A

Çavuş
11 Aralık 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
3 yıl
Kablonet bina içi kutudan daireye gelen tesisat hakkında
Bahçelievler ilçesinde oturduğum binaya kablonet kutusu yeni kondu. Bina içi dairelere herhangi bir tesisat yok. Kablonet bu tesisatı üye olan her abone için kutusundan daire girişine kadar kendi ücretsiz mi çekiyor? Yoksa biz elektrikçi bulup kendimiz mi çektireceğiz? Bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi?
A
3 yıl
Vestel 49UB8300 Kullanıcıları
Merhabalar

Vestel 49UB8300 modeli çok fazla kullanılmakta olup bu model hakkındaki tüm sorun, özellik, bilgilendirme v.b. şeylerin bu konu altında olması hepimiz için toplu güzel bir kaynak olmasını sağlayacaktır.

Bu yüzden bu model kullanıcılarının yeni konu açmayıp bu konudan devam etmelerini rica ederim. Teşekkürler.
A
4 yıl
Turbo Akıllı Tarifeler Turkcell çıkarına müşteriyi mağdur ediyor. Mutlaka okuyun.
Arkadaşlar herkesin bilgilenmesi adına Btk ya yaptığım şikayeti buraya kopyalıyorum. Turkcell yine insanları aldatmak yolunda üstüne düşeni yapıyor.

--------------------------------------------------

Merhabalar
Yakın zamanda başka operatörden Türkcelle hattımı taşıdım. Seçtiğim tarife ise Turbo Akıllı Devreden Paket- Fırsat (konfor) 5 GB internet 750dk 1000 sms 39 TL idi. Bu pakete geçtikten sonra aslında 3 gb kısmının devreden 2 gb lık kısmının haydi gel hediye kapsamında olduğunu öğrendim. Tarife adından da anlaşıldığı gibi kullanmadığım internet ve dakikalar bir sonraki aya devredilecek bir tarife idi. Fakat kullandıkça gördüm ki özellikle devredilecek kısmı sistem en son kullandırmıyor önce kullandırıp bitiriyor sonra da 2 gb lık haydi gel hediyesini kullandırdığını gözlemledim. Bu durumda 5 gb internetin ilk 3 ünü kullanınca kalan 2 gb hiç bir zaman devretmeyecektir. Bu konuda Türkcell e hemen şikayet açtım sıralamanın düzeltilmesini en son devreden paketin kullanılmasını talep ettim. Fakat bana olumsuz dönüş yaptılar. Ekteki dökümanda 63318975 numaralı şikayetime ait mesajlarımı ve cevaplarımı görebilirsiniz. Burada Turkcellin kendi menfaatine tamamiyle müşteriyi mağdur edecek bir uygulama vardır. Tarife sisteminde önce hediyeler en son ana paket (devreden paket) kullanılmalıdır. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim. Saygılarımla < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
A
4 yıl
Tukcell Şebeke Sorunu-Arama yapıp aranıldığında ulaşılamamak ve konuşurken kesilmesi
Son zamanlarda çok sık arandığım da ulaşılamama ve telefon görüşmeleri sırasında kesilme yaşamaya başladım. Ama o an ben dışarıyı arayabiliyorum. Başka telefon cihazı da denedim. Ayrıca başka bir turkcell hat kullananda da aynı sorunlara şahit oldum.
Sizlerden böyle sorun yaşayan var mı?

Teşekkürler
A
4 yıl
Kablonet ve KabloTV Hakkında Önemli bir sorunum var.
Merhabalar
İlginç bir sorun yaşıyorum. Belki benzer sorun yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir. Daireye tek bir kablo geliyor. Bu kablodan bölücü ile bir uç kablo modeme diğer uç hd8800 receivera gidiyor.
Normalde her şey sorunsuz çalışırken bir anda receiver da bazı kanallarda sinyal değerleri %50-60 lardan %10-20 lere düşmeye başlıyor ve görüntü mozaiklenmeye başlıyor.

Gelen kabloyu bölücüden söküp direk receivera takınca sinyal değerleri tekrar eski haline geliyor. Sonra tekrar bölücüye bağlıyorum girişi tv çıkışını da receivera sorunsuz izliyorum.

