B

Teğmen
14 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
9 yıl
KÜÇÜK UZAYLI İNSAN ÇIKTI
Küçük uzaylının DNA’sı çözüldü

Şili’nin Atacama Çölü’nde 10 yıl önce bulunan ve uzaylı olduğu iddia edilen canlının konu edildiği ‘Sirius’ adlı belgesel, UFO araştırmacılarının büyük ilgisini çekiyor. Ancak belgeselde yer alan 15 cm boyundaki uzaylıya yapılan DNA analizi, büyük heyecanı hayal kırıklığına dönüştürebilir. Sonuçlar, uzaylının geçtiğimiz yüzyılda ölen bir insan olabileceğine işaret etti.

ABD’li araştırmacı Steven Greer, 22 Nisan’da galası yapılan ‘Sirius’ adlı belgeselde, uzaylıların varlığını kanıtlayacağını öne sürmüştü.

Minyatür uzaylının DNA’sını ortaya çıkaran belgeselde yapılan analizler, küçük canlının biyolojik bir varlık olduğunu doğruladı. Ancak belgeselde açıklama yapan bilim insanına göre, küçük varlık bir insan.

Huffington Post’un haberine göre, Nolan şu açıklamada bulundu: “Kesin olarak söyleyebileceğim, bunun bir maymun olmadığı. Bu varlık bir insan. Şempanzeden çok insana daha yakın.

Altı veya sekiz yaşında ölmüş. Açıkçası nefes kesici bir örnek. Bir zamanlar besleniyor, metabolik faaliyet gösteriyordu. Akla gelen ilk sorulardan biri, doğduğunda ne boyutta olduğu” dedi.

Canlı üzerinde DNA analizleri yapan Nolan, “DNA’sı ve hesaba dayalı yöntemler, bize bu canlının insan olabileceğini gösterdi” dedi.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
9 yıl
DÜNYACA ÜNLÜ TÜRK MARKASI VAR MI?
Bildiğiniz gibi Almanya, Fransa, Amerika, Japonya, Kore vs. gibi birçok ülkenin onlarca ünlü markası var,
otomobil, elektronik, kozmetik, giyim vs.

Türkiye'nin dünyaca tanınan 1 tane bile markası yok mu?
B
10 yıl
CİDDİ KEDİYE RAKİP: KARİZMA KEDİ
B
10 yıl
NEW YORK'TA BULUNAN CANAVAR SS'LI
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Bunun ne olduğu hala tespit edilememiş. Sizce nedir bu ?

What the hell IS that thing?

A bloated, pig-like carcass spotted beneath the Brooklyn Bridge over the weekend has spooked New Yorkers buzzing about mutant river “monsters.”

Photographer Denise Ginley shot pics of the rotting, sand-covered corpse on Sunday. “My boyfriend and I were walking along the East River on our way to a farmer's market when we spotted it among some driftwood on a small stretch of sand below the Brooklyn Bridge that you can barely call a beach,” she emailed the Daily News.


Read more:http://www.nydailynews.com/new-york/dead-east-river-monster-confounds-new-yorkers-animal-experts-article-1.1121889#ixzz21xA6gNxD
B
10 yıl
HOCALI TÜRK SOYKIRIMI
< Resime gitmek için tıklayın >

TÜRKİYE BU SOYKIRIMI NEDEN HALA TANIMIYOR??


Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 yılında Ermenistan ordusu sivil, kadın, çocuk, yaşlı ayırımı yapmadan 613 kişiyi en ağır işkenceler uygulayarak soykırıma tabi tutmuştur. Katledilenlerin 83’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i ise yaşlıydı. 8 Aile tamamen yok edilmiştir. Bu katliamdan toplam 487 kişi ağır yaralı olarak kurtulmuştur. 1275 kişi ise rehin alınmış, 150 kişi ise kaybolmuştur. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin yakıldığı, birçoğunun kafa derilerinin yüzüldüğü, gözlerinin oyulduğu, kulakları, burunları ve kafaları ile vücutlarının çeşitli uzuvlarının kesildiği görülmüştür. Aynı vahşetten hamile kadınlar ve çocuklar bile nasibini almıştır. Ermeniler tarafından Hocalı’da gerçekleştirilen bu vahşet, uluslararası camianın suç olarak kabul ettiği soykırım ve insanlığa karşı suçlar kapsamındaki tanımlamalarla birebir örtüşmektedir.

