Y

Teğmen
14 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
8 yıl
N11.com da geçerli 11 TL indirim kuponu
N11'de geçerli 11TL indirim kuponu 50 TL alt limitli.

Kod: SIZEOZEL11TL
Y
8 yıl
Bonus Her 50 TL'ye 5 TL toplam 25 TL bonus! (Son gün : 31 MART)
Yine Garanti den güzel bir kampanya. Pos şartı, sektör şartı yok.

Kampanya detayları:

23 – 31 Mart 2013 tarihleri arasında tek seferde yapılacak her 50 TL ve üzeri harcamaya 5 TL, toplamda 25 TL bonus hediye edilecektir.
Kampanyaya katılmak için müşterilerin harcama yapmadan önce "HER YER" yazıp 3340'a kısa mesaj göndermesi gerekmektedir.
Kampanyaya Altın Bonus hariç tüm Garanti Bonus'lar, Money ve Flexi dahildir.
Flexi ve Bonus Flexi sahiplerinin kampanyadan yararlanabilmeleri için "EVET HERYER" yazıp kartlarının son 6 hanelerini 3340'a göndermeleri gerekmektedir. Aynı gün içerisinde bir işyerinde yapılacak ilk harcama kampanyaya dahil edilecektir.
Kampanyaya peşin ve taksitli işlemler dahildir. Ticari kartlar kampanyaya dahil değildir.
Kampanya dahilinde bir müşteri en fazla 25 TL bonus kazanabilir. (Önce 50 TL idi. Garanti kampanyadan 3 gün sonra güncelledi max. kazanımı)
Kazanılan bonus 4 – 24 Nisan 2013 tarihleri arasında kullanılabilir.
Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır.
Flexi ve Bonus Flexi kayıt iptalleri "IPTAL HERYER" yazıp kartlarının son 6 hanelerini 3340'a göndererek yapılabilir.
Flexi ve Bonus Flexi için kampanya katılım ücreti 1,99 TL'dir.
Kampanyaya e-commerce, MoTo (Mail order, Telephone order), Paypass işlemleri de dahildir.
Kampanyaya sanal Bonus Card'lar da dahildir.
Kampanya katılım SMS'lerinin Garanti Bankası sisteminde bulunan cep telefonu numaralarından gönderilmesi gerekmektedir.
Kampanyaya katılım, gönderilen her SMS için operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilir.

Kampanyaya katılım için harcamadan önce "HERYER" yazıp; Garanti Bonus sahipleri 3340'a, Deniz Bonus sahipleri 3280'e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, Şeker Bonus sahipleri 7353'e, Tekstilbank Bonus sahipleri kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 05327524404’e SMS göndermelidir. PTT Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir. ABank Bonus sahiplerinin katılım için 444 00 55 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekmektedir.
Y
9 yıl
Avea Bakiye İade Sorunu
Malum Avea sorun çıkarmasa olmuyor...

Haziran'ın 1-2 si gibi hattımda kalan yaklaşık 500 TL gibi bir tutarın iadesi için avea.com.tr üzerinden bakiye iade talebinde bulundum. Banka ve hat bilgilerimde sorun olmamasına rağmen 7 Haziran da bilgilendirme hattıma Banka ve hat sahibi bilgileri uyuşmuyor diye sms geldi. Lakin banka bilgilerimi defalarca kontrol ederek girdim yanlışlık olmasın diye. Ama neyse Eyvallah dedik bu olaya.

Neyse 9 Haziran'da avea.com.tr den tekrar iade talebim aktif oldu. Bu sefer farklı bir bankaya istedim iademi. Aradan 21 gün geçti ve iadem hala olmadı. 2 gün önce BTK'nın sitesinden şikayet ettim Avea'yı. Avea tarafından bugün arandım ve aramızda şöyle bir konuşma geçti:

Ben: Yasal süreç 15 gün (15 iş günü değil, normal 15 gün). Niye bakiye iademi yapmayarak abonenizi mağdur ediyorsunuz?

Avea Yetkilisi:
Bakiye iade sürecinde biz iade talebinizi alıp BTK ya iletiyoruz. Onlar onaylarsa hesabınıza tutarı transfer ediyoruz. Yaklaşık 20 gündür BTK tüm yüksek tutarlı iade taleplerinin bütün operatörler tarafından durdurulmasını istedi. Kontör dolandırıcılığı yüzünden 4 adet kişi savcılığa verildi. Bu kişiler haksız yollardan kontör dolandırıcılığı ve kontorü paraya çevirme yoluyla bu sistemi suistimal etmişler. Avukatlarımızda bu olayla ilgileniyor. Bu olay yeni sonuçlandı o yüzden sizde dahil bir çok müşterinin (belirli tutar üzerinde iade talebi olan) iadesini yapamadık. Şu andan itibaren tekrardan avea.com.tr üzerinden iade talebi için bilgilerinizi giriniz ve tekrar talep yapınız.

Ben: İyide benim gibi bir çok müşterinin suçu nedir? 4 kişiden biri olmadığıma göre ben niye tekrar iade talebi yapıp 21 gün beklemişken bir 15 gün daha bekleyeyim dedim telefonu suratına kapattım.


