H

Yarbay
26 Ekim 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
361311 Gün Cezalı
357326 gün 19 s. 56 dk.
Gönderiler Hakkında
H
14 yıl
TOSHIBA Net book sahasında NB 100
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


* Easy to carry & travel with:
- 8.9” screen size
- 1050 g weight
- small size
* Enjoy glossy and robust silver, champagne or black design*
# Toshiba TruBrite® Backlight display for the best outdoor screen brilliance
# Genuine Microsoft® Windows® XP Home Edition or Linux Ubuntu netbook Remix*
# USB Sleep-and-Charge to charge your mobile devices even when your netbook is turned of

* Web camera & microphone to chat with friends
* Latest WiFi & Bluetooth® technology to be connected everywhere
* Toshiba ConfigFree™ and Diversity Antenna to find your nearest connection easily

* Up to 160GB* HDD to store your music and photos
* 4-in-1 card reader to download your images and data
* 3 USB slots to connect all your multimedia
* Stereo speakers to enhance your entertainment experience

alıntı:http://anindatepki.com/forum/showthread.php?t=11
H
14 yıl
Asus P750 için son durum nedir? Alınır mı?
Buradan başka yerlerden bayağı sorunları olduğu ve kısmen toplatıldığı satışı durdurulduğu haberlerini okuduk. Lakin bunlar aylar öncesinin haberleri. Oysa bu cihaz nette ve gerçek satış reyonlarında şu anda satılıyor.

Cihazı çok beğendim bilhassa özellikler açısından. Servisini de aradım onlarda sorunun Türkçeleştirmekten kaynaklandığını söylediler. Ben ingilizce kullanacağım dedim o zaman kesinlikle sorun çıkmaz dediler. Zaten yasal 6.1 upgrade de çok güzel çalışıyormuş. Ancak dedim Türkçe ofis kullanmam lazım ingilizce menü de bu engellenmiş olmasın dedim hayır kullanırsınız dediler.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradaki konum ( olduğun yeri bildirme ) programı ayrıca bulmak imkanı var mı acaba?
H
14 yıl
İmate Jasjar QWERTY klavyesini Türkçe kullanmak
Temiz bir Jasjar eime geçti. Klavyesine tamah olup aldık yazılarımızı orada tekmil ederiz diye ancak üzerindeki QWERTY klavyesinden Türkçe girdirmeyi bir türlü beceremedim.

Bulduğum programlarla sanal türkçe kalvye oluyor ancak hard kalvyeden bunu başaramadım.

Bu Türkiye'de resmen satıldı Türkçe çözülmüş olmalı. Ancak hangi program hangi yöntem hangi işlemle oldu bilen varsa yardımcı olursa memnun olurum.

Buradan da bunu kullanan ya da kullanmış olanlar olduğu belli. Mutlaka çözümü vardır.

Teşekkür ederim.
H
14 yıl
Kendi kendine...
İnananlar tarafından hep iddia edilen şeydir ki hiçbirşey kendi kendine olmaz. O kesimin en güçlü savlarından ve tutarlı görünen argümanıdır.

Bu konuda bir makalem yarı hazır durumdadır. Onu yayımlamadan bir fikir paylaşımı olsun dedim.

Kendi kendine olayı ile inanmaya teşvik edilirken bu ne neyi kast etmektedir? Açık şekilde.

Kendi kendineden kast edilen madde ise madde bir ''kendi'' kavramına uyan birşey midir? Maddeyi tanımakta bir hata yok mudur?

Bence madde, bildiğim yönü ile kendisi bir işlev üretebilir, dolayısıyle işlevlerin sumasyonu farklı fenomenler göstereblir. Bu şekilde zincirleme reaksiyon ve reverse, irreverse işlemlere bunlar da sistemlere dönüşerek muazzam görüntüler verirler. Bunlar da zannımca bu iş ve görüntünün ardında biri var hissi veriyor. Bu da bazı sanrıların doğmasını tetikliyor.

Teşekkürler
H
14 yıl
Avea'da ilginç durum...
Kesinlikle doğru:

Diyelim ki her yöne 300 abonesisiniz. Bunu kullanmaya devam ediyordunuz ve ayda 36 küsür ytl ödüyordunuz. Ancak hesap kesilmeden yeni fatura dönemimde bu paketten çıkayım ücret sabit olmasın dediniz. Müş.Hizmetlerini aradınız. Orada konuşmalar vs. sonunda en ucuz tarife baktınız ki saniye bazlı her yöne konuşma 1.9 ytl sabit ücret duruyor. Dediniz ki önümüzdeki fatura döneminde tarifem bu olsun. Ancak yetkili dedi ki bu saniye bazlı tarife için yeni dönemi beklemenize gerek yok bunu seçerseniz bu hemen yürürlüğe girer önceki tarife ortadan kalkar.

