S

Çavuş
08 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
S
6 yıl
Palio Multijet Kızdırma Bujileri Değişimi
Kışın gelmesiyle havalar soğumaya başladı.Geçen kış aracı çalıştırırken biraz sıkıntı çektim bu nedenle de bugün kendim KIZDIRMA BUJİLERİNİ değiştirmeye karar verdim.Çok zor, ustalık gerektirir vs. gibi birçok yazı okuduktan sonra öncelikle sökme için malzeme temin ettim.

uzun 8mmlik lokma < Resime gitmek için tıklayın >

ve tabikide lokma çevirmek için gerekli anahtar.(Ben 30 lira olduğu için almaktan vazgeçip büyük alyan anahtarın ucunu taşlamayla lokmaya göre ayarlayıp kullandım)

Kırılma vs karşı için W40 yağlayıcı.


< Resime gitmek için tıklayın >Öncelikle yeşil turuncu ve mavı kısımları söküyoruz..


< Resime gitmek için tıklayın >


sonrasında karşımıza çıkan kızdırma bujileri kırmızı daire içine aldığım kısımı kablolarını söküyoruz


Ardından hangisi bozuk olduğunu yani patlak olduğunu bilmenin yöntemi 2. resimde sarı renkle gösterdiğim gibi akünün + kutbundan elektrik alıp bujilerin uç kısımlarına dokundurduğumuzda kıvılcım çıkıyorsa sağlamdır çıkmıyorsa bozuktur..2. yöntem ise avometre den kablo test kısmına getirdiğimizde 1 dışında veri gösterdiği vakit sağlam 1 gösterdiği sürece bozuktur.


Bozuk olanı bulduktan sonra sökmek istediğimiz bujiye W40 sıkıp biraz bekleyin. Söktükten sonra yenisini takıp güle güle kullanın..

Not : Multijetlerin orjinal kızdırma bujisi BERU marka kızdırma bujisidir..Orjinalini bulmak sıkıntı lakin bulursanız uzun süre sıkıntı çıkartmaz dikkat ettikçe
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
S
8 yıl
2009 palio 52 binde multiJET
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-52-000-de-palio-multijet-163403368/detay/

Aracım oldukça temiz olup 2009 model 1.3 multijet'tir. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi oldukça temizdir.Aracımda kesinlikle DEĞİŞEN YOKTUR.Lastikler 2 aylıktır. yanlızca sadece sol ön kapıda avuc içi kadar lokal boya vardır.Yakıt olarak zaten bahsetmeye gerek yokkm uzun yolda 17krş. yakmakta. 2 adet de kış lastiği vereceğim alan arkadaşa. Plaka açık istediğiniz gibi sorgulatabilirsiniz hiçbir şekilde hasar kaydı yoktur.

Not: Klima yoktur.
S
9 yıl
vatan bilgisayar internet alışverişi
Geçenlerde siteden alışveriş yaptım yapmaz olaydım hızlı ürün dediler 3 günde kargoya verdiler bunlar yetmezmiş gibi 3 parça olan ürünün bir tanesi yok müşteri hizmetlerini aradım beyenmediyseniz geri yollayın diyor!!! hizmet sıfırr!!! olmassa siz eksik ürünü yollasınız olmaz mı dedim hımm olabilir diyor dalga geçer gibi !! bir yerleri bilgilendirdi ee dedim beni ne zaman bilgilendirceksiniz ne zaman yollayacaksınız ? sibel olduğunu söyleyen kişi biz bilgilendrimeyiz siz takip edin diyor sizi mi aricam evet arayın bizi diyor !!! yazıklar olsun sizin gibi sitenin ...burdan kişiler arası tamamen güvene dayalı alışveriş bile yaptım sorun olmadı o kadar reklamı olan sözüm ona BÜYÜK ŞİRKET (!) yaptıklarına bak...tavsiyem sizinde bu tarz durumlara mağruz kalmamanız için alışveriş yapmamanız !!! sizde mağdur olmayın!!!

bu arada parcanın birtaneside kırıkmış demin bakarken gördüm yalandan bantlamışlar!!!
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.