T

Yüzbaşı
22 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
11 yıl
Araç Tavsiyesi / 7-12 bin lira arası / Sedan-Sw vb..
2000 model Berlingo 1.6 Dizel aracımız var. Durduğu yerden bize masraf cıkardığı için satmayı düşünüyoruz. Malumunuz sattığımız gibi uygun bir araç almayı düşünüyoruz. Bu sebeple bu konuda bilgili, otomobil piyasasını yakından takip eden ağabeylerimden ve kardeşlerimden yardım bekliyorum. Peugeot ve Citröen mümkünse tavsiye etmeyiniz.. Şuan kullandığımız araç segmentinde bir araç düşünmüyoruz..

Aradığımız özellikler

*5 Kişilik bir aileyiz bagajı geniş bir araba tercihimizdir.

*Dizel veya LPG olabilir..

*Hangi segment derseniz sedan olabilir(bagaj hacmi geniş),sw olabilir..

*Parçası ucuz olsun ıstıyoruz

*Mümkünse sık sık sanayiye gitmek zorunda kalmayan, alt takımları sağlam bir araç biliyorsanız önerebilirsiniz

*Trabzonda yaşadığımız için ve sık sık köye gidip geldiğimiz için alacağımız araç güçlü olsun istiyoruz..(Güçlü olmasından kastım bayırda,dik rampada zorlanmasın anlamındadır..)

*1.6 motordan yukarısı olmaması daha makbuldur hem yakıt açısından hem vergi açısından.

*Şu an kullandığımız aracımızda epeyce zor durumlar yaşadık bu yüzden mümkün olduğu süretce ''kazasız'',''temiz kullanılmış'' ve en önemlisi aracın kendi piyasasına göre az km yapmıs olmasını istiyoruz..

*Bütçemiz 7-12 arasındadır. Diyeceksiniz ki bu fiyata ne kadar az kilometre yapmıs, ne kadar temiz,kazasız bir araç bulabileceksiniz. Olabildiğince temiz arıyoruz desek yeridir.

*Tavsiye ettiğiniz aracın özelliklerini,piyasasını,yakıt durumunu belirtirseniz memnun oluruz.

*Tavsiye ettiğiniz aracın kronik arızaları varsa belirtirseniz memnun oluruz.

*Marka-model olarak aklınızda ne var diyorsanız hiç fikrim yok maalesef.

Şimdiden Teşekkür ediyorum. Eğer eksik kalmış,belirtmediğim bir husus varsa lütfen uyarınız.

Saygılarımla...
T
11 yıl
2000 model Berlingo Satıyorum.. Araç Tavsiyesi..
2000 Model 1.6 Dizel Berlingo Aracımı Satılıga Cıkardım.. Çok Çektim Kendilerinden Ve Artık Yemin ettim Citröen'ın ''C''sini bile duymak istemiyorum.. Bunun Yerine Gene Aynı Segmentte Başka Bir Araç Tavsiyesi İstiyorum.. Aradığım Özellikler..

1) Kesinlikle Turbo Dizel Olsun
2) Hafif Ticari Araçları Bilenler Bilir Arka Koltukta Rahat Oturmak İstiyorum..
3) Yakıtı ve Parçası beni artık üzmeyen bir araba olsun istiyorum..
4) Yol Sesini Bir Nebze Olsun İçeri Almasın İstiyorum.. (Berlingo'yu sürerken sanki yol sesi hopörlerle içeri veriliyormus gibiydi)
5) Türkiye'nin yol şartlarına dayanıklı olsun istiyorum.. Trabzon Şehiriçi mayın tarlası gibi olunca Aracımın Alt Takımları Mahvolmuştu..

Ve Bütçeme Gelince max 15 bin olur.. 16-17'e çık demeyin sakın zaten zorla 15'e çıktım..

Başka Araç Önermek İsteyenleri de dinleyebilirim.. Yeterki Kriterlerime uygun olsun.. 5 Kişilik Bir Aileyiz Ve Köye Felan Giderken Bayağı bi yükümüz oluyor öna göre alternatif sunulabilir.. 2003 en sondur benim için 100 Binin üzerine çıkan dizeller Çok Sorunlar yaşatıyor.. (genellikle servis bakımsız araçlar.. sözüm meclisten dışarı..)