Tamam dedik devreye girsin. Bu durumda faturam kesilirse her yöne 300'ün ücreti artı bir de bunu mu ödeyeceğim dedim? Bu sasıl hesaplanacak. Benim kalan dakikam varken o da heba olmuş olur gibi vs.

Cevaba dikkat edin: SANİYE BAZLI TARİFEYE GEÇTİĞİNİZ İÇİN BUNDAN BÖYLE NE KADAR KONUŞURSANIZ O KADAR FATURA ÜCRETİ SANİYE BAZLI DEĞERLENMİŞ OLARAK GELECEK. YANİ TUT Kİ HİÇ KONUŞMADIM 2 YTL ÖDEYECEĞİM DOĞRU MU DEDİM. EVET DEDİ. DEDİM 36 YTL NE OLACAK? AMA UYGULAMA BÖYLE DEDİ. İLGİNÇ AMA GERÇEKKKKKK

EVET AYNEN ÖYLE OLDU... Sonraki faturam telsiz vs. gecikme vs. 5 ytl geldi.

İnanmayan açsın sorsun.

Şimdi bu, bu hafta değiştiyse ayrı ama bu böyleydi. Şimdi böyle değilse bile forumda okudum böyle imiş mi diye doğrulayın en azından onlardan duyun. Yani dünya tersine mi döndü dedirtecek birşey. Ama bunu 1 kez mi yapıyorlar detayları nedir bilmiyorum.

Paylaştım gerisi size kalmış
H
14 yıl
Avea'da ilginç birşey...
Kesinlikle doğru:

Diyelim ki her yöne 300 abonesisiniz. Kullanıyordunuz ayda 36 küsür ytl ödüyordunuz. Ancak hesap kesilmeden yeni fatura dönemim artık sabit ücret olmasın dediniz. Müş.Hizmetlerini aradınız. Orada konuşmlar vs. En ucuz baktınız ki saniye bazlı her yöne konuşma 1.9 ytl sabit ücret dediniz ki bu olsun. Ancak yetkili dedi ki bu saniye bazlı tarife için yeni dönemi beklemenize gerek yok bunu seçerseniz bu hemen yürürlüğe girer.

Tamam dedik girsin. Bu durumda faturam kesilirse her yöne 300'ün ücreti artı bir de bunu mu ödeyeceğim. Nasıl hesaplanacak. Benim kalan dakikam varken o da heba olmuş olur gibi vs.

Cevaba dikkat edin: SANİYE BAZLI TARİFEYE GEÇTİĞİNİZ İÇİN BUNDAN BÖYLE NE KADAR KONUŞURSANIZ O KADAR FATURA SANİYE BAZLI DEĞERLENMİŞ OLARAK GELECEK. YANİ TUT Kİ HİÇ KONUŞMADIM 2 YTL ÖDEYECEĞİM DOĞRU MU DEDİM. EVET DEDİ. DEDİM 36 YTL NE OLACAK? AMA UYGULAMA BÖYLE DEDİ. İLGİNÇ AMA GERÇEKKKKKK

EVET AYNEN ÖYLE OLDU... Sonraki faturam telsiz vs. gecikme vs. 5 ytl geldi.

İnanmayan açsın sorsun.

Şimdi bu hafta değiştiyse ayrı ama bu böyleydi. Şimdi böyle değilse bile forumda okudum böyle imiş mi diye doğrulayın en azından duyun. Yani dünya tersine mi döndü dedirtecek birşey. Ama bunu 1 kez mi yapıyorlar detayları nedir bilmiyorum.

Paylaştım gerisi size kalmış
H
14 yıl
Deprem oldu duyan var mı? -İstanbul-
Fazla sert değildi ama sanki ardı gelecekmiş gibi derin ve salınımlı idi. Duyan var mı? Bilgisi olan?
H
14 yıl
Forum Yazıları - 15: ßy Spécops.
Makale-1

İnanmak Olgusu

İnanmak beynin bir psikolojik dengeleme eylemi olduğunu bilmeyen yoktur. Çok ilkel dönemlerden kalan bir dürtüdür.

