T

Teğmen
03 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
17 yıl
Uzay var mı?
Arkadaşlar,
Bugüne kadar, "Uzaylılar var mı? " diye çok tartışıldı ama benim asıl merak ettiğim "Gerçekten uzay diye bir şey var mı?"
T
17 yıl
7 inci sanat
Arkadaşlar,
Biliyorsunuz sinema için yedinci sanat denir.
Peki ilk altı sanat ne ?
Biri müzik,biri heykel,biri edebiyat biri de resim olsa gerek.Belki biri de fotoğraftır! (mı dır acaba?)
Diğeri ne peki ?
T
17 yıl
.
T
17 yıl
Sanal alemde öz kızına aşık oldu
Hayatına ’heyecan katmak’ için internetteki arkadaş bulma sitelerine giren 51 yaşındaki bir Çinli, burada tanıştığı genç kızla buluşmasında büyük bir sürpriz yaşadı.


Çin’de İngilizce yayımlanan China Daily gazetesinin haberine göre, ismi sadece ’Zhu’ olarak açıklanan adamın 1 hafta boyunca yazıştığı kız kendi kızı çıktı.

İnternette yazışırken ’Playboy’ takma adını kullanan Zhu, Hubey eyaletinde yazıştığı genç kızla sürdürdürdüğü bir haftalık internet sohbetinin ardından, aralarındaki ’ilişkiyi’ biraz daha ileriye götürmek için ona buluşma teklif etti. Ancak Zhu, buluşmada bu kızın öz kızı olduğunu görünce belki de hayatının en kötü sürprizini yaşadı.
(Hürriyet)
T
17 yıl
Evde benzin yapmak istiyorum.
Arkadaşlar biliyorsunuz, benzine sürekli zam geliyor ve artık arabanın deposunu doldurursam kendi depomu (mide diyelim de yanlış anlaşılmasın) , kendi depomu doldurursam arabanın deposunu dolduramıyorum. O nedenle benzini evde kendim yapmaya karar verdim. Nasıl yapıldığını gören, duyan, bilen var mı?
Geçen sene ramazanda, güllaç çok pahalı geldiği için aynı şeyi yapmıştık.Yani güllaçı evde yapmıştık. Biraz zaman harcanıyor ama ciddi tasarruf oluyor.O nedenle bu benzini evde üretme işi çok mantıklı.Yalnız tarifini bulamıyorum işte.Lütfen yardım...
T
17 yıl
10 parmakta 10 marifet diye buna derim...
T
17 yıl
61'inci Frankfurt Otomobil Fuarı
T
17 yıl
Dogde, Türkiye’ye otomobille dönüyor
Dogde, Türkiye’ye otomobille dönüyor
TÜRKİYE’de kamyon markası olarak tanınan Dodge, Türkiye’ye binek otomobil olarak geri dönüyor. DaimlerChrysler Başkan Yardımcısı Jonathan B. Holcomb, C segmentinde yer alan Dodge Caliber modelini 2006 yılının Haziran ayında satışa sunulacağını söyledi. Mercedes ve Chrysler markalarıyla Türkiye pazarında yer aldıklarını hatırlatan Holcomb, bu markalara Dodge’yi de ekleyeceklerini belirtti. Dodge’nin Türkiye’de kamyon markası olarak çok iyi tanındığına işaret eden Holcomb, ‘Türkiye’ye otomobil modellerimizle dönmekten mutluyuz’ dedi.

AVRUPA’YLA BİRLİKTE: Dodge’nin C segmentinde yer alacak olan Caliber modelinin 2006 yılının Haziran ayında piyasaya sunulacağını belirten Holcomb, yeni modelin Avrupa’yla aynı anda Türkiye pazarına sunulacağını söyledi. Dodge’un Avrupa’da yeni bir marka olduğunu kaydeden Holcomb, ‘Avrupa, Dodge için yeni bir pazar. Bu pazarda Dodge’nin performansının yüksek olmasını bekliyoruz. Zaten Avrupa bu markayı uzun süredir bekliyor’ dedi. Dodge markasının DaimlerChrysler’e yeni müşteriler kazanacağını anlatan Holcomb, şöyle devam etti: ‘Dodge’nin müşterileri, Chrysler müşterileriyle aynı sosyo-ekonomik düzeye sahip olacak. Ama, bunun dışında Chrysler’den tamamen farklı olacak. Dodge müşterileri genç, risk almayı seven, performans odaklı ve teknolojiye ilgi gösteren bir kesimden oluşacak. Chrysler markası olarak ilk kez ABD’de dışına çıkarmaya karar verdiğimiz de, Dodge’nin mühendisliğinden ve parçalarından yararlandık. Bunu yapmamaya karar verdik. Chrysler ve Dodge bundan sonra, kendi görünüşleri ve marka kimlikleriyle Avrupa pazarından yerini alacak.’

