R

Yüzbaşı
05 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
122 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
R
5 yıl
Sayfalar çok yavaş açılıyor
Başlıkta da belirttiğim üzere sayfalar çok yavaş açılıyor hatta bazen açılmıyor bile. Sürekli yükleme ikonu oluyor. Tarayıcıdan girdiğimde böyle bir sorun yok.
R
5 yıl
Superonline - Yalın ADSL Ev Numaranla Bize Gel Kampanyası Sorunsalı
Arkadaşlar bu pakete geçmeyi düşünüyoruz fakat akk aşımı sonrası hızın 1 Mbps ye düşürüleceği yazıyor. Hiçbir pakette 1 Mbps ye düşürüldüğünü görmemiştim. Acaba doğru mudur ? Bu pakete geçmemeli miyiz ne diyorsunuz ?
R
6 yıl
[Fallout 4] Herkesin Bilmesi Gereken İpuçları


Merhabalar yabancı forumlardan bulduğum Fallout 4 ipuçlarını Türkçe ye çevirdim. Böylelikle Türk arkadaşlarım da bu bilgilerden faydalanabilirler. İçerisinde çok güzel bilgiler var. Oynayacak herkesin mutlaka bilmesi gereken türden. Spoiler konusunda endişelenmeyin gerektiği yerlere spoiler butonu koydum. Umarım beğenirsiniz. ( Bilgileri buradan ve benden aldığınızı belirterek her yerde paylaşabilirsiniz. Emeğe saygı.)

Başka bilgiler buldukça konuyu güncelleyeceğim. Eğer sizinde bildiğiniz böyle bilgiler varsa konunun altına yazabilirsiniz.

Kaynak : Tıkla

GENEL

• Eğer V.A.T.S kullanmayı düşünmüyorsanız kritik vuruşu arttıran yeteneklere puan harcamayın. Kritik sadece V.A.T.S modunda geçerli.

• Fusion Core’ ları tamamen bitmeden önce tüccarlara satın. İçinde az bir miktar kalmış olsa bile tamamıyla bitmiş halinden daha fazla paraya satabilirsiniz.

• Gizli iken parantezler yazıdan ne kadar uzaksa o kadar ‘’gizli’’ olduğunuzu gösterir. Eğer parantezler yazıya ne kadar yakınsa yakalanma şansınız o kadar yüksek demektir. Özetle : [ hidden ] = İYİ , [hidden] = KÖTÜ

• Power Armor giyen düşmanları savaşmadan sadece yankesicilik yaparak (pickpocket) Fusion Core’larını çalabilirsiniz. Böylece power armor u giyen düşman mecburen dışarı çıkacaktır. Sonrasında zırhın iskeletini alabilirsiniz.

• The Lone Wanderer perkinin bonusları Dogmeat yoldaşınızken de aktiftir.

• Power Armorunuzdan çıkarken Fusion Core’ unu alın böylece başka kimse zırhı giyemez.

• Hackleme yaparken [],(), <>,ve {} karakterlerine (içi doluda olabilir) bakın. Bunlara tıkladığınızda ya kalan hakkınızı doldurur ya da sahte kelimeleri ekrandan siler.

• Her zaman yanınızda her bir mermi tipini kullanan farklı silahlar bulundurun. Merminiz bittiğinde bu silahlar işe yarayacaktır.

• Bazı yoldaşlar kilitleri açabilir ya da terminalleri hackleyebilir. Özellikle
kilit açma için : Cait , Hackleme için Nick Valentine.


• Oyunda level sınırı yok. Bu yüzden perk puanlarını harcarken endişelenmeyin.

• Savaşırken yoldaşlarınız yaralanıp yere düşebilir. Bu durumda stimpak kullanmanıza gerek yok. Savaş bittikten sonra sağlıkları tekrar dolacaktır. (Ancak eğer savaş sizin için zorlu geçiyor ve bir yardım eli uzansın istiyorsanız o zaman
yoldaşınızı stimpak ile iyileştirmek iyi bir fikir olabilir.)

• Terminalleri kullanırken hızlıca geri tuşuna basmak yerine [TAB] tuşuna basılı tutarsanız hızlıca terminalden çıkabilirsiniz.

