B

Yarbay
24 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
145 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
B
19 sa. önce
CarrefourSA ayakkabılar dip fiyat
Kinetix Slazenger Hummer Jack vs özellikle kışliklar %50 ve üzeri indirimde. 70 liraya çok güzel ayakkabılar var
Eskişehir Vega CarrefourSA
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
B
5 ay
Bir burun Ameliyatı Serüveni ( Youtube Videolarına inanmayın ilk 3 gün Çok Zor)
1 Şubat 2021 Güncelleme,

Herkese merhabalar tekrardan umarım sağlığınız yerindedir. Ameliyat günüm 26 ocak çarşamba günüydü. Şimdi süreci youtube videolarında olmayan veya ya çok basit bir şey diye benim gibi ameliyatı zor geçenleri hiçe sayanlara istinaden detaylıca anlatacağım, Burun ameliyat sonrası tıkalı olduğu için ben ağızdan nefes alma sürecimi yönetemedim ve çok zorlandım.

ameliyat sabahı sabah 7:30da hastaneye gidip kayıtlarımızı yaptırdık. Daha önceden ücretini ödediğim için sadece evrak işleri vardı.
Hasta kayıt kısmında gerekli işlemleri yaptıktan sonra odamıza çıkardılar. Eskişehir Acıbadem hastanesinin gerçekten odaları çok güzeldi. Tek kişilik özel bir oda. Tertemiz.
Televizyon, buzdolabı, derece ayarlı ısıtma soğutma, içeride ekstra bir süit oda ( orayı ekstra ücret ödeyerek açtırıyormuşsunuz) , 4-5 yıldızlı otel temizliğinde ve konforunda bir banyo tuvalet vardı. Aynı zamanda çalışma masası ve refakatçinin uzanabileceği hem koltuk hem yatak olan bir mobilya. 8-9 tane farklı farklı ışık ve gece lambaları birden fazla acil durumda hemşireyi çağırabileceğiniz acil durum düğmeleri vs. Hastanede hem ilk girişte hem de devamında anlatacağım süreçte gerçekten mükemmel idi. Hastaya verilen değer kalite temizlik ilgi alaka her şey süperdi diyebilirim. İlk kez ameliyat oldum ve ilk kez özel hastanede bu şekilde bir yatış gerçekleştirdim.

8-8:15 gibi doktor da odaya geldi ve bizimle görüştü. Üstümdeki kıyafetleri dona kadar çıkararak ameliyat öncesi giyilen kıyafeti giydim. daha sonra iki kişi benim yatağım ile beraber ameliyathaneye indirdi. Ameliyathane girişinde hemen 2-3 kişi başıma geldi ve beni konuşturmaya çalıştı ( sakinleştirmek rahatlatmak için elinden gelenleri yapıyorlar ve çok hızlılar) o an benden başka da bekleyen yok idi. kolumdaki bileklikten kim olduğumu biliyorlardı. daha sonra kalabalık arttı ve 5-6 kişi ile hemen ameliyathaneye aldılar. Ameliyat masasına kendim geçtim. Soğuk bir ortam olduğu için biri sadece benim üstümü örtmekle uğraştı. Bu sırada ameliyat masası ısıtmalı imiş onu çalıştırıp bilgi verdiler ve üşümedim diyebilirim. Damar yolu vs açıldı. o sırada oda da kalabalık arttı ve ameliyatı yapacak olan doktor da geldi. anestezi doktoru bir selam verip ağzıma maskenin altından bir boru ve damar yolundan verdikleri anestezi ile beni uyuttular. Çok tuhaf bir kokusu ve anı vardı.

