B

Yüzbaşı
05 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
125 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
6 yıl
[Satılık] Master Pack 50HM7 BM + 3 ALT + Rank 9
Selamlar,

Büyük bir hevesle başladığım ancak sonrasında ise artık görmeye dayanamadığım B&S EU hesabımı satıyorum.

Hesap Bilgileri
Premium Rank 9
Bankaya uzaktan erişim
%30 Exp ve Gold Boost
Premium içerikte kullanılan birçok avantaj
1 ay premium üyelik
8 Karakter slotu
5 adet alt karakter
3 adet 45+ alt karakter (BD, FM, WL)
Nadir karakter isimleri (İsim rezervasyonundan beri oynuyorum)
2 karakter altere parşomeni

Main Karakter: Blade Master
Sunucu: Cardinal Gates
Şuan 520 attack power sahibi
1540 Achievement Puanı
Lightning Draw Volume 2 Skillbook
Tier 5 Breeze (LMB) Skill için 3 adet Pot (tanesi en az 70golda satılıyor)
20k Stamina
Marry Potter -> Moonwater parşomen sahibi level 4
Soul Warden -> Tüm parşomenlere sahip level 4
The Tree Fellers -> Max level
Green Thumbs -> Max level
Şuan için en iyi soul shield setine sahiptir, 3 ve 4 numaralı parçalar eksik
Daily dash üzerinden gelen ve aktif etmediğim dünya kadar malzeme
Günlük rahatlıkla en az 50 gold farmlayabilir

Kozmetikler
Artık Elde Edilemeyenler
Sailor Blue
White Night
Regium Corvus
Regium Corvus Head Adornment
Devotion
Temptation
Spring Love
Winter Flower
Great General Crest
Great General
High Noon
Quick Draw
Transcendence
Night Luna
White Hot

Diğerleri

First Mate
Custom Gangplank Style
Gangplank Style
Thunder God
Traitor
Bodyguard
Burning Flames
Blackram General Uniform
Crest of the Risin Sun
ve daha niceleri...

Hesabı içerisindeki değerli eşyalar ve goldlar ile birlikte satacağım. İçinde en az 200 gold edecek eşya ve 300+ gold bulunuyor.
Artık çabuk satılsın diye yok pahasına vermeyi düşünüyorum, ölücüler buyrun fiyat 350 TL

Premium Rank 9 maliyeti en az 300$+
Master Pack 125$
İçerisindeki Gold ve Kozmetikler 200$+
Farm ve Emek -> Paha Biçilemez +++

Alıcısına şimdiden hayırlı olsun. Kafasında soru işaretleri olanlar hiç uğramasın.
Milyarlarca liralık alışverişlerim referanslarım mevcut.Not: Hesabın mail değiştirme hakkı hala duruyor. Ayrıca marketi USD kuru üzerinden kullanıyor EU değil.
B
7 yıl
Iphone İçin Santimetre Hassasiyetinde GPS Teknolojisi
Videoyu izlemek için tıklayınız

< Resime gitmek için tıklayın >

Merhabalar,

İnternette teknoloji haberlerini araştırırken denk geldiğim bir haberi paylaşmak istedim. Teksas Üniversitesine bağlı araştırma görevlilerinin santimetre hassasiyetinde sonuç alabildikleri yeni GPS sistemleri gerçekten önümüzdeki yıllarda birçok alanda daha keskin konum tespiti ve buna bağlı hizmet bildirimi almamızı sağlayacak görünüyor.

Bildiğiniz üzere GPS sistemleri hemen hemen artık tüm elektronik cihazlarda yer edinmiş ve birçok anlamda hayatımızı kolaylaştıran çözümler sunuyor. Kendi kendine hareket eden arabalardan tutun da konum servislerine kadar birçok alana yayılan bu sistemin en büyük eksikliği hassas olmaması ve yanılma paylarının büyük olmasıydı. Biliyorsunuz ki yeri geliyor dönmeniz gereken kavşağı kaçırıyor, yeri geliyor trafikte emniyetli sürüşünüze engel olacak ani manevralar yapmak durumunda kalıyorsunuz. Örnekler diğer alanlarda da çoğaltılabilir.

