N

Binbaşı
25 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
106 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
geçen yıl
Ders Seçimi Konusunda Yardımlarınız Rica Olunur
Merhaba arkadaşlar,

Yardımlarınızı rica ettiğim bir husus mevcut, ders seçimi konusunda geçtiğimiz sene 0.10 ortalama yüzünden bazı dersleri zorunlu almak zorunda kalmıştım. Ayrıca seçmemi gerektirmeyen dersleri seçerek ekstra külfet yaratmıştım. Son sınıfım, ve hangilerini seçeceğim konusunda net bir fikrim yok! Neleri seçmem gerektiği konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

Yardımlarınız için teşekkürler,
Saygılarımla.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
N
2 yıl
Microsoft EDGE - YouTube Problemi Hk.
Merhaba arkadaşlar,
Laptop kullanıcısıyım, Windows 10'da en iyi kaydırma, sürükleme, açılış vb. işlevsel işlemleri en iyi EDGE yaptığını görüyorum (fare imleç kaydırma buna en büyük örnek)
Fakat YouTube kullanımında inanılmaz bir kasma oluyor, bu genel bir durummuş resmen kasıtlı gibi diyeibliriz. (SSD mevcut bilgisayarımda PC donanımı ile alakalı değil)

Bunun önüne geçme şansımız var mı acaba?
Teşekkürler.
N
2 yıl
Aliexpres IWO Smart Watch Hk.
Merhaba dostlar,
Akıllı saatler ilgimi çekiyor olsa da, fiyatlarından kaynaklı olarak pek bütçeme ve hayat planlamam da bir yere sahip olamıyorlar.
Fakat ara ara bakmakta ve fiyat analizi yapmaktayım.

Aliexpresste daha önceleri 350-400 TL fiyatlara satılırken (halen öyle ilanları var) şimdi karşımıza 99 TL ile 120 TL arasında değişen bir fiyat çizelgesi ile IWO Smart Watch çıkabiliyor, öncelikle ürünler replika olabilir mi? (replika ürünün replikası )

İşin özü, alan, kullanan ve fikir sahibi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Tasarım anlamında hoş durmasından dolayı ilgi çekici, riske edilebilecek bir tutarda aslına bakılırsa fakat yinede fikirlerinize ihtiyacım var, ürünün linkini aşağı bırakıyorum.
https://www.aliexpress.com/item/33055919053.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.22415b5axOKGs4&algo_pvid=b92189ac-9531-4227-8b80-d4a7dbda4dff&algo_expid=b92189ac-9531-4227-8b80-d4a7dbda4dff-2&btsid=ca41b7cc-9422-4d01-bd56-ebccb1b92332&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53
N
2 yıl
J5 Şebeke Problemi Hk.
Merhaba dostlar,
Elimde J5 bir telefon var, cihazda şebeke problemi var. Bazen hat takıldığında 1-2 dakika arama yapıp-alabiliyor ardından şebeke gidiyor ve bir daha gelmiyor.
Yazılım problemi olabileceğini düşünerek odin ile 6.0.1'den Andorid 5 sürümüne düşürdüm stock rom ile ama yazılım problemi değil aynı problemi tekrarladı.
Sizce bunun problemi soket midir?
(Cihaz *#06# yapınca IMEI vermiyor, ama içerisinde iki hattı kayıtlı IMEI numaraları görünüyor)
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler,
N
2 yıl
12.7 MM mi 9.5 MM mi? Caddy Aparatı hk.
Herkese merhaba arkadaşlar,

Asus X541UJ-Go-454 isimli cihazıma SSD takviyesi yapmak için SSD siparişimi gerçekleştirdim.

Bu kapsamda mevcut hard diskimi ise CD-ROM bölümüne takacağım. Fakat tam net bilgiye sahip olamadığım için sizlerden bilgi talebinde bulunuyorum.

