B

Binbaşı
24 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
2015 Üretimi Çok Az Kullanılmış Kış Lastiği Alınır mı?
Satıcı çok az kullanıldığını söylüyor, fiyat uygun ve marka/model itibariyle kaliteli bir lastik buldum. Bursa’da ikamet ediyorum, fazla sert bir kış görmüyoruz. Geçen yıl kar bile yağmadı mesela. Ne dersiniz, 2015 üretimi almak doğru olur mu?
B
4 yıl
Cam Filmi Konusunda Geri Adım Bekliyor musunuz?
Aslına bakılırsa mevcut durum da bir geri adım sayılır. Bildiğim kadarıyla 26 Ekim tarihinde bir düzenleme yapılarak standartlar getirilecekti ama ulusal güvenlik gerekçesi ile direk yasak getirildi. Şu an bu konuda infial olduğu açık fakat bazıları hemen söktürmeye falan başladı, biraz daha beklemek mantıklı mı? Belki tekrardan standartlar geliştirilmesi sürecine geri dönülür.. Yani dönülür mü acaba??
B
5 yıl
Çıkmasını Beklediğiniz Araçlar Neler?
Önümüzdeki aylar itibariyle çıkmasını beklediğiniz, ona göre planlama yaptığınız araçlar var mı?
Kendimden başlarsam, özellikle üç model ilgilimi çekiyor çıkmalarını bekliyorum:

Honda Civic dizel otomatik. Honda'nın Crv'de yakaladığı dizel otomatik kombinasyonu çok iyi gerçekten. Bu açıdan başarılı bir model geliyor diye düşünüyorum.

Makyajlı Qashqai. Yenilenen tasarımı ve bir takım yeni sürüş özellikleri ile merak uyandıran bir otomobil.

Hybrid Corolla. Toyota'nın en çok saran modeline hybrid gelirse Yen'i bir devri başlatabilir diye düşünüyorum.

Sizlerin de varsa paylaşabilirsiniz.
İyi forumlar.
B
5 yıl
Superonline LOS Işığı Sorunu
Merhabalar. Yeni bir eve taşındım ve internetimi naklettirdim. Yalnız buradaki altyapı biraz daha farklı. Fiber dönüştürücü diye ekstra küçük bir cihaz daha mevcut ve buna kendileri fiber kablo çektiler. Bir müddet kullandıktan sonra küçük cihaz üzerindeki LOS ışığı kendiliğinden kırmızıya döndü. Gelen bir ekip binanın ana merkezindeki kablo ucunu değiştirdi ve sorun düzeldi.

Bir kaç hafta sonra yani dün, aynı sorun tekrarlandı. Bu sefer kablonun her iki ucu da değiştirildi ve sorun yine düzeldi. Sorunun neden tekrarlandığını sorunca, kablo çok hassas ucu kırılmıştır diyor. Ama hiçbir müdahale yok.

Neyse aradan 4-5 saat geçtikten sonra internet yine gitti ve şu an kontrol ettim LOS kırmızı yanıyor. Sabahleyin tekrar arıza bildirimi yapacağım. Ama canım gerçekten çok sıkıldı, ikide bir kesilecek mi bu şekilde? Yani sorun nedir merak ediyorum. Sizce nasıl bir yol izlemek gerekir. Cihaz değişimi mi istemeliyim, yoksa kablo mu? Ya da Turkcell tv+ yüzünden sürekli kullanım olduğu için kablo mu yanıyor? Bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
B
7 yıl
Tapuda Takas Dönemi Başladı
"Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Takasbank arasında imzalanan protokolle, gayrimenkul alım satımlarında mülkiyet hakkı ve satış bedelinin el değiştirmesi sırasında yaşanan dolandırıcılık, hırsızlık gibi olumsuzluklara karşı alıcı ve satıcının haklarının korunması amacıyla Tapu Takas uygulaması geliştirildi. EKONOMİ tabanlı ‘TapuTakas’ uygulamasıyla, gayrimenkul alışverişi sırasında el değiştirecek tutar, Takasbank nezdinde açılan özel bir hesapta bloke edilerek satış işlemi gerçekleşene kadar güvence altına alınacak."

Haberin devamı:http://m.milliyet.com.tr/News/Article?ID=2045857

Konunun başlığını görenler, yeni bir trol vakası zannedebilir, ancak konu otomobil dünyası ile de ilgili. Bildiğiniz gibi alım-satım sırasında yaşanan stres hepimizin malumu. Çok yerinde bir uygulama olmuş diyorum ve aynı uygulamanın en kısa zamanda otomobil alım-satımlarında da uygulanmasını diliyorum.
B
7 yıl
Köprüden Nakit Geçilebiliyor mu?
Yarın İstanbl'a gitmem gerekiyor. Köprüden nakit ile geçilebiliyor mu, İstanbul'da yaşayanlar cevaplarsa çok memnun olurum. (Acil)
B
7 yıl
Cevap: Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor ? Lockheed Martin Kompakt Füzyon Reaktörü
....
B
7 yıl
Hangi Honda Civic Seçmeliyim?
Bu saatte konu açarak hata yaptığımın farkındayım ancak konunun aciliyetine binaen başka çarem yoktu.

İkinci el araç araştırması yapmaktayım, konuyu kesinlikle laf olsun diye açmadım. Bilgi içerikli cevaplara ihtiyacım var.

Honda Civic üzerinde yoğunlaştım sayılır. Kafama takılan, makyajlı kasa olarak tabir edilen 2010-2012 arası model mi yoksa 2012 sonrası güncel (makyajlı olmayan) kasa mı? Aralarında ne gibi belirgin farklar var. Artılar eksiler nelerdir?
B
7 yıl
Şok! LPG Fiyatı 2TL'nin Altına İndi
Bugün Bursa'da petrol ofisinden 1,95'e Lpg aldım. Şu an gerçekten şaşkınlık içindeyim. En son kaç yıl önce bu fiyatlar vardı hatırlamıyorum bile.

Yalnız her bayide bu fiat yok, mudanya yolu emek tarafındaki sırasıyla Lukoil, Opet ve Petrol Ofisinde birkaç kuruşluk farklarla aynı fiyatlar mevcut.
B
7 yıl
Sigorta Dolandırıcılığı
Bugün, yaklaşık yarım saat önce +902162230427 diye bir numaradan arandım. Genel sağlık danışmanlık ve asistanlık hizmetleri olduğunu, yapmış olduğum policenin süresi dolduğu için 350TL yenileme bedeli borcunun olduğunu söyledi. Ben, yanlışınız var ben böyle bir sigorta yaptırmadım deyince kabul etmiyorsaniz 1400TL gecikme bedeli çıkacağını, ses kaydımın olduğunu falan iddia etti. Ben de, hiç bir şeyi onaylamiyorum. Yalan söylüyorsunuz deyip kapattım. Şu an sinirlerim çok bozuk.

Herkesin dikkat etmesi adına buraya yazmak istedim. Bir de tecrübesi olan var mi bu konuda? Bir fikir vermek isteyen varsa çok sevinirim. İnşallah olumsuz birşey çıkmaz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.