7

Binbaşı
10 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7
8 ay
0.9 tce anormal motor sesi
2020 Mart ayında aldığım 14 bin kmdeki araçta yokuşta hızlanırken 3000 devirden sonra motordan metalik çarpma gibi zincir sesi gibi anormal ses gelince ayağımı gazdan hemen çektim. Bu olay dün iki kere oldu. Başına gelen veya bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
7
3 yıl
Bu lastiklerin yönü doğru mu?
İyi bayranlar...Sava adapto model lastiklerin yönünden şüpheliyim. Sizce doğru mu montaj yapılmış? Bence

|\\|=========|//|

Şeklinde olmalıydı, lastikçi doğru olduğunu iddia ediyor. Sürüşte bir tuhaflık yok. 1 yıla yakındır kullanmaktayız. Baştan beri şupheliyim ama internette hiç araca takılı fotosunu bulamadığım için ve farklı lastikçiler de net cevap veremediğinden Dh foruma fotoğraf ile sormak istedim. Cevaplariniza şimdiden teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
7
3 yıl
Araçların havayı kirletmesi
Neden özellikle dizellerde dpf gibi mutlaka dolacagı, sorun olacağı belli geçici filtreleme çözümleri yerine yakıtı depoya girmeden bir kez daha temizleyen akaryakıt filtresi kullanılmıyor?
7
4 yıl
190x74x60 no frost yok piyasada! yakın ölçülere razıyım derinlik 60 tan fazla olmamalı
maksimum ölçüleri yük:190 genişlik 74 derinlik 60 olan no frost arıyorum. fiyatta da 2500 geçmek istemiyorum. tavsiyeniz olur mu acilen, bu sıcaklarda 18 yaşındaki dolabımız öldü ve tamiri 500 ü geçince ben de dolap aramaya yöneldim. Ancak mutfaktaki dolap yeri özellikle de derinlik 59 cm bırakılmış. Bu ebatlarda şimdilik bir buzdolabı bulamadım. Yardımlarınız beni mutlu edecek. Dolapsızlık ne zormuş. Şimdiden ailemiz adına teşekkürler.
7
4 yıl
200 bin yatırım tavsiyesi
200 bine ne önerirsiniz? cazip öneri gelirse evimi satıp değerlendirmeyi düşünüyorum. Tek sorun aylık 800 kira kaybımın da karşılanması gerek. Teşekkürler.
7
4 yıl
corsa d cdti essentia mı egea 1.3 mjet urban mı?
2014 corsa d 1.3 mjet essentia +15 bin verip 2015 fiat egea 1.3 mjet almak hakkında fikri olan var mı?
78 bine gelen corsamdan memnunum ama bagaj ve geniş iç mekan için 35 bindeki 2015 model egeaya takasta 15 bin verilir mi? güvenlik olarak daha dolu ama 3 yıldızlı egea mı 5 yıldızı yıllar önce alan ve yan hava yastıkları olmayan corsa mı, ikisinde de aynı motor var ama egea 95 corsa 75 hp... değişik araç önerilerinize açığım şimdiden teşekkürler.
7
4 yıl
yaris 1.0 benzinli corsa 1.3 dizeli aratır mı?
Şu anda corsa 75 lik dizel 2014 model 76 binde aracım var. Araba hafta içi işe git-gel günlük 10 km, her ay iki kere gitgel 100 km, çoğu sakin yollarda ve genelde iki yetişkin ve iki çocukla geziyor. Yakıtta cimri, çekişi turbo olduğu için yeterli, kısa mesafelerde bagaj da yetiyor. Ama benim bu arabayla derdim hafta içi günlük kısa mesafe kullanımın turbo başta dpf ve mazot pompasına zamanla zarar verme ihtimali. Bu risklerden kurtulmak için ve yakıt tüketiminde corsayı aramamak için 1000 cc yaris veya başka benzinli turbosuz bi araç alsam hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz?
7
4 yıl
otomatik vites hala korkutucu mu?
Büyükşehirde yoğun trafikte fakat genelde çok uzun olmayan yolculuklar için kullanmak üzere bir dizel otomatik araç arıyoruz. Ama öncelikle otomatik vites çeşitliliği, sonra da dizel araçlara eklenen partikül filtresinin kısa mesafe kullanımda tıkanmaya başlayan ve marka gözetmeyen sorunları sebebiyle ben de tıkanmış ve çareyi foruma danışmakta bulmuş durumdayım.
birinci sorunum otomatik vitesin sorunsuzluğu, ikincisi dpf nin tıkanması ihtimaline karşı benzin otomatik seçeneğine yönelirsem tüketim sorunu.
bu sorunları aşabilen araç tavsiyelerinize şimdiden teşekkürler.
Kısaca dpf siz dizel otomatik, ya da benzinli ama dur kalk trafikte minimum tüketecek sorun çıkarmayan otomatik vitesli araç aramaktayız.
7
5 yıl
Otomatik dizel 43 bin üst sınır
Bu fiyatlara Accent era tam otomatik dizel mi, clio, punto, Corsa vs. Modellerin yarı otomatik olanlarını mı tavsiye edersiniz.
7
7 yıl
araçlarımız avrupadan daha yeni
avrupada (TV lerde begesel, haber programı ve internet fotoğrafları) gördüğüm kadarıyla bizdeki kadar yeni arabalar yok. hatta japonyada bile. ekonomileri mi bozuk yoksa gözleri mi doymuş, ya da biz mi gösteriş düşkünüyüz.
en yeni araç 2005 versoydu. 205 ler corsa b ler. ilk kasa kangoo. daihatsu cuore 2004. gördüğüm mahallelerdeki evler de müstakil ve bahçeli... varoşları kastetmiyorum.
biz bütçemizden arabaya gereğinden çok para ayırıyor muyuz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.