Mevcutta takılı olan CD-Rom'um ise slimtye dvd a da8aesh model. Bileniniz var ise yardımcı olabilir mi?
N
4 yıl
15 İNCİ P.EĞT.TUG. 12 NCİ P.EĞT. 2. Tabur 3. Bölük | AMASYA | Bilgilendirme
Merhaba arkadaşlar,

Dün itibari ile 2 Ağustos tarihinde teslim olduğum Amasya'da ki acemi birliğini bitirip askerliğin ilk evresini tamamladım. Hem B grubu gideceklere hemde gelecek dönemlerde gideceklere referans olması adına bir kaç bir şey belirteyim istedim.

Amasya'da acemilik yapmak için öncelikle en mantıksız zaman gerçekten bence Ağustos ayıdır, böyle bir sıcak daha önce hiç görmedim, yemin töreni gününe kadar inanılmaz bir sıcak vardı.

Acemi birliği için gerçekten rahat geçebilecek bir yer, usta asker sayısı az, acemilerle birlikte askerlik yapıyorsunuz genel anlamda iyi.

Genel şartlardan bahsedecek olursak, yanınızda hiç bozuk para götürmenize gerek yok, 5 liraya almış olduğunuz kart ile içecek imkanlarınızı karşılıyorsunuz, bizim sayımız çok fazla olduğu için aletlerde sürekli ürünler tükeniyordu. İçer de pide, lahmacun, et, tavuk döner satan dükkanlar mevcut ama kaliteleri bence biraz düşük, yemekhane yemekleri firma tarafından yapılıyor, tamamı tuzsuz. Yemekler göreceli bir kavram arkadaşlarım nefret ederken ben alıştığım tuzsuz makarnayı, yada fırında tavuğu gayet rahat bir şekilde yiyebiliyordum, çıkan meyvelerin hepsi güzel. Kavunlar son zamanlarda bozmuştu, oda olsun o kadar.

Gelelim bizim bölük için konuşmaya;

Soyisiminiz T harfi ve üzeri harfler ile başlıyorsa, tebrikler sizde şimdiden 'ŞŞŞT ŞŞT GELİYO' 'KİM?' '2 Tabur 3. Bölük' oldunuz.

Amasyanın elması, ağlatır iştiması diye kibarlaştırıyorum terimi biraz ama nefret edeceksiniz adeta iştimadan. Uzayan süreler, gelmeyen zeka özürlü arkadaşlar, uyuya kalan tiplemeler. Bunlar yüzünden giden istirahat vakitleriniz, bunlar yüzünden bölükçe aldığınız 'çök-kalk-sürün' cezaları sizi bir hayli küfürbaz yapabilir,

Ama her şey negatif mi derseniz, tabi ki değil. Seveceksiniz, emin olun. Ben ayrılırken üzüldüm bile.

Komutanlarımız Hakan komutan sizin tüm işleriniz ile ilgilenecek, babacan adam ama sinirli. takım komutanlarınız olacak.. Bizim Kasım komutandı, ama izine çıktı o vesile ile daha başka komutanlar tanıdık, Osman Sır komutanımız onu dinlerken eğleneceksiniz, keyifleneceksiniz, güleceksiniz mis gibi adam, Hakkari'den yeni katılmış olan Selim komutanı iştima da sigara içerken izlerken 'ulen komutanda ne içten içiyor canım çekti' diyeceksiniz mis gibi adam huyuna giderseniz, bir diğer Osman komutanımız sinirli görünür, tavizi yoktur ama konuştuğunuzda, ya da diyologunuz başladığında ne kadar iyi olduğunu anlarsınız. Kendilerine selamlarımı iletiyorum hepsinin yolları açık olsun.

Çavuşlarınızda genel anlamda iyi olacak, 369. gidecekler Muhammed Çavuş ile tanışamayacaklar fakat İslam çavuşu kendisinin yerine koyabilirsiniz. Hepsi ilk günler 'bu ne lan, ne bu sinir' modun da sorgulayabilirsiniz ama sonra zaman geçtikçe hem onları anlıyorsunuz hemde siz neden öyle davranıldığını anlıyorsunuz.

Negatifliğe yer vermeyin mutlu olun, mesela benim en mutluluk verici olayımı anlatayım.

