O

Binbaşı
27 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
127 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
O
3 ay
Pil değişimi
Pil değişimi yapılması Hakkında.
O
4 ay
Streaming oyun servisleri varken oyun bilgisayarı almaya gerek var mı?
Arkadaşlar merhaba;

Ben çok fazla oyun oynayan biri değilim ama her şeyin en dolusunu almak gibi bir takıntım olduğundan oyun bilgisayarı almam gerekiyor gibi bir durum oluşuyor. Sizce online oyun servisleri bu kadar ilerlemişken benim gibi ara sıra oyun oynayan birisi için oyun bilgisayarı gereksiz olur mu?
O
10 ay
Bayramda memlekete gitmek "Lüks" oldu
AKP Sayesinde Türk halkının en büyük etkinliği de sona ermiş oldu.


AKP'li olup da "ya bu bayram memlekete gitmiyorum" diyenlerin sıfatına gerekli konuşmayı yapabilirsiniz.
O
11 ay
Bu anten nedir?
Arkadaşlar merhaba. Köyümüze yakın resimdeki anteni kurmuşlar. Bana dvb_t gibi geldi ama tam olarak bilgisi olan var mıdır?
< Resime gitmek için tıklayın >
O
12 ay
Reis gezin dedi>> AB tarafından kabul edilen protein bazlı aşı: Nuvaxovid
Arkadaşlar reis yurtdışına gidin gezin diyince kuzenimin Almanya'da bu sene olması planlanan düğününe gitmeyi planlıyorum. ( reis kısmı şaka tabi)

Neyse işte konsolosluk sitesine baktığımda mrna ve vektör aşılarının ve ayrıca yeni eklenen Nuvaxovid aşısının kabul edildiğini gördüm. Bu aşı tıpkı Çin aşısı gibi geleneksel yöntemler ile üretilen protein bazlı aşı olduğu için daha uygun görünüyor. Bizler de bu aşıya ulaşabilsek güzel olmaz mıydı? Bu konuda beklentisi olan var mıdır?
O
geçen yıl
Edifier TWS200Plus malzeme kalitesizliği.
Arkadaşlar merhaba;

26 Ağustos tarihinde Aliexpress üzerinden aldığım Edifier Tws200plus kulaklığın bugün kendi kendine çatladığını fark ettim. Kesinlikle darbe görmedi. Malzeme genleşmesinden veya üretim aşamasındaki bir hatadan olmuş olabilir. Edifier Türkiye ile iletişime geçtim ama Aliexpress üzerinden aldığım için yardımcı olamadılar haklı olarak. Ben aldığımda Türkiye fiyatı 420 civarındayken ben 320'ye almıştım. Gerçi Türkiyeden'de alsam garanti dışı sayılır filan denirdi. Artık iyice kırılana kadar kullanırım sonra da "EDIFIER OLMAMAK" üzere başka kulaklık alır kullanırım. Sizleri de uyarmak istedim. İyi günler.

Not: Edifier Türkiye'nin yardımcı olmaması ile ilgili problemim yoktur. İthalatçı firma ise yardımcı olmayabilir ama Edıfier'in kendi yapılanması ise yine de iyi niyet göstermesi gerekebilirdi. Sadece kapak kısmı bile gönderilse bana yeterdi.< Resime gitmek için tıklayın >
O
geçen yıl
Atari salonu ve İnternet cafelerin tekrar popüler olacak olması
Dolar bu şekilde giderse yakında atari salonlarına tekrar kavuşabiliriz. Sonuçta arz-talep olayı ve evine konsol alamayan ergen tayfa bulduğu 1 tl ile atari salonuna koşa koşa gidecektir. Şahsen ben bile atari salonlari tekrar açılsa çok mutlu olurum. Teknolojiye ulaşım zorlaştıkça reis sayesinde 90'lara dönüyoruz. Resmen son 30 yıla reset atılmış gibi hissediyorum 85'li birisi olarak.
O
geçen yıl
Türk telekom tarifeye 5 ayda %77 zam yapti
Arkadaşlar merhaba. Fikirlerinizi almak istiyorum.

Eşim 22 tl ye telekom yeni yıl paketini kullanıyordu. Tarife mayıs ayında 34 tl yapıldı. Enflasyon üzerinde bir zam olduğu halde çok umursamadım. Bugün yine mesaj geldi ve tarife 39 tl oldu diyor. Toplamda 5 ay içinde gelen 17 tl zam ile %77.2 zam olmuş oluyor. Muhtemelen başka operatöre taşıyıp bimcell'e filan geçeceğiz ama sizce şikayet etmeli miyim?
O
2 yıl
Laptop ekranı açılışta karışık renklerde takılı kalıyor.
Arkadaşlar ekran bu şekilde hareket ediyor karışık renkler. Sizce sorun nerede olabilir. Tozdan filan yapabilir diye içini açıp komple temizledim ama faydası olmadı. 2-3 ay önce bios güncelleme yapmıştım fakat 2 ay kadar sorun olmadı. Durduk yere bios ile alakalı bir durum olmamıştır diye düşünüyorum.

Not: Bu şekilde 2-3 kez belirsiz sayıda aç-kapa yapınca düzeliyor. Sonra normal açılyor. Normal açıldıktan sonra asla bu sorunu yapmıyor. Tekrar kapat aç yapınca aynı şekilde yaşanıyor herşey. Açıldıktan sonra ekranı da hareket ettirsem veya pc yi de sallasam asla hatayı tekrarlamıyor.


< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 yıl
İnternet için uygulanan ÖİV'ye zam geldi. %10 oldu. Faturalara eklendi.
Az önce VODAFONE.NET faturamda gördüğüm kadarıyla vergi geçen ay %7,5 iken bu ay %10 olarak kesilmiş. Faturamda 11 tl olan vergi 20 tl olmuş. Bana taahhüt var diye küsürat olarak yansıtmış ama yeni abonelere bunu bir güzel sokarlar. Aşağıda telekomun sitesinde bulduğum açıklamayı ekledim.

Sonra da AKP bize tüp kuyruklarını anlatacakmış ve yola gelmezsek ailemiz yardımıyla oy isteyecekmiş. Aynen aynen biz de sizi bekliyoruz. Gençlerin iradesini aile baskısı ile kırabilirsiniz diye düşünün siz. Gençliği Dünya gençliğinden her konuda geri bıraktınız ve daha da bırakmak için her adımı atıyorsunuz.


Ürün ve hizmetlerimizin fiyatları, %7,5 ÖİV (Özel İletişim Vergisi) oranına göre belirlenmiştir. 29.01.2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan karar gereği ÖİV oranı %10 olarak güncellenmiş olup bu değişikliğin ürün ve hizmetlerimizin fiyatlarına yansıtılmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir.​
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.