G

Yüzbaşı
26 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
5 yıl
A3 Elektrik Sorunları
Merhaba,

2010 model Audi A3 sportback arabamız var ve bazı sorunları var. İyi diye duyduğumuz bir elektrikçiye gönderdik. Hiçbir sorun olmadığını söyledi. Aşağıdaki sorunlar hiç birşey midir? Olası sebepleri ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Sol ön elektrikli cam açılıp kapanırken tutukluk yapıyor.

Arka silecek kendi kafasına göre, yağmur sensörü olmasa da, yağmur kir vb olmasa da çalışıyor, yarıda duruyor. Bazen de frene basınca, stoplar yanınca çalışıyor, bazen dakikalarca çalışıp stoplar yanınca duran, en sonunda tekledi tekledi ve tamamen çalışmayı kesti, şu an istesek de çalışmıyor.

Arabanın radyosu kafasına göre kapanıyor. Çukura girince veya sarsılınca komple ışıklarıyla beraber gidiyor, reset atıyor. Normalde radyo kapansa bile tuşların üzerindeki ışıklar kapanmıyor ve saat çıkıyor ama kendi kesilince genelde komple gdiyor. Kendi kendine açılırsa açılıyor yoksa açılmıyor. Her çukurda değil, kafasına göre 5 dk sonra da gidebiliyor 5 saat sonra da gidebiliyor

-- Hız, yakıt vb göstergelerde hiç bir sorun yoktur. Sol ön cam dışında başka camda sorun yok. Ön sileceklerde sorun yok. Farlarda falan sıkıntı yok.


Bu arabayı sorunsuz olarak geri vermek nsıl bir duruştur anlamadım açıkçası... Fikirlerinizi bekliyorum
G
5 yıl
Gürcistanda Wow Oynamak
Merhaba,

