V

Yüzbaşı
22 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
2 yıl
Çekirdek Kahve Bulma Tablosu
Malum korona günlerinde günlük ritüelimizden daha farklı bir yaşantı içersindeyiz. Şahsen bu günlerde hem kahveyi daha fazla tüketmeye hem de cafeler kapalı olduğu için daha fazla demleme yapar bir pozisyonda buldum kendimi.

Çekirdek satın alırken bu sürecin nasıl uzun zaman aldığını farkettim. Bir çok taze kavurum yapan web sitelerinde teker teker dolaşmak mecburiyetindeydim. Hem farklı lezzetler denemek için, hemde uygun fiyatlı alternatifleri değerlendirmek zaman harcıyoruz. Site sayısının fazla olması ve her satıcıda birden fazla çekirdek tiplerinin bulunması, bu işin artık daha kolay bir hale gelmesi gerektirdiğini düşündürdü bana. Bu neticede bir projeye başladım.

Online çekirdek satışı yapan kavurucuların kahve çeşitlerini, fiyatları ile birlikte bir tabloda toparladım. Tablo günlük otomatik güncelleniyor, arama ve sıralama fonksiyonlarıda mevcut. Kişisel ihtiyacımı gidermek için başladığım proje, bir çok kahve severe yardımcı olabilicek bir hal aldı.

Proje daha çok yeni. Bir çok site için teker teker uğraşmak oldukça zaman alıcı.Daha hem eksik siteler var, hemde olsa güzel olur dediğim ama ekleme fırsatını bulamadığım fikirler var. Arada hatalar olabiliyor.ÇEKİRDEK KAHVE BULMA TABLOSU
V
3 yıl
Pupa Servis Rezaleti
Selamlar; Garanti sürem az kala pupa servisi seçmem sebebi ile yaşadığım rezaleti sizinlede paylaşayım istedim.

Garantiye 5 gün kala telefonumu servise verdim (iphone SE). Pil süresi ile kaynaklı sıkıntısı var. Servise verirkende hiç bir tereddütüm yoktu. Çünkü zaten işlem basit, pili değiştiricekler olucak biticek. Zaten apple bu konuda hatasını kabul etmiş yıl sonuna kadar pil değişim kampanyası da mevcut vs. Neyse. Pupa eskiden telefonları alır apple merkeze yollar, orada telefonlar yapılır geri gelirdi. Yani yetkili dedikleri servisin donanım arızalarında yaptığı tek şey sizin için kargolamaktı. Verdim cihazı kendilerine, bir kaç gün cihaz pupa magazada kaldı kargolanmadı. Aradım sordum durum nedir diye, meğer bunlara yeni yetkiler vermişler pil ekran filan değiştire biliyorlarmış, önce onlar bakacakmış arızaya eğer yapamıyacaklarsa genel merkeze gidicekmiş. kısacası büyümüşler ama daha tam adam olamamışlar. Neyse hadi bakalım dedim nasıl olucak, bekledik.

Bir kaç gün sonra geri dönüş yaptılar, cihazda ki kozmetik sorunlar (göçük vs) sebebi ile Garanti kapsamı içinde işlem yapamıyoruz sadece yenileme ücreti karşılığında telefonu komple değiştiririz dediler. Şimdi buraya kadar hikaye tamamen normal, söyledikleri normal apple prosedürü zaten, göçüklü, çatlaklı telefonlar, su ile temas etmiş cihazlar onarım dışıdır. Ben zaten bunu çok iyi biliyorum. Lakin sorun şu, aynı cihaz, yakın tarihte, aynı kondisyondayken, başka bir servis aracılığı ile genel merkez dedikleri kocaelindeki yerde işlem gördü ve ekranı değişti. Yani ordaki en teknik donanımlı apple personel cihazdaki göçükleri kabul edilebilir seviyede bulmuşken, burada ki sözde yetkili yeni servis hizmete başlamış personel biz bunu yapamayız demiş atmış kenara.

Kısacası adam akıllı servis hizmeti almak istiyorsanız pupa gibi sonradan yetkili olan, eğitimsiz yerleri seçmek yerine, adam gibi bir servise kargolayın telefonunuzu. 2-3 gün geç gelir ama hiç değilse hizmet alırsınız.
V
3 yıl
ttnet yasa dışı internet paketi
Bizimkiler yazlığa sonunda internet bağlatmışlar. Girmişler bayiye en ucuzu neyse bağlayın demişler, gelip bağlamışlar.

Neyse gelelim konuya, şimdi girdim online olarak ilk faturayı ödedim, ve şu dikkatimi çekti. İnternet 4 Mbps Limitsiz, 20GB AKK li bir paket. Kota aşımı sonrası erişim hızı ise 1 Mbps olarak tanımlanmış. Oysa ki, en son yasal düzenlemeye göre, genişbant kullanıcılarının hızı akk sonrası 3 Mbps altına düşürülemez ve kullanım hızına göre akk hızı değişiklik gösterir.

İlgili fatura aşağıdaki gibi.

< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
Adsl G.DMT modu sorunu
Selamlar;

8 mbps Superonline internet kullanirken, 16 mbps Türknet'e geçtim. Fakat hızım hala 8 mbps seviyesinde. Türknet sorunun kendilerinden değil benden kaynaklandığını ve ısrarla kutuya kadar 16mbps hat verdiklerini söylüyor.

Modemden baktığımda sinyal seviyelerim resimdeki gibi. Burada anlamadığım bir nokta var. Resimde mod olarak gözüken: G.DMT modunun adsl için kullanılıyor olması lazım. Benim 16mbit hız alabilmem için adsl2 veya adsl2+ modunu kullanmam lazım değil mi. Modemden el ile sadece adsl2 ve adsl2+ seçtiğimde hiç bağlantı gerçekleşmiyor.

Sizce adsl2 bağlanamamın sebebi santral ile kaynaklı mı yoksa, bir şekilde benim modemde veya hatta mı problem var?

Bu arada modem Asus dsl-x11.

< Resime gitmek için tıklayın >

Not: Konu yeri burası olmalıymış, benzer konuyu modem kısmında da açmış bulundum.
V
4 yıl
Adsl Sorunu
Selamlar;

8 mbps Superonline internet kullanirken, 16 mbps Türknet'e geçtim. Fakat hızım hala 8 mbps seviyesinde. Türknet sorunun kendilerinden değil benden kaynaklandığını söylüyor.

Modemden baktığımda sinyal seviyelerim resimdeki gibi. Burada anlamadığım bir nokta var. Resimde mod olarak gözüken: G.DMT modunun adsl için kullanılıyor olması lazım. Benim 16mbit hız alabilmem için adsl2 veya adsl2+ modunu kullanmam lazım değil mi. Modemden el ile sadece adsl2 ve adsl2+ seçtiğimde hiç bağlantı gerçekleşmiyor.

Sizce adsl2 bağlanamamın sebebi santral ile kaynaklı mı yoksa, bir şekilde benim modemde veya hatta mı problem var? Veya bu düşündüğüm seneryo doğru mu, ttnet 16mbit hızı da bölgelere G.DMT ile mi dağıtıyor?

Bu arada modem Asus dsl-x11.

< Resime gitmek için tıklayın >
V
6 yıl
Projeksiyon Tavsiye
1200 Tl fiyat aralığında projeksiyon bakıyorum. İngilizce sınıfında kullanılacak. İngilizce film ve Ders notları vs için. Çözünürlüğü ön plana alarak fiyat olarak uygun 1024*768 terc

Aşağıdaki ürünlerden hangisini önerirsiniz. Marka veya model olarak.
Hitachi CP-DX250 - 1099 TL
Sony VPL-DX122 - 1239 TL
Panasonic PT-LB280 - 1219 TL
V
6 yıl
Bedava - Civilization V - (Kod dağıtımı Bitti)
Macrumors da gördüm. Civilization 5 için bedava Redeem Kod veriyolarlar, App Store dan indiriyorsunuz.

Kod almak için

Not: 5.09 Gb oyunun download büyüklüğüedit: Başlık güncellendi
V
7 yıl
[Bitti] Breville Esspresso Makinesi + Çekme Makinası - 990TL
Breville Espresso Makinası alana çekme makinasını hediye ediyorlar. Normalde kahve makinası tek başına 990 TL civarında, çekme makinasıda 500 TL civarında.

http://www.enplus.com.tr/breville-espresso-makinesi-800es/

Benim siteden daha önce alışverişim olmadı, ama istanbulda bir sürü mağazaları varmış, mağazadanda belki alına bilinir.< Resime gitmek için tıklayın >
V
7 yıl
Servis Ürün Değiştirme
Serviste ipad'im var. Ürünü yeni si ile değişticekleri söylendi.

Serviste yaklaşık 14 gündür, veya hafta işileri sayarsak 10 iş günüdür duruyor.

Apple'dan yeni cihaz bekliyolarmış ama son aradığımda hala apple merkezden kendilerine yollanmak üzere çıkmış bir ürün yoktu.

OKuduğum kadarı ile 10 günü geçen sürelerde, muadili cihaz kullanılmak için yollamaları lazım. 20 günü geçen servis sürelerinde ise cihazın yenisi ile değiştrme veya para iadesi hakkım var galiba.Şimdi servis 10 günü süredir geçtiği için ne yapabilirim sizce, 20 gün sonra para iadesi istesem, ürünün fiyatını neye göre belirliyorlar. Veya 20 gün içinde cihazı temin edemezler ise, ürünün yeni modelini talep etme hakkım var mıdır.
V
7 yıl
iPhone 5S 32GB Gold - 1469 TL
Bimeksin sayfasında gezinirken gördüm. Sadece Mağazadan alım.

Normalde teşir ürünlere yildiz (***) koyuyorlar. İstanbul Kartal Minibüs Yolu Şubesi için koymamışlar. Ama ürün teşir olabilir. İhtiyacı olan ve yakınlarda olan baksın bence.

Bimeks - iphone 5s
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.