M

Binbaşı
30 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
98 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
geçen ay
oyun dergilerini alan kaldı mı?
2009-2013 arası bakıyorum da Level ve Oyungezer dergilerini alıyordum. Birkaç dergisi de hala duruyor nostalji olsun diye atmamışım. Az önce web sitelerine girdim bir tanesi .pdf olarak ücretsiz veriyor falan. Takip eden okuyan kitlesi bitmiş demekki. Yaşlar büyüdü yıllar geçti. Yorumunuz nedir?

edit: O zamanlar yaşım 12-13 falan imiş.
M
2 ay
Asus X553M donma sorunu
Arkadaşlar, Asus X553M model laptop Pentium N3540 işlemci 4GB RAM 120 GB SSD var. SSD'yi sıfır aldım tertemiz. RAM testi yaptım problem çıkmadı. Laptopun içi de termal macun dahil temiz durumda. UEFI şeklinde Windows 10 yüklü. Fakat işletim sistemi farketmeksizin donma kilitlenme sorunu var. Ne zaman olacağı belli olmuyor. Nette gezinirken veya boştayken masaüstünde veya bir müddet işlem yapılmadığı zaman bir anda ekran donuyor. Güç düğmesiyle kapatıp açmak gerekiyor tekrar. Isınma kaynaklı değil durum. Laptopun soğutması kötü ama ısınma kaynaklı olmadığını düşünüyorum. İşlemci mobil işlemci ve aygıt yöneticisinde Intel HD Graphics olarak driver ı yüklü. Acaba driver kaynaklı mı? Nette araştırdığımda bu modelde yine donma sorunu yaşayanlar varmış kronik belli ki. Çözümü nedir veya nasıl tespit edebiliriz kaynağını? Satmayı düşünüyordum fakat elim kolum bağlandı. Birde Trusted Execution Engine tüm driverlar kurulu olmasına rağmen bu ünlem veriyor. Kurulmuyor bir türlü. Trusted'ın olayı nedir tam olarak?
M
2 ay
Airties hakkında
Airties markası neden türkiye'den çekildi bilmiyorum ama geri dönse ortalığı silip süpürürdü. Airties Air 5442 taş gibi bir modem kullanmıştım vdsl'e geçmeden önce.
M
2 ay
ASUS X553M kilitleniyor donuyor
Nette gezinirken bazen bir anda kilitleniyor. Sıfır SSD takılı, laptopun içi tertemiz termal macun kaliteli yeni. Bios güncel .214 sürümü. RAM testi sorunsuz çıktı tam olarak tamamlayamadım gerçi ama. Anlayamıyorum donmasının sebebini. Birçok kişi bu modelin aynı şekilde donduğundan bahsetmiş. Soğutması yetersiz zaten mobil Pentium N3540 işlemci var.
M
2 ay
Ybs kendini geliştirmek
Yönetim Bilişim Sistemleri mezunuyum. Artık yazılım alanında kendimi çok iyi bir şekilde geliştirmek istiyorum. Front end veya back end veya fullstack. Ya da SAP ERP uygulamaları alanında. Bilge adamdan java ve .net için istedikleri fiyat çok çok pahalı. Udemy'deki eğitimler bana birşeyler katacaktır kuşkusuz ama beni hangi noktaya getirir?

edit: Geç kalmak ve körelmek istemiyorum.
M
2 ay
Sabit ev telefonu cayma bedeli mi ödemeliyim?
Arkadaşlar Türk telekom ile internet taahhütüm bu haziran ayında bitiyor. Ev telefonu taahhütü ise ağustos 2022'de bitiyor yaklaşık 1,5 yıl sonra. Ne yapmam gerekir Türknet'e geçmem için? Tek çözüm haziran'da Türknete geçip ev telefonu cayma bedelini ödemek mi?
M
2 ay
Müstakil ev wi-fi sorunu lütfen yardım
Arkadaşlar 4-5 yıldır denemediğim kombinasyon kalmadı. Evimiz 3 katlı. İlk başta ADSL kullanırken Airties 5450 modem 1.kattaydı performansı gayet iyiydi. Orta kata da TP-Link RE200 menzil genişletici almıştım kablosuz alıp kablosuz dağıtıyordu fakat hem büyük kayıpla orta kata geliyordu hemde 3.katta hiç çekmiyordu. Daha sonrasında VDSL'e geçiş yaptık. 1.kata TP-Link VR300 modem aldım. Orta kata da TP-Link WR940N Access Point-Router alıp DD-WRT firmware ile bayağı iyi olmuştu. Fakat mesh olmadığı için 1.kata indiğimde orta kattakine bağlı kalıyordu veya tam tersi alt kattakine bağlı kalıyordu. 3.katta çok iyi çekiyordu. Kablo ethernet ile bağladığım için (iki cihaz arasındaki bağlantı) orta katta biraz görüntü kirliliği oluyordu. En son Keenetic'e geçtim. 1.kata Omni DSL, orta kata Keenetic Lite aldım ve Mesh ile bağlı. Fakat 3.kattaki performansı kötü. Bazen sinyal seviyesi çok iyi gelmiyor cihazlara. Ne önerirsiniz? Bu arada WR940N cihaz elimde duruyor kenarda. Fakat kablo görüntü kirliliği oluyor kablosuz da çok kayıpla alıyor.

edit: Ayrıca orta kata koyduğum cihaz yerde durduğu için daha da bir kötü görüntü oluşuyor bir de ethernet kablosu benim odamdan geliyor koridora.

edit: VR300 modemi 5 GHz bağlantıya ihtiyaç duymadığım için hem de wi-fi performansı iyi olmadığı için sattım. RE200 ve Airties 5450'de önceden satıldı.
M
2 ay
Ev telefonu taahhütü hakkında İSS değişikliği
Haziran ayında Türknet'e geçmek istiyordum fakat şöyle bir durum var. Türk Telekom internet taahhütü haziran ayında, sabit ev telefonu taahhütü 08/2022'de bitiyor. Acaba haziranda iptal etsem cayma bedeli ne kadar çıkar?

edit: Ayda 28 TL küsür ev telefonu ödüyorum. En mantıklı yol hangisi olur? Ben en azından 08/2022'ye kadar interneti 1 yıllık taahhütle Türk Telekom devam ediyim dedim ama 1 yıllık taahhüt yokmuş.
M
3 ay
PS3 SUPER SLIM DAHA İYİ SOĞUTMA
Merhaba şu sıralar PS3 Super Slim kasa almayı düşünüyorum. Super Slim'in ısınma ve güç tüketimi çok çok daha az eski kasalara göre. Bunlara ek olarak daha iyi soğutma için neler yapılabilir? PS3'ün etrafını ferah ve geniş bırakmanın haricinde?
M
3 ay
HAYALİNİZDEKİ ESKİ PC NEYDİ?
DDR veya DDR2, hayalinizdeki en çok istediğiniz PC kombinasyonu neydi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.