C

Yarbay
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
2040 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
C
5 sa. önce
Eskiden forumda meksikalı kızla çıkan çocuk vardı ne oldu onlara?
Acaba evlendiler mi? Baya tutmuştu o konu hatırlayan var mı? Merak ettim lan gece gece aklıma geldi.
C
10 sa. önce
Chp başta olsaydı kapanmalar daha mı fazla olurdu?
Bence öyle olurdu. Zaten söylemleri belliydi. Artık 3-5 ay kapanıp tam diktatöryel devlet olurduk.
C
dün
Kız arkadaşım sürekli arıyor sürekli havadan sudan konuşmak istiyor
Bıktım arkadaş, bu ne ya? Yok ne yemek yedin vs bilmem ne. Gerçek kız arkadaş böyle değil. Zaten belgesellerden konuşamıyoruz. Terk mi etsem? Kafa açıyor ya. Yok yemekte pancar yedim, yok güllaç çok güzeldi.

Yurtta benim bi arkadaş vardı, bigün kız arkadaşıyla telefonda kavga ediyordu zırt bırt aradığı için, lan yeter ne havadan sudan konuşcam ne konuşcam lan futbol mu konuşucam diyordu Onun gibi yapacam en sonunda. Harbi ya, ne boş boş sohbet yapacaz yani, 250 gram için bile katlanılacak şey değil.
C
2 gün
Tam kapanma olursa ülke batar
Bu ne çeşit bir manyaklıktır? Zaten insanlar batıyor. Kim nasıl işe gidecek? Bunlar iyice kafayı yedi. 3-5 yaşlı ölebilir diye bütün gençlerin dükkanlarını işlerini batırmanın ne manası var? Bütün bir jenerasyonu katledecekler açlıktan.
C
3 gün
Şu meşhur otobüs konusu neydi?
Bir tane vardı hani 1 sene önce mavimciye mi ne diyordu galiba, karıştırdım. Ya da bir başka konu vardı hani adam koltuğu geri mi indiriyormuş neydi öyle bir şeydi?
C
4 gün
Niye bizim Florida valisi gibi özgürlükçü valilerimiz yok?
Şu Desantis tam adam ya, niye bizde böyle delikanlı bir adam yok? Niye yok??? Aa doğru, Tayyip Bey anında fetöcü diye içeri tıkar olsaydı. Nasıl bir ülkede olduğumuzu unutmuşum. Eh tabi, Tayyip Bey ilaç baronlarına bir şey diyemezse kimse diyemiyor haliyle.

https://www.aier.org/article/youtube-censors-florida-governor-desantis-and-his-science-advisors/
C
6 gün
HDD'de 2246 bad sektör var, idare eder mi?
Öyle depo olarak kullancam 500 gb, çökerse çöksün. Çöp olana kadar işimi görsün. Az mı çok mu? Yalnız dün 26 ydı bugün 2200 olmuş, %1 i hasarlı diyor programda. İdare eder mi?

Mesajda da şöyle diyor: Disk sağlıklı ama 2246 kötü sektör var (34° C / 93° F)
C
6 gün
Pardus detaylı inceleme
Selamlar, öncelikle geliştirenlere teşekkür ederiz. Zaten geliştirilme amacı belli: Eğitimde tahtalarda vs kullanmak, kamu kurumlarında ofis işleri için kullanmak. O yüzden fazla beklenti içine girmeyin. Bu iş için yeterli. En az debian stable kadar iyi diyebilirim. Ne demek istiyorum?

Backports ve deneysel depo(unstable gibi) çok sınırlı

Deneysel ve backports diye depolar yapmışlar ama pek bir şey eklenmemiş. Bu depolarda hiçbir şey yok desem yeridir. Dişe değer bir şey yok. Kernel 5.10 var. Libreoffice 7.1 var. Bir de lutris son sürüm var. Wine 6.0 bile yok. Mesa 20 bile yok. Vulkan güncel versiyon bile yok. Biraz eski kalıyor haliyle. Oysa mesela debianda stable den unstable a geçince, bi update diyorsun 5 GB birden paket indiriyor. Burada öyle bir şey olmuyor, 3-5 paket anca. Yani sadece debian stable kadar iyi demek isterken bunu kastetmiştim. Ama insanlar zaten kurumsal amaçlar dışında kullanmadığı için böyle yapmış olabilirler. Yani onlar da haklı kendince. Niye uğraşsınlar ki?

Kısmen eski oyunlar vs. oynanabiliyor

Yani benim gibi age of falan seviyorsanız oynarsınız tabi. Ben lol oynadım mesela, gayet iyiydi. Yalnız mesanın eski kalmasından mı ne biraz kasma oldu ama nadiren.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz

İyi kötü bir linux sistemleri tanıtmada etkisi olmuştur ama. Onu yadsıyamayız. Yani Türkçe bilgi kaynağı sunuyorlar. Ofis öğretiyorlar. Türkçe olarak linux rehberleri falan var. Bu da bir şey. Ne demiş Armstrong, one small step for a man, one big leap for mankind. Veya olmayabilir de.

Türkçe destek ve yardımsever forumlar

Bu da yeni başlayanlar için güzel bir olay. Türkçe kaynak malum çok sınırlı.

Amaç belli: minimalist ve eğitim için yeterli ihtiyaçları karşılaması

Evet, beğenmeyen başka arayışlara girebilir.
C
geçen hafta
Türk oyuncular genelde westte mi yoksa tr de mi?
Hatırlıyorum da, ilk tr sunucuları açıldığında herkes isyan ediyordu, kimse geçmek istemiyordu. Tabi bu 6-7 sene öncenin olayları herhalde. Şimdi durum nedir? Türk oyuncuları westtekilerle boy ölçüşebilir mi? Tr serveri noob serveri mi hala yoksa?
C
geçen hafta
Niçin çok fazla olan eğitim fakülteleri kapatılmıyor veya atamalar artırılmıyor?
Bu cidden önemli bir mesele. Millet öğretmenliğe abanıyor, haliyle sonra da bazıları iş bulamayabiliyor. Bunalıma giriyor. Türkçe öğretmeni mesela, ne yapabilir? Başka bir iş yapamaz ki... Matematik, İngilizce olsa neyse. Yazık oluyor bu insanlara. Benim bir arkadaşım var böyle durumuna çok üzülüyorum atanamıyor, iş de bulamıyor. Devlet 2k liraya sözleşmeli çalıştırıyor. Bu adam 4 sene okumuş ne 2k lirası? Madem atandırtmayacaktın niye fakültelere ara vermiyorsun?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.