Sabah 9da girdiğim ameliyattan 15:30-16:00 civarı uyandığımı hatırlıyorum. Yine etrafımda 2-3 kişi vardı ve üşüyordum. Herhangi bir acı veya ağrı yoktu. Burnumdan çok rahat ve derin nefes alabiliyordum. yine 2-3 kişi beni odama çıkardı. Odaya geldiğimde resmen titriyordum. Beni hızlıca sardılar ve odanın sıcaklığını arttırdılar. Bu sırada ameliyathanede iki ayağıma da Varis çorabı giydirmişler çok sıkıyordu. Pıhtı atmaması içinmiş internetten öğrendim. 1-2 saate ısınmaya başladım fakat burnum tıkanmaya başladı ve nefes almada zorlanmaya başladım. 3. saatten itibaren burnum komple tıkandı ve ağızdan nefes almaya başladım. Boğulma hissi gibiydi benim için. Nefes almakta çok zorlanıyordum. bu süreçte sürekli hemşire gelip ateş, tansiyon, oksijen seviyesi vb şeylere baktı. Her saat buz getirdiler ( eldivenin iki parmağına su koyup dondurmuşlar alnınızın ortasından göz altlarına değecek şekilde peçete üstünde koyuyorsunuz , peçete buzun deri yanması yapmasını engelliyormuş). Akşam 7.30 gibi ilk su içirmek için yine hemşire geldi ve kontrol yaptı. bu süreçte odaya refakatçi için yemek de geldi. devamında benim içinde geldi fakat refakatçi ile aynı yemek gelmiş hemşire gelip yemeği değiştirtti. çiğnemesi olmayan şekersiz komposto , tavuk göğsü gibi bir tatlı, patates haşlaması ezilmiş ve mantar çorbası vardı. doğru düzgün bir şey yiyemedim. karnım da aslında pek aç değildi.

10a doğru hemşire anestezi sonrası yürütme yaptırmak için geldi. beni yavaş yavaş yatağımdan kaldırıp koluma girip koridorda yürüttüler, bu süreçte hemşire ile beraber temizlikçi abla da gelip çarşafı vs değiştirdi. devamında tuvalete oturtup küçük tuvaletimi yapmamı istediler. sonrasında tekrardan yatağa döndüm. bunun devamında ateşim çıktı ve 37.5 dereceyi görünce hemşire ateş düşürücü serumu ve antibiyotiği damar yolumdan verdi. Antibiyotik ilk soğukluk verse de sonrasında yanma ve uyuşma oldu tabi. Bu süreçte ağızdan nefes aldığım için çok zorlandım. Bu arada varis çorapları çok sıktığı için anneme çıkarttırmıştım fakat hemşire gelince onları tekrar giymemi istedi ve taburcu olasıya kadar giydim. Bu çorapların detayını ve önemini bilen varsa aşağıya yazarsa sevinirim özellikle bir doktor veya tıp öğrencisi çok mutlu eder. Sabaha 7' e kadar 1-2 saatte bir hemşire gelip ateş tansiyon oksijen seviyesi vs kontrol etti. her saat buz geldi ve 15dk buz koydum. Sabaha kadar 5dk bile uyuyamadım. Yüzüm şişmeye başladı. Göz kapaklarım ve göz altlarım şişmeye başladı. Arada özellikle yemek yerken veya hareket ederken burundan hafif kanama oluyordu. Sabah kahvaltısı vs de geldi. Normal bir otelin kahvaltı tabağı gibiydi. yanında sıcak çayla beraber. Fakat ben o kahvaltıdan çok zor iki parça bir şey yiyebildim. bir saat sonrasında doktor geldi duruma baktı ve taburcu edildim. Halim gerçekten çok kötüydü. Halsiz, zor nefes alan, boğazı tahriş olmuş vs...

Bu süre zarfında hastane refakatçinin gecesi için çarşaf yastık vs de getirdi. Sürekli ortak alanda temizlik oldu. Belki gelip odanın tuvaletini de temizlemişlerdir ben görmedim. her an ulaşabileceğimiz bir hemşire veya görevli vardı. Sadece sabah taburcu işlemleri için bütün doktorlar o saatte vizite gelince biraz gecikme oldu. Özellikle damar yolunu çıkartmaları uzun sürdü. Damar yolu da daha sonra kanama yaptı. Bu bozuk olan moralimi ve tedirginliğimi arttırdı tabi. su içerken veya bir şeyler yerken o an nefes alma refleksi gelip genzime kaçacak diye çok korktum geldi bir kaç kere de. Bu yüzden yeme içme çok zordu. Doktor da pazartesi gününe kontrol için randevu vermişti ama o zamana kadar dayanmam imkansız idi,

