J

Binbaşı
29 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
302 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
J
2 yıl
Dungeons & Dragons: Dark Alliance Ekibi
Arkadaşlar çıktığında Dungeons & Dragons: Dark Alliance oynamayı düşünen var mıdır?

35 yaşında işi gücü oyun olan bir adamım, iletişime geçebiliriz planlıyorsanız :) Nuriyon Xbox adım eklerseniz konuşuruz.
J
2 yıl
YAZILIM YÜKLEME YARDIMI - Canon EOS 200D
Arkadaşlar merhaba, Canon EOS 200D cihazımı web cam olarak kullanmaktayım. Ancak maalesef Auto Focus açtığımda clean hdmi görüntü alamıyorum. Dolayısıyla cihazın üzerinden manual focusa geçmem gerekiyor, böylelikle odak çizgileri kayboluyor. Aşağıdaki gibi bir kaynak buldum ve insanlar bunu yapabilyor ancak benim kamera için uygun değil, bu konuda bilgisi olan var mıdır?

https://chdk.setepontos.com/index.php?topic=13489.0Benim uyguladığım yöntem ise bu ama manual focus pek kullanışlı değil:
Videoyu izlemek için tıklayınız
J
2 yıl
Canon EOS 200D Adaptör Coupler
Arkadaşlar merhaba,

Bu DSLR işlerinde biraz yeniyim, son zamanlarda DSLR kameramı webcam olarak kullanmaya başladım capture kart yardımıyla. Ancak maalesef USB üzerinden enerji almadığı için bil bittiği anda tripoddan çıkar tekrar şarj et tekrar tak biraz sıkıntı oluyor. Araştırmalarım sonucunda "Eos Adaptör Coupler" diye birşey buldum, kullanan varmı aranızda. Deneyimleri ve ucuz yollu bulabileceğim (son zamanlarda limiti biraz aştımda) yerler var mıdır?

Bu arada kontrol ettiğimde pil türü Lp-E17 olarak görünüyor. Fikir vermesi açısından belirttim.

Şimdiden teşekkürler.
J
3 yıl
YouTube için Ankara'da Partner Arıyorum
Arkadaşlar Merhaba,

YouTube'da yeni bir oluşum içerisindeyim. Öncelikle röportaj yaptım, ancak son zamanlarda havanın soğuk olması ve aslında yapmak istediğimin bu olmasından dolayı bu tarz videolar çekmeye başladım.

Arkadaşım Murat ile oyun üzerinde güzel bir sohbet yaptık ve aslında bu çok da hoşumuza gitti.

Her neyse bu şekilde videolar çekeceğim ama diğer programlar Çizgi Roman - Dizi/Sinema üzerine olacak. Bu konularda da bilgim olmasına rağmen daha bilgili birine ihtiyacım var, her iki konu için de farklı kişileri arıyorum. Yani biriyle Çizgi Roman konuşurken diğeriyle Dizi/Sinema üzerine konuşmak istiyorum. Tabii şahısların Ankara'da olması gerekiyor ki yan yana olabilelim :)

Bu bir ilan değildir, sadece bir partner arayışı içerisindeyim. Herhangi bir ücret/maaş vs. yoktur, zaten amacım beraber büyümek ve hobisini diğer insanlarla paylaşmak isteyen kişilerle sohbet etmektir.

Video tarzları şu ortamda bu şekilde olacaktır.
Videoyu izlemek için tıklayınız
J
3 yıl
Büyük usta JOCK İmzalı poster çekilişi
Arkadaşlar yapmanız gereken çok basit, istediğim tek şey bunun ilgilisine gitmesini istememdir. Umarım gerçekten isteyen biri kazanır.Videoyu izlemek için tıklayınız
J
4 yıl
[YARDIM] Mouse tıklama ve pencere sorun
Arkadaşlar bilgisayarımda çok enteresan bir sorun var, umarım açıklayabilirim durumu.

Kimi zamanlarda bilgisayarı kullanırken fare aniden o anda hangi penceredeysem sadece o pencerede çalışıyor (tıklama anlamında). Örnek olarak arkada explorer, chrome, discord ve oyun penceresi var. O an eğer Discorddaysam mouse sadece Discord'da kullanılabiliyor. Ancak bu esnada fareyi istediğim gibi hareket ettirebiliyorum, ancak o pencerelerdeki butonlara tıklayamıyorum.

O pencerelere tıklamaya çalıştığım esnada sanki önde görünmez bir pencere varmışçasına bişeye tıklıyor ve asıl tıklamak istediğim pencere pasif duruma (ancak o pencereyi alt+tab ile seçtiğimde klavye yardımı ile butonlar arasında gezebiliyorum) düşüyor. Birden çok fareyi, birden çok girişte denedim. Farklı versiyon windows yükleyip (5 kere format attım pcye farklı versiyonlar ve eski backupa dönmek dahil) test ettim, virüs taraması sfc scannow kullandım. Ancak değişen hiç birşey olmadı.

Umarım bu konuda bilgili bir arkadaş vardır ve bu sorunu çözeriz.

NOT: Video'da aktif pencere diğer ekranda (OBS) ve sürekli tıklayabiliyorum.

Videoyu izlemek için tıklayınız
J
6 yıl
VLog için kamera önerisi
Arkadaşlar kısa kesmeye çalışacağım :) eşimle beraber VLog çekimleri yapacağız, en azından ufaktan başladık. Fakat maalesef dışarıda kullandığımız kamera oldukça amatör hissi veriyor, bundan dolayı dışarıda rahatlıkla kullanacağımız ve eğer mümkünse PC'ye de gerektiğinde bağlayıp kullanacağımız (C920 var pc'de ama daha iyi hoş olur) bir kamera arıyoruz. 1000-max1500 bütçemiz var çok da üstüne çıkmak istemiyoruz. Bunun yanında arada fotoğraf çekme gibi özellikleri de olsa hoş olur amatör birşeyler yaparız :)

Biliyorum çok şey istiyoruz gibi görünüyor fakat almışken bu özelliklerin olmasını tercih ederiz.

NOT: İleride her kameraya ekstra mikrofon bağlama gibi bir özellik var mıdır bilmiyorum ama o da olursa harika olur.
J
6 yıl
65" Televizyon Önerisi
Arkadaşlar merhaba, tam olarak araştıramadım ve son zamanlardaki durgunluğumdan dolayı iyice elektronikleri takip edemez oldum. Yeni evleneceğim ve ev kuruyorum, dolayısıyla salona şöyle 65" bir televizyon kurayım istiyorum. Burada TV'nin yanı sıra bol bol diskten veya ağdan film izlenecek aynı zamanda oyun oynanacak.

Bugün Vatan'da aşağıdaki televizyonu (4.999TL) gördüm fena değil gibi görünüyor. Bu konuda başka önerileri olacak arkadaşlar varmıdır?

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-65uc970v-65165-cm-3d-4k-uhd-smart-led-tv-cmr-1000-hz-dahili-uydu-2-gozluk.html
J
7 yıl
Oyun oynama konusunda becereksiz abim yayın yapıyor
Beyler ben amatör olarak yayın işi ile uğraşıyorum ufaktanda yayın hayatına başladık. Ama birkaç gündür abim H1Z1 yayınları izliyor ve çok beğendi kaldıki kendisi quake 3den beri pcde oyun oynamadı. Ben sinir krizi geçiriyorum fikrinizi almam lazım asduygsaudya

https://www.twitch.tv/nurychic
J
7 yıl
Overwatch yayınındayız ;)
Overwatch yayınındayız, gelin eğlenelim =)

https://www.twitch.tv/nurychic
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.