• Yerleşim yerine gönderdiğiniz bir yoldaşınıza bir iş atayabilirsiniz. (Örneğin ; Yiyecek için ekinlere bakması veya yerleşim yerindeki savunmaya yardımcı olması gibi)

• Yoldaşınıza bir eşyayı giydirmek (ya da bir silahı) için öncelikle onlarla konuşurken takas (Trade) seçeneğini seçin. Sonrasında onların envanterinde iken hangi eşyayı giydirmek istiyorsanız PC için ‘’T’’ , Xbox için ‘’Y’’ , PS4 için ‘’Üçgen’’
tuşuna basın.

• V.A.T.S modu mayınları ortaya çıkarabilir.

• Power Armor’lar da iken koşmak , güçlü saldırı yapmak ve V.A.T.S , yürüme ya da ayakta durmaya göre daha fazla güç tüketir.

• Power Armor üstünüzde iken hızlı seyahat (Fast Travel) yapmak Fusion Core’un enerjisini harcamaz.

• Pip-Boy’unuzda iken sağ tıklayarak ekranı yakınlaştırabilirsiniz.

Pip-Boy’unuzun ışığının rengini beğenmiyorsanız oyun içindeki görüntü ayarları (Settings > Display) bölümünden rengini değiştirebilirsiniz.


ZANAAT ( CRAFTİNG )

• Ivır Zıvır (Junk) eşyalardan bileşenlerini almak için parçalamanıza (scrap) gerek yok. Eğer eşyalar tezgahta (Workbench) , ya da envanterinizde ise oyun otomatik olarak bu işlemi yapacaktır.

• Silahlara isim verirken başına tire ya da boşluk koymak o silahın Pip-Boy da en üst sırada gözükmesini sağlar.

• Eğer Pip-Boy’unuzdan Junk sekmesine gelip C tuşuna basarsanız o an envanterinizdeki ıvır zıvırların (junk) hangi bileşeni ortaya çıkaracağını görebileceğiniz bileşen görünümüne geçersiniz. Ayrıca bu listede o bileşeni aramayı kolaylaştırmak
için etiket (tag) koyabilir ya da kaldırabilirsiniz.

• Bir silahı yükselttiğinizde silahın var olan modu envanterinizde saklanır. Eğer bir silaha koymak istediğiniz modu tezgaha (workbench) yerleştirirseniz silaha mod geliştirmesini yaparken tezgaha koyduğunuz mod kullanılır.

• Eğer bir silahın/zırhın sizin yapamayacağınız bir geliştirmesi varsa o geliştirmeyi istediğiniz başka bir silaha/zırha yerleştirebilirsiniz.YERLEŞİM

• Bir şey inşa ederken ‘’E’’ tuşuna basılı tutarak ya da mouse tekerleği ile yükseltip alçaltabilirsiniz.

• İlk yerleşim yerinizi kurarken tezgahlarınızı parçalamak (scrap) yerine E tuşunu kullanarak hareket ettirebilirsiniz.

• Starlight Drive ’ da ki radyasyonu ortadaki varilleri ve etraftaki arabaları parçalayarak (scrap) yok edebilirsiniz.

• Yerleşimcilerinize bir iş atamak istiyorsanız Workshop modunda iken ( ‘’V’’ ye basılı tutun ) önce iş atamak istediğiniz yerleşimciyi seçin, sonra nereye atamak istiyorsanız orayı ya da onu seçin.

• Yerleşimciler tek seferde 6 yiyecek (food) üretimine bakabilirler. Bu her bir ekinden 0,5 üretim sağlandığına göre toplamda 12 ekine bakabileceği anlamına gelir.

• Yağmacıların ataklarını azaltmak için savunmanızın (Defence) yiyecek (Food) ve su (Water) dan fazla olmasına dikkat edin.

• Workshop Mode’da iken bir yerleşimciyi vurguladığınızda ayrıca o yerleşimcinin hangi işe atandığını gösterir.

• Yerleşimler arasında hızlı seyahat etmek bütün ekinlerin hemen toplanmasını sağlar.(Eğer ekinlere bir çalışan atamışsanız.)

• Bütün yerleşim yerlerinizde merkezi bir yere çan koyun. (Resources > Miscellaneous > Bell). Çanı çalmak yeni yerleşimciler bulmanızı sağlar.
R
6 yıl
Windows Update İle Windows 10' a Yükseltme ( Yeni Yöntem )
Evet arkadaşlar microsoftun forumlarından araştırdım ve bilgisayarımıza manuel olarak nasıl Windows 10 u getirebileceğimizi öğrendim.

Bu çözümü birkaç saat önce buldum ve işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için başarılı bir şekilde yükseltme yapana kadar bekledim. Yani yöntem denenmiştir ve sıkıntısız çalışıyor.

