msi'ın uyum listesinde 5000 serisi gözükmüyor ancak reddit ve çeşitli forumlarda kullanan insanlar olduğunu gördüm. r5 5600 anakartıma uyumlu mudur yoksa başka işlemcilere mi yönelmeliyim? |
msi'ın uyum listesinde 5000 serisi gözükmüyor ancak reddit ve çeşitli forumlarda kullanan insanlar olduğunu gördüm. r5 5600 anakartıma uyumlu mudur yoksa başka işlemcilere mi yönelmeliyim? |
r5 1600 kullanmaktayım ancak işlemcimi güncellemek istiyorum. r5 5600'e geçmek istiyorum ama anladığım kadarıyla anakartım 5000 serisini desteklemiyor. bu durumda r5 3600'e mi yönelmeliyim? |
selamlar. hali hazırda ryzen 5 1600 (af olmayan modeli) kullanmaktayım. artık yetersiz geldiğini düşünüyorum. ekran kartım gtx 1660ti. yeni bir işlemci alacağım. ileride ekran kartını yükselttiğimde sıkıntı yaratmayacak orta fiyatlı hangi işlemciyi tercih etmeliyim? şimdiden teşekkürler. |
colorful modeli hepsiburadada 4000₺ gibi bir fiyata satılmakta. öbür modeller 4700-4800 bandında ve bütçeyi aşıyor. colorful modeli alınır mı ne dersiniz? |
arkadaşlar selam. arctis 1 kulaklık kullanıyorum. örneğin şarkı dinlerken telefona taktığımda daha çok ses verirken bilgisayarda daha kısık sesi. bilgisayarda ses ayarlarında bir problem olduğunu düşünmüyorum ses düzeyi falan %100'de. sebebi ne olabilir ? |
arkadaşlar selam. yeni bir kasa toplamak istiyorum. 4170 lira gibi bir fiyata şöyle bir sistem oluşturdum. < Resime gitmek için tıklayın > gelecek ay ram ve HDD takviyesi yapacağım. bu işlemci, ekran kartını doyurabilir mi? grafik takıntım yok 1080p’de akıcı ve stabil şekilde PUBG oynayabilmek benim için şimdilik yeterli. |
arkadaşlar selam. kesin olarak laptoptan masaüstüne geçmeye karar verdim. kullandığım laptop gtx 1050 4gb i5 8300h 8 gb ram hdd bütçem 4000₺. bu fiyatı geçmezsem süper olur zaten olsa olsa maks bütçem 4200 olur o da olmazsa olmaz olur ise. kullanım amacım oyun oynamak olacak. öyle her oyunu yüksek grafik oynama gibi bir derdim yok. zaten yüksek ayarlarda çalıştırabileceğim oyunları bile minimum ayarlarda oynamak huy olmuş ![]() aklımda 2 seçenek var ya ekran kartsız bir sistem toplayıp ekran kartını temiz 2. el alacağım ya da komple 0 olarak alacağım. bu bütçe için şimdilik yalnız 8gb ram ve 240gb’lık bir ssd yetecektir. önümüzdeki ayarlarda ilk işim rami 16 yapmak olur. depolamayı da bir şekilde hallederim. tabii bu bütçeyle rami 16 yapabilirsem ne mutlu bana ![]() hazır sistemlere bakayım dedim lakin forumda tek tek toplayınca daha performanslı ve sağlam parçalar olur dendi o yüzden o güzel tavsiyelerinizi bekliyorum. dipnot: dış kasa ne kadar ışıksız ve sade olursa o kadar memnun olurum ![]() şimdiden teşekkürler. |
laptoptan masaüstüne geçmeye karar verdim. 4000₺ ile sıfır sistem toplasam işimi görür mü? oyun oynamak için kullanılacak. 4000₺ sadece kasa için. yoksa ikinci el garantili temiz bir kasa almak daha mı mantıklı? sıfır almak diyorsanız sistem tavsiyesinde bulunabilir misiniz? teşekkürler |
arkadaşlar selam. bilgisayarda fifa 20 oynamak için ds4 almayı düşünüyorum ama bazı sıkıntılar olduğu yazıyor fifa 20 için deneyen var mı ? tavsiye eder misiniz ? |
arkadaşlar selam. ilk nesil xbox one kolunu kabloyla bilgisayara bağlayıp sorunsuz herhangi bir program olmadan kullanabilir miyim? (x360ce gibi) bir de herhangi bir micro usb kablo iş görür mü? |