Kar çok olduğunda, zincirim yoksa içimi korku kaplar. Ancak mesaiye yetişmem lazım. Ne olacak çaresizim. Hemen beyin bir dengeleme icat eder. Çünkü açmazlar insanı bunaltıp immun ve fiziksel açıdan zayıf düşürür, mental yetersizlik başlar. Burada hemen kahraman idol yanımız ortaya çıkar. Ben inanıyorum ki bu karda mesaiye yetişirim....şeklinde devreye girer durum rahatlar.

Toplumları zaten bu kontrolsuz inanma dürtüleri perişan etmiştir. Bir ülkede trafik kazaları pik yapıyorsa, cahillik pik yapıyorsa araştırın bakın insanlar inanarak yaşıyordur. ( sadece dinsel inanç değil)

Hayatınızda test edin. Hep mantığınız durduğu aklınız perişan dönemlerinizde inanma gereği duyarsınız/duydunuz.

Ya da tersi durumlarda da inanma gereği duydunuz. Oysa inanmasanız da o olay olacaktı. İmtihana güzel çalıştınız olumsuz perişan bir durumunuz yoktur. Ancak endişeniz hüküm sürüyor. Sınavı başaracağınıza inanmak istersiniz coşkuyla.

Depremin bu sene olmayacağına inanarak yaşarız.

Oysa masum dengeleyici inanmaların bir zararı yoktur. Yeter ki akıl mantık susmadan bu inancı kimseye dayatmadan yaşansın.

Bu nedenle dine sadece inanmak denildi mi bu lafın kendisinin ondan neden uzak olmak gerekitğini açıkça ortaya koyar...

Cahil cesaretin önde olduğu durumlarda hep inanç devreye girmiştir. 180 km ile viraja girildiğinde hep o virajı alacağına dair inanç devrededir. Eğer o virajı alırsa şartlı refleks olarak benzer durumlarda hep inancı kullanma alışkanlığı oluşur.

Beynin, gerçekten bir bilgisayar gibi çalıştığını düşünürsek inanma esnasında genelde beyin, kontrolü ele alır ancak içindeki bilgi ve deneyim kadar size yardımcı olur. Çünkü şuurlu kontrol yok gibidir. Birçok zaman başarılı sonuçlar verebilir. Bu onun dakik çalışmasına bağlıdır.

İnanca sadece dinsel inanç yaşayanlar sahip değildir. İnançsızlar da bu tür inançları yaşarlar.

Eskiden düşünün tıp bilimi yokken hastalıklarla savaşmak tamamen inanca bağlı birşeydi. Gerek hastalığın patolojisi gerekse tedavisi açısından. Ama bugün inancın payı çoook aşağılara inmiştir. Hep işin uzmanından bunu nasıl tedavi ederiz nerde tedavi ederiz çabası başlamıştır.

Göklerin, ayın, güneşin hakkındaki bilgiler hep inanmaya dayalı iken bugün artık onların ne olduğu yavaş yavaş aydınlanmış inanç payı azalmıştır. Zaten bugün ''iman gücü'' ile yeneriz iddiası teknolojik gücün yanında lafı kalmamıştır.

Aile ortamında şartlı refleks haline gelen her durumda anne babamızın bize yetiştiği durum, bundan sonra da yetişeceği inancını belleğimize yerleştirir. Bu nedenle çok yetişkin insanlar dahi zor durumda yetiş anne, yetiş baba diyerek onların yetişebileceğine inanır, ancak bilgi düzeyi yeterli ise bu inancın mantıksız olduğunu bilir ve bu keşkeye dönüşür.

Günümüzde inancın payı gittikçe azalıp yerini bilgiye hızla bırakmaktadır. Bilgi çoğaldıkça her olaya bakışımız daha şuurlu daha doğru olmaktadır.

Buna rağmen belki çok yüzyıllar daha, günlük hayatımızda beynin bir sığınma anlamında açığını kapatıp homeostatise hizmet amaçlı inanmalar sürecektir.

Bu her ne kadar çok kimseyi beyin dengeleme yetisiyle rahatlatıyorsa da... Babanız cennetten size bakıyor. Ben de oraya gideceğim. Huriler olacak sütten ırmaklar olacak...
H
14 yıl
En doğru şekilde sağlık sorunlarınızda yönlenin >
Bu bir danışmanlık konusudur. Tedavi önerme veya uygulama yeri değildir. Zaten bilimsel açıdan da böyle birşey mümkün olmadığı gibi yasal olarak ta imkansızdır.


