H

Yarbay
18 Ağustos 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
250 (Bu ay: 15)
Gönderiler Hakkında
H
3 ay
Logitech G305 Siyah 349 TL Beyaz 359 TL Diğer renkler 359 TL / Rival 3 Wireless 399 TL
H
4 yıl
Imgur yasağımız hayırlı olsun
imgur.com a bundan sonra vpn siz giremeyeceğiz gibi. dns ile ulaşılamıyor. her bişeye vpn kullanmak zorunda mıyız deli olacam artık
H
4 yıl
2-8 arası indirdiklere kotaya işlenenler mutlaka baksın /04.05 Güncelleme
Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla 2-8 arası indirilenlerin kotaya işlenmeyeceği konusunda yanlış bir algı söz konusu. İndirilen bütün veriler kullanıma(kotaya) mutlaka işlenir. İSS lerin indirilen bu verileri yok sayması gibi bi durum söz konusu değil. Yasal olarakta pek mantıklı görünmüyor.

Kendimden örnek vermek istiyorum. TTnet Roketi biliyorsunuz 24 saat boyunca 100 mbit hız verip AKN kotasına işlemiyor. Örneğin kullandığım pakette 75 gb AKN kotası olmasına rağmen ben ayın ilk günleri henüz 15 GB akn kotası kullanmışken roketi açıp 150-200 GB indirme yapıyordum. Bu veri miktarı her halükarda kotaya işleniyordu. Örneğin benim kotam 15 GB den 200 GB ye çıkıyordu. Buna rağmen hızım düşmüyordu. Hızım ben AKN kotasından kullanmadığım 60 GB yi kullandığım zaman yani toplamda 260 GB olduğu zaman düşüyordu. Büyük ihtimalle sistem 2-8 arasında yapılan toplam indirmeleri farklı bir yere işleyip toplam kotadan çıkarıp ona göre hız düşümü yapacak.(Toplam kullanılan kota - 2-8 arası kullanılan Kota) Bu işlem ne zaman akn kotasını geçti mi hız düşümü uygulanacak.

Tabiki olması gereken kota sayfasında toplam kullanım miktarının 2 ye ayrılıp gösterilmesidir. 2-8 arası ve diğer saatler şeklinde 2 farklı bilgilendirme ekranı olması ve AKN yi geçip geçmediğimizi bu diğer saatler kısmına bakarak görebilmemiz gerekir.

Asıl bununla ilgili tepkimizi dile getirmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Eminim benim gibi çoğu arkadaş dün geceden AKN kotasının yarısından fazlasını indirmiştir. Yarın sabah kotayı geçince hızın düşüp düşmediğini bizzat tekrar bu konuya yazarım. Şu an için en mantıklısı 1-2 gün daha sabretmek

2 Mayıs düzenlemesi:
Arkadaşlar modemi resetledim ve kotama baktım 73 GB görünüyor. Kullandığım pakette AKN kotası 50 GB. Şu an herhangi bir hız düşümü yok.
3 Mayıs düzenlemesi:
Bu ayki kotam 109 GB a ulaşmış durumda. Herhangi bir hız düşümü yok.
4 Mayıs düzenlemesi:
Kota 150 GB oldu herhangi bir hız düşümü yok arkadaşlar. Ancak indirdiklerinizi mutlaka not alın.
H
5 yıl
WD My Passport 2 TB inceleme/Seagate BP Slim 2TB Kıyaslama
Amazondan aldığım WD My Passport Blue 2TB için alacak veya almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması açısından ürüne ait resimleri ve hız testlerini paylaşayım dedim.
Ürünü 70$+6.46$(kargo ücreti) toplamda 76.46$ a aldım 9 ocakta enpara ile aldım. Yaklaşık 277 lira tuttu. Ürün 16 ocakta ülkeye girdi çok şükür yeni vergi sınırı beni vurmadı. Yoksa buna ek olarak 50-55 lira ödeyecektim. Ürünün Türkiye fiyatı şu an en ucuz 460 lira civarı.

Ürüne ait resimler
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Yanında gelen USB 3.0 kablonun uzunluğu 47 cm.

Daha önce Seagate Backup Plus Slim almıştım. Kalınlığı açısından fikir vermesi için Seagate ile kıyasladım. Ürünün eni boyu hemen hemen Seagate ile aynı ancak kalınlığı neredeyse 2 katı.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

Alır almaz öncelikle bad sector testi yaptım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Resimde görülen sektörlere ait okuma/yazma hızlarının renklere çevrilmiş hali.(Speed Map)
< Resime gitmek için tıklayın >

HD Tune Pro ile yaptığım benchmark testi
< Resime gitmek için tıklayın >

Atto Benchmark ile yaptığım hız testi
< Resime gitmek için tıklayın >

CrystalDiskMark ile yaptığım hız testi
< Resime gitmek için tıklayın >

Seagate Backup Plus Slim hız testleri
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
H
6 yıl
Bildirim sorunu
Favoriler için bildirimi devre dışı bırakmama rağmen sürekli şu konuya şu kadar cevap geldi diye bildirim alıyorum.Bi türlü kapatamadım çözümü bilen varmı?
H
7 yıl
Xbox360 ses sorunu
Arkadaşlar HDMI dan görüntü alıp aynı anda VGA HD AV KABLO dan ses alan varmı?

http://www.n11.com/tasco-xbox-360-vga-hd-av-kablo-P17115634 bu ürünle birlikte

şu dönüştürücüyü kullanıp
< Resime gitmek için tıklayın >


HDMI ile PC monitöründen görüntü ve PC hoparlöründen ses alabilir miyim?
H
7 yıl
D&R yorumları hiç takip etmiyor galiba
...
H
7 yıl
hearthbleed bug
Arkadaşlar ortada çok ciddi bi açık var. İnternet sitelerinin 3 te 2 sini etkilediği söyleniyor ama bizim türk siteleri olaya çok duyarsız sanki. Yüzlerce e ticaret sitesi var belki çoğu etkilendi kaç tanesi durumdan haberdar belli değil.

Hearthbleed bug nedir?
http://www.webrazzi.com/2014/04/08/openssldeki-buyuk-guvenlik-acigi-internetin-buyuk-bir-kismini-tehdit-ediyor/
H
8 yıl
komple özgür paketin fiyatı mı arttı?
KOMPLE OZGURLUK PAKETIN 25.03.2014 14:58 ITIBARIYLE 22 TL TL KARSILIGINDA YENILENECEKTIR. YENILENMESINI ISTEMIYORSAN "IPTAL OZGUR KOMPLE" YAZIP 7000'E SMS GONDER.

Normalde bu 19 liraydı.Nerden geldi bu 3 lira artış?
H
8 yıl
mobil sürümde sorunmu var?
Eskiden daha sayfalar yüklenmeden geçiş yapabiliyordum şimdi bi tıkanıklık var sanki tablet sürüm daha akıcı geliyor bu sorunu yaşayan varmı başka?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.