S

Binbaşı
27 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
12 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
17 yıl
Yerim Yok Diye Endişelenmeye Son Blue Ray Yolda
Gelişen teknolojiler uydu yayınları vs derken kapasitesi ne olursa olsun sabit disklerimizin dolmasına neden oldu.

CD yazıcılar ve DVD yazıcılarla sabit diskimizdeki dataları yedekleme imkanımız olsa da yine de bu imkanlar bizim için yeterince doyuruculuk sağlamamakta ve bir sabit diski yedeklemek yüzlerce CD ye veya onlarca DVD ye mal olmakta külfetli ve zaman isteyen bir işlem olmaktadır.

Başlıkta da aktardığım gibi birkaç sene önce başlayan Blue Ray mavi lazer teknolojisi çok yakında bize çok daha geniş imkanlar sağlayacaktır.

Yazma kapasitesi olarak 25Gb, 50 Gb ve 100Gb gibi seçenekleri olan Mavi Lazer Disk yazıcılar 1X 36 MB/Saniye ve 2X 76 Mb/Saniye okuma ve yazma hızıyla bu konuda devrim yaratacağa benziyor ve artık HDD kapasitemiz ne olursa olsun bütün datalarımız 2 veya maximum 3 diske sığacak ayrıca neredeyse sabit diklerimizin hızına eşdeğer hızda yazma kapasitesi sayesinde bu yedekleme işlemleri kısa bir süre içinde bitecek. İyi haber ise Blue Ray Media ların fiyatı DVD lerin fiyatı kadar olacağı. Bir başka iyi haber ise Blue Ray sürücülerin CD, DVD ve HDDVD formatlarını destekliyor olması.


İşte resimler

Pioneer
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Aynı teknolojinin başka bir uzantısı HD DVD ler

Toshiba
< Resime gitmek için tıklayın >

NEC
< Resime gitmek için tıklayın >Nero Burning Rom Blue Ray Diskleri artık yazabiliyor
< Resime gitmek için tıklayın >
S
17 yıl
Skyvizyonda DiSEqC Sorunu
quote:

arkadaşlar progdvb poğramı kullanıyorum.kendi programındada sorun oluyor.diseq next dört çıkışlı .ayrıca bende recıver var.onda normal olarak görüntü alabiliyorum.yani lnb ayarı normal.fahridon arkadaşım senin kullandığın diseq nedir.diseq ayarını nasıl yaptın progdvb içinde.dün 2 uduyu yeniden tarattım buldu. daha sonra hortbirt te sinyal yok oldu.acaba diseq ile bilgisayar arasında 35mt kadar mesafe var diseq o yüzden anahtarlama yapamıyor.http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=122491

Skyvizyon satış elemenlarının skyvizyon diseqc sorunu yaratmaz şeklindeki beyanatların doğru olmadığı anlaşıldı.
S
17 yıl
100 PUANLIK SORU
Arkadaşlar,

Dün gece itibari ile başlatmış olduğum ödüllü yarışma (100 Puanlık Usta Uyducu Sorusu) bölümü elde olmayan sebeplerden dolayı iptal edilmiştir. İptal edilmesi olayında benim bir çabam olmamakla beraber moderatör arkadaşlarımızın veya forum yönetiminin takdiridir. Söz verdiğim gibi sonucu ve cevabı açıklıyorum.

quote:

Tarih ve Saat: 17 Ocak 2005, 2:10:02
http://forum.donanimhaber.com/m_1404461/mpage_2/key_//tm.htm#1741243
tam zamanında! benim ss2 kartım yandı millet kanal çözmeye başladı ben ağlamıyım kim ağlasın?

Tarih ve Saat: 27 Ocak 2005, 17:30:29
http://forum.donanimhaber.com/m_1824507/mpage_1/key_//tm.htm#1832560
mucker senin ss2 kullandığın belli. güzel. ama skyvisionda kullanmadığın belli. bilmediğin bi ürün hakkında neden dandik falan gibi kelimeler kullanıyorsun? ayıp değilmi? skyvision benim ikinci kartım. gayetde güzel ve kaliteli bi ürün. ss2 ile skyvisionu kıyaslarsam söylicek çok şeyim var ama sen bunu belli ki merak etmiyorsun. ediyor olsaydın o mesajı atmazdın. neden önyargılısın bu kadar arkadaşım? yani "bulaşma" "dandik" gibi kelimeler kullanmanın alemi varmı dostum? ha benimde çok bi söz sahibi olmamam lazım, daha 2 haftalık skyvision kullanıcısıyım ama gördüğüm kadarı bana yetti, oldukça tatmin oldum. ama en azından gördüm de konuşuyorum. görmeden böyle kelimeler kullanmak yakışık almaz.

@legolasın sıkıntısını bende merak ettim.17 Ocak 2004 tarihinde Stardust arkadaşımız skystar2 kartının yanık olduğunu ve birşey seyredemediğini yazmış, gece de durum değişmiyor, skystar2 kartının sonucunu beklemediğini ve çok istediği skyvizyon kartına en erkan 18-20 Ocak 2004 tarihleri arasında sahip olabilir mantıken ancak 27 Ocak 2004 tarihinde, skyvizyon önerisi konusundaki yazıya şuursuzca girip iki haftalık kullanıcı olduğunu yazmış ki bu bir mantık hatasıdır en çok bir haftalık bir kullanıcı olması mümkündür.


Bugaboo arkadaşımız cevaba çok yaklaştığı halde tam olarak istediğim cevabı bulamamıştır ancak ben kendisini yine de galip ilan ediyor ve en dikkatli forum üyesi ünvanını kendisine veriyorum.Değerli forum yöneticisi ve moderatör arkadaşlarımızla benim aramadaki fark benim şimdiye kadar herhangi bir forumun yönetiminde veya moderatörlükte tecrübem olmamasından kaynaklanmıştır, bu nedenle bir forumun nasıl yönetildiği, yönetilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve bir forumun devam edebilmesini sağlayan etkenleri göz ardı ederek kendimce doğru olduğuna inandığım bazı şeyleri yazmak istedim. Bu yazılarımla yönetici arkadaşların başını ağrıttımsa burada herkesin önünde bu arkadaşlarımdan ve forum yönetiminden gerçekten çok özür diliyorum, birkaç gündür foruma yazdığım yazılardan dolayı gösterdikleri sabır için kendilerine ayrıca teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.