K

Binbaşı
14 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
2581 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
K
3 ay
Gigabyte RTX 4080 Gaming OC vs MSI RTX 4080 Gaming X Trio
Arkadaşlar 4080 alacağım ama 2 model arasında kaldım. Msi gaming x trio mu daha iyi, Gigabyte gaming OC mi? Maliyetleri hemen hemen aynı bana. 6 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzden soğutma ve malzeme kalitesi enerji ve fiyattan daha önemli benim için.
K
3 ay
SHADOW WARRİOR 3 - DEFİNİTİVE EDİTİON (YAMA İSTEK)
Gamepass'teki Shadow Warrior 3 definitive edition oyunu için yama yapabilen olursa çok makbule geçer.
K
3 ay
STEAM KARDEŞLİK (ANA KONU) - (OYUN ZAMLARI ARTIK DERT DEĞİL)
Arkadaşlar, malum oyun zamlarından sonra çoğumuz orjinal oyun kullanımı konusunda sıkıntıya düştük. Bir çoğumuz belki hayatı boyunca yapmadığı korsana yöneldi. Ben de bu konu hakkında ne yapabiliriz diye uzunca düşündüm ve tamamen yasal bir yöntem buldum.

Belki çoğunuz Steam hesaplarının aile paylaşımı ile ortak kullanılabildiğini biliyordur.

STEAM AİLE PAYLAŞIMI NEDİR?
Steam Aile Kütüphanesi Paylaşımı, aile üyelerinin ve misafirlerinin kendi Steam başarımlarını kazanıp kendi oyun ilerlemelerini Steam Cloud'a kaydederek birbirlerinin oyunlarını oynamasını sağlar. Bunların hepsi, paylaşılan bir bilgisayar ve kullanıcılara yetki vererek etkinleştirilir.

NASIL YAPILIR?
Oynamak istediğiniz oyunun olduğu Steam hesabını PC'nizdeki Steam uygulamasında açın. Yukarıdaki menülerden Steam>ayarlar>aile>bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için yetki ver seçeneğine tik atın. Aşağıda kullanıcı adı çıkacak, onu da tikleyin ve tamam deyin. Artık kendi hesabınıza geçtiğinizde bu ikinci hesaptaki oyunları kütüphanenizde göreceksiniz. Üstelik başarım ve kayıtlar sizin hesabınızda kalacak.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
-Hesaplarda Steam guard aktif olmalı.
-Maalesef Ubisoft, Rockstar, EA gibi ikinci bir uygulama üzerinden açılan oyunlar kütüphanede gözükmüyor.
-Bir kütüphaneye aynı anda 2 kişi erişemez.

STEAM KARDEŞLİK NASIL İŞLEYECEK
Bu yöntemle, tıpkı Playstation ve Xbox bölümlerinde olduğu gibi "hesap aç-tek bir oyun al-oyna-sat" sistemini hayata geçirebileceğiz. Herkes oyunlarını ana hesabından oynayacak. Oynamak istediği oyunu ikinci bir hesapta alıp bu aile paylaşımı yöntemi ile oynayacak ve daha sonra forumda kardeşlik konusunda satacak. Böylece örneğin 1000 TL'ye aldığımız oyunu belki 50 belki 100 TL aşağı satıp, yeni çıkan bir oyunu dahi çok ucuza oynamış olacağız. Üstelik başarımlardan ve save'lerimizden de feragat etmemiş olacağız.

Tabii bunun için öncelikle, oyun konsollarının altında bulunan kardeşlik konusunu PC bölümü için de açtırmamız lazım. Bunu admin arkadaşlarla konuşuruz. Bunun dışında sistemle ilgili gözümden kaçan bir açık varsa belirtebilirsiniz.
K
4 ay
Sürekli Oyundan Atma Problemi (ntdll.dll hatası)
Yüksek performans isteyen oyunlarda sürekli sistem masaüstüne atıyor. 4k'da oyun oynuyorum. Ekran kartı sıcaklığı 75-76 derecede oluyor. Ekran kartım 3080 ti işlemci 7600x.

