M

Onbaşı
13 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 hafta
HDD'nin formattan kısa süre sonra açılmaması
Merhabalar. Arkadaşım masaüstü bilgisayarına yeni SSD aldı. W10 kurduk ve kullanmaya başladı. İki gün sonra ilginç bir şekilde bilgisayarı açılmamaya başladı. Bilgisayar UEFI boot ekranında noktalar dönüp duruyordu. HDD'nin (bütün verileri de onun içindeydi) kablolarını söküp yeniden başlatınca hiçbir şey yokmuş gibi açıldı bilgisayar. Sorun ne olabilir? Verileri kurtarmamaız gerekiyor.

Bu arada bilgisayar açıkken HDD'yi bağlayıp açmaya çalıştık, olmadı.
M
geçen ay
Focus I sürücü kapısı problemi
Merhabalar. 2000 model mk1 focus sahibiyim. Sorunum kapı kilidi ile ilgili. Kapılar kilitliyken kumanda düğmesiyle açınca sürücü kapısı hariç diğer kapılar sorunsuz açılırken sürücü kapısı kilitli kalmakta (anahtarla da açılmamakta). İşin ilginç yanı içerden kapıyı açıp kapılar açık konumdayken tekrar kapatınca bu sefer açılabiliyor. Sadece kilitleyip tekrar açınca açılmıyor kapı yani. Motora bağlı fişe wd40 sıktım ama sonuç vermedi. Sorunum ne olabilir?
M
3 ay
Doktor abiler, ablalar, kardeşler; bakabilir misiniz...
Merhabalar. Bugün boynumdan ultrason oldum da. Sonuçlar malum bolca terim içeriyor. Doktor hastanede olmadığı için gösteremedim. Siz bakabilir misinz?


< Resime gitmek için tıklayın >
M
2 yıl
HAYATIM BİTTİ
Evet arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere hayatımı resmi olarak bitirmiş bulunmaktayım. Kapatıyoruz. Sizlere hayırlı işler diliyorum.
M
2 yıl
Yaşamanın Mantığı
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda bir soru aklıma takılıp duruyor. Soru biraz uzun olmakla beraber şu:

Bu dünyada benim ile aynı yaşta(beden yaşında) yahut benden daha küçük olan var mı? Var. Ben bugüne kadar şu veya bu sebepten ötürü 100 kitap bile okuyamamışken, tek bir enstrüman bile çalamıyorken, fiziksel özelliklerim berbatken, param da yokken; aynı anda da ilk sorumdaki o insanların bu kategorilerden en az bir tanesinde benden daha iyi iken benim yaşamamın sebebi ne olabilir?

Şimdi birkaç kişi çıkıp, "Sen haline şükret, onu bulamayanlar da var!" diyecek. Var olmasına varlar elbet; ancak bu benim sorduğum soruyu çürütmez ki. Çünkü ben biliyorum ki benim hayatım da kötü. Onlar sadece kötünün kötüsü. Mesela ben, kendimin, ve belki de diğer birçoklarının, artık olduğunu düşünüyorum. Resmen plan program yapılmadan, sevmeden, bir anlık zevk sonucu dünyaya geldiğimizi düşünüyorum.

Bir başkası çıkıp da, "Parayı bahane etme, git çalış. İş yok, iş bulamıyorum da deme, çünkü arayana iş çok." diyecek olabilir. Ama iş öyle değiş aslında. Mesela öğrenciyim, iş arıyorum ve beni kayıracak bir akrabam olmadığı, bir "çevrem" olmadığı için bir işe dahi giremiyorum. Benden çok daha küçük ve deneyimi olması mümkün olmayan çocukların çalıştıklarını görüyorum; ancak ben sorduğumda ise bana, "Deneyimin var mı?" diye soruyorlar. Başka bir yere gidiyorum, "Askerliğini yaptın mı?" diye soruyorlar; ancak akranlarımın oralarda çalıştıklarını görüyorum ve duyuyorum.

Bazıları da sadece gerçek olanın tespitini yapacak, hepimizin bildiği şeyi söyleyecek: "Evet dünya adaletsiz bir yer ve sen belki de hiçbir zaman iyi bir hayata sahip olamayacaksın." vs.

Ama iş en başta sorduğum soruya geldiğinde yine bir cevap yok. Hep bir konudan sapma söz konusu.

Normalde konuştuğum birileri yok, o yüzden burada sormak, fikir alışverişinde bulunmak istedim.
M
4 yıl
Bir Soru
Merhaba. Benim LGA775 anakartım ve e6300 işlemcim var. En son termal macun değişimi yaparken plastik ayaklardan birinin yarısı kırıldı. Onu bir şekilde oturttum. Şimdi bilgisayar yavaş çalışıyor biraz. Bunun bir etkisi var mıdır? Soğutucu arada temassızlık yapıyor olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.