B

Yüzbaşı
14 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
173 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
3 hafta
AB de 2022 yılında sadece benzinli üretilmeyecek mi
Best fm radyo programında honda tr ceosu söyledi. 2022 de hibrid üretilecekmiş sadece benzinli kalkıyor dedi. Ve ya elektrikli dedi. Eğer gerçekten böyleyse tr de bütün üretilen modeller 2022 de hibride geçecek mecburen. Görünen o ki düşük hacimli atmosferiklerin ipi çekildi. Boşuna honda tükanı kapatıp gitmiyor
B
2 ay
Müjdeler olsun! Kçö, ücretsiz izin desteği sona eriyor
Reis açıkladı. Martta son kez vereceklermiş.
B
2 ay
Kirasını düzgün ödediğim evden çıkartılabilir miyim?
2 yıl önce ev kiraladım. 1 yıllık sözleşme yapmıştım. Biliyorsunuz yazılı olmasada zaten noterden tahliye kararı gelmezse otomatik olarak sözleşme yenileniyor. Mart ayında sözleşmem doluyor.

Ev sahibi çevrede kiraların artmasından rahatsız olmuş ki sanırım hiç konuşmadan satacam, kendim oturacam ayağına çıkmaması istiyor. Gerçekten yazık o karaktersize. Ev ve dükkan kiracılarım var kimseyle böyle konuşmam. Şahsiyet eksiği yaratık artan kiralardan nasiplenmek için muhtemelen bu yolu takip ediyor. Ama insan olsa oturur konuşuruz. Neyse..

Zat dün noterden sözleşme süredi biteceği sebebiyle tebligat yollayarak evi boşaltmamı istiyor. Halbuki yasaları ya bilmiyor ya da blöf yapıyor. Sebep olmadan 10 yıl içinde kirasını düzgün ödeyen insanı çıkartamıyorsun. Yasa gereği bazı hallerde dava ile çıkartmak mümkün. Halbuki şahsiyetsize 4 sene oturacam dememe rağmen 2 yıl sonra çıkartmak istemesi gerçekten vicdansızlık.

Üst katlarda oturan ve evin kirasını ödemeyen 2 kişi zorla 2 sene sonra anca çıkartılabildi. Üstelikte evlere baya zarar vermişler. Evet dostlar kiranızı düzgün ödemenize rağmen böyle olay başına gelen var mı? Ben 2 sene oturmayı düşünüyorum. Sizce akıbet ne olur. Avukat tutmayı bile düşünüyorum
B
3 ay
3 - 4 yıl içerisinde satılan araçların %90 ı yerli montaj olacak
Konuyu açmamın sebebi insanların ötv konusunda enteresan beklentileri.

Her konuda 90 lı yıllara döndük. kişi başına satılan araç sayısı 90 larda binde yedi iken son 20 yılda ortalama binde sekiz civarındadır. Aslında araç satışında bu konuda bir arpa yol aldık anca.
Ama 90 lardan farkımız ise o zaman %85 lerin üzerinde olan yerli montaj araç sayısı şu son zamanlarda yaklaşık %50 civarında. Lüks segment olsun, d segment olsun daha iyi dönemdeyiz. Ancak malumunuz her sene geriye gidiyoruz.

Hükümet ise özellikle 2016 yılından sonra ötv ile sık sık oynayarak birşeyler hedefliyordu. Cari açık engellemek, vergi toplamak vs.. çoğu şey düşünülebilir. Son dönemde ise %80 lik ötv sınırları 1.6 motorlara gelince niyetleri çok açık ortaya çıktı. Yerli montaj araç pazar payını yükseltmek. Çünkü onlara göre hem cari açık, hem vergi toplama, hem fabrikalarda istihdam olanağı vs.. ile çözüm olacağı düşünülüyor.

Şahsen 2025 yılına geldiğimizde kur, faiz ve işsizliğin pik yapacağını satılan araç sayısında çok fazla değişiklik olmayacağını ancak segment düşüşleri olacağını düşünüyorum. Hatta şu an bile forumda bolca konuları var.

Satılacak araçların %25 i egea, %55 lik kısmı corolla, clio, megan, i20, vs... oluşturacak. Kalan %10 luk kısmı ise ithal araçlar olacak. D segment, C suv çok zenginler harici binemeyecek. Araçların çoğu b, c, b suv olacak.
B
3 ay
Barfiks çubuğu önerisi olan var mı
140 cm lik barfiks çubuğu lazım. Hb de 130-160 cm mrt sporun var. Hem spor hem de çocuğa salıncak için alacam. Var mı önerisi olan
B
3 ay
Başyazıcı sucuk aldım. Ya at eti veya bozuk
İlk defa isteglsin üzerinden 400 gr feemante parmak sucuk aldım. Son kullanılma tarihine 20 gün var. Ben böyle bir rezil tad görmedim. 3 te 1fiyatına satılan sucuklar daha kaliteli. Pamuk gibi dağılıyor. Görüntü kahverengi ye dönmüş. Zarı bildiğin kondom gibi ( çok affedersiniz)

