N

Yarbay
28 Eylül 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
2 ay
Amazondan ilk kazığımı yedim!
Selam arkadaşlar,
Gözüm kapalı güvendiğim ve hertürlü sorunda yanımda duran amazondan ilk kazığımı yemiş durumdayım. Anlatayım sizinde başınıza gelmesin.

Amazondan bir çanta aldım fakat açıklamalarındaki özelliklerdeki gibi olmadığı için iade etmek istedim. Herşey bundan sonra başladı. Şu aramex denen meretle evden alınacak şekilde iade başlattım. 3 gün son aradılar evinizden alınacak diye. Bir hafta geçti. Gelen yok. Aradım amazonu. Bir daha kayıt açtılar. Aramexden yine aradılar alacağız diye. Başladım beklemeye 1 hafta oldu, 10 gün oldu derken yine gelen yok. Amazonu arayıp tekrar kayıt açtırdıktan sonra yine beklemeye başladım. Tepemde attı artık. Yine bir hafta iki hafta derken peşini bıraktım. İade kayıdı açık şekilde iki üç hafta kadar daha geçti. Artık başlıcam böyle işe kendim kod alıp iade edeyim mng kagoya dedim. Aramex iadesini iptal ettim. Sonra anaaa bir baktım bir aydan fazla zaman geçtiği için yeniden iade hakkı vermiyor. Neyse dedim amazoncuğum beni yarı yolda bırakmaz.

Ama velhasıl müşteri hizmetlerini aramamla patlamam bir oldu. İade süresi geçtiği için yapabilecekleri hiçbirşey olmadığını söylediler. Diyorum sizin yüzünüzden oldu. Bu durumda benim ne kabahatim var? Oyalayalıp durdunuz iade süresini geçirttiniz şimdide üstüne bir bardak su için diyorsunuz!? Yok sistem izin vermiyor. Yapabileğimiz birşey yok deyip durdu eleman. Afedersiniz g.t gibi bıraktı beni. Bu sistemde nasıl birşey dedim? Siz mi sistemi ürettiniz sistem mi sizi? Müdahale edilmesi bu kadar imkansız bir varlık haline gelmiş bu sistem?! Yarın bir gün bilinçlenip terminatör haline gelmez umarım dedim.

İşin komiğide yardımcı olduklarında hemen yok anket yok bilmem ne diye yavşarlar. Ama beni düpedüz mağdur ettiklerinde derdimi anlatabileceğim bir anket manket gelmiyor. Yani düştüğüm durumuda yazamıyorum. Bundan sonra yardımcı olduklarında da o anketi çok beklerler. Bir daha hayatta doldurmam.
N
3 ay
Park halinde arabanım üstüne bişey düşürmüşler!
Selamlar arkadaşlar. Tamda arabayı değiştirmeyi düşünürken başıma böyle birşey geldi. Kim nasıl nerde yaptı bulamadım. Evin önünde fark ettim. Arabanım sürücü tarafı a sütununda dolu hasarı gibi gamzeler ve en korkuncuda tavanda ve bagaj kapağında uzun ve derin çok fena bir sürü çizik var. Boyanmadan geçmeyecek türden. Sanki tırmıkla kazınmış gibi. Şimdi malum tavanı boyatınca satarken araç pert muamelesi görecek. Büyük zararım olacak. Boyatmadan ne yapılabilir? Tecrübesi olan var mı bu konuda? Yada kaskodan yaptırsam değer kaybı alabilir miyim acaba? Bildiğim kadarıyla tek taraflı hasarlarda değer kaybıda alınamıyor. Teşekkürler
N
geçen yıl
Arkadaş silme
Selam arkadaşlar. Şu profilime girince gözüken arkadaşları nasıl siliyoruz?
N
2 yıl
Ttnet dolandırıyor. Kontrol etmeden kanmayın!!!
Yukarı taşırsanız sevinirim. Şikayet vara yazdım aynen burayada yapıştırıyorum. Taahütünüz bitiyor diye düpedüz yalan söylüyorlar. Ararlarsa kontrol etmeden kanmayın.

