R

Binbaşı
28 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
78 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
2 yıl
Bu Kasa ne kadar eder ?
< Resime gitmek için tıklayın >
Arkadaşlar Monitör hariç;

İşlemci + Anakart + Ekran Kartı + Ram bu 4 parçayı satıp

Çıkacak olan Battlefield 6'yı ultra seviye de değil de rahat oynayabileceğim seviyede parçalar almak istiyorum;

Sizce bu 4 parça yada sadece kasayı satmaya kalksam ne kadar eder ? şuan ki piyasa da ?
R
4 yıl
UNTOLD 2019
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Untold Festival, Cluj Arena'daki ana sahne ile Central Park'ta Cluj-Napoca'da gerçekleşen, Romanya'da düzenlenen en büyük yıllık elektronik müzik festivali. Untold 2015 Avrupa Festival Ödülleri'nde En İyi Büyük Festival seçildi. Konuklara çok sayıda Avrupa ülkesinin yanı sıra Asya ve Kuzey Amerika da dahildir.

2019 Untold Festival. Başlangıç:

1 Ağustos
, Perşembe

Bitiş:
4 Ağustos
, Pazar


Romanya'nın en büyük Festivali, Armin Van Buuren'un geçen sene 6 saat üstü performans sergilediği bir festival !


İnternette Tomorrowland'den sonra en iyi festival olduğunu söyleniyor, ben biletimi aldım, arkadaşım ile birlikte gideceğim, aranızda bu Festivale gelmeyi planlayan var mı ?
R
5 yıl
Tanrının dili ARAPÇA ?
Şimdi öncelikle bu soruya nasıl geldiğimi ve geldiğimizi anlatayım:

kuran-ı kerimi iyi araştırıp Türkçe meallerine bakarsanız bazı ayetlerin mantıksız, gerçek dışı anlaşılamaz, kavram karmaşası matematik hatası gibi hatalar mevcuttur

(Örn: kadınlara bırakılan miras olayı hatta geçen arap ülkelerin birinde kadınlar gösteri yaptı +parantez (kurana bak sen tanrı hatalı baskı göndermiş galiba arap ülkelerindekiler yeni farkına varıyor bunların)

Neyse konuya geri dönecek olursak türkçe meallerde sıkıntı oluştuğu ve bunu dile getirildiği zaman ise kuran arapçadır dile çevirildiği zaman anlamı kayboluyor ana dilde okusaydık bunlar olmazdı vb vs diyorlar


Şimdi gelelim:

1- Irak, İran, Afganistan, Suriye, Yemen, vs vs Arap ülkesindeki halkların çoğu arapça bilmesine rağmen bu katliam savaş nedir bu mezhepcilik nedir madem arapça biliyorsunuz bu savaş karmaşanızın sebebi nedir ? (sudi arabistan yemene bomba atıyor oda ona atıyor yemende 2 milyon çocuk ac geziyor ve savaş halen devam ediyor)

bunu da geçtik

2- Tanrı arapçaya neden özel din yapsın ? Çin ülkesindeki insanlar adam arapçayı nereden bilecek ? Kanada'da daki Arapça öğrenmek zorunda mı ? yada Afrikadaki kabilelerin Arapça'dan nasıl haberi olacak ? ayrıca her şeye gücü yeten herşeyi bilen Tanrı neden Arapça istiyor ? başka dil mi bilmiyor yoksa ? ama buna bile Tanrı diğer dünyada arapça konuşacak kabirde arapça geçecek diye inanan kitle var


Evet dini bütün müslüman arkadaşlar buyrun açıklayın....
R
8 yıl
GALATASARAY - KARABÜK İLK 11 SİZCE NASIL OLMALI ???
Evt arkadaşlar

Bana kalacak olursa önde yasin burak SİNAN GÜMÜŞ ? Sinan Gümüş neden oynatılmıyor anlamıyorum bu 3 lü harika gollere imza atarlar buna emin olun...