Ancak burada amiyane tabirle parayla rezil olmaktan tutun, doktor doktor gezmekten tutun, işin doğrusunu bilmemekten tutun, keşke aileden bir doktor olsa da bize doğrusunu söyleseydi ne yapacaktık sorusuna YARDIMCI olacak topiktir.


Kendim Tıp Doktoruyum. Uzun yıllar sayılacak tecrübem vardır. Umarım sizleri yakınlarım bilerek sorunlarınızı iyi şekilde yönlendirerek

en çabuk en iyi en ucuz en doğru şekilde ulaşmanızı sağlarım.

Sağlıklı Hastalıksız günler dilerim.

Genelde burayı gün boyu yoklar sizlere cevap veririm.
H
14 yıl
Sevgili Arkadaşlarım
Şevkle zevkle yönetme aşkıyla güne devam ediyorken Yönetim tarafından yönetme yetkimin alındığını görmüş bulunuyorum.

Mahkeme kadıya mülk olmadığından bahisle bütün mesajlarıma bakılırsa foruma mülkümüz olmadığı, hancı değil kervancı olduğumuzu defalarca dile getirmişizdir.

Bu nedenle üzüntüm kadar normal karşılamak duygusuyla beraber bir halet-i ruhiye içindeyim.

Ancak bunu hak etmediğimi düşünüyorum. Sürekli forum için ne yapabilirim düşüncesi ile yatıp kalkan ben ve katkılarımı düşündükçe üzüntüm artmaktadır. Zira gerek adaletli davranmaktaki dikkatim gerekse en özgür ortamı en medeni şekilde nasıl sağlarız yönündeki cehdim inkar edilemez.

Hatta bu gayretime üye gibi yazışarak ta katılmak süretilye ortaya konulmıştur. Forum tarihinde görülmemiş biçimde ancak rüyamızda göreceğimiz konuları medeni biçimde tartışıyor olmak ancak bu dönemde mümkün olmuştur.

Yazı yazmam üyelerin israrıyla olmuş ve hararetli de olsa güzel tartışmalar yarattığımız kesindir.

Sürekli eşit olmaya çalışmış ve başarılı olduğum yüksek kanaatimdir. Nitekim Raskolnikov, Engineer, Deep Impact vs kişiler tarafımdan uyarı almışlar. Hatta ilk ikisi uzaklaştırılmışlardır. Ancak kendilerinden en ufak bir olumsuz tepki almış değilimdir. Bu nedenle özellikle yazışırken de Deep arkadaşıma belki sert olmama rağmen o yüksek seciyesini gördüğümden kendisine sevgilerimi sunarım. Seni çok seviyorum Deep Impact.

Ben bunun hangi nedenle böyle yapıldığını dahi bilmiyorum.

Muhtemel sebep üye gibi yazışmak ise böyle fedakar sevgi dolu, saygılı biri böyle yapmamak konusunda uyarılabilirdi. Uyarıldım mı : HAYIR
Ceza sisteminde adil davranmadığım iddia edilebilir. Bu konuda bizden daha tecrübeli üst yöneticiler bu konuda hem yol gösterici hem uyarıcı olabilirlerdi oldular mı HAYIR !

Bunun dışında da başka sebep gösterilemez. Peki bunlar olsa dahi bunlar birer hata mesabesinde şeyler iken yapılacak yaptırım 4-7 gün uzaklaştırma veya modluktan 15 gün men şekinde olamazmı idi. O kadar haddini bilmeyen insanlardan mıyım ki? Böyle bir durumda hatamız varsa anlayıp doğruya yönelmemiz derhal mümkün olurdu.

Sonuçta fevri bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Her şerde hayır her hayırda şer vardır hükmünden hareketle bu hatanın düzeltileceğine kaniim.

Relusion benim sonsuz olarak güvendiğim takdir ettiğim sevdiğim çok değerli bir arkadaşımdır. Bu nedenle üzüntümün haksız muameleye olduğunu vurgulamak isterim.

Kibarlığım ve saygım konusunda kimse aksini edemez. Buna tüm mesajlarım şahittir. Buna rağmen eğer düzeltme olmazsa mod olarak hepinize veda eder. Gün doğmadan neler doğar diyerek sürprizlerin de hayatın parçası olduğunu unutmayalım derim. Üye olarak varlığım sürecektir. Bu akşam yürülüğe koyacağım MAKALE konusunda çok değerli fikirlerim makale şekilne olacaktı olmadı belki noktada açıklarım.


Hepinizi çok seviyorum. Sağlıcakla kalınız.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.