ay
15" lastik bulamıyorum 16"ya geçebilir miyim
Merhaba

Arabam VW Polo 1.2 TSI 90hp. Şu anda üzerinde 15" jantlar var fakat çok eskidi. Allstar paket olduğu için özel jantları var. Arabama continental premium contact 6 almak istiyorum ama 15" yok. Direk 16" lastige geçiş yapabilir miyim jant büyütmeden? Ne yapılabilir?
M
7 ay
Arabama Sonradan Led Far Takabilir Miyim
Merhaba,

2016 VW Polo aracıma, Doğuş Oto'da orijinal VW ye ait led far takabilir miyim? Şu anda halojen farlar var ve ben hep led farlarım olsun istemişimdir. Böyle bir şey yapılabiliyor mu?

Yan sanayi ya da farklı marka değil direk VW Polo'ya ait
M
7 ay
Trafik Kural İhlali Yapanları Araç Kameramla Şikayet Edeceğim
Ülkede malum kimse trafik kurallarına uymuyor, ben de araç kameramla aklımda kalan, dikkat çekici kural ihlali yapan insanları şikayet etmeye karar verdim. Makas atan beyinsizleri, kırmızı ışıkta geçen elemanları vs vs denk geldikçe çekip EGM ye şikayet etmeye karar verdim. Mesela şu videoyla başlıyorum. Çakarlı araç sürmek yasak diye biliyorum. Sizce şu videolardan sonuç çıkar mı?

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

34 GR 8492

Araç avrasya tünelinde min 85 90 ile yoluna devam etti. Hız limiti tünel içinde 70

Maili dönüş yaptılar.

Yapılan incelemede bahse konu aracın Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 141. maddesinde belirtilen "Geçiş üstünlüğüne" sahip araçlardan olduğu tespit edilmiş olup, yapılan denetimlerde bahse konu araç sürücüsünün geçiş üstünlüğünü gereksiz yere kullandığının tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından trafikte yol kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması, denetim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılması, kazaların azaltılması ve daha düzenli bir trafik akışının sağlanması ve trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla sürekli denetimler yapılmakta ve Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliğine aykırılık teşkil eden araç, sürücü ve ilgilileri hakkında gerekli cezai işlemler uygulanmakta olup, denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir.

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 141. Maddesinde “Geçiş üstünlüğüne sahip araçlar öncelik sırası;

1) Yaralı veya acil hastaların taşınması ve bunlara ilk ve acil yardımın yapılması için kullanılan ambulans ve özel amaçlı taşıtlarla, yaralı ve acil hasta taşıyan diğer araçlar,

2) Organ ve doku nakil araçları,

3) İtfaiye araçları ile benzeri acil müdahale araçları,

4) Sanık veya suçluları takip eden veya genel güvenlik ve asayiş için olay yerine giden zabıta araçları,

5) Trafik güvenliğini koruma veya trafik kazasına el koyma amacıyla olay veya kaza yerine giden trafik hizmetlerine ait araçlar,

6) Yolun yapım ve bakımından sorumlu kuruluşa ait kar ve buz mücadelesi araçları ile acil müdahale gerektiren çalışmalarda görevli araçlar,

7) Afet ve acil durum hâllerinde afet ve acil durum hizmetlerinde görevli bulunan araçlar,

8) Hizmetin devamı süresince koruma araçları ile korunan araçlar,”

Bu araçlar görev halinde iken geçiş üstünlüğüne sahiptir. Bu hak, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak, duyulur ve görünür geçiş üstünlüğü işaretini vermek şartı ile kullanılır. Bu araçlar, Kanun ve yönetmelikte yazılı trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı değildir” olarak belirlendiğini rica ederim
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.