Cevap Bekliyorum.. Şimdiden Teşekkürler..
T
11 yıl
Clio 1.5 dCi turbo sorunumu mu var ?
Selam Arkadaşlar, Hayırlı Ramazanlar
Benim Çok yakın arkadasımın 2008 1.5 dCi cliosu var... 70 binde araç.. Sorunumuz ise araç 150'yi Geçmiyor.. Sanki gaz ayagın altında bitiyor.. Bir turbo dizel gibi de ivmelenmesi yok.. 2. vites 70 3.vites 110 4.vites 130 5.vites 150.. Clionun vitesleri bunlar işte.. Tuhaf olan Şey ise 2000 berlingo 1,6 düz dizel aracımda aynı oranları yapıyor..

Aynı durum kuzenım toledosunda oldugu için benim tahminim turbodan kaynaklanan bir sorun olabilir.. Sizin görüşlerinizi almak istiyorum..
T
12 yıl
2005-2008 Clio Hb ile Clio Sedan Hakkında Bilgilerinizi İstiyorum..
Merhaba Arkadaşlar..

Çok Sevdiğim Bir arkadaşımın ailesi brodwaylerini satıp yerine clio almayı düşünüyorlar.. 2005 ile 2008 yılları arasında.. Clio Hb ile Clio Sedan arasında Gidip geliyorlar.. Daha Doğrusu Arkadaşım Sedana göre sportif görünüşünden dolayı Clio Hb Almak istiyor, Babası İse Clio Sedan tercih etmekten yana..

Gelgelelim Clio hblerin dizel modeli yok Ve 1.2 Benzinli bir motor var araçta.. Şehiriçinde Ve Köye giderken kullanılacagından arkadasım
-1.2 motorun performansından ve yakıt tüketiminden biraz şüpheli..
-Babası 1,2 motor Pek performans vermeyeceğinden, Bayır ve dik rampalarda( Köy yollarında) Güçten düşmesinden endişeleniyor..
-Ayrıca Trabzonda yasadığımız için aracın rampalarla (clio hb) Nasıl oldugunu ögrenmek istiyorum..

Bu Konuda ''Deneyimli'' abilerimizin,kardeşlerimizin bilgilerini bizlerle paylaşmasını istiyorum..
T
12 yıl
Live Messenger En Son Sürümü Davetiye Sorunu!!
Birkaç Ay Oluyor Galiba Pc'mdeki messengerimda Davetiye Sorunu Baş Gösterdi.. Pc'mden kendi msnme girdiğim zaman eklediğim kişilere Davetiye gitmıyor.. Beni Ekleyenler kişilerden de bana davetiye gelmiyor.. Msnmi Başka bir pcde açtıgım zaman beni ekleyenlerin kişilerin davetleri görebiliyorum.. Ama kendi pcmden girdiğim zaman yine aynı durum var..

Bu konu hakkında bilgisi olanlardan ve yardımı dokunabileceklerden yardım istiyorum..
T
12 yıl
Aracım Conta Yakmasından Dolayı Motor Kapağı Taşlanacak.!!
Maalesef OLan bu olay beni delirtecek duruma soktu.. Moralim Bozuldu Diyebilirim.. Sizlerle Paylaşmak İstedim.. Taşlamadan Dolayı sonrada olusabilecek durumları ve taslamadan sonra aracı ne şekilde kullanmam gerektigi hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum..

Motor kısmında hararet göstergisinin fişi çıkmasından dolayı aracın hareret yaptıgını anlayamadık.. Maçka yolu Esiroğlu mevkinde Aracımız ile yolda kaldık.. Conta Yaktı.. Motor Kapağı Bölümüne Zarar Verdi.. Allaha Çok Şükür Motor Kapağını Çatlatmadı..(Arac 2000 Model Citröen Berlingo. Usta Sıfır Motor Kapağı 3 bin Lira Dedi) Kazazlar Oto Servisten Ustamızı Aracın Yanına Götürdük.. Birkaç denemesinden Sonra Babama Aracın .... ( Burasını Belirtmek İstemem) Kaymıs Dedi.. Neyse Aracı Büyük Sanayi Sitesine Çektik.. Motor Blogunu Söküp Kapak Kısmını Çıkardı.. Birkaç Temizleme İşleminden Sonra Taşlamaya Yolladı.. Bugün Taşlama İşlemi Sona Ererse Akşama Aracı Alabileceğiz..

Yanda İse 2,5 tdi Boxer Vardı.. Motor Kapağını Çatlatmıs Arac.. en az 3-3,5 Milyara Çıkacakmıs.. Gercekten Motor Kapağını Çatlamadıgımıza dua ediyorum..
T
12 yıl
Aciliyetten Yarı Fiyatına Satılıyormuş.. Sizce Doğru Mu? 2,0 Renault Coupe
TAKAS veya VADELİ Fiyatı 9.500 TL. dir.

