G

Yüzbaşı
13 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
2 yıl
30 Haziran 2019 Kamil Koç Rezaleti
Merhaba Arkadaşlar,

Kamil Koç ile yaşadığım korkunç tecrübeyi sizle de paylaşmak istiyorum. Konuyu öne çıkarırsanız çok sevinirim. Böyle çirkin olaylar karşısında ancak birlikte olarak sesimizi duyurabiliriz. Konunun takibini ekşi sözlük üzerinden de yapabilirsiniz:

Eksisozluk linki

30 haziran 2019 tarihinde 10:00 hareket saatli afyon-ankara seferinde 31 numaralı koltukta yolculuk ettim. bagaj kısmına teslim ettiğim valizimi geri alırken üzerine boydan boya yapışkan bir sıvı aktığını gördüm. valiz içindeki eşyalar kısmi zarar görmüş ve valiz kullanılmaz hale gelmişti. konuyla ilgili ankara terminalinde kamil koç bürosuyla görüştüm ve kendileri kk-551460-h5h6 numaralı bir tutanak oluşturdu. büro yetkilileri, bir dilekçe yazmamı ve bu dilekçeyi verdikleri whatsapp destek hattıyla paylaşmamı söyledi.

yolculuk boyunca kamil koç sorumluluğunda olan valizime verilen zararın tarafıma tazmin edilmesi için firma yetkilileri tarafından verilmiş telefon numarasına whatsapp üzerinden dilekçemi 02.07.2019 tarihinde ilettim.
tarafıma bir geri dönüşte bulunulmayınca, 03.07.2019 tarihinde yine whatsapp destek hattına benimle paylaşılmış olan tutanak numarasını ilettim. ertesi gün tekrar bilgi alamadığımda kamil koç müşteri hizmetlerini aradım.

müşteri hizmetleri talebimin değerlendirilmek üzere gündeme alındığını söyledi. ılerleyen günlerde müşteri temsilcilerini defalarca arayarak süreci sorup, önümüzdeki günlerde yapacağım seyahat için valiz ihtiyacımın olduğunu bildirdim. son aramamda süreçle ilgili 13 gündür bir gelişme paylaşmadıkları için kendilerini tüketici hakem heyetine şikayet edeceğimi söylediğimde, yetkili bir yönetici ile görüştürüldüm.

yönetici, valizimde oluşan hasarın firmanın sorumluluğu kapsamında olmadığını, aynı seferdeki başka bir yolcunun kurallara uymayarak sıvı taşımasından kaynaklandığını ve istersem süreci diğer yolcuyla devam ettirmem için o kişinin bilgilerini benimle paylaşabileceğini söyledi. kendisine, valizimin firma güvencesinde olduğunu, diğer yolcunun kural ihlaliyle ilgili yaptırımları firmanın takip etmesi gerektiğini bildirdim. valizimin bedelinin geri ödenmesi talebimi yinelendim. ancak yetkili bunun mümkün olmadığını söylediğinde kendilerinin bu ödemeyi yapmayacaklarına ve kendi sistemlerinde kayıtlı tutanağı benimle paylaşmayacaklarını belirttiler. bu yanıtın yetkili tutumuyla ilgili olabileceğini düşünüp tutanak talebi için tekrar çağrı merkezi aradım. kendileri de kamil koç tarafından valizdeki hasarla ilgili hazırlanan tutanağın ve tarafıma ödeme yapılmayacağına dair yazılı bir belgenin verilmeyeceğini söylediler.

bu görüşmelerden sonra süreçle ilgili ulaştırma bakanlığı ve tüketici hakem heyeti aracılığıyla yolcu haklarımı arayacağım. bu süreç bir kenarda ilerlerken istedim ki; diğer kişiler ve olası yolcular kamil koç’un özensiz müşteri ilişkileri, kişisel bilgilerin korunması konusundaki hukuka aykırı tutumları ve verdikleri fiziksel zararlarla ilgili bilgi sahibi olsun.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
G
6 yıl
bootloader kilidini kapatmadan otomatik güncelleme yaptım, yardım.
Merhaba arkadaşlar. Birinci nesil Nexus7 rootlu cihazda dalgınlıkla otomatik güncelleme yaptım. Su anda ekranda komut yok yazıyor. Ne yapmam gerekiyor?
G
7 yıl
Bu sistem ne kadar eder?
Merhaba forum sakinleri,

Arkadaşım bilgisayarını satmayı planlıyor. Fiyat önerisinde bulunabilir misiniz? Ne kadar eder? Yalnız tam özellikleri yazamıyorum sadece genel olarak bahsetti özelliklerinden.

i73770 cpu
gtx660ti gpu (asus veya msi olabilir)
32gb 1600mhz ram
2tb hd
128 ssd
anakartı hatırlamıyor
kasa 700W veya 1000W hatırlamıyor. (xpredator marka olabilir)

Aklıma genel özellikler bunlar. Bilgisayar bu yaz başında alındı. Sizce bu sistem aşağı yukarı ne kadar eder? Teşekkürler.
G
7 yıl
silinebilir
yanlış yere açmışım silinebilir
G
7 yıl
FİZİK SORUSU
Merhabalar,

Bildiğim kadarı ile nano boyuttaki parçaları gözlemlemek için AFM (atomic force Microscope) kullanılıyor. Çalışma mantığı olarak, atomik çekim kuvvetleri ile algılayıcı ile yüzey topografisini çıkarabiliyor.

Peki bu boyutlarda gözlem yapabilmek için optik cihazlar kullanılabilir mi? Yani gözümüzün algıladığı renk spektrumu 400nm ile 700nm arasındaki dalga boyuna sahip dalgaları algılayabiliyor. Optik mikroskop ile yeterli büyütme oranı sağlandığında 400nm'den küçük ayrıntıları görüntülememiz mümkün olur mu?
G
7 yıl
BLIZZARD PARA BİRİMİ DEĞİŞTİRME?
Merhaba. Battle.net sayfasında ros ek paketi için 19.99€ fiyat görünüyor. Sanırım Amerika için 19.99$'dan satışa çıktı. Malum dolar daha düşük olduğu için dolar üzerinden almak daha avantajlı. Para birimini dolara çevirmek mümkün mü acaba? Yapılabiliyorsa nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz?
G
7 yıl
Ağdaki veri transferini görebilmek mümkün mü?
Dahil olduğum ağda diğer kullanıcıların veri trafiğini görebilir miyim?
G
8 yıl
iki ayağı üzerinde yürüyen köpek gifi
İki ayağı üzerinde yürürken sağa sola selam veren bir köpek gifi vardı. Bilen arkadaşlar buraya koyar mısınız?
G
8 yıl
deneme
G
8 yıl
Japonya'da teknoloji ürünleri fiyatları?
Avrupa seviyesinde mi? Daha mı yüksek? Özellikle telefon ve ultrabook için.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.