10 gibi eve geçtik. Annem biraz çorba vs yaptı fakat ağızdan hem nefes alıp hem yemek yemek beni çok tedirgin etti. Çok gergindim. sürekli burundan nefes vermeye çalışıyordum. Bu yüzden geceleri uykuya dalma anında boğulma gibi uyanıyordum. Hiç uyuyamadım. Aynı gün doktora yazıp yalvardım tamponları çıkarmasını istedim. Bu şekilde hafta sonu + pazartesi akşama kadar bekleyemezdim. Bayılacak gibi oluyordum. Doktor halime acıdı ve cuma sabahtan beni kliğine çağırdı. Ameliyatın ertesi günü çift yastık üzerinde yatakta tabut gibi yatıyordum. Ara ara hafif kanamalar oluyordu. Yemek veya suya kalkarsam kaçınılmaz idi. Şişliklerim aşırı arttı ve gözüm kapanacak kadar oldu. Evde de buz koymaya daha seyrek devam ettik fakat hastanede getirilen buz tipleri elimizde olmadığı için uygulaması çok zor oldu. İki torbayı birbirine bağlayıp iki gözümün altına ortadan koyuyordum. Mutlaka ameliyat eldiveni alıp ameliyat sonrası için hastanede gelen gibi arası açık iki parmaklı buzlar yapın ve hazır olsun.


Ameliyattan sonrak, 3. günümü ve tamponların alınma sürecini daha sonra ekleyeceğim. Gerçekten süreç kabus gibiydi. Çoook zorlandım. Keşke yaptırmasaydım ölüyorum diye hissettim hep. Şuan bunları yazarken bile o süreç aklıma geldi ve gerçekten gerildim. Hayatımdan silmek istediğim 2 gündü benim için. Youtube videolarında ve doktor görüşmelerinde bu süreci çok rahat gibi anlatıyorlar fakat benimi için hiç öyle olmadı. Sürecin devamı ve genel deneyim ile ilgili daha sonra bir çıkarım yapacağım. Araştırmacı biri olmama rağmen o kadar bakmama rağmen atladığım çok konu varmış. Belki bu konuda korkuyor olmam etkili olmuştur fakat bu yazının internette bu süreci bütün detayları ile şeffaf anlayan bir kaynak olması için bırakacağım.Merhaba Arkadaşlar,

Yıllarca forumda farklı arkadaşların farklı deneyimlerini okuyarak yeri geldi üzüldük yeri geldi sevindik. Belki biraz sonra yazacağım burun ameliyatı serüvenini anlatan onlarca arkadaş oldu fakat malum ülkede her yıl her türlü şeyin fiyatı arttığı için fiyatlar ve teknoloji geliştiği için teknikler değişiyor. Benim hikayem de 2021 Ocak ayında burun ameliyatı nasıl olduğu ile alakalı olacak :)

Ortaokulda 6.sınıfta burnum ortasından bir kemik çıkarak büyümeye başladı. Liseye geldiğimde ise hem kemerli hem de nispeten büyük bir burnum vardı. Lise son üniversite başlangıcında ise kemik gelişiminin tamamlanması sonucunda gerçekten büyük ve kemerli bir buruna sahip oldum.

Liseden beri bu durum beni rahatsız ediyor fakat burun ameliyatı videolarını izledikçe korkarak bu fikirden vazgeçiyordum. Bu şekilde şimdiki yaşıma kadar (23) kendimi avuttum. Eski arkadaşlarım bu halime alışmış olsa bile hem Üniversitede kızlar hem de yeni tanıdığım erkekler ilk gördüğünde bu ne böyle diye bakarak beni analiz ediyordu. %100 Karadenizliydim onların gözünde fakat Karadeniz ile alakam yoktu İç Anadolu Türkmen'iyim.

Bu dezavantajı kaliteli ve şık kıyafetler aynı zamanda sempatik bir tip olarak kapatmaya çalışsam da ilk izlenim dış görünüş üzerine kurulduğu için problemler oluyordu. Şimdiye kadar çok güzel arkadaşlıklarım oldu fakat özellikle güzel kızlarla bir flört meselesi olma durumunda hep geride durdum. Karşımdaki belki bu durumu ikinci plana atmış dahi olsa ben kendimi hep geriye çektim.

Arada tamam artık ameliyat olacağım desem de korkup bir şeyleri bahane edip kendimi frenledim fakat yaz ayında başladığım iş ve oradan kazandığım kazancımı biriktirmem vesilesi ile elimde güzel bir meblağ birikti. Normalde bununla mezun olduğumda kuracağım evin eşyalarını almak vardı fakat ondan daha önemli bir sorunum vardı. Özgüven.

Gelecek dönem boyunca uzaktan stajım olması ve korona sonrası hem yüzü hem de vücuduyla ön yargı yaratmayan bir kişi yaratma gayesi ile bu serüvene başladım.

