M

Yüzbaşı
22 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
358895 Gün Cezalı
357301 gün 14 s. 23 dk.
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
Zapals.com 1$'a Led Saat
Merhaba arkadaşlar. Gördüğünüz gibi daha anlatmama gerek yok sanırım
Zapals'tan daha önce micro usb şarj&data kablosu kampanyası olmuştu bu sefer 1$ a bu ürünlerin kampanyası var. Unutmayın Unutmayın hesap başına 1 saat ,daha çok hesap daha çok saat (şaka şaka)

Paypal'da sanırım bir sorun var bu arada ben ödemeyi yapamadım. Paypal diğer ödeme yöntemlerini kullanmayın.

http://www.zapals.com/free-gifts.html

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit: gelen hata şu arkadaşlar : PayPal gateway has rejected request. Currency is not supported (#10605: Transaction refused because of an invalid argument. See additional error messages for details).

2.77 TL diye çekmeye çalışıyor oysa doların kuru Paypal'da 3TL falan olması lazım. Hata düzelirse alabiliriz.
M
6 yıl
Fanobet Hakkında
Merhaba fanobetle ilgili sanırım ilk post atanlardan birisiyim. İlk kazancım 210$'dı ve 13 key yatırdığım için returnüm 13 keyim + 83 item şeklinde olmuştu. Neyse şimdi yeni konuya geleyim bugün Flipside copenhagen wolves maçına bıçağımı bastım(FN butterfly fade) 261$ saydı Flipside'a 150$ bastım (maksimum bahis miktarını). Şu anda bakiyem 376.5$ itemleri çekmek istediğimde ise gelen uyarı biraz sinir bozucu :

Some withdrawals are manually checked to prevent fraud and protect your skins.

Our support is going to check your account and unlock withdrawal in 12 hours. If you want to speed up that process, please contact online support via chat or email.

1- Online support dediği şey 7/24 offline ben online iken denk gelemedim.
2- Kazanmışım arkadaş niye 12 saat bekletiyorsun.

12 saat sonra itemimi alacağımı düşünüyorum ancak çok saçma bu kadar süre bekletmesi, şahsen küçük işler peşinde koştuklarına inanmaya başladım.

Oynayacaksanız orta itemlerle oynamanızı tavsiye ederim. 1 küçük denedim sinir olmuştum, 1 büyük denedim gene sinir oldum
Skinleri çektikten sonra tekrar bilgilendiririm işlemin kaç saat sürdüğü hakkında.
SS'ler :

http://i.hizliresim.com/ngXRB0.png

http://i.hizliresim.com/vLObqv.png

Edit : meblayı 265$'a çektim bıçağı yanında da key mey verdi geriye. oh çekebiliriz
M
6 yıl
[TAKAS]AK47 VULCAN MW - FN Cyrex
FN Cyrex m4 + aradaki pazar farkının değerince anahtar karşılığında takas yapmayı düşünüyorum .

Müracat PM .

edit: dalgınlıktan bu iş için başlık olduğunu unutmuşum modlar silebilir. sorry
M
6 yıl
Ev ağındaki Cihaza Putty ile uzaktan erişim
Merhaba.
Biliyorsunuz ev ağı 192.168.x.x şeklinde gider ev içinden cihaza putty ile bağlanabiliyorum ancak okuldan, işten de yönlendirebilmek istiyorum. Dün ufak deneme yaptım whatsmyipden bakıp 22. porttan bağlantı denedim biliyordum olmayacağını ama neler olacağını merak ettim. 5. denemede connection abort geldi hali ile

Peki ben bu cihaza nasıl bağlanabilirim ?
Cihaz: Raspberry Pi 2 / OS : Debian'ın türevi olan Raspberian.

Genel kullanımıma gelecek olursak ismim soyismim şekilde olan domainimin mail serverını ayarlamak istiyorum cihaz zaten küçücük 1 tane 12v adaptör ile fan da bağladım sessiz sakin takılacak bir köşede kısacası. Baktım bağlantı kaldıracak kişisel blog siteside eklemeyi düşünüyorum içine. Portfolyomun olacağı, daha önceden yaptığım projelerin olduğu, bir iki ders anlatımı vs şeklinde.

Daha önceden Ubuntu dağıtımlı sunucu kullanıyordum linode üzerinden ama ne para vereceğim raspberry gibi bir nimet varken diyorum ki öyle ahım şahım işlerde yapmayacağım cihazın ve eldeki internetinde durumu malum devede kulak kalır bizim ufaklık.

Durumun tatlılığı açısından ufak bir görsel sıkıştırayım :

< Resime gitmek için tıklayın >

Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

Dipnot: statik ipye bile geçmeyi düşünmüyorum eldekini boy boy değiştiririm modeme de restart attığımız yok zaten
M
6 yıl
[ÇÖZÜLDÜ] ]Debian 8 ağ içi SSH bağlantı sağlayamıyorum.
Merhaba,
Daha önceden Ubuntu 14.04 LTS sürümlü linux sunucu kullanmıştım Putty,Filezilla ve Winspc ile bağlanabiliyordum. Bu yaz yapacağım staj için Debian 8 kurdum laptop'uma ancak masaüstümden Putty ile bağlanamıyorum. Düşündüğüm sebeb şifremin hane sayısı olabilir dedim başta ancak tam nedenlerini anlamış değilim. Bu arada kurulum sırasında Utilities (gereklilikler) üzerinde SSH Server'ı da seçtim tabiki adımı atlamadım. Mesela Linode'da kiraladığım vps te kullanıcılara(root dahil ) 6 haneden fazla şifre ekleyemiyordum laptopta 10 haneli şifre kullanıyorum (laptop içi terminalde su -l root ile 10 haneli şifre çalışıyor babalar gibi). Biraz ezbere bilgilerle gidiyorum işin aslı hakim olmadığım bir OS ve akılsız başımı duvarlara yeni vuruyorum diyebilirim. Ağ içi Putty üzerinden erişimi sağlamam için yapmam gereken gereksinimler konusunda bilgilendirirseniz çok güzel olur. Teşekkürler.