Bu şekilde 3 gün götürüyor. 3 gün sonra yine başa dönüyoruz sinyal zayıflama başlıyor. Sizce sorun neden olabilir :)

Teşekkürler.
A
4 yıl
Demirdokum Aden kombi kullanimi hakkinda bir soru
Merhabalar
Demirdokum aden kombili yeni bir eve gectim. Bina iyi yalitimli. Kombi petek termostat ayari birde iken surekli kombi kapanip acildigi icin ikinci cizgide ayarli. Ev ici de gayet iyi. Oda termostadim yok. Tasarruflu kullanim icin İkinci kademede surekli calismasi mi iyi yoksa e harfine mi getireyim?
A
5 yıl
Sosyal medya aracılığıyla işlenen suçlar nelerdir? (Alıntı)
A
5 yıl
AKN limiti sonrası hızım 8 mbits/sn
Merhabalar
Doping Adsl 16 mbits/sn e kadar 50 gb AKN sınırsız kullanıcısıyım. Normalde 16 mbits/sn kullanabiliyorum. AKN aşımı sonrası hızım 8 mbits/sn e düştü. 3 den 8 e çıkartmış olabilirler mi? Sizde durum nasıl?
A
5 yıl
Resim ekleme sorunu
Her ne kadar resim upload yapilsa bile sorunsuz mesaj da gozukmuyor. Ayni resmi burayada yukledim

< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
2016 Yılı 1. Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı
2016 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının Birincisi 24 Nisan 2016 Pazar günü yapılacaktır

Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 08 Nisan 2016 günü mesai bitiminde sona erecektir.

AMATÖR TELSİZCİLİK SORU BANKASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

A) AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI;

Sınavın kesin saati Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce KEGM Web sayfasından duyurulacaktır.


B) Sınavın yapılacağı iller:

Amatör Telsizcilik sınavı 24 Nisan 2016 Pazar günü Afyon, Ankara, Çanakkale, Çorum, Erzurum, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Malatya, Mersin, Muğla ve Sakarya illerinde yapılacaktır.


C) Sınav başvuru koşulları;

Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;


MADDE 12 (1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.

(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on iş günü öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/B sınıfı veya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.

(3) Amatör Telsizcilik Sınav başvuruları KEGM Web sayfası üzerinden (On Line Başvuru İçin Tıklayınız.) veya e-devlet kapısından elektronik ortamda yapılabileceği gibi adayların KEGM Web sayfasından temin edecekleri (posta ile başvuru formu için tıklayınız) başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta yoluyla da yapabilirler.

(4) KEGM’e başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.

(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.

(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara sınav giriş belgesi verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.

Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin 16 ncı Maddesinin, 8 inci bendine göre Haberleşme, Elektrik, Elektronik ve Fizik dallarından birinden en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.


Yukarıda belirtilen bölümlerden birisini bitiren adaylar sınav başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri gerekmektedir. KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda olan müracaatlarda belge, Scanner’dan taratılarak, posta ile müracaatlarda ise adrese gönderilecektir.


KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar vesikalık resimlerini Scanner’dan taratarak, Posta yolu ile sınav başvurusu yapan adaylar ise bir adet vesikalık resimlerini adrese göndereceklerdir.


KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar, bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e-mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir. Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu aşağıdaki adrese göndermeleri gerekmektedir.


Sınav giriş ücreti öğrenci ve engelliler için 20 TL


Şehit eş ve çocukları ile gazi, eş ve çocukları sınav ücretinden muaftır.


Diğer adaylar için sınav giriş ücreti 40 TL dır.


Not: Şehit eşi ve çocukları, Gazi, eşi ve çocukları ile engelli ve öğrenciler durumlarını belirten belgeleri Elektronik ortamda yapılan müracaatlarda Scanner’dan taratılarak KEGM Web üzerinden veya e-devlet kapısından, posta ile yapılan müracaatlarda ise adrese göndereceklerdir.


Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü Beşyol Mah. İnönü cad. No:3/134295 Sefaköy/İSTANBUL

İRTİBAT BİLGİLERİ;

0212 580 98 98 (133) / 0212 334 45 00 (5133)


0212 579 76 25


amatortelsiz@kiyiemniyeti.gov.tr

https://www.kiyiemniyeti.gov.tr/Default.aspx?p=Duyuru&pid=72
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.