BTK'nın sitesine baktım bu konuda herhangi bir bildirim yok. Kısacası Avea yetkilisi ne derece doğru söylüyor buda ayrı bir muamma. 21 gün geçmişken bir bakiye iade talebinde daha bulundurup 15 gün daha beni oyalamaya mı çalışıyor şahsen akıl sır ermiyor...
Y
9 yıl
AVEA E-Fatura Hediyeni Seç Kampanyasında SUİSTİMAL
Bilindiği üzere Avea faturalı hatlara E-faturanı seç kampanyası sunuyor 20 Aralık 2011 - 20 Mart 2012 arasında.

Link:http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/kampanyalar/e-fatura_hediye.shtmlBu kampanyaya göre ilk kez e-fatura kampanyasına dahil olan faturalı abonelere sadece 1 aylık olmak üzere 11.000 sms yada her yöne 100 dk veriliyor.

Ben bu kampanyaya yaklaşık 1.5 ay önce iki Kartalcell hatla dahil oldum. SMS paketini seçtim.

Yaklaşık 15 gün sonra Avea'dan şu şekilde iki hatta (bu kampanyaya dahil olan bütün hatlarada) şu şekilde mesaj geldi.

Avea olarak Avea içi atılan sms lerinizi her yöne sms lerinizden düştüğünü tespit ettik. Bu sorunu düzelterek 20 Ocak 2012 tarihinden itibaren hattınıza 1 aylık 11.000 sms tanımladık.
Bu mesajdada belirtildiği üzere Avea'nın kampanyada verdiği 1000 heryöne + 10.000 Avea içi sms lerde atılan Avea için sms ler heryöne smslerden düşüyordu. Avea bu hatasını anlayıp 15 gün sonra düzeltti ve bu kampanyadan yararlanan bütün hatlara 20 Ocak 2012 tarihinde 11.000 sms i 1 ay geçerli olmak üzere geri yükledi.

Bugün 21 Şubat 2012. Hattımdan SMS yazıp 6000 e gönderdiğimde sms lerimin sıfırlandığını gördüm. Ve online işlemlerden güncel fatura bilgimi sorguladığımda yaklaşık 1 haftadır attığım bütün sms lerin normal olarak sms adeti 40 krş olarak ücretlendirildiğini ve 56 tl gibi faturalandırılmamış bir tutar olduğunu tespit ettim. Kısacası sms paketinin bitişinde yada bittikten sonra bana uyarı sms i gelmediği için bizde dolaylı olarak bitiş sonrası sms leri ücretli atmışız.

Burada AVEA 20 OCAK 2012 de başlayıp 18 Şubatta bitecek 11.000 sms kampanyasının biteceği tarihte hattıma/hatlarımıza herhangi bir bildirim uyarı sms i atmadığı için bizde o tarihten sonra sms leri ücretli olarak atmışız. AVEA Burada 18-19 Şubatta bitecek sms paketimiz için bize hiçbir sms paketi süresi bitişi mesajı yada paket süresinin bittiğine dair sms atmamıştır. Böylece müşteriyi suistimal yoluna giderek SMS PAKETİNİN BİTİŞİNDE BİZE BİLDİRİM SMS İ ATMAYIP mağdur olmamızı sağlamış ve bizde paket bitiş süresini günü birlik kontrol etmediğimiz için mağdur olmuş bulunmaktayız.

Bunun için iki hat adına da 500 ü arayıp şikayet kaydı oluşturduk.

EDIT: Tarih 03.03.2012 Aynı tarihte hediye sms paketine üye olan ve birebir aynı sorunu yaşıyan 2 hat içinde şikayet kaydı sonuçlandı ve ŞAKA GİBİ SONUÇ ÇIKTI ORTAYA.


99 TL fatura gelen hatta AVEA hatasını kabul ederek 88 TL tutarı geri iade etti. Ancak aynı sorunu yaşayan ve 70 TL fatura gelen hatta sorun yoktur diyerek 2 kere şikayet kaydı oluşturmama rağmen ücreti geri iade etmedi ve ETMEMEKTE ISRAR EDİYOR.

İlk hatta ettiği bakiye ile hatasını kabul eden AVEA, aynı sorundan müzdarip diğer hatta fazla gelen tutarı iade etmeyerek yüzsüzlükte sınır tanımamaya devam ediyor.

An itibari ile BTK ya şikayet bildirimi yollanımıştır web sitesi üzerinden.
Y
9 yıl
Avea Numara Değişikliği Yeni Ücretlendirme
Az önce 1 haftadır kapalı olan numara değişikliği için Avea 500 ü aradım.

Numara değişikliğini müşteri temsilcisine bağlanmadan yapabileceğimiz sesli yanıt siteminde numarayı seçtim ancak sonra numara hattıma tanımlanmadan müşteri hizmetlerine aktarıldım.

Meğerse bu işlemin sebebi numara değişikliği için hattımızda normalde 8 TL olmalı ve numara değişikliği işlemi de 5 TL karşılığı yapılmaktaydı.

Şimdi ise numara değişikliği işlemi için hatta 13 TL olmalı ve 8 TL karşılığı bu işlem yapılabiliyormuş.

Halbuki sesli yanıt sisteminde hala ücret 5 TL diyor.

Madem ücret 8 TL e çıktı bunu internet sitende yazıp, numara değişikliği seçeneğini 500 üzerinden aktif etmeden sesli uyarıdaki 5 TL uyarısını değiştirseydin ya.

Avea'nın bu tür SAÇMALIKLARI artık can sıkmaya başladı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.