F

Yüzbaşı
18 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
F
2 hafta
TV Bulamıyorum ? Yardımcı olacak biri var mı?
Selamlar,

Aradığım türden bir TV bulamıyorum. Birkaç olmazsa olmazlarım var.

Philips pus8505 alacakken pvr olmadığını öğrendim ve vazgeçtim philips almaktan.
LG nano 756 aldım, LG de philips gibi pvr özelliğini kaldırmış, sırf pvr özelliğinden dolayı lg seçmiştim, iade ettim.

Olmazsa olmazlar;

-PVR özelliği olan
-CI+ (modül) girişi olan
-4K

42-50 inç arası,
İPS olursa daha iyi olur fakat olmadı VA da olur.
Ayakları döner olursa iyi olur, olmazsa da olur.
Marka ve işletim sistemi hiç önemli değil her marka olur.
fiyat hiç önemli değil. (yine de 12bin sınır koyalım )

Böyle bir tv var mı? Bulamıyorum.
F
3 yıl
Tavsiye : Profilo buzdolabı almayın
Gerek formda öneriler gerekse fiyat performans odaklı olduğundan yıllar içinde çevremde en az 15 kişiye Profilo marka çamaşır makinesi almışımdır.

Bir tanıdık buz dolabı tavsiyesi istediğinde profilo önerdim ve aldılar.

15 gün sonra , yani eve kurulmasının 15.günü raflarının plastikleri ayrılmaya çatlamaya başladı. 1.ay dolmadan 3 rafı da çatladı.

Servis çağırdık tabi tahmin edebileceğiniz gibi "kullanıcı hatası" deyip gittiler.

Geçen gün resimlerini çekip genel merkezlerine mail attım. Telefon istediler gönderdim arayıp "kullanıcı hatası" deyip tekrar sinir harbi yaşattı.

Bizde eski bir profilo buz dolabı daha var. 15-20 yıllık vardır. onun raflarında bir sıkıntı yok ve ona daha ağır şeyler koyuyoruz.

Resimleri ekleyeceğim bu çatlamalar birbirinden ayrılmış kavuşmuyor.
Yani kırılsa ağzı ağzına gelir ama bunlar soğuktan o kadar gerilmişler ki çatlak yerleri birleştirmek mümkün değil.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
F
4 yıl
Sigorta işlerinden anlayan | Zeyil Hasarsızlık indirimi
Selamlar,

Trafik tescildeki arkadaşlar anlamadı bilen cevaplarsa memnun olurum.

Opel aracım varken hasarsızlık basamağı 7 deydi. En düşük sigorta ücretini ödüyordum.
Sonra yeni araç aldım (2017 haziran) opel hala üzerimde kayıtlı. yeni aracın sigortasını yaptırdım. Doğal olarak hasarsızlık 4.basamaktan başladı yanılmıyorsam. Daha sonra 15 gün gibi opeli sattım.

1 yıla yakın zaman geçti yeni aracın sigorta günü gelmiş, Yeni aracın 2.sigortası da yüksek çıktı (835tl) gittim anlattım önceki aracımda hasarsızlık şu idi bunda bu, zeyil yapalım onun üzerinden devam etsin falan..
Olmaz dedi opeli yeni araç aldıktan sonra satmışsınız önce satsaydınız olurdu dedi. Zeyil olmaz dedi ve mecbur yeni araca yaptığımız poliçe üzerinden devam edeceğiz dedi ve öyle oldu.

Sigortacının bu söylediği doğrumudur. Zeyil ne için var. Hiç kazaya karışmamışken hasarsızlık indiriminden yararlanamıyorum. Bilenler durumu aydınlatsın bi zahmet.
F
8 yıl
Fiber altyapı ile adsl sinyali gelir mi?
Dsmarttan 8mb'lik ADSL kullanıyordum. 2 yıl taahhüt var maalesef. Taşındım nakil başvurusunda bulundum sağ olsun telekom ekipleri 6 ay gibi kısa bir sürede altyapıyı tamamlayabildi.
Neyse...

Altyapı şu şekilde;
Bina içine kadar fiber kablo geliyor ve bina içinden dairelere cat5 kablo ile dağılıyor. Cat5 in ucu rj45 çakılı. Şimdi "fiber internet" almam ve ona uygun modem almam gerekiyor ama,
Benim 1 yıllık daha taahhütüm var, ADSL için.

Bu fiber altyapıdan adsl sinyali gönderilir mi, illa fiber internet mi olması gerekecek?
Gönderilirse rj45 'in 8 kablosundan 2sini kullanarak (rj11 e çevirip) modeme bağlamam gerekecek sanırım? (Modem airties rt211 adsl2+)
F
8 yıl
Otomobil alacaklara kötü haber
CNBC-e'ye konuşan Toyata CEO'su Bozkurt, Euro/ TL'nin her ay ortalama yüzde 10 arttığını, son 4 ayda 2.30'lardan dün itibarıyla 2.60 seviyesine geldiğini kaydetti.