MOTORSİKLET İLE DE TAKAS OLUR.

İlandaki fiyat nakit içindir ve Pazarlıksızdır ! Lütfen Son Fiyat Nedir Diye Sormayın !

Lütfen iyice okuyun.

2000 Model Renault Megan Coupe. Araç ide tipidir. Düz 1.6 yada 2.0 motor değildir. Akıllı motor sistemi mevcuttur. 2 Ay önce motor 3800 lira harcanarak komple sıfırlanmıştır. Kaportada boya işlem vardır, Ağır bir kazası yoktur. Pazarlık yoktur. Pazarlık teklif etmeden önce lütfen aracın 2000 motor ide modeli olarak piyasasına bakın.!

Akıllı motor sistemi ile 1.6 motor kadar yakıyor. Megan Coupe Yeni Nesil Full modelidir. Ekonomizerde 5.4 lt. ile 90 km. de gitmektedir. Tercihen üste 6000 lira alabileceğim araç ile takas olur. Jant lastik 17inc 1000 lira zaten bunların fiyatı... Aracı alacak kişi muaynesini vs. kendisi yaptıracaktır. Takas vade fiyatı neden farklı demeyin. Heryerde herşeyin takas vade fiyatı farklı olur. Nakit para lazım acil.

ARACIN 700 LİRA VERGİ BORCUDA VARDIR. ALAN KİŞİ BU BORCUDA İSTEDİĞİ ZAMAN ÖDER. MUAYNESİNİ YAPTIRIR. ARAÇ SATIŞA HAZIRDIR.

Neredeyse şahin fitatına 2000 model araba !

Düşüncelerinizi Almak İstedim.. Zor DUrumdadır Satmak zorunda kalır Anlarım ancak ne gibi sorunları vardır ve sizce kazalı mıdır?

Bence elbette alınırsa 2000 model bir renaultda oalbilecek sorunları yasatır ancak boyutu ne durumda olur

http://www.sahibinden.com/neredeyse_yari_fiyatina_!!!_2000_model_ide_motor-93WQQaXQQ18372856WQQpXQQdisplayitem?

< Resime gitmek için tıklayın >
T
13 yıl
90- 97 model Arası BWM 5 Serisi Hakkında Bilgi..
90- 97 modelleri arası bwm 5 serisi araçlarına hastalıgım var.. Bu yasta olmama ragmen ilerde almak istıyorum.. Bu aRaç hakken bilgi istıyorum.. Ne olursa..Acaba su an durumu nasıldır bu arabaların... Tekrar Teşekkürler...
T
13 yıl
Aracımız cognlukla sabahları zorlukla Çalısıyor Sebebi nedir..?
Aile arabamız sabahları cogunlukla zorlukla çalısıyor.. Gaz verdikçe zorlukla çalıştırıyoruz.. Ancak çalıştırdıktan sonra da gaz vermez isek de istop edıyor kendi kendine..
Bu olau günün her vakti oluyor yani.. Sadece sabahları oluyor diyemeyiz.. Kolayca kontağı çevirip çalıştırdıktan sonra eğer gaz vermezsek kendi kendine yine istop ediyor..
Sebebi nedir..? Bilginiz Var mı? Babama bi servise götürüp baktıralım dıyorum ama Babam araç yolda kalınca servise götürme prensibini bazı zamanlar uyguluyor.. =) Sizlerden ustalardan bilgilerinizi beklıyorum
T
13 yıl
Vites değişimi Nasıl olmalıdır?
Merak edıyorum... Genç bir şöförüm.. Aracı sürerken motor freni yaparak aragaz vermek artistlik yapmak huyumuzdur =).. Ya da bayır aşşaya giderken yavaslamak amaçlı vites küçültmeler vitese bir etkisi olmaz mı diye düşünüyorum.. Çünkü başıma gelmişti.. Aracı bosa alıp yavasladım viraja girdim.. Köy yolunda.. Virajı döndüm 1'e koydum.. O koymamla kaldı vitesde.. Cıkmadı yerinden... Babam bi cekti vitesi vites 360 derece dönuyor.. Zorla da olsa kalktık bi sanayi bulduk idarelik yaptırdık.. Demem o ki.. Vitese aşırı yüklemenden mi ya da vitesin kalitesinden mi oluyor bu..

Aracımız Berlingo 2000 model.. Bende uyanan duygu berlingolarda vites biraz zayıf.. Bu konuda yani.. Düşüncelerinizi beklıyorum...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.