Birde yasal olarak kota kalktığı için işlerine gelmiyor eski taahhüt. Yeniletip kazıklıyorlar. Hemde kotasız tarifeler için çok uçuk fiyatlar veriyorlar. Ben düştüm siz düşmeyin. Turkcell superbox aldım. Her yere taşıyacağım. O kadar sinirlendim ki neyse cezası zıkkım olsun deyip ödeyip kapattıracağım. Hak yemek bu kadar kolay olmamalı. Hem şikayet vara hemde kendi sitelerinden yazdım ama tabiki dönüş yapan olmadı. Umurları değil çünkü kasıtlı yapılıyor. Telefonda resmen yapışıyorlar. Suratına kapatana kadar ısrar ediyorlar.


Bir kaç gün önce 881604*** hizmet numaralı aboneliğim için 444 0 375 TTNET tarafından arandım. Son derece ısrarcı bir bayan taahhüdünüz bitiyor diye beni zorla çok daha yüksek fiyatlı bir tarifeye geçirmeye çalıştı. Öyle bir zorluyor ki sinirlerim bozuldu. Diyorum bakın ben kendim incelemek istiyorum. Ama yok ısrar edip duruyor. En sonunda sinirlenip suratına kapattım. O derece bir durumdu. Sonra bir baktım taahhüdümün bitmesine daha 8 ay var! Resmen daha yüksek fiyatlı tarifeye geçirilmek için dolandırılıyorum! İşin kötüsü bunu fark edince diğer aboneliklerime baktım. Onlarda da kandırılmışım ve taahhüdüm bitmeden daha yüksek fiyatlı tarifelere geçirilmişim. Çünkü hata edip güvendim kendin kontrol etmedim. Koskoca ttnetin bilemem kaç yıllık müşterisine bunu yapabileceğine inanamadım. Üstelik artık kota sınırı olmadığı halde çok yüksek fiyatlarla tehdit edilerek zorla kotalı tarifelere geçirildim! TTNET firmasına hiç güvenim kalmadı. Sınırsız Turkcell Superbox aldım. TTNET 3 aboneliğim var ama bir bir iptal ettireceğim. Artık bedava verseniz kullanmam.
N
2 yıl
Sigorta eksperi tarafından dolandırıldım!
Selam arkadaşlar. Öne çıkarırsanız sevinirim. Böylece kimse benim gibi tuzağa düşmemiş olur.

Daha önce bir konu açmıştım ama altından farklı şeyler çıkınca işin iç yüzünü paylaşmak istedim.

Geçirdiğim küçük kaza sonrası arabami tutanak ile kartal asf renault servise onarım için bıraktım. Kaskomda vardı. Neyse yapıldı ve aldım. Olaylar bundan sonra garipleşmeye başladı. Tunca ekspertiz diye biyerden yusuf adında bir Eksper beni arayıp durdu. Benden kaza ile ilgili resim istedi. Dedim ki beni niye arıyorsunuz muhatabımız servis. Araba yapılmış ve almışım. İş bitmiş ne resmi? Resim yok dedim. Bir kaç gün üstüste beni resim diye arayıp durdu. Dedim olsa zaten arabayı bırakırken resmide yollardım. Muhatabım siz değilsiniz. Ben sizi tanımıyorum arabayı servise verdim dedim. Neyse sonra servisi aradım. (Aslında numaramı paylaştıkları için asıl suçlu servis burada. Eksperi benim üzerime salmışlar. Sanırım. Adam gerçekten ekspermiş bu arada) neyse tekrar aradı beni bu şahıs. Herhangi bir resim olur. Gönderin dedi. İyi dedim bende daha eski bir hasarın resmini gönderdim ve dedim bakın bu kaza resmi değil ama işiniz görülsün diye yolluyorum.

İşte dananın kuyruğu burda koptu meğer adam beni kandırmış. Bay dedektif resmin tarihini sebep göstererek yapılmış arabaya red vermiş!!!

Şimdi servis benden 4500 gibi bir meblağ istiyor. Aslında şaibeli çok durum var. Danışıklı dövüşte olabilir servis ve eksper arasında. Çünkü sonuç itibariyle servis kazandı. Sigorta kazandı ama ne hikmetse müşteri kaybetti.

Servisede diyorum. Onay olmadan neden yaptınız arabayı. Cevap yok. Geveliyo ordaki ebru ve pınar adında iki bayan. Yok onay verildi de sonradan sıkıntı oldu bilmem ne!
Dedim bu eksper denen dolandırıcı o zaman resim yok diye en baştan red verseydi yaptırmazdım zaten!!! Neden eksperle beni muhatap ettiniz. Gider dışarda 4te bir fiyata yaptırırdım. Tramerde çıkmazdı. Bu ne rezillik.