Kurdaki artış nedeniyle her sektörde her ay yüzde 1'in altında olmayan fiyat artışları yaşandığını belirten Bozkurt, otomobil fiyatlarının da modeline göre yüzde 5-7 arasında zamlandığını kaydetti.

Toyata CEO'su Bozkurt "2.60 TL seviyesi devam ederse, otomobil fiyatlarının her modelde yılsonuna kadar her ay yüzde 1 ila 1.5 arasında zamlanacağını düşünüyorum" dedi.

Otomobil firmalarının yılsonunda ellerindeki stokları tüketmek için çeşitli kampanyalar yaptığının hatırlatılması üzerine Bozkurt, bu yıl farklı bir son çeyrek yaşanacağını söyledi. Bozkurt "Aralık ayında da zam yapmak durumunda kalınabilir" dedi

http://www.ensonhaber.com/otomobil-alacaklara-kotu-haber-2013-08-20.html
F
8 yıl
Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı Kaza Senaryoları
Tramer'in hazırladığı kaza senaryoları animasyon olarak anlatılmış. Bilmediğimiz veya unuttuğumuz bir nokta olabilir izlemekte fayda var.


İzlemek için tıklayın

Daha önce verildiyse affola.
F
9 yıl
Yanlış ruhsat bilgisi ve lpg işletme hakkında.
Selamlar,

Aracıma LPG taktırdım haftaya ruhsata işletmeyi düşünüyorum ve bir de aracım HB ama ruhsata sedan yazılmış. Bu iki işlemi birden nasıl hallederim izleyeceğim yol nedir?

Bazıları araç bilgisi için servisten belge isterler falan diyor bazısı da makina mühendisler odasından HB dir belgesi alman gerekir diyor? (Araç sigorta belgelerinde HB olarak geçiyor sadece ruhsatta yanlışlık var).
F
9 yıl
Wentgas nasıldır.
Arkadaşlar wentgas kullanan var mı? Nasıldır memnun musunuz? Önerir misiniz? Hafta sonu LPG taktırmayı düşünüyorum ama kafam iyice karışık. Wentgas'ın OBDII'li versiyonuna 1200TL / 10 taksit fiyat aldım. Aracım opel astra 2005 H kasa Z16XEP motor kodlu.
z.voli için 1400TL , Prins için 1800 TL fiyat aldım, usta prins önerdi ama prins i prins yapan keihin enjektörler bu 1800 liralık prins te yok farklı bir enjektör varmış.
Ne dersiniz ne yapsam uygun olur?
Tavsiyelerinizi bekliyorum..
F
9 yıl
Sigortacı arkadaş var mı araç sorgulayabilecek.
Selamlar, Çok şükür bir araçta anlaşma sağladık cuma günü kısmetse gidip alacaz. Ancak gitmeden önce iyice araştırayım diyorum. 5664'ten plaka ve şase no ile sorgulama yaptım, normal görünüyor ama birde sigortacı bir arkadaş yardımcı olabilirse sorgulama yapmak için, pert olmuş mu hasar durumu 5664te göründüğü kadar mı.
Sigortacı bir arkadaş varsa şase numarasını vereyim, bana yardımcı olsun. Çok memnun olurum.
F
9 yıl
Hiç mi düzgün insan yok ya da bana mı denk gelmiyor.
Hiç mi düzgün insan yok ya da bana mı denk gelmiyor.

Yaklaşık 4 aydır araba arıyorum. ikinci el..

Bizim 18.500 e sattığımız araç modelli araçlara artık 22-24bin istiyorlar piyasa çok yüksek altın gibi maşallah ikinci el arabalar.
Araba azıcık temizse piyasasının epey üstünde bir rakam teleffuz ediyorlar, tamam arkadaşım araban temiz ama bu kadar da istenmez ki.
Çizik bile yok dedikleri arabalar hep 8bin, 9bin TL hasarlı. Yahu be kardeşim trame'de görünüyor niye yalan söylüyorsunuz.
2 Kişiyle anlaştık pazarlık yaptık. Öbürgün sanayiye götürelim dedik. 2side aracı satmaktan vazgeçti. Satmayacaksanız beni niye uğraştırıyorsunuz.
Az önce birini aradım plakayı kapatmıştı ilanda. Plakayı istedim sorgulayalım ona göre anlaşırız dedim. Neyse plakayı aldık sorguladık hiç hasar yok. Hmm iyiymiş derken birde turkiye gov tr'den plaka ile aracın tescil tarihine bakayım dedim araç 2001 model BMW çıktı, ama benim anlaştığım araç opeldi. Kendinizi çok mu zeki sanıyorsunuz be kardeşim.
Baktık insanlarla uğraşılmıyor golf 6 alayım dedim biraz kredi çekeriz sıfır arabam olur dedim ama maalesef Türkiyede yok. İkinci eline bakalım dedik sıfır fiyatından fazla istiyorlar.

Bugün iyice tepem attı.
Niye bana eli yüzü düzgün, sözü özü bir insan denk gelmiyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.