Bu sistem aynı zamanda önümüzdeki yıllarda bizlere büyük kolaylıklar ve önemli deneyimler sunacak sanal gerçeklik alanında da kullanılacaklar. Hatta haberde sistemle ilgili örnek veren araştırma grubu lideri "Monitörünüzün karşısında oyun oynamak yerine bahçenizde diğer oyuncularla birlikte koşturduğunuzu hayal edin. Buna benzer açık alanda yapılacak çoklu oyuncu desteği sunan sanal gerçeklik oyunlarında, daha hassas konum tespitlerine ihtiyaç duyulur." diyerek durumun ehemmiyetini bizlere anlatıyor.

Teknolojideki sıçramayı kavrayabilmemiz için II. Dünya Savaşında kullanılan radyo sistemine bağlı lokasyon tespitlerine göre şuanki sistemin metrelerden santimetlere geçilen hassasiyetine dikkat çekiyor.

Amerikan hükümetinin ise konuya bakışı daha farklı. "Uzayda bulunan uydudan sağlanan konum tespitinde en kötü ihtimalle %95 güvenilirlikte 7.8 metre hassasiyet elde edilmekte. Bu mesafe uydu ile alıcı arasındaki hassasiyet olmakla birlikte takip edilen cihazın hassasiyeti değildir."

Hassasiyeti belirleyen bir çok etken bulunuyor. GPS sinyalini bloke edecek nesneler ve hava şartları bunların başlıcaları. Bir genelleme yapmak gerçekten güç ancak Amerikan hükümeti bu konuda "FAA (Federal Havacılık Kurulu) verileri, kullanılan yüksek kaliteli GPS SPS alıcılarının yatayda 3.5 metreden daha hassas sonuçlar verdiğini gösteriyor." diye açıklıyor.

Tabi bir de olaya tüketici açısından yaklaşmak gerekli. İletilen ve alınan GPS verilerindeki hassasiyeti artırmak için gereken anten boyutları ve üretim maliyetleri bu konudaki en büyük engel olarak görünüyor. Ancak burada araştırmacıların ortaya koyduğu gelişme, ucuz antenlerle yazılımsal olarak alıcı tarafında santimetre hassasiyeti yakalanması. 6 yıllık çalışmanın ürünü olan bu alıcıya GRID ismi verilmiş. Şu aşamada alıcı telefonların dışında etkileşim sağlamakta ancak araştırmacılar bir gün bu teknolojiyi telefonların içerisine taşıyacaklarından bahsediyorlar. Hatta bu konudaki çalışmalara başlamışlar ve adını da Radiosense olarak belirlemişler.

Gerçekten ümit verici bir gelişme. Teknolojinin adı iPhone ile geçtiğinden dolayı paylaşmaya değer buldum.

Kaynak:http://factor-tech.com/connected-world/17684-centimetre-accurate-gps-system-to-be-integrated-into-phones/
B
8 yıl
Quick Cast vs Normal Cast
Dota'da oyunlarınızda "quick cast" kullanıyor musunuz?

Quick cast; alan hedefi gerektiren yeteneklerinizi kullanırken mouse imlecinizin olduğu noktayı merkez kabul ederek yeteneği direkt olarak kullanmanıza yarar. Örneğin Lina ile 2. yeteneği kullanmak istediniz. Normalde yapmanız gereken işlem (varsayılan tuşlar ile) W tuşuna bastıktan sonra cast range'i içerisinde Left Mouse Click yapmaktır. Ama quick cast kullanıyorsanız, sadece W tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Görsel anlatım için video paylaştım.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Pro oyuncular arasında bazıları belli başlı herolar için quick cast tercih ediyorlar bazıları ise old school takılmaya devam ediyorlar. Özellike blink dagger kombinasyonları ile area damage verecek herolarda kullanımı çok fazla. Örnek vermek gerekirse meepo blink + poof, sand king blink + epicenter vs gibi. Böylece gerçekten daha seri kombolar yapılabiliyor.

