A

Yüzbaşı
04 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
avm'lerin ekonomik açıdan yararlı alanlar olması
şimdi diyeceksiniz ki sen kimsin hacı. yüksek mühendisim öyle bi tarafımdan sallamıyorum analiz yaparak anlatıyorum.

örneğimiz forum istanbul avm, anlık bu avm de hafta sonları insan sayısı 440 bini buluyor.

şimdi sırayla yararlarını anlatıyorum.

1. 440 bin kişi evde olsa elektrik ısınma ve yeme ihtiyaçlarını karşılamak için evde daire başına tüketim olacak. daire başına verimlilik oldukça düşük. oysa avm'de tek bir sistemden küçük bir alan ısınıyor, ısıtma ve soğutma sistemleri gerçekten verimli ve düşük enerji tüketimi var. insanlar bu sıcaklıktan toplu faydalanıyor. 440 bin kişi evde ısınmaya harcayacağı para avm nin ısınma sisteminden kat kat fazladır. ayrıca sürekli üretim halinde yemek yerleri; birim doğalgaz, enerji ve hammadde tüketimi evden çok daha az. haliyle bu insanların yemek için evde harcayacakları kalemler yine avm de kişi başına hesaplandığında çok daha az. bu sayede de ciddi elektrik doğalgaz ve yiyecek gideri ortadan kalkıyor. yine yazın da aşırı sıcaklarda insanlar toplu olarak soğuk bir alanda zaman geçirebiliyor. soğutma giderleri de azalıyor.

2. güvenli. ne olursa olsun girişte bir arama var. ortadoğu ülkesinde yaşadığımızdan bence önemli. birileri sürekli içeride dolaşıyor ve bir kamera sistemi mevcut.

3. hijyenik. bir çok avm hijyen açısından dünya standartlarını uyguluyor kim ne derse desin. haliyle hijyenik ve temiz bir ortam var.

4. alternatif çok fazla. yani evde yapabildiğiniz etkinliğin çok daha fazlasını dar bir alanda bulabiliyorsunuz.

5. ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz her şey elinizin altında. (mescit, kıyafet, gıda)

yani matematiksel olarak hesap yapıldığında 440 bin kişinin evde durması harcama kalemi olarak çok daha fazla kaynak israfına neden oluyor.

bizim gibi aşırı gelişemeyen toplumlar için dar alanda yüksek verimlilik için birebir.

iyi ki varsınız avmler.

yarın da zorlu center'dayım. evde oturup tek başıma elektrik su doğalgaz tüketemem.
A
2 yıl
bel fıtığı için öneri acil
arkadaşlar babamın sabah kalktığında bel ağrısı oluyor. gün içerisinde de bu ağrıları devam ediyor. ağrı kesici alarak gün içerisinde haraket edebiliyor.

doktor ameliyat diyor. 2 kere fizik tedavi gördü şu anda da devam ediyor ancak hala ağrıları dinmedi. bir düzelme yok gibi.

farklı yöntemler duymuştum ama internette filanda denk gelmiştim. uygun alanı bularak masaj filan yapıyor (dediğim kişiler uzman dr bu arada)

var mıdır istanbulda bu tarz alternatif önerebilecek. bir yakını gidipte tedavi olan.
A
2 yıl
bugünden itibaren insanların çoğalmayı bırakması
100 sene sonra kimse kalmaz. şeytan kalır tek başına. avm lerde kapanır.

oh mis
A
2 yıl
mumbai den gelen kargo ucağının havaalanına inenemesi
evet arkadaşlar bi kere inmeye çalıştı( tam şimşeklerin yoğun olduğu dakikalarda). pisti pas geçti, şimdi ise garip rota çizerek farklı bir yere yöneldi.

nereye gidiyor büyük merak konusu.

mısırımı aldım takipteyim.

edit 1 : yeni istanbul havaalanına inişler yapılıyor. neden oraya yönelmedi merak konusu. tekrardan yükselişe geçti.


< Resime gitmek için tıklayın >
A
2 yıl
gerçekten rızkınızla mı doğdunuz?
evet arkadaşlar, az çok aile durumunuzu biliyorsunuzdur. rızkınızla doğduğunuza inanıyor musunuz?

piste alalım sizleri
A
2 yıl
insanların toplu katliam yapmama nedenleri
inanç diyeceksiniz de , inançsız bir sürü insan var sokakta. çok nadir kimse gidipte ben şöyle bir mahalle tarayayım demiyor.

ya da arabayla insanların arasına dalayım filan.

dünyadaki insan sayısına bakılırsa bence insanlık gayet sakin yaşıyor.

insanlar ancak başka kişilerin emirleri altında insanlara zarar veriyor.

savaşlar, çeşitli terör örgütleri, tarikatlar.

bireysel çok çok çok nadir. enteresan gerçekten.

