H

Çavuş
12 Temmuz 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
15 yıl
bilgisayar açılmıyor,anakarta elektrik geliyor
merhabalar,

asus p5ld2 se marka anakartım var. bilgisayarımı normal şekilde kullanıyordum; ancak şu an kasa ve psu'mu değiştirdim, bilgisayarımı açamıyorum.

forumda ve internette "benzer" sorunlar var ancak sorunumun ne aynısı, ne de sorunuma çzüm bulabiliyorlar.

Anakartımın üzerindeki led yanıyor. anakartı kasanın dışında da deniyorum. yine aynı.
pili çıkarıp taktım, cmos restart ettim.
ekran kartını çıkardım. sadece ramler ve işlemci var.
kasanın ön panel bağlantılarından sadece power switch'i taktım. +- leri doğru.

açma tuşuna basınca hiç bir şey olmuyor, ne fanlar dönüyor, ne bir hareket var. hiç bir şey yok. sadece sanki psu'nun içinden, tuşa basınca çook çook hafif bir tık sesi geliyor gibi, ama her seferinde de değil.

ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
eksiğim hatam varsa afedersiniz.
H
15 yıl
Unidentified network - internet sorunu
vista kullanıyorumve son 2 gündür bir sorunla karşı karşıyayım. modemi açıp kapatınca bilgisayar kendiliğinden internete girmiyor. network'lerim arasında, kendi ağımın dışında bir "unidentified network" çıkıyor. kendi ağımla aynı özelliklere sahip; ancak unidentifed.

Ben lan bağdaştırıcımı disable-enable yaptıktan sonra bu unidentifed network kayboluyor ve sorunum çözülüyor; ama her bilgisayarı açışımda ve modemi baştan başlatışımda aynı sorunla karşılaşıyorum. Nedeni ne olabilir sizce?

teşekkürler.
H
15 yıl
Titreme sorunu - Philips 190WV 19" LCD
2-3 Gün önce, başlıkta bahsi geçen ekrandan aldım. ilk gün her şey güzeldi. 2. gün ekranda, koyu renkli bölgelerde görüntüde titreme(yanıpsönme gibi) farkettim.

başta önemsemedim; ancak sonradan dayanamayacak hale geldim. derken bi anda kesildi. 1 gün sonra yeniden başladı ve şu anda tirtir titriyor.

Bunu nasıl engelleyebilirim? VGA kablosuyla, geforce7900 e bağlı.(ekran kartının VGA çıkışı yok, ekran kartından DVI>>VGA dönüştürücü çıktı, monitörün de başka çıkışı yok..)

şimdiden teşekkürler.
H
16 yıl
Anakart / Ram / İşlemci / Herhangi bir problem olabilir, acil lütfen
Bugün çok ilginç ve kötü bir olay geldi başıma.
Bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıp dururken, bugün açmak istediğimde açılmadı. 1sn süren, cırcır böceği sesine benzer bir ses çıktı önce. Ama fan falan çalışmıyor. 2. power tuşuna basma denememde bu sefer hiç çıkmadı. Fişi çıkarıp taktım, gene ilk sefer cırcırböceği sesi çıkardı, sonra hiç tık yok.

Delirmek üzereyim gerçekten.

Forumdaki bilgilere bakıp, önce pili çıkardım,bekledim taktım. Olmadı pili değiştirdim. Ramleri ve pili çıkardım,bekledim gene olmadı.. Bağlantıları kontrol ettim, yanık,kopuk bişey yok.
Şimdi tekrar denedim 2dk önce, kasa açıkken: İşlemcinin üstündeki fan 0.5 sn kadar dönüp duruyor, cırcırböceği sesi çıkarken. Ama o da fişi çıkartıp taktıktan sonraki 2-3-4-5... . denemelerde çalışmıyor. İşlemcinin fanı da her cırcır sesi çıktığında döneye çalışmıyor, arada bir oluyor...

Belki güç kaynağının gücü yetmiyodur diye, daha önce çalışan tv kartımı söktüm, gene olmadı...

Ne yapacağımı şaşırdım, acil yardıma ihtiyacım var. Çalışamıyorum.. Bu mesajı da arkadaşımın bilgisyarından yazıorum, cevapları da büyük ihtimal buradan okuyacağım :(:(:(

şimdiden teşekkürler, çok detaylı bilgi vermeye çalıştım :/
H
16 yıl
Ağ ile dosya ve printer paylaşımı sorunu..
Merhabalar,

XP Home kurulu bir HP Pavilion Laptop'um, XP Pro. yüklü desktop'um, wireless router modem ve bir de HP USB printer'ım var.