Ben Gürcistanda yaşıyorum. İş vesilesiyle geldim. Burada Wow oynamak istiyorum fakat bölge olarak rusya ile ilgili birşeyler okudum ama anlamadım. Oyunu ve oyun süresini Gürcistandan Ruble ile alsam hangi bölgede oynayabiliyorum? Türkiye' ye döndüğümde Bir sıkıntı olur mu?
G
5 yıl
Mouse Sıçrama Hatası
Win 10 kullanıyorum.
Yeni güncellemeyle beraber fare ile yön vermek isterken oyun saptıyor. Aynı hata touchpadde de oluyor. Sağa veya sola basılı tutup fareyi oynatınca ekran kafayı yiyor. Win güncellemeleri tamamen kurulu. Hatanın çözümünü araştırsam da bulamadım. Win 10 için çok bir yardım da yok. Yardım edebilecek var mı acaba?
G
6 yıl
MSI GE62 6QF nasıl bilirsiniz
Yorumlarınızı bekliyorum. Bilinen bir sıkıntısı vs var mıdır acaba?
G
6 yıl
Kapalı Kutu Yurtdışı Cihaz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Arkadaşlar merhaba.
Ben sahibinden veya telefoncularda satılan jelatini açılmamış, yurtdışından getirilen cihazlarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Unlock olayları falan var, burda hattı destekleme durumları varmış sanırım. Kapalı kutu bi yandan güzelken bi yandan da riskli sonuçta alıp deneyip karar verme şansınız yok çünkü adam jelatini üzerinde diye daha pahalıya satıyor ve sattığı anda elinden çıkarmış oluyor. Kutusunu açsanız ve ölü piksel, hat çekmemesi vs sorunla karşılaşsanız adamın pek umrunda olmaz sanırım. Ne dersiniz kutusu açılmışlar daha mı alınası? Çok ikilemde kaldım.
G
6 yıl
Arka Silecek Kafasına Göre Takılıyor... Yardım!...
Merhaba,
Benim Audi A3 Sportback 2010 aracım var. Son zamanlarda arka silecek kafasına göre çalışıyor. Bazen kontağı çeğirdiğimde çalışıyor. Bazen sağ-sol sinyal verince çalışıyor. Her zaman böyle yapmıyor bu yüzden tam ne yapınca böyle olduğunu anlamadım. Silecekler manuelde duruyor ve silecek kolubana doğru çekili yani arka silecekler aslında fonksiyon dışı olması gerekiyor. Elektriksel bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Beyinle ilgili bişey olabilir mi ve bu tür bir arıca elektrik kısadevresi vs gibi sebeplerle yangına falan sebep olabilir mi? Çözümü kolay mıdır çünkü genelde elektrik işi biraz pis iş diyorlar. Sizce acil ilgilenilmesi gereken bir sorun mu
G
6 yıl
iPhone 5s' in aniden ucuzlaması?
Merhaba,
Başlıkta belirttiğim gibi 2 hafta kadar önce 2000 tl civarında satılan 5s bir anda 1500 tl civarına düştü (Apple store hariç neredeyse heryerde). Apple Store' un ABD fiyatı da 450$ olarak görünüyor. Bu işte bi saçmalık var gibi geliyor bana. iPhone' ların bu kadar ani ve bu kadar fazla ucuzlaması beni şaşırttı açıkçası, sebebi ne olabilir sizce ?
G
6 yıl
Hepsiburada Telefon İadesi ...
Arkadaşlar geçen hafta hepsiburada.com dan telefon aldım. Sim kartını nano ile değiştirip dün deneme şansım oldu ve hat bir çekiyor bir çekmiyor, arada gidip geliyor. Ben ürünü iade etmek istiyorum fakat kutuyu açtım, içine güncellemesini kurdum ve sim kartı taktım, 14 içerisindeki kolay iade ile gönderip para iademi hızlandırmak istiyorum fakat bunları yaptığım için kolay iade kapsamından çıkar mı? ( telefona kap, jelatin vs. 50 tl masraf da yanıma kar kaldı tabi o da içimi ayrı acıtıyor )
G
7 yıl
Asus U36SD --No Audio Output Device--
Merhaba. Bende Asus U36SD laptop var. Alındığında içinde Win7 vardı. Ben buna 8.1 kurdum fakat ses alamıyorum. Sağ alt kısımda No audio output diyor ve Control Panel>Device Manager kısmında da High Definition Audio Controller kısmında da sarı uyarı simgesi var. Çalıştırılamadı hatası veriyor. Eski ve Güncel Realtek driverları yükledim onlarda da çalıştırılamadı deyip aynı hatayı veriyor ( Code 10 hatası ). İnternetten enable-disable yapma işlemlerini yaptım, kaldırıp yeniden kurmayı denedim, have a disk deyip manuel yapmayı da denedim fakat çözüm bulamadım. Bios güncellemesi önerenler olmuş ama anakartı marka model bulamadım, tavsie eder misiniz, biraz sıkıntı bi iş diye biliyorum.
G
8 yıl
Harici Virüslü HDD, yardım!!!
Merhabalar, Yeri burasımı bilemiyorum ama yardımı dokunan olursa çok hayra geçecek...

Benim bir süre önce Arkadaşıma verdiğim Harici HDD vardı. Benim de arkadaşımında içinde kaybetmek istemediğimiz veriler var fakat arkadaşım HDD ye virüs bulaştırmış, sürekli uyarı çıkıyor diye bana HDD yi geri verdi. Önceliğim veriler silinmeden virüslerden temizlemek. Mümkün değilse format atmak ama şöyle bir şey var ki kafama takılıyor. Şimdi ben bu Hdd yi format atmak için bilgisayarıma taksam ve format atsam, Hdd yi açmasam dahi virüs bulaşabilir mi? Malum virüs bulaşırsa format yiyen HDD ye bu seferde aynı virüs bilgisayarda bulaşacağı için yapılan şeyin bi mantığı olmayacak gibi geldi bana. İkinci yapabileceğim şey şu olabilir. Format atmak istediğim DVD-Rom u olmayan bir laptopum var, sistem geri yükleme tarzı birşey yapmam lazım. O şekilde hiç sistem geri yükleme - fabrika ayarlarına dönüş tarzı bişey yapmadım ama HDD takılı iken bu işlemi yapsam HDD de aynı muameleyi görür mü. Üçüncü düşüncem ise Linux yüklemek ve o şekilde halletmek acaba bunun şu an yüklü windowsa hasar verme ihtimali olabilir mi çünkü bilgisayar kesinlikle riske atamıyacağım bir bilgisayar, profesyonel işlerimde kullanıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.