Akşam iştimasından sonra kahvemi alıp trafonun yanında ki merdivenin yanına oturup ayaklarımı uzatıp gökyüzünü izleyerek sigaramı içmek ve sevdiklerimle konuşmaktı.

Amasyayı özetle derseniz, 'İştima, uzat kollari, uygun adım, komando yürüş kararı sayılacak, 1-2,3-4!, çööööööööööööööööööööök, kallllllllllllkkkkkkkkkkkk, kime diyorum, arka taraf!

Sevgi ile kalın, Bekle bizi kıbrıs.
N
4 yıl
KYK Kredisi bitti, şimdi ne yapmalıyım?
Merhaba arkadaşlar, 30 Haziran itibariyle son taksitini ödediğim kredimin geri ödemesini 1 gün bile aksatmadan tamamladım çok şükür.

Gelecek ay askere gideceğim, bu 1 aylık süreçte aradan çıksın istiyorum.

Şöyle bir şey düşündüm, bir dilekçe ile Ankara Genel Merkeze kredi yurtlar kurumuna borcumun olmadığına dair bir belge talebinde bulunayım, kendimi garanti altına alayım.

Sizce ne yapmak lazım, bitirenler, bitrecekler, konu hakkında bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.
N
4 yıl
LG 32MN58HM Alınır mı?
Merhaba arkadaşlar,

Ailem için alacağım evde kullanılacak, izlenecek kanallar klasik kanallar.. Sizce işimizi görür mü?

< Resime gitmek için tıklayın >
N
4 yıl
ASUS X541UJ-GO454 Hk. | Tavsiye - Öneri
Merhaba arkadaşlar,

Masaüstü bilgisayarımı sattım ve laptop almak istiyorum.
Link;http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x541uj-go454-i5-7200u-4gb-500gb-2gb-156-notebook-dos-P169121939

Aklıma takılan 3-5 soru var sizlere sorayım...

+ İleride laptopa ram takviyesi düşündüğümde ( DDR4 olması 2133 Mhz olması beni çekti açıkcası..) kolay bir montajı yokmuş, içi tamamen sökülüp takılıyormuş bu can sıkıcı, yaptığımızda servis dışna çıkar mı? Servis bu işi kaça yapar.

+ İleride bu modele SSD takviyesi yapabilir miyim? CD-ROM'dan performans verimi tam olarak oluyor mu...

+ Cihazın kronik bir problemi var mı, sizce bu düzey ortalama bir kullancı için yeterli mi?

+ Oyunla pek işim yok, arada eski nostaji Silkroad oynar dururum, başka yeni oyunlara pek bulaşmadım, GTA V'i belki Low-Orta ayar oynatırsa oynarız tabi bazen.

+ Uzun ömürlü bir PC olur mu? Bataryasının gömülü olması sıkıntı yaratır mı? Ben çünkü genelde prizde kullanacağım performansı düşmemesi açısından, bu bataryayı yer mi?

Valla piyasada ucuz hiç bir şey yok, eski masaüstümü 700 TL'den sattım üstüne koya koya buralara geldim, daha çıkacak gücüm kalmadı.
N
4 yıl
ASUS X541UJ-GO454 Nasıl bilirsiniz?
Merhaba arkadaşlar,

Masaüstü bilgisayarımı sattıktan sonra bir laptop arayışındayım, hazır dolarda inmişken bari alıp kenara atayım diyorum (ağustosta askere gideceğim) N11'in bilgisayar için bol miktarda kuponu oluyor yaklaşık bir 100 TL indirimle alınabilir. Sizce ürün nasıldır? i5 7. nesil oluşu, DDR4 ram oluşu güzel özellikleri, sizce ekran kartı ve harddisk nasıldır?

Ürüne ekstra ram takmak istediğim zaman garanti dışı kalıyor mu? Ürüne asus servisinde ram taktırmak istersem rami ben götürüp takma ücreti ne kadar alırlar?

Önerilerinizi bekliyorum...
http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x541uj-go454-i5-7200u-4gb-500gb-2gb-156-notebook-dos-P169121939
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.