Ben sadece meepo için kullanıyordum ancak diğer herolarda özellikle blink dagger kombosu için de artık yavaş yavaş denemeye başladım. Quick cast'in faydalarının yanı sıra kullanım esnasında doğabilecek zararları da mevcut. Mesela tp için kesinlikle tavsiye edilmiyor. Keza base'e gideceğinize en yakın tower'a uçmanız ve fail vermeniz içten bile değil. Bunların yanı sıra takım arkadaşlarınıza saçma sapan chrono'lar açarak zarar verebilirsiniz.

Pozisyon almak çok önemli olduğundan shift ile oynamaya alışmış kişilerde çok ciddi zararlar doğurabiliyor. Çünkü iptal etmek kullanmayı kolaylaştırmaktan daha zor bir hale gelebiliyor. Ancak düzgün kullanan da gerçekten çok rahat ediyor. Örnek olarak alttaki Kunkka videosu'na bakabilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
8 yıl
Nvidia GPU Sorunu
Arkadaşlar merhabalar,

Uzun süredir Nvidia kullanıcısıyım ve halihazırda EVGA Classified GTX 780 Ti kullanmaktayım. Sistemimde yeni oluşan bir problemin beni ciddi şekilde tedirgin etmesi yüzünden sizlerin tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bildiğiniz üzere GPU'lar daha verimli çalışmaları için birkaç güç modunda çalışmaktadır. Bunun optimizasyonu öncelikle sürücü tarafından yapılıyor. Ancak ne hikmetse benim kartım artık sürekli P2 modunda çalışıyor. 120 hz monitör sahibiyim ve eskiden bu sorun yokken çoğu oyunu rahatlıkla 120 fps değerinde oynuyordum. Ancak bu sorunla birlikte artık o kadar çok güç modu değişiyor ki oyun içinde bunu görebiliyorum. FPS değerlerim inanılmaz bir aralıkta oynuyor, artık oyunların oynanabilirliği kalmadı benim için.

Bunun çözümü olarak Nvidia Inspector ile tüm güç modlarını kendim el ile maximum değerlere atayıp sorunu çözebilirim fakat benim tedirginliğim ne oldu da böyle bir durumla karşılaştım. Kartım tatlı tatlı muazzam şekilde çalışıyordu. Günlük kullanımlarımda karta hiçbir şekilde ne Bios ne de Software hız aşırtma yapmadım. Steam'de Dota 2'nin Workshop Tools dosyalarını indirdim sonrasında oyunlarda sürekli bu sorunu yaşar oldum. Bunun workshop tools dosyalarıyla nasıl bir alakası olabilir anlayamıyorum. Benzer durumlarla karşılaşanlar neler yaptı? Sürücüyü downgrade mi etmeliyim? Yoksa sürücü ayarlarında Power Management Mode: Prefer Maximum Performance olarak değiştirmeli miyim?

Bildiğiniz üzere güç seçeneklerini maksimum performansa göre değiştirirsem bu sefer de çok elektrik tüketecek. Masaüstünde olsam bile kart maksimum değerlerde çalışacak. Bu da beni rahatsız ediyor. Bunun optimize bir çözümü mutlaka olmalı. Saçma sapan Power State değişimlerinden bıktım oyunlar oynanmaz oldu. Lütfen beni bu beladan kurtarın.

