C

Yarbay
27 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
C
5 yıl
Cyberoam log sorusu
Çalıştığım şirkette kurulu network cyberoam tarafından kapalı. Herhangi bir vpn programı kullanarak internete çıkış yapabiliyorum. Merak ettiğim cyberoam bunu nasıl kayıt altına alıyor? Girdiğim siteleri standart şekilde kaydedebiliyor mu yoksa yalnızca pc ve vpn sunucusu arasında bir trafik olarak mı görüyor onu merak ediyorum.
C
6 yıl
Mancia fuoco yangın söndürücü
Mancia fuoco tipi tek kullanımlık basınçsız yangın söndürücüler tüv muayenesinde yangın söndürücü olarak geçiyor mu. Bende vardı 1 senedir bagajda eski tüpü salladım artık 2002 den kalmaymış. Üzerinde tüv sertifika belgesi var ancak o sadece kalite standardı için. Bilgisi olan var mı?
C
8 yıl
Yedigöller yolu
Yedigöllere yakın zamanda gidenler yol durumu hakkında bilgi verebilir mi? en son baya bozuk olduğunu biliyorum. Ayrıca o taraflarda otel vb. var mı?
C
9 yıl
ağ üzerindeki pc nin internetini kesmek
geçen hafta yeni başladığım şirket hacklendi (saolsun öncekiler 123456 diye server şifresi koymuşlar firewall falan hak getire) neyse şimdi tutturdular serverın internetini keselim diye, çok bir şey farkedeceğini sanmıyorum ama sırf sussunlar diye kapatacağım.

server 12 pc ye sadece dosya sunumu yapıyor, airties 5452 routera bağlı 8 li switch arkasından çalışıyor. evde kullanılan sistemin şirkette çalışanı gibi dandik bir şey

5452 üzerinden serverın bütün ağdaki işleri yapacak şekilde ancak internete çıkamayacak şekilde ayar yapabilir miyim? ya da başka ne şekilde olur? yardım eder misiniz
C
9 yıl
Decathlon Taksitlendirme
Decathlon Ankaradan l carnitine alayım diyorum fiyatı uygun geldi, maximum karta kaç taksit yaptığını bilen var mı? şimdi işteyim yapmıyolarsa taksit boşuna akşam trafiğinde oraya gitmeyim
C
9 yıl
Hmail ve domain adres
çalıştığım şirkette dahili haberleşme için hmail ile kurduğum bir mail serverı var. @hebelehubele.local tarzında domain var server üzerinden çalışan.

bu servera dış mail bağlamak için, herhangi bir domain host tan sadece alan adı alsam mesela xxx.com olarak. mail host olmadan o domaini kendi serverımda barındırıp internet mail host olarak kullanabilir miyim?

sanırım çok saçma oldu basitçe özetleyeyim

herhangi bir mail hizmet sağlayıcı olmadan, sadece web domain alarak, kendi serverımı mail server yaparak internet üzerinden haberleşme sağlayabilir miyim?

bunu sormamın nedeni firmada sürekli autocad solid çizimlerinin gidip gelmesi ve kendi web sitesi maillerinin maks 500mb olması.

bunu yapamazsak gmail business almayı düşünüyoruz ama bu dediğim olsa güzelde olur hani
C
9 yıl
Yedekleme Programı Tavsiyesi
Çalıştığım şirkette NETSİS Kurumsal kaynak planlama yazılımı ve teknik çizimlerin belirli aralıklarla yedeğini almak istiyorum. Acronis tarzı kullanmak isterim ancak malum şirkette korsan yazılım olmuyor. bu işi iyi yapabilecek ücretsiz yedekleme yazılımı tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

ekleme: yedekleme bittiğinde ya da hata verdiğinde mail de atsa süper olur hani
C
9 yıl
İsme Havale Yapıldığında
bir kaç yıldır ödeme yaptığım bireysel emeklilik hesabım vardı onu bozdurdum. ne akla hizmet benden hesap no isteyen firma parayı isme havale olarak bankaya gönderecekmiş. dolayısıyla bu da şirketten izin alıp bankaya gitmek gerek, zırt pırtta gidilemeyeceğine göre havalenin gelip gelmediğini öğrenmek gerek.

yetkililer büyük ihtimal cuma ya da olmadı en geç pazartesi dediler havale için, bunu geldiğinde öğrenmemin bir yolu var mıdır? isme geleceğinden internet şubesinden öğrenemem sanırım, e kargo şirketide değil banka şubesini arayıp sormak olur mu bilmiyorum. İsme havale geldiğinde bankadan telefon edilir mi bir haber falan verilir mi bilenler yardım ederse sevinirim. Banka İş B. bu arada.
C
10 yıl
Aydın Nazilli otel tavsiyesi
Aydın nazillide tavsiye edebileceğiniz temiz, düzgün otel var mıdır? öğretmenevini düşünüyorum ancak bir odada başka kişiyle kalma riski de olabiliyor, o yüzden başka yerlere de bakıyorum. bilgisi olan yardım ederse sevinirim
C
10 yıl
fren ustası
corsa c aracıma fren ayarı yaptıracağım yine sadece önlerle durmaya çalışıyor. ankarada tavsiye edebileceğin makul fiyatlı ve başarılı bir fren ustası var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.