R

Yarbay
16 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
2 hafta
Bu cümle relative clause mudur?
I heard news that Mr Troy was in Casterbridge this afternoon.


Bu cümlede "news that Mr Troy was in Casterbridge this afternoon" kısmı relative clause mudur?

Normalde relative clause'un tanımladığı isim relative clause cümlesine ya özne ya da nesne olarak yerleştirilebilir. Ama üstteki örnekte news kelimesini ikinci cümleye oturtamadım. Hatta derslerde relative clause konusunu anlatırken iki ayrı cümle verirler. Onları birleştirirler.

Şu şekilde yapabilir miyiz? >>>

I heard news.
Mr Troy was in Casterbridge this afternoon in the news.
R
3 hafta
Paribu Komisyon
Merhaba. Paribu'da %0,25 komisyon diyor. Mesela ben 400 liralık satış yaptım ve hesabıma 400 lira geçti. 400'ün %0.25'ini mi kesiyor? 1 lira ediyor sanırım 400'ün %0.25'i.

Aynı şekilde alım yaparken de kesiyor mu?
R
2 ay
Kazı Kazandan En Fazla Ne Kadar Kazandınız?
Alalım cevapları?
R
3 ay
İngilizce Sorum
https://mini.donanimhaber.com/through-kelimesi--146642587#146642587

İngilizcesi iyi olanları şu konuya beklerim
R
3 ay
Through Kelimesi
I walked through the woods.

Through kelimesi burada ormanın başından tee en sonuna yüründüğü anlamı mı verir? Yani "en sonuna" kadar yüründüğünü mü ifade eder?
Resimdeki kareyi ormanın kuşbakışı olarak farz ederseniz resimdeki okun hareketi gibi bir şeyi mi ifade eder?

Yoksa through ormandaki herhangi bir yürüyüşü mü anlatır? Baş son önemli değil midir?


< Resime gitmek için tıklayın >
R
4 ay
Forumda bilgisayar mühendisi var mı?
Forumda bilgisayar mühendisi var mı? Bu meslekle ilgili bir şey sormak istiyorum
R
4 ay
Bursa İngilizce Kursu Önerisi
Bursa'da kursa gitmiş olanlar yazarsa sevinirim.
R
4 ay
İngilizce Kursu
Kursları araştırdım. Bazıları 1 kur için 60 saat eğitim veriyor. Haftada iki gün eğitim oluyor günde 3 saatten. 10 hafta sürüyor. Sizce bu yeterli mi? İngilizce kursuna gidenler yorum yaparsa sevinirim.
1 kur için 120 saat eğitim veren kurslar da var.
R
6 ay
Otobüste Tanıştığım Kız
Bugün otobüse bindim. Yer yoktu. Bi süre ayakta seyahat ettim. Güzel bir kız vardı. Onun yanı boşalınca oraya oturdum. Kız hiç telefondan başını kaldırmadı. Ben yola bakarken kızın Dh foruma girdigini farkettim. Tyt ayt bölümündeki konulara bakıyordu. Direkt Dh forum üyesi misin diye sordum. Bi garip baktı sanane der gibi. Sormasa mıydım la acaba dedim içimden o an. Hayır üye değilim ama tyt ayt bölümüne sık giriyorum diye cevap verdi. Muhabbet açıldı biraz üniversiteye başlayacakmış falan. Üninin ilk günlerini falan sordu ben de anlattım. Keyifli bir sohbet dönüyordu. Tam kahve içmeyi teklif edecektim ki otobüse bir yaşlı teyze bindi ve ben yer vermek zorunda kaldım teyzeye. Ben kalkınca kız yine telefonuna gömüldü. Teyze oturunca merhaba kızım dedi. Kız telefona daldığından mıdır nedir duymadı herhalde teyzeye cevap vermedi. Teyze "şimdiki gençler telefonla kafayı bozmuş" dedi kendi kendine sesli bir şekilde. Kız bu sefer duymuş olmalı ki sanane teyze seninle konuşmak zorunda mıyım dedi. Teyze bu sefer terbiyesiz şey dedi kıza. Kız sinirlendi. Yüzü kırmızılaşmaya başladı. bana öyle diyemezsin özür dileyeceksin dedi. Teyze aaa şuna bak hem suçlu hem güçlü dedi. Kız bu sefer sinirden titremeye başladı. Yüzünün rengi değişti ve bir anda zebaniye dönüşüp bağırarak teyzeye saldırdı. Otobüs durdu ve hepimiz kaçtık. Ben de koşa koşa uzaklaştım. İyiki kahve içmeyi teklif etmemişim.
R
9 ay
epttavm kapandı mı?
Siteye günlerdir giremiyorum. Siz girebiliyor musunuz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.