Saygılar
B
8 yıl
Piranha Ultra Tab II 9.0 Tablet İçin Düşünceleriniz?
Selamlar,

Masaüstü ve ev teknolojileri hakkında ciddi anlamda donanım tecrübem var fakat cep telefonu ve tabletler hakkında malesef çok da tecrübeli değilim. Halen 2011 yılında almış olduğum Iphone 4'ümü kullanıyorum ve açıkcası artık telefon güncel uygulama ve oyunlara cevap verecek nitelikte değil. Zaten telefonda oyun oynamak o kadar zor geliyor ki, hem ekranının ufaklığı hem de ergonomik olmayışı beni medya odaklı kullanım için tablet almaya zorladı. Bu sektöre girerken önce deneyim edinmek amacıyla fiyat/performans ürünlerine yönelik bir araştırma yapmaya çalıştım. Bu araştırmalarım doğrultusunda da Piranha Ultra Tab II 9.0 Tableti uygun buldum.

Antutu, Quadrant benchmark sonuçlarını incelediğimde yeterli düzeyde gördüğüm bir işlemci performansına sahip. Bunun yanı sıra IPS Led ekranının da vasat ve memnun edici olduğunu söyleyebilirim. Fakat tabletle ilgili güncel donanımların ne düzeyde olduğunu, kullanıcı bazlı incelemelerin ne kadar memnun edici olduğunu ve genel değerlendirmesi hakkında henüz bir fikre sahip olmadığımdan sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Kullanan ve deneyim eden kişiler en azından benim adıma bir değerlendirme yapabilirlerse çok sevinirim.

Bu arada tableti kargo ücreti ve tüm masraflar dahil özel bir kampanya ile Piranha'nın kendi sitesinden 175,00 TL'ye aldığımı bilmenizi isterim.
B
8 yıl
Çok Acil İyi bir Photoshop Kullanıcısına İhtiyacım Var
Şuanda yurtdışında master yapmaktayım, seçim döneminde oy vermek için Türkiye'ye dönmek zorunda kaldım ve bir sunumu kaçırdım. Hocaya ve ilgili kişilere mail atmama rağmen en ufak bir cevap alamadım ve yaklaşık 2 gün önce açıklanan sonuçlarda dersten sadece sunum yüzünden kaldığımı gördüm. Şuanda benden çok komik bir şekilde geçmiş tarihli uçak biletini istiyorlar ve benim de bunu temin etmemin mümkünatı yok. O zaman online olarak aldığım bileti print edip kabin görevlisine vermiştim uçağa binerken ve geçmişe yönelik böyle bir belgeyi de çıkartamıyorum uçak firmasının sitesinden.

Yakın zamanda okul biteceğinden dolayı tekrar bilet aldım aynı firmadan ve dolayısıyla elimde bilet örneği mevcut pdf dosyası şeklinde. İhtiyaç duyduğum tek şey, photoshop veya artık hangi program gerekiyorsa bunda tarih ve saatler üzerinde basit ama anlaşılmayacak şekilde güzel bir edit yapılması. Gerçekten çok zor durumdayım çünkü bu dersten kalırsam 1 sene daha yurtdışında kalmak zorunda kalacağım tek ders için. Çok uğraştırıcı bir iş olduğunu sanmıyorum ama hiçbir photoshop bilgim olmadığı için kendim yapamadım. Yardım edebilecekler varsa özel mesaj yoluyla ulaşırsa veya buraya yazarlarsa çok çok memnun olurum, benim için hayat memat meselesi. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler.
B
8 yıl
Güncel Türkçe Kaynak Ariyorum
Öncelikle selamlar,

Web tasarim/programlama konusunda yeni bir ögrenciyim. Bu alana fikir babasi oldugum bir kaç projemi isler hale geçirmek için dahil oldum. Aslinda ihtisasim Insaat Mühendisligi fakat günümüz üretken/firsatçi toplumunun sartlari beni de yeni alanlarda bilgi sahibi olmaya itti açikcasi.

Yeni baslayan herkes gibi ben de önce kaynak arastirmalari için zaman harciyorum su siralar. Fakat motivasyonumu yitirmek üzereyim. Çünkü inanilmaz büyük bilgi kirliligi mevcut ve kaynak arastirmasi sürecinde çözüm odakli bir sonuç elde edemedigimden olsa gerek, elime geçen tüm kaynaklari incelerken ya ben bilgi edinmek konusunda siralama tercihini yanlis kurguladigimdan olsa gerek ya da ulastigim kaynaklarin niteliksizliginden bir türlü adapte olamadim.