Bugün yaklaşık bir aydır takip ettiğim bir doktorun muayenesine giderek muayenemi oldum (250TL) ve ameliyat hakkında gerekli bilgileri aldım. Gerçekten doktor için internette paylaşacağı ben burunu düzelttim sonrasında bunu yarattım deyip reklam yapabileceği bir burnum var. %50e yakın küçülmesi gerekiyor :) Haliyle belki de bu sektördeki oldukça zor olacak bir ameliyat serüveni için anahtar teslim diye tabir edebileceğimiz bir fiyat aldım ( 14.000TL). Fiyat içinde süreç boyunca yapılacak her şey ve Acıbadem hastanesinde bir gece yatmalı ameliyat var. Aynı zamanda korona olduğu için hem ben hem refakatçi için korona testi var. Bunun haricinde iki farklı hastane içinse 10.500 ve 13.000TL fiyatlar verildi.

Psikolojik olarak hala aklıma geldikçe elim ayağım titriyor, korkuyorum fakat artık bu ameliyatı olacağım. Kendimi buna inandırmaya çalışıyorum. Son yıllarda da hem aile içinden hem de arkadaş çevremden bu yönde bir baskı görüyorum. Eğer kazasız belasız sağlam bir şekilde bu ameliyattan çıkarsam devamında tüm vücut epilasyon ve fitness ile yenilenmiş bir şekilde korona sonrası döneme devam etmek istiyorum.

Konu ilgi çeker çekmez bilmiyorum fakat elimden geldiğince konuyu güncellemeye çalışacağım. Özellikle araştırma yaparken güncel fiyatlara ve hangi durumdaki insanlara bu fiyatların verildiğine bir türlü ulaşamadım. Konuda mutlaka fiyatları birebir olarak paylaşacağım. Hava atmak için düşünmesin kimse çünkü gerçekten bu alanda güncel fiyat bulmak çok zor.

Perşembe günü doktorla önümüzdeki süreci planlayıp kısmet olursa gelecek hafta cuma olacak şekilde ameliyatı yaptırmayı planlıyorum.

21 Ocak Güncelleme :

Yorumlar için teşekkür ederim. Bugün tekrardan görüşüp süreci başlattık. Pazartesi günü testler yapılacak nasıl bir olacağı üstünde doktor da bilgisayar üzerinden çalışma yapacak.

Saçlarım ve sakallarım uzundu komple 3-4 numara tras oldum şuan kamil gibiyim

Doktor tekrardan fotoğraf çekimi yapabileceğini söyledi gerçekten başka biri gibi gözüküyorum şuan :)

Sıkıntı çıkmazsa da Çarşamba günü ameliyat olacak durumu biraz daha kabullendim ama hala korkuyorum...

25 Ocak Güncelleme :
Bugün sabahtan anestezi doktoru ile görüştüm. Gerekli soruları sordu ve bilgilendirmeleri yaptı.(maske olmasına rağmen güler yüzlü pozitif biriydi )

Hastane kaydı yapıldı, 3 veya 4 tüp kan ( bakamadım kan alırken kafam diğer taraftaydı ) verdim. + pcr testi yapıldı. Hastaneye 25.01 tarihi ile 4200Tl civarı bir ücret ödedim.

Bu süreçte pek bir sıra beklemedim. Acıbadem Eskişehir hastanesinde süreç sıkıntısız devam etti. Özellikle kan alınırken ve pcr testinde hiç sıra beklemedim.

Sonrasında doktor ile görüşüp tekrardan sakalsız ve kısa saçlı halimin resimleri çekildi. Biraz daha bilgilendirme yapıldı.

Kalan 9800 Tl'yi de doktora ödedim. 2 yıl boyunca geçecek sürenin ve kontrollerin ücretin içinde olduğunu belirtti.