aydınlatın beni forum.
A
2 yıl
fren hidroliği değiştireceğim. neye dikkat etmeliyim ?
arkadaşlar aracım opel astra k 1.6 dizel otomatik 2016 model. 60 bin bakımı yaklaşmak üzere. garantisi bittikten sonra serviste aracı bakım yaptırmıyorum. (pahalı)

45 bin bakımını ürünleri kendim alarak yaptırdım gayette memnunum. (mobil 1 esp formula yağ gerçekten fark yaratıyor motorda, serviste imkanı yok böyle kaliteli yağ koymuyorlar)

sadede geleyim, hidrolik yağı da değişme zamanı geldi. şimdi yine araca uygun mobil 1 hidrolik yağı alacağım ve bir opel yapan iyi bir ustaya yaptıracağım ancak yağ değişimi biraz kafamı karıştırıyor. serviste hidrolik değişimi için özel makineler oluyor mu borulardaki tüm hidroliği çekmek için. yoksa motor yağı değişimi gibi basit bir işlem mi ? (hava kalıyor gibi şeyler okumuştum zamanında ama)

konu frenler olunca malum bir sormak istedim.

sizin deneyimleri de öğrenmek istiyorum. bilgi verirseniz çok sevinirim.

şimdiden sağolun.
A
2 yıl
ilk zengin insanlar nasıl oluştu gelin anlatıyorum
dünyada ilk insanlar, gayet normal hayvanlar gibi avcı toplayıcı modundalardı. yiyeceklerin peşinden gidiyor, günlük avlanıp tüketiyor ve hayatlarını bu şekilde devam ettiriyorlardı.

ama sonradan ekip biçmeyi ve toprağı işlemeyi öğrendi. bazı gruplar diğerlerinden çok daha fazla üretmeye ve kendilerinden fazlasını üretmeye başladı. ve haliyle bu fazlalıklarına önce başka mallar karşılığı verdiler sonra yetmedi ve para sistemi geiştirildi.

yani bu düzeni kuran yine atalarınız. kudurmayın boşuna.

insanoğlu işte illa bişiler bulup övünecek. öyle olmasa mis gibi ceylan peşinde koşuyorduk şimdi.
A
2 yıl
xp işletim sistemini masaüstü bilgisayarımda çalıştıramıyorum
hobi olarak kullandığım bir cnc cihaz için xp kurulu lpt çıkışlı bilgisayara ihtiyacım var.

eski bilgisayarım malesef bozuldu. bilgisayarcı bana core duo yeni bir kasa verdi(ikinci el). bir önceki bilgisayardaki hard diskimi bu kasaya taktığımda seçim ekranına kadar geliyor (hard diskte xp ve vista ayrı şekilde kuruluydu) bu seçim ekranı geldiğinde herhangi birini seçtiğimde bilgisayara restart atıyor hiçbir şekilde yüklenme ekranına geçmiyor. güvenli modda çalıştırmak istediğimde de mavi ekran veriyor.

laptop'umun vista işletim sistemi yüklü eski hard diskini alıp bilgisayarcıdan aldığım masaüstü bilgisayara taktım. sorunsuz şekilde çalıştı. neden benim bir önceki bilgisayarda kullandığım hard disk'te böyle bir problem yapıyor olabilir.

bu arada laptop'dan çıkardığım hard disk ile açtıktan sonra xp cd si ile bu hard disk'e xp yüklemeye çalıştım ama yine eski hard disk'imdeki gibi mavi ekran hatası verdi. yüklemeye dahi geçmedi.

bana verilen masaüstü bilgisayar xp yüklenmesi engel olan ya da açılmasını engelleyen nedir ?. nasıl bir yol izlemem gerekir ?

şimdiden teşekkürler.
A
2 yıl
xp işletim sistemi çalıştıramıyorum
hobi olarak kullandığım bir cnc cihaz için xp kurulu lpt çıkışlı bilgisayara ihtiyacım var.

eski bilgisayarım malesef bozuldu. bilgisayarcı bana core duo yeni bir kasa verdi. bir önceki bilgisayardaki hard diskimi bu kasaya taktığımda seçim ekranına kadar geliyor (hard diskte xp ve vista ayrı şekilde kurulu) bu seçim ekranı geldiğinde herhangi birini seçtiğimde bilgisayara restart atıyor hiçbir şekilde yüklenme ekranına geçmiyor. güvenli modda çalıştırmak istediğimde de mavi ekran veriyor.

laptop'umun vista işletim sistemi yüklü eski hard diskini alıp bilgisayarcıdan aldığım masaüstü bilgisayara taktım. sorunsuz şekilde çalıştı. neden benim bir önceki bilgisayarda kullandığım hard disk'te böyle bir problem yapıyor olabilir.

bu arada laptop'dan çıkardığım hard disk ile açtıktan sonra xp cd si ile bu hard disk'e xp yüklemeye çalıştım ama yine eski hard disk'imdeki gibi yine mavi ekran hatası verdi. yüklemeye dahi geçmedi.

bana verilen masaüstü bilgisayar xp yüklenmesi için uygun mu değil. nasıl bir yol izlemem gerekir ?

şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.