Snider

Hamit Selçuk

Telles hakan balta sakatlığı geçtiyse tabi chedcu ve sabri

Muslere

Bence bu şekilde çıkarsak daha rahat olabilir ama defans problemimiz aşırı yüksek Semih'in oynaması lazım artık ayrıca Telles'in ortaları halen berbat koşarken düzgün orta açamıyor... kaç maçtır takip ediyorum düzgün bir ortası yok...

Kısacası Defans yine sıkıntı
R
8 yıl
Eskişehir - Galatasaray sizce İLK 11 KİM OLMALI ???
Arkadaşlar Es-GS maçı var önümüzde biliyorsunuz Bursa deplasmanı ve dünki balçova maçı performans olarak bence kötüydü evt yeniyor berabere kalabiliyor olabiliriz

Ama istenilen futbol ortaya konulmuyor paslara düzgün cevap verilemiyor yada paslar istenildiği yere tam olarak atılamıyor

Prandelli ve Mancini döneminde Kontra Atağa alışkın olan takımımız Hamza Hocanın gelmesiyle pas üzerine kurulu bir oyuna doğru gidiyor ve uzun süre uzun topla oynayan takımımız bence pas olayına daha tam alışkın değil

Mesala Prandelli döneminde orta açıp gol atma olayı gerçekten çok azdı 2 pas uzun pas kaleye direk şut mantığındaydı şimdi ise pas üzerine kurulu bir takım istiyor Hamza hoca ama işte bunu GS'ye tam yedirmesi bence uzun zaman alacak

ESKİŞEHİR - GS maçına gelecek olursak

Sabri - Semih ve Burak'ın maça çıkma olasılığı yok gibi duruyor ve bunu da göze alırsak bence:< Resime gitmek için tıklayın >
R
9 yıl
NERENLE BASIYON ? :) :)
Bir arkadaşa araç eğitimi veriyorduk, bende bunu videoya çektim, biraz gülmelik olduğunu düşündüm umarım beğenirsiniz !!!


Not: (küfür içerir !!!)

http://www.youtube.com/watch?v=oIPzdbdHo1E
R
9 yıl
Daily Telegraph: Türkiye İmparatorluğu geliyor !!
The Daily Telegraph: Yeni bir Türkiye imparatorluğu doğmak üzere.. Türkiye bunu başkaları gibi sağını solunu istila ederek değil, ticaret dünyasını sollayarak yapacak.

The Daily Telegraph yazarı James Hurley Türkiye'nin ekonomisine ilişkin çarpıcı bir makale kaleme aldı. İşte o makaleden öne çıkanlar:

İngiltere’nin en hızlı büyüyen 33 orta ölçekli işletmesinden biri olan South Yorkshire’dan Naylor Endüstrinin Yöneticisi Edward Naylor, network kurmak ve yurt dışındaki satışlarına katkı sağlamaları için yerel işletme ve ticaret uzmanlarıyla görüşmek üzere Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’a gitti.

TÜRKİYE'NİN SUNACAĞI FIRSATLAR GÖRÜLÜYOR


Naylor Endüstrinin ürünleri arasında yolları kazmadan yerin altından boru hattı döşeyebilen bir makine de var. İstanbul’un ne kadar büyük olduğunu gören bir aile firması için Türkiye’nin sunacağı fırsatları görmek hiç de zor değil.

Naylor’un belli bir itibar kazanmasına yardımcı olan ticari misyonu, HSBC’nin şirketlerin başarılı yerel firma yöneticileri ve danışmanlarıyla tanışmaları sağlayan bir organizasyonuna dayanıyor. Bu organizasyon sayesinde Türkiye’nin ekonomisini, kültürel yapısını öğreniyor ve yerel firmaları ziyaret edip ihracat konusunda pratik tavsiyeler alıyorsunuz.

HSBC’nin Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling, göreve ilk geldiğinde defalarca “ne hata yaptım da” Türkiye geldim diye kendi kendine soru sorduğunu onaylıyor.

