A

Yüzbaşı
08 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
A
geçen yıl
Huawei HG255S modem + Q11 STB TV+ kablo sorunu
Huawei HG255S modem ile Huawei Q11 STB TV+ cihazı kullanıyorum. Modemden kutuya bir kablo geliyor. Ben de yeni kablo çekmeden tek kablo ile hem tv+ hem de televizyonu bağlayabilirim diye düşündüm. Cat6 kablo içindeki 8 peri her iki tarafta da 4’erli olarak ayırdım ve RJ45’lerin 1-2-3-6 numaralı pinlerine denk gelecek şekilde çaktım. Modem tarafındaki İki ucu modemin iki portuna taktım. Karşı taraftaki iki uçtan birini televizyona taktım. Televizyon sorunsuz çalıştı ancak diğer ucu tv+’a taktığımda çalışmıyor, ağ bağlantısı hatası veriyor aynı zamanda normal çalışan televizyonun da bağlantısı gidiyor. Tv tarafında uçları değiştirdim, durum değişmedi. Mantıken bu iki kablonun fiziksel olarak birbiri ile bağlantısı yok. Eskiye göre tek fark tv+ modeme 1gbit hızında bağlıyken bu bağlantı şeklinde 100mbit oluyor. Sorun bundan olabilir mi acaba?

Kabloyu tester ile kontrol ettim bağlantıda hata yok. Aynı zamanda iki bilgisayarı aynı anda bağladığımda da sorunsuz 100mbit hızında çalışıyor.

Bu durumun nasıl çözülebileceği hakkında bilgisi olan var mı?
A
17 yıl
Bios Hatası
Bilgisayarımda intel PIII 800 işlemci ve Gigabyte GABX2000+ anakart var. Sorunum ve sorum şu: bilgisayarın power düğmesine dokunduktan sonra ekranda sırasıyla şu mesajlarla karşılaşıyorum. Önce işlemcinin tipi gözüküyor arkasından 'bib' sesleriyle birlikte 'WARNING : BACKUP BIOS CHECKSUM ERROR PRESS F1 TO ENTER DUAL BIOS UTILITY' yazısı gözüküyor,F1 ile DUAL BIOS UTILIY ye giriyoruz. daha sonra bir ekran görünümü geliyor ekran görünümünde aynen şu ifadeler yer alıyor. Dual bios utility V6.60 9.05 [c] 1999 gigabyte technology Co. , LTD. başlığından sonra WIDE RANGE PROTECTION :ENABLED HALT ON BIOS DEFECTS: DISABLED AUTO RECOVERY: DISABLED BOOT FROM: MAIN BIOS BIOS RECOVERY: MAIN TO BACKUP F5 ile start bios recovery yi seçiyoruz sonra birekran geliyor ve burada şunlar yazıyor ;For i440BX-8671-GABX2KP0C-0 Date:08/08/2001 ,sonra Source Type- WINBOND 49F002U Target Type- WINBOND 49F002U CHECKSUM :97E4H yazdıktan sonra yes e basıyoruz program yazmaya başlıyor fakat bir süre sonra hata mesajı olarak "PROGRAM CHIP FAIL ! SYSTEM HALTS" MESAJINI VERİYOR VE MAKİNEYİ RESETLİYOR SONRA BU İŞLEM DEFALARCA TEKRARLANIYOR.. bios pilini değiştirdik ve AWARD BIOS'u yeniden yazdık problem değişmedi nasıl bir çözüm uygulayabiliriz.. iyi çalışmalar..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.