M

Yüzbaşı
21 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
63 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
geçen ay
400-500 TL bütçe ile blender seti önerir misiniz?
merhaba

haznesi geniş ve en az 1000 Watt gücü olan blender seti alacağım. Fakir, Arzum,Bosch güvenilir marka almak istiyorum. tecrübeli ve bilgili arkadaşların değerli yorumlarına ihtiyacım var.
M
4 ay
TABLET TAVSİYESİ (MAKS.2.000 TL)
merhaba

ağırlıkla canlı dersler kullanmak için tablet araştırıyorum. bütçe maksimum 2.000 TL
Lenovo ve Samsung modelleri gözüme çarptı. siz tecrübeli arkadaşlardan bu konuda tavsiye alabilirmiyim?
M
5 ay
modem almak zorunlu mu?
merhaba. yeni abonelik yada hat taşıma işlemlerinde modem zorunlu mu? ben Turknet kullanısıyım, sürekli sorun yaşamaya başladım. farklı bir İSS bulma zamanım gelmiş.
M
9 ay
Wifi Menzil artırmak için cihaz tavsiyesi
merhaba.
modem oturma odasında, salonda TV ile Netflix yada youtube izlerken sürekli donuyor. salona menzil arıtırıcı bir cihaz almak istiyorum. prize takılan TP-Link ürünleri nasıldır. bütçeyi fazla zorlamadan,stabil wifi kullanabilmek için hangi cihazı tavsiye edersiniz.
M
9 ay
ÇEKMECELİ DERİN DONDURUCU TAVSİYESİ
merhaba. takriben 2.000 TL bütçe ile çekmeceli derin dondurucu almak istiyorum. kapasitesi çok büyük olmasına gerek yok. sağlam ve kullanışlı bir şey arıyorum. altus ve grundig modelleri gözüme çarptı.
özellikle Altus AL 609 ENF modeli bana uygun geldi. siz hangi ürünü tavsiye edersiniz. ille de no-frost olması şart mıdır?
M
11 ay
kiralık araç ile yaşanan kaza ve iş kaybı davası
merhaba. konunun tam yeri burası olmayabilir, kusura bakmayın.
konu icra davası,ödeme emri ile ilgili.

02.12.2019 tarihinde babam mahallede ufak bir kaza yapmış. geri geri giderken tam sürtmüş. araç benim üzerime. karşılıklı tutanak tutulmuş, araç kiralık araç. babam yüzde yüz kusurlu. bu konuda fazla detaya girmeye gerek yok.
şubat ayında Ankara 29.icra dairesinde ödeme emri geldi. 200 Tl civarıydı, rakam ufak olduğu için fazla kurcalamadım,ödedim. dosya kapandı.
bugün Ankara 32.icra dairesinden bir tebligat geldi. aynı kaza için ikinci defa 1 günlük kazanç kaydı diye dava dosyası açılmış. 2 ay önce dosya açılmış,ödeme yapmışım ve dosya kapanmış. bu adamlar kafasına göre, aynı kaza için tekrar icra dosyası nasıl açıyor. hukuki konularda fazla bilgim yok.
bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.
M
11 ay
80-90 bin bütçe ile sedan araç arıyorum
merhaba.
geçen yıl 2015 model Linea Pop almıştım. bu yıl modeli yada donanımı yükseltmek istiyorum.gerçi şuan piyasa çokabartılı ama yine de bir araştırma yapıyorum. bu bütçe ile 9 yaşında Astra J kasa, 2011 yada 2012 Focus ve Egea görüyorum.
yılda en fazla 8 yada 9 bin km yapıyorum. konu hakkında tecrübeli arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim.

bugün 2017 model 1,3 EGEA Urban aldım. 99 bin tl. 136 Bin Km. hasar,boya ve değişeni yok.
değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.
M
geçen yıl
KİRALIK ARACA ÇARPMA HAKKINDA
merhaba.
Aralık 2019 da babam benim adıma kayıtlı araç ile mahallede bir aracın tamponuna sürtmüş. araç SUV Hyundai dı galiba. gözle görülür bir hasar yoktu. yurt dışından 2 günlüğüne İstanbul'a gelmişler, araç kiralarken mini hasarda yapmışlar. karşı taraf anlayışlıydı. biz de sorun çıkarmadık. onlar mağdur olmasın diye tutanak tuttuk. hatayı kabul ettik. bizim araç kaskolu. bu zamana kadar hasar ile ilgili bir kayıt görmedim. sanırım mini hasar olduğu için sigortayı devreye sokmadılar.bugün evime icra yazısı gelmiş. bir günlük iş kaybı diye bize dava açılmış. faiz de işletilmiş.
bu ücret hakları olabilir ama benim merak ettiğim bu ücretim benim kaskomun ödeyip ödemeyeceği. karşı taraf benim sigorta şirketimden bu tutarı tahsil edemez mi, neden bana dava açılmış. bilgili arkadaşların değerli görüşlerini bekliyorum.
nasıl bir yol izlemeliyim?


umarım konuyu doğru yere açmışımdır, eğer hatalı yere açtıysam kusura bakmayın.

değerli fikirlerini ve bilgilerini benimle paylaşan herkese teşekkürler.
kasko poliçemde dava masrafları ile ilgili bir kloz var. sigorta firmasını aradım, mahkeme masraflarına ait belgeleri gönderin, inceleyelim. eğer uygun bulursak öderiz dediler. ama 1 günlük iş kaybını ödemeyiz dediler.
aracı kullanan kişiler iyi niyetli olduğu için tutanağı işleme aldırmadılar. şuana kadar trafik sigortamdan bir hasar tanzimi görünmüyor. 130 TL iş kaybı, 2 TL faiz yazıyor. UYAP tan sorguladığımda toplam 299 TL çıkıyor.
peki olayı fazla uzatmadan ödeme istesem, nereye nasıl ödeme yapamam uygun olur.
M
geçen yıl
KONU SİLİNEBİLİR
merhaba arkadaşlar. babama ait bir dükkan var. yaklaşık 14 yıldır duran kiracı çıktı. elektrik sayacı dükkanın içerisindeydi, dükkan da depo olarak kullanıldığı için çoğunlukla kilitli oluyordu. kiracı aboneliği üzerine almadı. yıllardır babam ve kiracı arasında elektrik aboneliği ve borcu yüzünden tartışmalar oluyordu. zaten kiracı da bu yüzden çıktı. bu zamana kadar sayaç okunmadığı için borç çıkmadı,borç çıkmadığı için abonelikte otomatik olarak iptal edilmiş.
kiracı çıkmadan önce ck boğaziçine 2-3 defa gidip durumu anlattık. gelin sayaca bakın, borcu çıkarın dedik. kimse ilgilenmedi. kirac çıkınca sayacı apartman boşluğuna taşıdık, yetkililer gelip sayacı bağladı ve mühürledi. aradan 1 ay geçti, abone kısmı boş olan 9478 TL bir fatura geldi. kiracıya bilgi verdik. tamam biz hallederiz diyorlar ama pek inandırıcı gelmiyor. itiraz ettik, önce ödeme yapın diyorlar. bu kadar parayı şuan bulup da ödeyecek durum yok. bir arkadaş kira kontratı ile gidilince faturanın kiracıya mahsup edildiğini söylemişti, bugün babam gitmiş. böyle bir uygulama yok demişler. konu hakkında bilgisi yada tecrübesi olan forumdaşlar var mı?
M
2 yıl
silinebilir
merhaba. ankastre set ya da ayrı ayrı ürün alacağım. bir arkadaşım Dominox markasını tavsiye etti. bu marka hakkında bilgisi,tecrübesi olan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.