Kaynak : Tıklayın

Kaynaktaki linkten gerekli yerleri çevirerek aşağıya özetleyeceğim. Zaten işlemler çok basit.

------

Eğer güncelleme için çok istekliyseniz kayıt defterini düzenleyerek Windows u hemen yükleyebilirsiniz

Uyarı : Kayıt defterinde yapacağınız hatalar veya gireceğiniz yanlış değerler bilgisayarınıza zarar verebilir. Kayıt defterini düzenlemeden önce yedeğini almanızı öneririz. ( Yedek Alma Yardım :https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/322756 )

1 - Kayıt defterinizi açın. ( Başlat tuşu + R , çıkan ekranda regedit yazın. ) ( veya bilgisayarda arama kısmında regedit yazın )

2 - Kayıt defterini açtığınızda soldaki menüden tek tek tıklayarak şu yolu bulun : [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade] ( Eğer böyle bir klasör yoksa oluşturabilirsiniz )

3 -
Sağ tık , Yeni , Dword 32 Bit Değeri ni seçin. Adını '' AllowOSUpgrade '' ( Tırnaklar olmadan ) yapın. Bu değere çift tıklayın ve değer verisine '' 00000001 '' ( Tırnaklar olmadan ) yazın.


Evet işlemler bu kadar. Bu aşamalardan sonra yapmanız gereken tek şey Windows Update e gidin büyük ihtimal aşağıdaki resimdeki gibi Windows 10 gözükecektir. Bu durumda yapmanız gereken sadece Başlarken butonuna tıklamak.

Eğer bu aşamaları doğru bir şekilde yaptıktan sonra Windows Update e gittiğinizde resimdeki gibi Windows 10 gözükmüyorsa soldaki menüden Güncelleştirmeleri denetle ye tıklayın.

-----------

RESİMLER

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 yıl
★ Bayonet | Lekeli
Bayonet | Lekeli satılıktır. Fiyatı görüşürüz , pazarlık sünnettendir. :)

< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 yıl
Topladığım bu sistem iyi midir ?
R
6 yıl
Windows 10 Rezerve İkonu Getirme ( Rehber )
Windows 10 için gereken ikon eğer çıkmıyorsa buradaki yöntemlerle o ikonu çıkartmanız mümkün. %100 olacak demiyorum ancak 1. yöntem bende işe yaradı. O yüzden denemenizde fayda var.

Kaynak : Link

Öncelikle şu maddeleri okuyun. Eğer bu maddelerle bir sıkıntınız yoksa o zaman aşağıdaki yönteme geçebilirsiniz.

1- Bilgisayarınızda Windows 7 SP 1 veya Windows 8.1 yüklü olmalı

2- Windows Update açık ve güncellemeleri otomatik alacak şekilde ayarlı olmalı

3- Bilgisayarınızda orjinal bir windows key i kayıtlı olmalı.

4- Eğer bilgisayarınız şu sürümlerden biri ise '' Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, yada Windows RT/RT 8.1 '' o zaman bu yükseltme teklifinden yararlanamazsınız.

1. YÖNTEM :

1 - Masaüstünüzde yeni bir metin belgesi açın.

2 - Aşağıda yazan kodu kopyalayıp açtığınız yeni metin belgesine yapıştırın.

REG QUERY "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators" /v UpgEx | findstr UpgEx 

if "%errorlevel%" == "0" GOTO RunGWX

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser" /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

:CompatCheckRunning

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser"

schtasks /query /TN "\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser" | findstr Ready

if NOT "%errorlevel%" == "0" ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning

:RunGWX

schtasks /run /TN "\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig"3 - Yeni metin belgesini farklı kaydet seçeneğiyle ve şu adla '' ReserveWin10.cmd '' C:\ ye kaydedin. Kayıt türü olarak '' Tüm Dosyalar (*.*) '' seçin.

4 - Komut satırını yönetici olarak açın. ( Başlat menüsünde '' cmd '' yazarak bulabilirsiniz. )

5 - Son olarak açtığımız komut satırında az önce kaydettiğimiz dosyayı çalıştıracağız. Komut satırına şunu kopyalayıp yapıştırın.'' C:/ReserveWin10.cmd ''

İşlem 10 - 30 Dk arasında sürüyor. Bu süreçte komut satırında birçok yazı görebilirsiniz. :)

Eğer komut satırı gereken işlemi yapamazsa ( veya failed vb. yazarsa ) şu güncelleştirmelerin bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun ;

Windows 7 SP1 İçin :

KB3035583

KB2952664

Windows 8.1 Update İçin :

KB3035583

KB2976978

----------------------------------------------

2. YÖNTEM

1 - Bilgisayarınızda Windows Update e gidin.