Edit : eşşek kafam o kadar doluki bakmayı unutmuşum Laptoptan kullanıcıma logoff yapıp root denediğimde de olmuyor. Putty den kendi kullanıcı adım ile bağlanabiliyorum mesela ama root yetkisi ile işleri yapmak istiyorum .

Edit2 : kendi kendime çözdüm diyelim Kullanıcı adım Muhammet idi önce puttyden ağ içi ipme bağlanıyorum 192.168.1.x:22 daha sonra su root ile giriş yaptığımda oluyor. Ama saçma bulduğum kısım niye direk root girişini yapamıyorum terminalin veya putty'nin içinden yapıyorum bunu anlamış değilim.
M
6 yıl
BIOS'a erişemiyorum ASUS k55VJ
Merhaba arkadaşlar, şu an sinirden 4 dönüyorum okuduğum yazıyı yazan kişiye karşın.

http://scienceblogs.com/aardvarchaeology/2013/12/16/tech-note-how-to-install-linux-on-a-laptop-with-uefi/

Önümüzdeki 1 ay sonra teknoparkta stajım başlayacak Debian 8 kurmam gerekiyor laptopuma tabi bios'un default boot ayarlarından dolayı debian kuramıyordum. Tabi en güzel öğretmen olan google'dan karşıma ilk çıkan siteye kafa attım ve yukarıda bırakmış olduğum linke girdim. Hali ile ilk 7 adımı birebir yaptım ancak 8. Adım diye bir dünya yok hatta eski default ayarlardan doalyı siyah asus ekranı 1 saniye daha fazla bekletiyorsa şimdi o beklemede gitti tamam ölümüne windows kullansam çok güzel birşey 1 saniye bile fazladan kazandım ne de olsa ama BIOS'a erişemiyorum delete'e deli gibi abanıyorum yok yani olmuyor. SSD'yi içinden söküp boot yapacak cihaz bulamayınca defaulta geri alabilirim ancak bunun haricinde bir yöntem var mı bildiğiniz ? Fiziksel çözümler en güzeli olsa da bilmediğim birşeyi bilmeyi daha çok isterim. Teşekkürler.
M
6 yıl
Ürün Anahtarsız olan Windows 8.1 sürümü hakkında yardım lazım
Öncelikle merhaba,

Kuzenimin Casper laptop'unun windows'u bozuldu recovery sırasında da bilmediğinde aç kapa yapıp recovery'yi de bozmayı başarmış. USB üzerinden elimdeki orjinal imaj ile format atmaya çalıştım. Laptop'un altında bulunan stickerda bir ürün anahtarı vardı ancak o geçerli çıkmadı daha sonra bakındığımda Windows ürün anahtarlarının BIOS içerisine gömüldüğünü öğrenidm. Biraz önce bir arkadaşıma sordum bu ürün anahtarı olmayan orjinal imajı kurarsak sanırım otomatik aktivasyon yapıyormuş. Doğru mu yanlış mı tam bilmiyorum eğer doğruysa imajı nereden edinebilirim yönlendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.


Edit: Casper'ı aradım bana ürün anahtarını verdiler ancak verilen anahtar kasanın altındaki stickerda yazan anahtarın aynısı ve şöyle bir sorunum var yalnızca ürün anahtarı ile etkileştirme yöntemi ile microsofttan indirilen imajda laptop için geçerli olan ürün anahtarı olmuyor. Casper microsofta sorun diye topu attı ve mesai satti bitti
M
6 yıl
ASUS N55 SF Çözünürlük Sorunu
Merhaba ,
Arkadaşımın laptop'u ekran kartının Intel Drivers ya da Nvidia Drivers çalışmıyor hep hata veriyor windows 8.1 istemişti olmadı windows 7 'i recoveryden kurduğum hali bu. Sorunu nasıl aşabiliriz lütfen yardım edin ,beynimi yakmak üzereyim.

< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
Karambit Slaughter FN ne kadar eder ?
Arkadaşımının arkadaşına düştü almayı düşünüyorum kendisinden sizce ne kadar eder ?
Geçen Karambit doppleri 800 tl ye satan arkadaşın konusunu gördükten sonra sormak istedim bunun ne kadar edeceğini


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
CSGO Sunucu Gereksinimleri Nelerdir ?
Merhaba arkadaşlar. Londra tabanlı root sunucum var. CSGO yu kurmayı düşünüyorum ama steam'de bile server özelliklerini göremedim. Gereken orta seviye sunucu özelliklerinin linkini atabilecek ya da yazabilecek olan sevinirim. Teşekkürler.

Sunucumun özellikleri : Linux Dist. Ubuntu 14.04 LTS
4 GB RAM
4 CPU Cores
96 GB SSD Storage
4 TB Transfer
40 Gbit Network In
500 Mbit Network Out
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.