Şikayet olarak nasıl bir şey yapmalı. Millete at eşşek eti yedirmenin bedeli olmalı.
B
3 ay
Bunca olaya karşın araç talebin düşmemesinin gerçek sebebi
Türkler Çin seddini aşıp kendinden en az 20 kat nüfus büyüklüğünde ki Çini esir almışlar. Ve yönetmeye başlamışlar. Nüfus olarak aşırı kalabalık olan Çinliler çaresiz kalmışlardı. Ve bir plan yaparlar. Önemli türk yöneticilerine tesir etmeleri gerekiyordu. Bunun için gerekli olan şey ise tarzı hayatlarındam vazgeçirip şaaşalalı ve cafcaflı yaşatmak. Halktan yöneticileri ayırıp türkleri meşhur parçala-böl-yönet ile bertaraf etmek.
İlk başta en güzel Çinli hatunları yöneticiler ile evlendirip bir tılsıma tabi tutarlar. Sonra o zamanın belki de araba kadar önemli olan gösteriş metası olan ipekle tanıştırmışlardır.

İlk başta hediye olarak türklere ipek verilmiştir. Tabiki çok beğenilen ürün olduğu anlaşılınca ücretsiz vermeyi kesip parayla satmaya başlamışlar. Türkler ipek almak için bütçelerinin önemli karşılığını ayırmaya başlamışlardı. En sonunda ipeğe bağımlı olan türklere ipek yok kalmadı taze bitti sıra var isim yazdırın kapora verin vs... şeyler söylenmeye başlandı. Paraları biten türklerden önce değerli eşyalarını daha sonrada sonra askerleri istenmiştir. Tüm bunlara türkler evet demiştir. Ancak bunlar yeterli olmayınca en sonunda toprakları istenmiştir.

İşte o zaman ünlü türk hakanın meşhur sözü gelir ve çark eder kendisi. Benden mal, mülk, asker, para vs.. herşeyi isteyebilirsiniz. Hatta bizde çok değerli olan Hatunumu da alabilirsiniz. Çünkü bunlar bana ait olan şeyler. Ancak toprak dediğiniz şey bana ait değildir. O vatandaşlarıma aittir.

Yukarıda ki hikaye doğrudur. Ve türklerin neden çok güçlü, kahraman br millet iken zaafları dolayısıyla en değerli şeylerine kadar alınabildiği gündüz gibi ortadadır.

Bugün önce bize haketmediğimiz üretmediğimiz halde cafcaflı yaşam ve pahalı araçlar önce ucuz verildi. Sonra gelin kredi ile 3 5 yıla ödersiniz denildi. Ancak haketmediği ve üretmediği özellikle pahalı araçları alan halkımız bu bizim hakkımız yıllarca bu ülkenin angaryasını çektik şimdi sefasını sürelim dedi. Halbuki birileri çok güzel tufaya düşürdü. 20 25 yıl önce belki kuş serisi alabilen güruh bu aralar mb, bmw, vw vs.. gibi araçları sürmeye başladı. Şimdi kaliteden ödün vermemek için önce ucuza aldığı şeyleri önce pahalıya gelmeye başladı. Şu aralarda hayatının belki de önemli bütçesini araçlara ayırıyoruz.

Bknz bundan 20 25 yıl önce bunlar neden olmuyor idi. Çünkü insanımız ya araç sahibi değildi veya kuş serisi sürerdi en fazla ekseriyetle. Low hayata sahip bir milletin ağzına 2 kaşık bal sürersen o tatlı balı almak için herşeyi yaparız. Bu tuzağa şu an üretmeyen bir sürü millet düşmüştür. Çözümü de yoktur. Araç talebi düşmez. En fazla duraksar.
B
3 ay
Ttnetten kalan zyxel modem Superonline da internet sağlamıyor.
Turkcelle geçiş yapmıştım ttnetten. Verdikleri modem huawei serisinden işe yaramaz aşırı kopan modem. Elimde ttnetten kalma zyxel modem var. Taktım ancak kullanamadım. Sebebi nedir acaba?
B
4 ay
Nüfusun yarısı kutuplaştırılan ülkelerin akıbetleri
Evet tarihte bu gibi ülkelerin durumları ne olmuştur. Var mı örnekleri?
B
4 ay
İngiltere veya Almanyada konut almak ve vatandaşı olmaya çalışmak
Herkese Merhaba

Tr de yaşamak artık işkence oldu malumunuz. Tr de bulunan gayrimenkulleri satıp özellikle Almanyadan konut almak ve orada yaşamak istiyorum. İlla Almanya olması lazım değil İngiltere de olabilir.

Bu iki ülkenin vatandaşlık hakları vs çok farklı. İngilizce seviyem orta olduğu için aslında İngiltere daha avantajlı. Orada yaşayan akrabalarımda var.

Benim asıl sorum ise nerede yaşarsak yaşayalım kira giderleri adamın belini büker. 2 veya 3 odalı da olsa ev fiyatlarını merak ediyorum. Bin tane etmen var ama merakım şu. Adam akıllı daire 200k paund veya eurodan mı başlıyor. Gerçekten tak ettiği için bunları yazıyorum. 200 birim ise bir şeyler yapabilirim. Syg
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.