Sonuç olarak bu basligi açma ihtiyaci hissettim ve sizlerin tecrübeleriyle kendime bir yol haritasi hazirlamaya karar verdim.

Daha önce forumda "sabit konu" olarak yer alan yardimci basliklar malesef üzerinden yillar geçmis ve güncelligini yitirmis bir çok islevsiz linklerle dolu, amacindan sapmis vaziyette yukarida yer almaktadir. Benim gibi yeni baslayan kisiler eminim o basliklarin talihsiz sonuçlariyla hüsrana ugruyorlardir. Bu yüzden kisisel hedefimi ortaya koyarak sizlerden noktasal yardimlar almak istiyorum.

Öncelikli hedefim bu alanda temel olusturmasini saglamak için;
- HTML
- CSS
- Javascript
konularinda deneyim kazanmak. Böylelikle yapacagim irili ufakli çalismalar neticesinde bir üst düzey için hazir hale geldigimi görebilirim. Bir sonraki seviye için;
- PHP
- SQL
- ? (baska tavsiyelere de açigim)
Amacim sunucu tabanli çözümler ortaya koymak ve kullanici/sunucu iliskili bir takim algoritmalar ile istedigim sektör için çözüm merkezi hazirlamak. (Basit olarak tanimlarsak hesap makinesini elimize alabiliriz. Kullanici hesap yapmak için makineye verileri girer ve sadece sonuçla ilgilenir.)

Son olarak ileri düzey ve profesyonel çözümler sunabilmek adina;
- C Sharp
- Java
- Flash /Action Script

konularinda bilgi sahibi olmamin bana istedigim hedefi yakalama sansi saglayacagina inaniyorum. Böylelikle hem görsel olarak hem de islevsellik bakimindan profesyonel çözümler sunabilirim diye düsünüyorum.

Sizlerin farkli önerilerine de açigim. Tercih siralamasinda hata yapmis da olabilirim. Lütfen bana bu konularda asama asama kaynak/adres gösteriniz. Eminim ki bu soru yeni baslayan bir çok kisinin akillarinda yer alan ve çözüm için bilgi kirliligini ortadan kaldirmaya yönelik ihtiyaçlara tam cevap verebilecek niteliktedir.

Edit: Turkce karakterlerin neden gorunmedigi konusunda yardimci olabilecek var mi? Forum ayarlarimdan forum dilini Turkce yapmama ragmen yazdigim turkce karakterleri malesef gostermiyor. Tek tek tum yaziyi duzeltmek zorunda miyim?

Edit 2: Forumun genelinde turkce karakter sorunu hasil olmus. O yuzden karakterleri yeniden olusturarak yaziyi duzenledim. Tarayıcımın kodlama ayarlarini unicode UTF-8 turkce yapmama ragmen sorunu cozemedim. Baktım olmuyor ayarlari otomatik algila dedim o sekil duruyor su an.
B
8 yıl
Treasure Key Alınır
DH dükkan sayfamdaki steam oyunları Dota 2 Treasure Key karşılığı takas olunur. Oyunları istediğiniz kişiye hediye gönderebilir veya doğrudan kendi hesabınızda aktive edebilirsiniz. Hiçbiri rus keyi değildir. Asla hesabınızdan silinmez veya sizi tehlikeye atmaz. Tamamı ROW (Rest of World) olarak bölge kilidi içermeden her yerden aktive edilip oynanabilir.

Ayrıca her daim TL karşılığı yüklü miktarlarda Treasure Key almaktayım, fiyatlarınızı lütfen PM olarak bildirin. Asgari 30 key alıyorum, 3-5 key için hiç konuşmayalım gerek yok. Kesinlikle 4 TL'ye key almak gibi bir niyetim yok, olsaydı sizden değil internette yer alan dota store'lardan alırdım. Şuana kadar 400'ün üzerinde key aldım, referans derseniz zaten profilimde 10bin TL üzerinde referansım var.