Ayrıca tekrar ameliyat gerektiği bir durum oluşursa sadece ameliyat ücreti ödenerek yapılacağını belirtti. ( kendisi herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi)

Bir dahaki güncellemem eğer kendimde olursam ameliyatın olacağı çarşamba günü akşam veya daha sonrasında iyi hissettiğim bir zaman da olacak.
B
10 ay
HepsiBurada Memnuniyeti
Merhaba herkese,forumda her zaman mağduriyet konuları açıyordum fakat bu sefer durum tam tersi oldu. Dün sipariş verdiğim Sandisk SSd 480GB (saat 14:00 sularında) bugün elime 12'de (Eskişehir) ulaştı. 22 Saatte bana ürünü getirdiler. İlk kez ürünün peşine düşmedim. Anında onaylandı hemen kargoya verildi. HepsiJet hemen getirdi. Üründe sağlam çalışıyor :) Aynı zamanda piyasadaki en uygun fiyattan 428 175/20 indirim düşerek 408 liraya geldi. 10 lira da bonus kart puan vermiş. Hayattaki şansımı burada kullandım galiba
B
geçen yıl
Vodofone Net Superonline fiber alt yapısı çöktü
Merhaba arkadaşlar
Vodofone net eve kadar fiber internet Superonline alt yapısı üzerinden kullanıyorum.
Şuan internet yok.
15dk bekleyup müşteri hizmetlerine ulaştım genel bir sorun var şuan çoğu kişide internet yok dedi temsilci.
Yer Eskişehir
Sizde internet var mı?

Alt yapı bu bölgede komple yeni ve fiber 1.5 aydır gündüz saatlerinde dahi 100 megapit alabiliyordum.
B
geçen yıl
Ankara Göçükcü incelemesi : Bizim Göçükcü
Merhaba herkese,
Aracımda neredeyse 2 yıllık ön kaputta bir göçük var. Kaput ucundan aşağı doğru eğilmiş farklı yerlerden de haliyle kırılmıştı. Yetkili servise gittiğimde onlarda göçük düzeltme olmadığı için boyalı yapabiliriz anca dedi. Bir kaç kaportaciya gittim onlar da boyasız olmaz deyince caz geçmiştim. Fırsat olup büyük bir göçükcuye de hem gitme fırsatım olmadı hemde öncekilerin yorumundan sonra kalsın böyle dedim.
Facebook megane gurubunda ise bir ustaya denk geldim Göçükcü olduğu yazıyordu Alüminyum kaputu yapiyor musunuz dedim gelin yapalım diyince hafta içi boş vaktimde gittim.
Dükkan Ankara Ostimde. Bizim Göçükcü diye aratırsanız adresi çıkıyor. 900den fazla Google yorumundan da 4.9 gibi yüksek bir puan almış.
Benim deneyimim ise
Gitmeden önce müsait mısınız diye aramıştım gelin dediler. Gerçekten müsait ilermis başkaları gibi içerde yer olmadığı halde çağırıp kapıda bekletmediler. Usta hemen baktı ve fiyatını verdi. 1 saate de teslim ederim dedi. Verdiği fiyat ise 200Tl az fazla bu konuda ne bir bilgim var ne de kaliteli işçilige nasıl bir fiyat biçilir bilmem çünkü ilk defa yaptırıyorum önceki yerle de yapamayız deyince fiyat normal geldi bana .

İçeride yaklaşık 7-8 tane usta vardı benim araç Haricinde de 3-4 tane aracı yapıyorlardı.
İçerisi tertemiz.
İçeride hicbir şekilde çırak yok. Bu çok hoşuma gitti çünkü malasef ki o çıraklar sanayide bir şekilde ya araca zarar veriyorlar ya da bir şeyler yürütüyorlar.
Dükkanın komple sigortası var. Aracınıza bir şey olursa veya başına bir iş gelirse güvenceniz var.
Bekleme salonu çay kahve var.
Kimileri için belki sorun olabilir fakat dükkanda kocaman içeride lütfen dolaşmayın yazıyor. Aracın başında beklemek istiyorsaniz önceden ustaya bunu lütfen belirtin yorumlarda bu konu hakkında sorun yaşayan olmuş. Öyle araçtan bir seyler çalacak veya zarar verecek birilerine benzemiyorlar. Bana aracı kendim çektirdiler. Benden önceki aracında oldukça nizami bir şekilde yerini degistidiler.
İçeride butun işlem boyunca dini müzikler çaldı sahibi hacı imiş başta cekinmistim sanayide kimi böyle görsek mutlaka bir sorun çıkıyordu fakat burada böyle bir sorun yok :)
İşleminde fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum aracın ilk hali ve sonrasını.
Birebir orjinali gibi oldu ben anlayamadım farkı. Üstünde de herhangi bir çatlak vs iz yok. Alüminyum kaput olunca malesef onarımı çok zor oluyor lütfen bunu göz önünde bulundurun.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
geçen yıl
Migros sanal market açık sucuk kg 49.90
Sepet yaparken fark ettim sucuk indirimi mi başladı acaba ? mağaza: Ankara Bilkent 5m
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
Xioami airdots 128tl 100/50 çek ile 78Tl
100/50 çeki değerlendirmek için bence şahane en son gg 99 TL'den bira satmıştı daha ucuzunu hatırlamıyorum
https://m.trendyol.com/xiaomi/redmi-airdots-tws-bluetooth-basic-5-0-kulaklik-mi-airdots-tws-p-6676673
B
2 yıl
Marketting dersi için Anket talebi
Arkadaşlar merhaba marketting dersindeki proje için küçük bir anketimiz var totalde 20-30 kişiye ulaşsa bizim için yeterli cevaplamak isterseniz çok sevinirim