Crash yediğim oyunlar: GTA5, Warhammer darktide, Battlefield 2042

Olay görüntüleyici kaydını yazayım:

Hatalı uygulama adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.2824.0, zaman damgası: 0x63d7c4e7
Hatalı modül adı: ntdll.dll, sürüm: 10.0.22621.900, zaman damgası: 0xa97a9ed6
Özel durum kodu: 0xc0000374
Hata uzaklığı 0x000000000010c249
Hatalı işlem kimliği: 0x0x1578
Uygulama başlangıç zamanı: 0x0x1D93962ACC6A2B1
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files\Epic Games\GTAV\GTA5.exe
Hatalı modül yolu: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll
Rapor kimliği: 21445c0f-fe0d-4838-ba71-3b9f75bf05a8
Hatalı paket tam adı: 
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği: 

Yardım edebilecek var mıdır?
K
6 ay
CELL SHADE GRAFİKLİ OYUN ÖNERİSİ
Dostlar; Zelda, Brotato, Kena gibi tatliş ve animasyonvari grafikli, aksiyon içeren, pek de bilinmeyen oyun önerir misiniz?
K
6 ay
Steam başarım sesi açma
Arkadaşlar Steam'de başarım kazanınca bildirim sesi çıksın istiyorum. Bunun bir yolu var mıdır? Sessizce köşede belirmesi pek tatminkar olmuyor. Xbox'taki gibi bi uyarı sesi olsa keşke.
K
7 ay
AM5 SOKET - 7600X İŞLEMCİ İÇİN SOĞUTUCU ÖNERİSİ
Arkadaşlar DDR5 sisteme geçtim. İşlemcim 7600x ve eski sistemimden (AMD 5600x) stok fanı taktım ve işlemci 97 derecede çalışıyor. Teknoloji mağazalarına gittim, toptancı satıcıları aradım ancak herkes farklı bir bilgi veriyor. Uyumlu soğutucu bulamadım. AM4 soketli soğutuculara kimisi AM5'e de olur diyor, kimisi olmaz diyor. Lütfen tavsiye verin. Fiyat 4 bine kadar olur. İyisi olsun.
K
8 ay
MAYHEM BRAWLER (ANA KONU) - TÜRK OYUNU
< Resime gitmek için tıklayın >Türk oyun firması Hero Concept'in yayımladığı Türkçe bir beat em up oyunudur kendisi. 19 ağustos 2021'de çıkmıştır.

Tanıtımı: Mayhem Brawler 90’ların atari salonu ruhunu günümüze taşıyan, şehir fantezisi temalı bir dövüş oyunudur. Çizgi roman tarzı görseller ve harika müzikler eşliğinde tek başınıza ya da co-op olarak arkadaşlarınızla oynayabilir, yaptığınız tercihlerle hikayenin akışına yön verebilirsiniz.

Şahsi yorumum: Çocukluğunda birçok kez Atari salonuna gitmiş, Mustapha gibi bu türün oyunlarını oynamış biri olarak oyunu oldukça sevdim. Ayrıca hikaye anlatım tarzı da gayet yaratıcı. Oyunla ilgili genel kanıya ise katılmak durumundayım: Mayhem fazla kısa. Sanırım 1 saatten biraz uzun bir sürede bitidim. Tabii tekrar oynanılabilirliği mevcut. Hikayeyi bitirdikten sonra arcade modda farklı karakterlerle oynamaya devam edebiliyoruz. Seçimle ilerlediğimiz için deneyimlemediğimiz bölümler kalıyor. Bunlar için de hikaye modunu da tekrar oynayabiliriz. Bence herkesin oynaması gereken bir oyun. Hero Concept'in bir sonraki projesini de merakla bekliyorum.

Oyun tasarımcısı ile röportaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Mh2f-ygAhyo

Konsolüssü gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=MXegEdzvJKQ


< Resime gitmek için tıklayın >
K
9 ay
Masaüstü uygulama simgeleri ölçeklendirme (Yardım lütfen)
Dostlar, ekran görüntüsündeki gibi bazı uygulamalar tam ölçekli iken bazı uygulamalar küçülüyor. Görme problemim olduğu için beni çok rahatsız ediyor. Lütfen yardım edin. Nasıl düzeltebilirim?

< Resime gitmek için tıklayın >
K
10 ay
Fenerbahçe maçı için D-Smart go mega paketime ortak arıyorum
Arkadaşlar yarınki maç için 1 aylık D-Smart go mega paketten alacağım. Çift ekran giriş var. Aynı anda izleyebiliyoruz. Toplam 30 tl. 15-15 Yarı yarıya ortak olmak isteyen varsa dm atsın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.