C

Binbaşı
14 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
476 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
C
geçen ay
Bu ses kartlarından sizce hangisini almam daha mantıklı olur?
Merhaba arkadaşlar ses kartı alacağım ama hiç bir şekilde karar veremedim.
1. Sound Blaster AE-7
2. FiiO K5pro
3. Sound Blaster X4
4. Sound BlasterX G6
Bu 4 ürün arasında çok kararsız kalmış durumdayım. Oyun oynayan birisiyim şuanda anakarttan aldığım sesten hiç memnun değilim o yüzden güzel bir ürün almak istiyorum. Oyun için hangisini almam benim için daha iyi olur. Creative olan ürünlerde oyun için özel yazılımlar mevcut mesela scout mod bunlar avantajlı oluyormu yada fiio alsam daha mı iyi olur yazılım vs yok sanırım oyun için hiç bir özel yazılımı yok yani. Sizce bunları göz önüne alırsak yukarıdaki ürünlerden hangisi daha mantıklı ve performanslı olur benim için. Şimdiden teşekkürler yanıtlar için.
C
2 ay
İnternet olmasına rağmen internete giremiyorum?
Merhaba 2-3 gündür bu sorun ile uğraşıyorum. PC de oyun oynarken bir bakıyorum internet gitmiş ama oyun oynamaya devam edebiliyorum modemin ışıklarında vs sorun yok. Sadece internet sayfalarına girmiyor hatta internetle ilgili hiçbir şey yapamıyorum. Wi-Fi bile bağlanmıyor. Mecbur modeme reset atmam gerekiyor atınca sorunsuz olarak geri geliyor. Bugün 3 kez yaşadım bu olayı acaba sorun neden kaynaklı olabilir? ISS mi yoksa modem mi ya da başka bir şey olabilir mi?
C
2 ay
Ses sürücüsünde 24 bit görünmüyor?
Merhaba kulaklığımda sesi 24bit yapamıyorum 16bit var sadece neden bu şekilde olur nasıl düzeltebilirim?

Not: Sadece Realtek olan kısımda görünüyor 24 ve 32 Bit seçenekleri. Ve kulaklığın sürücüsünü 2 kez silip yükledim yine olmadı?
< Resime gitmek için tıklayın >
C
3 ay
Bu cihaz tek başına ses kartı olarak kullanilir mi?
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımın elinde Creative marka bir cihaz var. Ama parçaları eksik acaba sadece bu cihazı ondan alsam ses kartı yerine kullanma şansım olur mu? Ürün resimdeki ürün.

Not: Arkadaşım başka şehirde olduğu için ürünü gidip deneyemiyorum ve oda bu işlerden anlamıyor ve PC'si zaten yok. O yüzden boşu boşuna kargo vs uğraşmak istemediğim için bilen birisi çıkar diye konu açıyorum şimdiden teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
C
4 ay
Wodafone Tarifesi hakkında bilgi?
merhaba arkadaşlar. gecen sene yeni uyumlu 12 tarifesine geçmiştim. tarifeden çok memnunum Twitch olsun bir çok uygulama ve oyunlarda tarifeden yemiyor internet. benim için Twitch baya önemli çünkü işteyken bos zamanlarımda Twitch izliyorum zaman geçsin diye. ama malum taahhüt bitiyor bana tarifemi 10tl fark ile aynı şekilde devam edebileceğimi söylediler lakin Twitch vs kotadan düşmeyen internetin devam edip etmeyeceğini bilemediklerini söylediler ve zaten şuandaki bütün tarifelerden kaldırıldığını söylediler. acaba devam etsem bu tarife olduğu gibimi devam ediyor bilen birisi yasayan birisi var mı acaba bunu?
C
4 ay
İstemediğim halde başka bir projeye gönderilmem iş hukukuna uygun mu?
Merhaba hukuk okumuş arkadaşlarım yardımcı olursanız sevinirim. Bir firmada güvenlik görevlisi olarak 5 senedir aynı noktada çalışıyorum. Bugün amir geldi ve bulunduğum projeden başka projeye gitmem gerektiğini söyledi ve imza atmam gereken belgeleri gösterdi bende istemediğimi ve imza atmayacagimi bildirdim. Karşılıklı değişim olacakmış öyle ihtiyaçtan falan değil keyfi yapılan bir şey kısaca. Karşı projedeki arkadaşta kabul etmemiş benim gibi toplamda 4 kişi yer değişecek 2 karşısı 2 bizden ama 3 kişi kabul etmedi değişimi. Sizce bu yapılmak istenen değişim yasal bir durum mu? acaba tamam biliyorum ihtiyaç durumunda değişim yapabiliyor ama bu ihtiyaç değil sadece keyfi hatta biraz da mobbing amaçlı yapılmaya çalışılan bir şey diyebilirim. Zaten benim çalıştığım yerde toplam 3 kişi çalışıyoruz 12 saat vardiya ile diğer projede 15 kişi var ihtiyaç vs yok. İmza atmadiğim için evime noter ile imzadan kaçınma kağıdı göndereceklerini söylediler bu konuda ne yapabilirim? Biraz uzun oldu ama sabahtan beri deli oldum kusura bakmayın artık.
C
5 ay
Anakart ses kartı ile uyumlu mu?
Merhaba arkadaşlar, bir ses kartı alacağım lakin uyum konusunda bir fikrim yok.

Anakart Gigabyte B450M-H modeli.

Ses kartı Creative sb0460.

Bunlar uyumlu mu ya da bu kartı almaya gerek var mı anakartin üzerindeki ses yongası bu karttan iyi olabilir mi?

Not: Anakartin üzerindeki yongadan iyi değil ise daha iyi bir şey nasıl bulabilirim hangi özelliğe bakmam gerekiyor daha iyi olduğunu anlamak için?
C
5 ay
.................
.................
C
8 ay
Alt İş verenden Üst İş Verene Hak Kaybı Olmadan Geçiş?
Merhaba arkadaşlar. Bir Taşeron firmada 4.5 senedir çalışıyorum. üst işverenin yanında çalışmaktayım. Ben direk üst iş verenin kadrosuna geçmek istiyorum acaba bunu hak kaybı olmadan yapma şansımız var mı?
C
geçen yıl
Yıllık izin hakkında!
Mrb bir firmada güvenlik olarak çalışıyorum. 4 sene oldu ve sorunsuz bir şekilde çalışıyorduk takı bu seneye kadar. Bu seneden önce yıllık izne çıkarken sadece çalıştığımız günler yıllık izinden düşerdi tatillerimiz izinden sayılmazdı. Lakin bu sene sadece pazar günleri tatil günü olacakmış ve izinden düşmeyecek mis. Normal şartta haftada 2gun izin hakkımız var. Bu yasal bir uygulama mi oluyor sizce bu konuda yardım edebilecek var mı acaba? Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.