Diş macunu kullanımı hakkında

link :https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqm8ZMKRz83tnN6wXxyC6sg3YLrlMl9qC9asQpPR7098Souw/viewform?usp=send_form
B
2 yıl
Performansı en iyi ve En kötü Benzin Shell vs Opet
merhaba herkese,

2 yıldır 1.2.tce 130bg aracım var. Sürekli kredi kartı kampanyaları ile nereden en uyguna benzin alabiliyorsam oradan alıyordum(Opet,shell,bp,total,po)
bu yaz kampanyalardan dolayı sürekli opetten almak zorunda kaldım fakat ilk kez aracın kalkışlarda istop ettiğini daha çok gaz beklediğini fark ettim.

Bu problem depoda 2-3 aydır opet benzini kullandığım zaman oldu.

Normalde totalden %4 indirimli + kredi kartı kampanyaları ile alıyordum ne onda ne de aldığım diğer firmalarda böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.
Biraz dikkat edince motorun opetten alınan benzin ile daha sesli ve bir tık düşük performansta çalıştığını fark ettim.

opetin benzinin üstüne geçen aylarda total ve po karıştırdım araç biraz daha düzeldi
En sonunda bu hafta paraya kıyıp sıfır kampanya ile Shell'den v-power alıp bitik depoyu fulleyince farkı net bir şekilde gördüm.
Hem aracın ilk kalkışı hem de performansında ufak bir iyileşme oldu.

bu farkı net bir şekilde po-shell, bp-shell veya total-shell arasında göremezken opet-shell arasında net bir şekilde fark ettim.

Artık Kampanya aramayıp olabildiğince v-power almaya devam edeceğim.
Kendi tecrübemden kalite sıralaması yapmak istersem

SHELL>BP,TOTAL,PO>OPET diyebilirim.

Sizin net bir şekilde gördüğünüz farklar var mı acaba ?
B
2 yıl
5 Eylül sıfır ucuz araç fiyatları
Merhaba herkese
Babama uygun fiyatlı yeni az yakan vergisi az bir araç arıyorum. İkinci elleri araştırdıktan sonra bugün bir kaç bayi gezdim,
Clio 0.9 joy için 78,500
Sandero Stepway 0.9 LPG için 92.000
Egea 1.4. Sedan urban 86.000
Egea 1.4 hb street 89.000
Egea 1.3 Multijet hb urban 106.000
Hyundai 1.2 baz paket 90 orta paket 96
Gibi fiyatlar aldim. Hepsinde hurda onlardan şekilde.
Wv uğradim Amaninda 85e 1.0 baz polo vermisler şuan yok
Seat da satış temsilcisini bile bulamadım ama onlar da uygun fiyatta araç yoktu.
Pejoya uğradım fakat Eskişehir pejo 0 satışı kapatmış. Sadece ikinci eller vardı . Plakası çıkmış 301 1.2 için 86 fiyat vardı

Anlaşılan mecbur ikinci el bir araç alacağım. 2018 1.3 urban 20bin km kadar olanlar 84-85e var
40bine kadar 2017-2016 modeller de 76-78 arasında geziyor. Boyasız değisensiz sıfır araç karşısina alabileceğim.

Daha önce silver Ford connect vardı 2011 o zamanlar gerçekten dolu araçlar üretiyorlarmis. Şuan orta paket egea da kararmali dikiz aynası yok. Arkalar kampana sadece hbde disk diğer araclar da da yine yok
Hatta ibizanin style otomatiginde bile karartma yok düz aynayı cama yapıştirmislar.
Sonunuz hayrolsun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.