Neyse bu olaylardan sonra kaza resimlerini buldum. Eksper denen dolandırıcı iki resim arasındaki inkar ediyor. Buldum adamı açtım telefonda kavga ettim. Adam inanılmaz bir terbiyesiz. Evet resim göndermeseydiniz red yemezdi. Göndermeseydiniz demez mi! Katil olacam yani!!!

Servis de, halk sigortada konuyla ilgilenmeyerek topu birbirlerine atıyorlar. Kartal reno asf den ve halk sigortadan uzak durmanızı tavsiye ederim. Resmen elimde kaskomla dolandırıldım. Servis müdürüne bile gittim nafile. Müsteriyi yolunacak kaz olarak görüyorlar. Ebru ve pınar adından iki bayan var. İşi mahveden onlar. Hiçbirşeyden haberleri yok ve işi batırdıkları gibi birde ilgisizler. Keşke sanayiye gitseydim. Ozaman tamam derdim. Servise güvenmekte hata ettim.

Ben bu durumda ne yapabilirim? Suç duyurusunda mı bulunsam?

ilki aracı onarılması için bıraktığımdaki tutanaklı kaza
İkincisi daha önce olmuş olan hasar. İkiside aynı yerden. Eksper iki fotoyada aynı diyor. Hayır yani ben tutanağı falan karıştırmayıp duvara sürttüm yapın diye beyanda verebilirdim. İyi niyetimin kurbanı oldum.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
N
2 yıl
.
.
N
2 yıl
Ayıptır!!!
Osmangazi köprüsü tek geçiş. Biraz daha artarsa körfezi dolaşırım daha ekonomik olur.

< Resime gitmek için tıklayın >
N
2 yıl
Kartal renault asf rezaleti!
Selam arkadaşlar. Hasarlı aracımı söz konusu servise tutanak ile birlikte verdim. Aracımın kaskodan yapılacağı söylendi. Neyse on gün sonra yapıldı ve aracımı aldım. Ama dananın kuyruğu burada koptu. Bir buçuk ay sonra servis beni arıyor ve kaskodan red geldiğini söylüyor. Benden 4200tl gibi bir ücret talep ediyor! Böyle bir şey olabilir mi? Red yediyse arabayı neden verdiniz veya kaskodan onay almadan yada bana sormadan neden tamir ettiniz? Burda yasal hakkım nedir?
N
2 yıl
Yardım lütfen! Alınca ss sözü. Honda crv - Hyundai Tucson
Arkadaşlar bu iki araç arasında kaldım. Tucsonda karar kılmıştım aslında ama crvyi görünce bütün fikirlerim değişti bir üst sınıf gibi. Yanlız belirteyim. Tucsonun elit plus yani en üst donanımını alacaktım. Ayrıca dizel. Crvde orta donanım aynı fiyat. Ama gerek iç mekanı gerek dış tasarımı çok daha güzel gözüktü gözüme. Ha birde çok yol yaptığım için crvnin 10bin kmlik bakım aralığı benim için büyük bir eksi. Tucson donanım olarakda s serisi gibi zengin. Ama crvye binünce bir jipe bindim diyebiliyorsunuz. Tucson biraz daha çakma bir his veriyor. Birde hondayla ilgili çok şikayet okudum. Soru işaretleri oluştu kafamda. Sıfır alacağım bu arada.
N
2 yıl
10 sene sonra hesaptan çekilen ceza. SS ve sinir harbi içerir.
Merhaba arkadaşlar.

Temmuz 2008den kalan iki adet trafik cezam varmış ve devletimiz bunu saolsun geçen ay hesabımdan çekmiş. 1500tl gibi bir meblağ. Çok sinirim bozuldu. İyice diktatörlük olduk. Benim anlamadığım bunun zaman aşımı yok mudur? Herşeye af çıkarttılar. Suçları sokağa saldılar. Gecekondulara tapu verdiler. Benim 10 sene önceki şey için banka hesabımı hortumladılar. Buna nasıl itiraz edebilirim? Tecrübesi olan var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit:
Cezalarda bunlar ve çektikleri halde silmemişler! Ekstrada 42 tl çekilmiş. O da çay parası heralde.


< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.