Ayrıca Full Mode Dragonclaw Hook satabilirim. Dota2Lounge sitesinde açık artırmaya koydum ve şuanki en yüksek teklif 95 Key, daha iyi bir teklifiniz varsa tekliflerinizi pm'den yapabilirsiniz. Bu ay sonuna kadar teklifleri değerlendireceğim. Steam wishlist'imde yer alan herşey için envanterim takasa açıktır. Maksat takas yapmak ise orta yol bulabiliriz.

Saygılar

Not: Steam profilime dükkanımda yer alan "Steamshop" ilanımdan ulaşabilirsiniz. TL karşılığı derken kontör değil nakit demek istedim, bilginize.
B
9 yıl
Bilgisayarım Çok Isınıyor Notebook Soğutucu Tavsiyesi Lütfen
Belirttiğim gibi bilgisayarım özellike Dota 2 oynarken inanılmaz ısınıyor. Sony Vaio kullanıyorum, fanımı da temizledim ama özellikle oyun oynarken fandan aşırı gürültü geliyor. Bilgisayar bugüne kadar daha hiç reset atmadı kendine ama fanın olduğu bölüme el değmiyor. Forumda bazı incelemelere baktım, kendim de araştırım Zalman'ın NC2000 modelini almaya karar verdim. Bunun dışında şu daha kalitelidir veya daha iyi performans verir dediğiniz bir soğutucu var mıdır? Şu olaydan bıktığım için fiyatı çok da önemli değil, güzel bir performans alayım yeter. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Düşündüğüm ürün de şurda, en uygun fiyatlısı bu sitede:

http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=ZM-NC2000SILVER
B
10 yıl
LGA 1155 Yardım
Merhabalar,

Ankarada ikamet ediyorum ve yardımınıza ihtiyacım var. Anakartımın bios'unu güncellemeyi unuttum ve elimdeki 2600k işlemciyi sattıktan sonra 3770k işlemcimi anakartıma taktım. Beklenen sonsa malesef biosun işlemciyi tanımlayamayıp boot olamayışı nedeniyle sürekli olarak anakartın kendini yeniden başlatması oldu. Hatta bu sayı 10-15 arasında bir rakama ulaşınca (saymadığımdan öyle diyorum) bios recovery işlemine geçip herhangi bir işlem yapmıyor anakartım.

Burada bahsi geçen anakartım Asus Maximus Gene-Z/Gen3'tür. Üzerinde yüklü olan bios 0402 yani default biostur. Denediğim yöntemler ise anakartın arkasındaki cmos clr tuşuna birkaç saniye basılı tutup rog connect usb yuvasına taktığım flash ile biosu update etmekti ancak bunda da başarılı olamadım. Başka usb portlarına taktım flashımı ancak yine başarısız oldum. Flash Fat32 olarak formatlı ve içerisindeki bios romu olarak iki adet en son güncel romlar yüklü. Bu bios romlarının isimlerini kısaltarak anakartın tanımlanamayacak bir isim durumu oluşturmasını engelledim.

Aklımda çözüm için tek çare kaldı. O da lga 1155 soket bir işlemci alıp biosu açıp bios içinden flash utility'i kullanarak update yapmak. Bu 5dk'lık işlem için de tekrar tonla para verilip işlemci almak fuzuli masraf olarak geliyor. Yardımsever birinin yardımına ihtiyacım var. Elinde lga 1155 işlemcisi olan ve ankarada bulunan biri lütfen bana yardım etsin. Evinden arabayla alır yine arabayla bırakırım. 5dk'lık yardıma ihtiyacım var.

Gidip anakart veya işlemci almak istemiyorum, çıkmaza girdim. Başka fikri olan varsa lütfen yardım etsin. Tanıdığınız teknik servis varsa bios update için kartımı da verebilirim. Kitlenmiş kalmış bir durumdayım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.