2 - Sol alt kısımdaki '' Yüklü Güncelleştirmeler'' e tıklayın.

3 - Çıkan ekranda KB3035583 güncellemesini bulun ve sağ tıklayıp kaldırın. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4 - Tekrar bilgisayarınızda Windows Update e gidin ve '' Güncelleştirmeleri Denetle '' ye tıklayın.

5 - Az önce sildiğiniz KB3035583 güncellemesi karşınıza çıkacak onu tekrar yükleyin.

Bu şekilde lisansınız uygunsa windows 10 rezervasyon bildirimi sizde de çıkmış oluyor.

Bu yöntemi deneyen birçok kişi başarılı olmuş ve sağ alt köşede Windows 10 için rezerve bildirimini görmüşler.

----------------------------------------------


3. YÖNTEM

Aşağıdaki indirme linkinden dosyayı indirerek Windows 10 rezerve ikonunu getirebilmenizde mümkün. Şahsen bir arkadaşımın korsan Windows 8.1 li bilgisayarında bu yöntemi denedim ve başarılı oldum. Aşağıya maddeleri uzun yazdığıma bakmayın detaylıca anlatmak istediğimden uzun oldu.

Bu arada bu yöntemi bize bildiren IIIFosEIII arkadaşımıza teşekkür ediyorum. :)

İndirme Linki : Tıklayın

Yapacağınız şeyler ise çok basit. Şöyleki ;

1- İndirdiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

2- Herhangi bir tuşa basarak devam edin.

3- Bu adımda da herhangi bir tuşa basarak devam edin. ( Eğer bu adımda kırmızı yazılar görüyorsanız dosyayı yönetici olarak çalıştırmamışsınız demektir. Bu durumda ilk adımda söylediğim gibi dosyayı yönetici olarak çalıştırın. )

4- Şimdi karşınıza bir menü çıkacak. Buradan sırasıyla hepsini deneyin. ( Her birini denemek için yapmanız gereken şeyler çok basit. Örneğin 2. adımı denemek istiyorsanız bu menüdeyken '' 2 '' rakamını girin ve enter tuşuna basın. İşlem bittiğinde '' Press any key '' e benzer bir yazı çıkacaktır. Eğer masaüstündeki saatin oraya Windows 10 logosu gelmezse sonraki maddeyi deneyin.


----------------------------------------------


RESİMLER :

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
Loading Ekranından Sonra Tepki Yok ( Launcher )
Arkadaşlar 50 mb lık yamayı indirdim sonrasında launcher ı açtığımda loading yazıyor ve resimdeki gibi kalıyor. Beklemek çare değil. Ne yapmam gerekiyor ?

< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 yıl
Logitech F710 Modelleri İle İlgili Bir Soru
Merhabalar

Araştırdığım kadarıyla piyasada 2 adet F710 ürünü var.

Birincisi : Logitech F710 940-000142

İkincisi : Logitech F710 940-000118

Sürümü düşük olan ürün diğer üründen yaklaşık 15- 30 TL arası daha ucuz. Benim merak ettiğim şey ise bu 2 model arasında herhangi bir fark var mı ? Var ise o farklar nelerdir ? Ya da sürümü yüksek olan daha mı sorunsuz ? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
R
7 yıl
Öğrenci Belgesi Geçerlilik Süresi
Merhabalar

Bir sene önce ehliyet kursundan başarıyla geçmiştim ve sürücü belgesi dosyamı almıştım fakat pek gerek görmediğimden o zamanlar dosyası ehliyete dönüştürmemiştim. Şimdi dönüştürmek istiyorum fakat bir sorum var.

Dosyanın içindeki sabıka kaydı ve sağlık raporunun süresi 6 - 12 ay olduğundan onları yeniledim fakat öğrenci belgesini yenilemedim. Öğrenci belgesinde 11. sınıf olarak yazıyor bense yeni dönemde üniversiteye gideceğim. Ancak hala lisede alttan dersim olduğu için oranında bir öğrencisi olarak gözüküyor olabilirim. Merak ettiğim öğrenci belgesini de yenilemek gerekir mi ? Ya da belge yerine üniversitenin verdiği öğrenci kartını göstersem olur mu ? Açıkçası sırf bir belge için üniversiteye gitmeye üşeniyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.