Printer USB ile desktop' a bağlı. Desktop kablo ile modeme bağlı(internete sorunsuz giriyor) Laptop wireless ile modem'den nete girebiliyor.

ancak tüm ağ kurma ayarlarını sorunsuz ve tam bir şekilde yapmama rağmen hala bilgisyarlar arası dosya transferi yapamıyorum . Forumu aradım ve alt maske vs. ayarları dışında tüm yaraları yapmama rağmen sorunum çözülmedi.

Aslında sorun şöyle oldu, laptop'tan grup bilgisyarlarına girdiğimde önce 2 dk takılıyor, ardından izin yok hatası veriyor.

Desktop'tan ise laptop'u görüyorum;ancak tıkladığımda laptop'taki izin yok uyarısının aynısını veriyor..

Acaba yardım edebilecekler var mı? Şimdiden Teşekkürler..
H
16 yıl
Ağ'a bağlanmada IP sorunu (üni)
Merhabalar,

Ben okulumun ağına bağlanarak interneti kullanacağım, laptop'umun MAC adresini vererek bir IP adresi aldım; ancak bu IP adresini nereye yazacaığmı bilmiyorum. Şu an sorabileceğim kimse de yok. Yardım ederseniz çok makbule geçer,

teşekkürler.
H
16 yıl
Teknosa kandırdı mı?
Biraz önce HP'nin dv4450ea modeli laptop'undan aldım. Herşey çok iyi hoş da. Şimdi farkettim, ekranın sağ altında DV4000 yazıyor. Benim aldığım model DV4450...

acaba dv4000 bu serinin adı mı? yoksa yanlış laptop mu verdiler??

Bir sorun da Harddisk. bit/mB/Gb hesaplamalrındaki küsurattan örn: 256MB denen bir diskin aslında 220MB olduğunu biliyorum; ancak bu laptop'da iş abartılmış ya da gene yanlış model vermeden dolayı olan bir sorun. 100GB olması gereken alan 79GB.

Tüm bunlar bana yanlış laptop verildiği hissine kapılmamı sağladı. Acaba bu laptop'a sahip olanlar veya konu hakkında bilgiye sahip olanlar acil cevap verebilir mi?

Çok teşekkürler..
H
16 yıl
HP NX6125 ve SIEMENS M1451G
Merhabalar 1500-1900 YTL arası bir bütçem var..
Şu iki laptop arasında kaldım.. Çok fazla oyun oynayan biri değilim; ancak gene de aynı fiyata daha iyi bir ekran kartıyla siemens gibi geliyor. Linkleri veriyorum

HP:

Fujiutsu-Siemens : http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030342&CS_Category=_SBA_63_1662_444_913&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63

Sizce hangisini tercih etmeliyim?? Nedenleri ile söylerseniz sevinirm .İyi günler.
H
16 yıl
Bu ram'i sistemime takabilir miyim??
Merhabalar,
Benim sistem şu şekil: p4 1700mhz işl. 64 mb ekran kartı. gigabyte socket478 SDRAM anakart. 256MB Ram.

World of warcraft oynarken, şehirlere girdiğimde falan oyun çok kasıyor, oyundakiler RAM'den dolayı dedi zaten oyunun ideal özelliklerinde RAM=512 olarak verilmiş. Ben de ekstra 256MB RAM takacağım. Herhangi bir sorun çıkar mı?? Ne bileyim elektrik, ısınma, anakart'ın gücü vs.vs.vs...

şimdiden tşk.
H
16 yıl
SONY LCD MONİTÖR hakkında bir kaç soru...
Merhabalar..
Hemen konuya giriyorum.
LCD monitör almaya karar verdim, ve her ne kadar marka tutkunluğuna karşıysam da elektronik ürünlerde acaip markacıyım, belki dandik ürünlerden doları, bilemiyorum...

Kararım Sony Hs74b LCD 17' .
< Resime gitmek için tıklayın >


Ancak almadan önce bir de piyasayla ilgilenen + ürüne sahip olanlardan tavsiye almak istiyorum.. Varsa başka monitörleri de tavsiye edebilirsiniz..

ŞARTLAR : Mutlaka 17' + 420-430 milyondan yukarı çıkmaması gerek.

teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.