Spurling bile Türkiye’nin sıkça yanlış anlaşılan piyasasının büyüme hızı ve ekonomik gelişimi konusunda şaşkınlık yaşamış.

TÜRKİYE RUSYA VE ÇİN'İ YAKALAYABİLİR

Türkiye bir süredir, Meksika, Endonezya ve Nijerya’nın yer aldığı MİNT ülkeleri arasında anılıyor. Bu ülkeler, son on yılda Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin’in keyfini çıkardığı büyüme performansını yakalayabilir.

Dahası, Spurling, orta sınıf sayısının seksenli yıllarda arttığı Türkiye’nin hâlâ gelişmekte olan ülke olarak anılmasını haksızlık olarak görüyor. Türkiye hâlihazırda Avrupa’nın altıncı ve Dünya’nın 16. en büyük ekonomisi. 77 milyon nüfusunun 27,9 milyonu iş gücüne katılıyor.

IMF ve Goldman Sachs verilerine göre 2000 yılında kişi başına düşen gelir 2 bin 400 sterlinken 2012’de bu rakam 6 bin 300’e yükseldi. Bu rakamın 2050 yılında 28 bin 700 sterline yükselmesi bekleniyor. OECD, Türkiye’nin 2020 yılına kadar dünya’nın en hızlı büyüyen ikinci en büyük ekonomisi olacağına inanıyor.

TÜRKİYE İLGİ ÇEKİYOR

Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun merkezi olan Türkiye, Avrupa’yı Asya’ya bağlayan İpek Yolu’nun nimetlerinden faydalanmış. Şimdi ise Orta Doğu ile Afrika ve Avrupa ile Asya arasında yapılan ticaret için aktarma merkezi konumunda ki özellikle İngiliz ihracat firmalarının ilgisini çekiyor.

YENİ BİR TÜRKİYE İMPARATORLUĞU

Türkiye’nin ticaret güzergâhı açısından bir aktarma merkezinden daha büyük anlam taşıdığını söyleyen Spurling, “Türkiye bir şeyin zirvesinde. Yeni bir Türkiye imparatorluğu doğmak üzere olabilir. Sağını solunu istila ederek değil ticaret dünyasını sollayarak bunu yapabilir. Türkiye 10 yıl önce Avrupa’nın hasta adamı konumundan, istikrarlı ve tutarlı bir ülkeye dönüştü. Artık uluslararası sahnede yer alıyor.” dedi.

HSBC İstanbul’dan Türkiye ekonomisti Melis Metiner, ülkenin güçlü olduğu alanlarla ilgili olarak genç ve büyüyen nüfusuna, tüketim yapan büyük ekonomisine, bireyleri de kapsayan düşük borç yüküne, güçlü bankacılık sektörü ve mali disiplinle dikkati çekiyor. Bir de bulunduğu coğrafi konuma.

Türk Hava Yollarının dünyadaki diğer hava yolu şirketlerinden daha fazla noktaya uçuş yapıyor olması belki de ülkenin ticaret noktası olduğunun en iyi göstergesi.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaret hızla artıyor ve 2009 yılından bu yana yüzde 40 oranında arttı. Şu an yıllık ticaret kapasitesi 11 milyar dolar seviyesinde.

İngiltere Ticaret ve Yatırım Kurumu (UKTI ), alt yapı, petrol, gaz ve perakende sektörlerinin bilhassa Türkiye’ye gelmek isteyen İngiliz firmaları için fırsat teşkil ettiğini söylüyor. UKTI’den Sayed Zubair Alam Shah, “Türk firmaları İngiliz işletmeleriyle daha fazla çalışmak istiyor ancak onları burada yeterince göremiyorlar.” diyor.

Shah, Türkiye’nin modern bir iş dünyası piyasasına sahip olduğunu söylüyor. Şirketlerin dikkat etmesi gereken birçok sorun da yok değil. Örneğin Türkiye’de siyaset ile iş dünyası iç içe ve bu durum bir mayın tarlasına dönüşebiliyor.

