O

Binbaşı
27 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
O
3 ay
Laptop ekranı açılışta karışık renklerde takılı kalıyor.
Arkadaşlar ekran bu şekilde hareket ediyor karışık renkler. Sizce sorun nerede olabilir. Tozdan filan yapabilir diye içini açıp komple temizledim ama faydası olmadı. 2-3 ay önce bios güncelleme yapmıştım fakat 2 ay kadar sorun olmadı. Durduk yere bios ile alakalı bir durum olmamıştır diye düşünüyorum.

Not: Bu şekilde 2-3 kez belirsiz sayıda aç-kapa yapınca düzeliyor. Sonra normal açılyor. Normal açıldıktan sonra asla bu sorunu yapmıyor. Tekrar kapat aç yapınca aynı şekilde yaşanıyor herşey. Açıldıktan sonra ekranı da hareket ettirsem veya pc yi de sallasam asla hatayı tekrarlamıyor.


< Resime gitmek için tıklayın >
O
3 ay
İnternet için uygulanan ÖİV'ye zam geldi. %10 oldu. Faturalara eklendi.
Az önce VODAFONE.NET faturamda gördüğüm kadarıyla vergi geçen ay %7,5 iken bu ay %10 olarak kesilmiş. Faturamda 11 tl olan vergi 20 tl olmuş. Bana taahhüt var diye küsürat olarak yansıtmış ama yeni abonelere bunu bir güzel sokarlar. Aşağıda telekomun sitesinde bulduğum açıklamayı ekledim.

Sonra da AKP bize tüp kuyruklarını anlatacakmış ve yola gelmezsek ailemiz yardımıyla oy isteyecekmiş. Aynen aynen biz de sizi bekliyoruz. Gençlerin iradesini aile baskısı ile kırabilirsiniz diye düşünün siz. Gençliği Dünya gençliğinden her konuda geri bıraktınız ve daha da bırakmak için her adımı atıyorsunuz.


Ürün ve hizmetlerimizin fiyatları, %7,5 ÖİV (Özel İletişim Vergisi) oranına göre belirlenmiştir. 29.01.2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan karar gereği ÖİV oranı %10 olarak güncellenmiş olup bu değişikliğin ürün ve hizmetlerimizin fiyatlarına yansıtılmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir.​
O
5 ay
[ Dikkat ] Continental lastiği olanlar MUTLAKA OKUYUN. LASTİKLERİMİZ GERİ ÇAĞIRILABİLİR.
Arkadaşlar merhaba. Tesadüfen gördüğüm bir habere göre continental 94.000 lastiği geri çağırmış. Haberde çok detay verilmediği için hangi ülke ve modelleri kapsadığını bilmiyorum. Ama genellikle firmalar yasal boşluklardan dolayı ülkemizde geri çağırma sistemini pek hayata geçirmiyor. Bu yüzden konunun takipçisi olmalıyız. Şu an aracımda continental premium contact 5 lastik takılı ve açıkçası contact 6 modeli için kampanya kovalıyorum.

Özellikle ithal sıfır araç alıp orijinal continental lastiği olanlar çok daha dikkatli davransın.


https://www.cnet.com/roadshow/news/tire-recall-continental-tread-loss/

Edit : Google'da sürekli continental kampanya takip ettiğim için Google karşıma bu haberi çıkardı.
O
5 ay
Türkiye'nin "Ulus Devlet" özelliğini kaybetmesi.
Wikipedia'ya göre Ulus Devlet tanımı.
Tarihteki diğer devletlerden farklı olarak, ulus devlet modelinde devleti oluşturan tüm vatandaşların ortak bir dil, ortak bir kültür ve ortak değerleri paylaşması esastır. Ayrıca ulus devlet kavramı her milletin kendi kaderini tayin ve otonomi hakkına sahip olduğu fikrini içerir. Bu özelliğiyle dünyadaki birçok milliyetçi harekete ilham kaynağı olmuştur.


Şu an ülkemizin durumu;
Eski Türkiye bir Ulus Devleti'ydi. Yeni Türkiye ise Ümmet Devleti. Aradaki fark nedir diyenlere şunu söyleyebilirim. Amerika'nın arap ülkelerine Arap Baharını getirebilmesinin tek sebebi Ulus Devlet olamamalarıdır. Peki biz de artık Ulus devlet yapımızı kaybettiğimize göre risk altında olabilir miyiz? Cevabı sizlere bırakıyorum.

Bir an önce Ulus Devlet yapımıza dönebilmeliyiz.
O
6 ay
10 Şubat Müjdelerinden 1 tanesi belli oldu.
Biliyorsunuz ki Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat Çarşamba günü müjde açıklayacağı bildirildi.

İlk gelen kulis bilgilerine göre Mahir Ünal'ın Çiftçi ile yaptığı iphone 6 hesabı akp kulislerini fazlasıyla rahatsız etmiş. Böylece Cari açığa sebep olmadan vatandaşların daha iyi telefonlar kullanmasının çözüm yolları araştırılmış ve sonunda güzel bir yol bulunmuş.