3 YENİ MODEL: DaimlerChrysler’in henüz açıklamadıkları 3 yeni modelinin de Avrupa pazarında satışa sunulacağını söyleyen Holcomb, bunlardan birinin SUV segmentinde yer alan bir model olacağını kaydetti. Holcomb, bu modellerden birinin de Avusturya’da üretileceğini de belirtti. Türkiye pazarı hakkında değerlendirmelerde de bulunan Holcomb, 2005 yılı sonunda satışlarının 1500 adete ulaşacağını kaydetti.
T
17 yıl
Uzayın sonu’nda en büyük patlama
‘Uzayın sonu’nda en büyük patlama


Bilim adamları, bilinen evrenin uç noktasında gerçekleşen en büyük ve en parlak gama ışını patlamasının tespit ettiler. Patlama Dünya'daki birçok gözlemevinden izlendi.

Patlama, Amerikan Swift Uzay Teleskobu’nun yanı sıra Dünya’daki birçok gözlemevinden de izlendi. Birkaç saniye süren patlama sonucu, Güneş’in toplam 10 milyar yıllık ömrü boyunca yayacağı enerjiden 300 kat daha fazla enerji evrene saçıldı ve Dünya’ya ulaştı.

YÜKSEK enerjili, yoğun radyasyona sahip olan ve milyarlarca yıl önce yaşanan Gama patlaması, 4 Eylül günü dünyadan üç dakika boyunca gözlenebildi. Çok büyük bir yıldızı yok ederek kara delik haline getirdiği sanılan ‘GRB050904’ kod adlı patlamanın yaklaşık 13 milyar ışıkyılı uzakta gerçekleştiği hesaplandı. Bu alandaki eski rekor olan 500 milyon ışık yıllık mesafe de aşılmış oldu. 1 ışık yılı, ışığın bir yılda katettiği mesafeye deniyor, bu da yaklaşık 10 trilyon km.
< Resime gitmek için tıklayın >

GEÇMİŞİN PENCERESİ

İngiltere Parçacık Fiziği ve Astronomi Araştırma Kurulu (PPARC) Başkanı Prof. Keith Mason, ‘Zamanın başlangıcında var olan yıldızlar hakkında daha çok şey öğrenebileceğiz. Evrenin, gözlemlediğimiz bu patlamadan sadece 1 milyar yıl önce oluştuğunu sanıyoruz. Yani geçmişe açılan bir pencere bulduk’ dedi.
T
17 yıl
Gemiler, nasıl yüzer ?
Gemiler, o kacaman metal yığınları aslında yüzmüyorlarmış.Nasıl yüzsünler ki? Ben suya girince batıyorum ama ben geminin üstündeyken gemi de ben de batmıyoruz . Oysa ben batıyorsam,
Geminin ağırlığı + Benim ağırlığım> Geminin ağırlığı. olduğuna göre gemiyle beraber batmamız gerekirdi.İşte bunun sebebini alman bir profesör çözmüş.Gemiler aslında suyun altındaki bir manyetik alanın üzerinde gidiyormuş.Gemilerin alt kısmına yerleştirilmiş mıklantıslar sayesinde aynı kutuplar birbirini itip gemi suyun yüzeyinde kalıyor ve biz onun suda yüzdüğünü sanıyoruz.
Tabi bu teori, Bermuda Şeytan Üçgenini de açıklamış.Bazen açık denizlerdeki bazı bölgelerde, manyetik alan ters (N yerine S )oluyormuş ve gemi oraya gelince zıt kutuplar birbirini çektiği için pattadanak miklantıslar birbirini çekiyor ve gemi kıçının üstüne oturuyomuş okyanusun dibine...
Bir de geceleri dikkat ettiyseniz gemiler, ışıl ışıl.Peki o kadar ampili yakacak pili nereden buluyolar? İşte bunun cevabını da internette gördüm.Aslında su altına döşenmiş elektrik kaploları var.Gemiler, tıpkı tramvayların kablolara değen kısmı (adını unuttum) gibi bir aparatla o kaplolardan elentirik alıyolarmış abey.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.