Türkiye İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt, ülkede yasal sistemin eksikleri ve siyasi sorunlar bulunduğunu ancak Türkiye’nin birçok gelişen piyasadan daha ileri düzeyde olduğunu söylüyor.
R
9 yıl
3. havalimanı için ilk kazma VURULUYOR!
İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının temeli, 7 Haziran'da düzenlenecek törenle atılacak. Havalimanının temel atma törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanı ihalesinin açık artırmasında 25 yıllık kira bedeli için en yüksek teklifi, 22 milyar 152 milyon avro artı KDV ile Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu vermişti. Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesi gerçekleştirilen üçüncü havalimanının inşası sona erdiğinde, yıllık 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. İnşaatında kullanılacak demir çelik miktarının 350 bin tona, alüminyum malzemenin 10 bin tona, camın ise 415 bin metrekareye ulaşması beklenen proje, 4 etapta tamamlanacak.

Yeni havalimanı tamamlandığında 165 yolcu köprüsü, terminaller arasındaki ulaşımın raylı sistemle yapıldığı 4 ayrı terminal binası, 3 teknik blok ve hava trafik kontrol kulesi, 8 kontrol kulesi, her türlü uçak tipinin operasyonuna uygun müstakil 6 pist, 16 taksi yolu, 500 uçak park kapasiteli toplam 6,5 milyon metrekare büyüklüğünde apron, şeref salonu, kargo ve genel havacılık terminali, devlet konuk evi, yaklaşık 70 bin araç kapasiteli açık ve kapalı otopark, havacılık tıp merkezi, oteller, itfaiye ve garaj merkezi, ibadethaneler, kongre merkezi, güç santralleri, arıtma ve çöp bertaraf tesisleri gibi yardımcı tesislerden oluşacak. Yapım maliyetinin 10 milyar 247 milyon avro olması öngörülen havalimanının 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor. AAhttp://ekonomi.haberturk.com/is-yasam/haber/953382-3-havalimani-icin-ilk-kazma-vuruluyor
R
9 yıl
ÜLKEMİZ GELİŞMEKTE OLAN BİR ÜLKE
Bana bazılarınız atlayacak ampulcü vs gibi laflar atacaksınız eminim ama buyrun

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/944227-onemli-turkiye-aciklamasi

Bu tarz size onlarca haber gösterebilirim kendi haber kanallarımızı bırakın dediğiniz gibi yandaş medyadır ama yurtdışındaki bu kurumlara da laf atamazsınız ya !
R
10 yıl
Yok böyle bir yağ katkısı !!!! !
Arkadaşlar öncelikle sakın reklam yaptığımı felan zannetmeyin alakası yok yada bana para felan vermediler reklam yap diye sadece başımdan geçeni anlatacağım inanmak yada inanmamak size kalmış !

TV'lerde görmüştüm Bor Power yağ katkısı diye başta inanmamıştım ama bor madenini araştırınca deniyim dedim ve gittim hepsiburada'dan bor power one shoot olanını aldım arabam da önce yağ sızdırması vardı ve ciddi şekilde hemde yani arabayı sanayide kaldırıp askıda bekletince baya bi yağ damlatıyordu, bu ürünü aldım ürünün üzerindekileri harfiyen uyguladım ve bayramdan önce cumartesi günü Antalya'dan yola çıkarak - Kaş, Marmaris, Fethiye, Aydın, İzmir, Çanakkale, Bursa, Eskişehir, Uşak, Kütahya buraları hep gezdim 2.500 KM üstünde yol yaptım dedimki kesin yine yağ eksilmiştir yağ çubuğunu 10 kez kontrol ettim ne yağ eksiltme var ve arabayı bir yere park edip ordan ayrıldığımda muhakkak yağ izi olurdu ve inanın artık olmuyor çok ama çok şaşırdım müthiş bir icat bence herkes alıp motora eklemeli aracım 190 bindeydi bu üründen çok memnunum sadece başımdan geçeni anlatmak istedim fiyatı da çok düşmüş zaten


sitesi: http://www.nnt.com.tr/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.