Her vatandaşın öyle ya da böyle gurbetçi bir akrabası olduğu göz önüne alınmış. Tabi gurbetçi vatandaşlar 10 günlük maaşlarına en son iphone modelini alabildikleri için her sene iphone alıyorlarmış. Böylece çekmeceleri kullanamadıkları iphone 7-8-9-10-11 telefonlar ile doluymuş. Bu telefonları türkiye'deki akrabalarına hediye etmeleri neticesinde döviz kaybı olmadan Çiftçi, pazarci ve hammallarin en iyi telefonları kullanabilmesi hedeflenmiş. Tabi ilk aşamada imei kaydının mevzuatının güncellenmesi gerekiyormuş. Bu konuda BTK'ya gerekli bildirim yapılmış.

Yakında pazarcılar, simitçiler ve hatta hammal abilerimizin elinde iphone 11 görürseniz lütfen AKP'li Mahir Ünal gibi "aldığın maaşa bak, kullandığın telefona bak" hesabına girmeyin.

Not: Arkadaşlar kulis bilgisidir. Lütfen gerçek mi, kaynak nerde filan diye sormayın.
O
7 ay
Hediye edilen eski telefona imei kaydı için 2000 tl isteyen saçma sistem.
Öne çıkarmak için Destek verir misiniz?

Imei olayında mantık nedir dersek devlet öncelikle cari açığı azaltmak diyecektir. Yani siz eski telefona sahip olun ki yeni telefonu vergisiz olarak sisteme sokmayın. İlla yeni telefon istiyorsanız ya vergisini dahil yerli piyasadan alacaksınız ya da 2000 tl vergisi ile kullanacaksınız.

Şimdi kuzenim bana 3 senelik iphone 8 hediye ediyor ama ben yine devlete 2000 tl vermek zorunda kalıyorum. Halbuki ben bu telefonu kullanabilmis olsam cari açığa birebir faydam olacak. Hiç telefon almamış olacağım 700 euro ülkede kalacak. Ama ben de 2000 kayıt için vereceğime 6000'e yeni telefon alayım bari diye düşününce cari açık oluyor diyorlar. Biz daha ne yapalım vatandaş olarak?

Karbon salınımı filan olayına hiç girmeyelim zaten.
O
7 ay
Vodafone ( Telekom altyapısı) 50 mbit sınırsız 89,90'a 24 ay taahhüt verdim.
Arkadaşlar 4 senelik Vodafone abonesiyim. Vdsl altyapısı olarak 50 mbit için 89,90 teklif ettiler kabul ettim. Konuyu özellikle ayrı açtım ki taahhüt dönemi sizler için de bir kıstas olsun. Bildiğim kadarıyla telekom bile böyle bir teklif sunmuyor 50 mbit için. Diğer firmalar kar marjını düşük tutuyor ama bankaların yönetimindeki telekom gözünü para bürüyen bir canavara dönüştü.
O
7 ay
Alışveriş için "zincir mağaza" mı "mahalle esnafı" mı tercih edilmeli?
Şahsen ben özellikle nalburiye ihtiyacı olduğunda pahalı da olsa koctas'a giderim.

Sadece bugün koctas'da olmayan bir boya için mahalle esnafını aradım. Sorduğum boya internette 50 TL idi. Telefonda 3 dk beni bekletti ve 60 olması lazım abim ama bakayım son fiyata dedi. 3 dk boyunca sabırla sistemin açılmasını beklemesi ve beklettiği için özür dilediği için tamam abi 60'a veriyorsan geleyim alayım boşver güncel fiyatı dedim gittim aldım.

Ama sansar olan mahalle esnaflarını tanıyoruz onlara fiyat bile sormam. Pazarda pahalı da olsa seçmeye izin veren esnaftan alışveriş yaparım. Fiyat yazmayan pazarcıya fiyat sormakla uğraşmam. Valla esnaflar hâlâ eski sistem gidiyorlar. Manav işleri ile ilgili zincir bir yapı kurulsa da şu sansar olan pazarcilardan kurtulsak. Sansarlik yapmayan abileri ayrı tutuyorum. Fiyatı yazar torbayi uzatır o adamdan alışveriş yaparım her türlü.
O
7 ay
Evlilik hayal oldu. En az 150.000+ TL gerekiyor.
Orta halli bir düğün + ev eşyasının maliyeti 150.000 TL oldu. Yakın akrabalarımda parasız bekar kalmadı. evlilik hayali kuran arkadaşlara sesleniyorum. Artık çok geç. Köy’e dönüp kaldıysa dede’den kalma topraklarda tarım yapmaya çalışın. Tek çareniz bu.
O
7 ay
MNG Kargo 75x180 yatağı kaybetti.
Trendyol'dan bir yatak aldım kalitesi çok kötüydü. Durduğu yerde yamuk duruyordu yatak. Ben de mecburen iade ettim. Anlaşmalı kargo MNG olduğu için teslim ettim. Teslim etmeden önce şube önünde video ve fotoğraf aldım ki böyle durumlarda her zaman kendimi garantiye alırım. 26 Kasım tarihinden beri yatak ortada yok. Mng kaybettiğini ve fatura fotoğraflarını gönderirsem değerlendireceğini bildirdi. Trendyol ise beklemem gerektiğini ve birşey yapmamamı söyledi. 500 TL param yaklaşık 20 gündür bekletiliyor.

Not : Trendyol'dan yatak mi alınır diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim. Ufakliga Büyüyen yatak almıştık ama büyüdüğünde böyle biçimsiz bir ölçüsü olacağını tahmin edemedim. 75x180 yatak hiçbir zincir firmada yok. Yatak böyle çıkınca kaliteli baza+yatak aldım mecburen.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.