Hocalı soykırımına katılmış Ermenilerin yaptıkları uluslararası hukuki antlaşmaların - Cenevre Sözleşmesi, İnsan Hakları Beyannamesi, Vatandaş ve Siyasi Haklar Konusunda Uluslararası Sözleşme, Ateşkes Zamanında ve Askeri Çatışmalar Zamanı Kadın ve Çocukların Korunması Beyannamesi ve BM’nin 'Soykırım Suçunun Önlenmesine ve Cezalandırılmasına İlişkin Sözleşmesi' 2. Maddesinde yer alan “milli, etnik, ırkı veya dini bir grubu kısmen veya tamamen imha etme” biçiminde tanımlanan Jenosit/Soykırım kavramı ile tamamen örtüşmektedir. Ermenilerin Hocalı’da yaptıkları toplu katliam BM Soykırım Anlaşmasında Soykırımı düzenleyen 2. maddenin a) bendinde yer alan “bir grubun üyelerinin katledilmesi” ve b) bendinde yer alan “grup üyelerinin bedeni ve akli açıdan ciddi biçimde zarar verilmesi” koşulları ile birebir uyuşmaktadır.
B
10 yıl
SIMAO BEDELSİZ AYRILDI
< Resime gitmek için tıklayın >

Corrieo Da Manha gazetesi, tecrübeli futbolcunun Beşiktaş ile yollarını kesin olarak ayırdığını yazdı.


Portekiz medyası, Beşiktaş'ta geçirdiği süre içinde genelde hayal kırıklığı yaşatan Simao için Türkiye defterinin kapandığını ileri sürdü. Tecrübeli oyuncunun 5 aydır maaşını alamadığını ve bedelsiz olarak serbest kaldığını ileri süren Corrieo Da Manha gazetesi, haberinde ilginç detaylara da yer verdi:


ViEiRA'YI AŞTI AMA JESUS'A TAKILDI

"Beşiktaş ile yolları kesin olarak ayrılan Simao, ilk iş olarak 6 yıl formasını giydiği Benfica'nın başkanı Vieira ile temasa geçti. Her ne kadar Vieira dönüşüne yeşil ışık yaksa da teknik direktör Jorge Jesus başkan kadar istekli değil. Simao, biraz beklemek zorunda."Haber Kaynağı: Fotomaç
B
10 yıl
QUARESMA BALONU
Bu adam geldiğinden beri takıma neredeyse hiçbir şey vermedi. 2 sezon oldu. Hep patlama yapmasını bekledik. Bekledik ama boşuna. Verilen onca paraya yazık. Ne zaman bir derbi veya önemli bir maç kazandırdı, ben hatırlamıyorum.
Umarım herkes görmüştür bu adamın tam bir BİDON ve BALON olduğunu.
Defolsun Katar'da, Rusya'da şov yapsın. Trivela çeksin.
B
10 yıl
QUARESMA AFFEDİLDİ!
Quaresma affedildi

Beşiktaş’ın, İspanya’da Atletico Madrid ile oynadığı ilk maçın devre arasında Teknik Direktör Carlos Carvalhal ile küfürlü bir şekilde tartışan ve ardından kadro dışı bırakılan Ricardo Quaresma affedildi


02:30 | 16 Mart 2012

< Resime gitmek için tıklayın >

Olaydan büyük pişmanlık duyan ve bir süredir Carvalhal’dan özür dilemek için uğraş veren yıldız futbolcu sonunda bu isteğini gerçekleştirdi. Dün maçtan önce tesislere giden Querasma hem hocasından hem de takım arkadaşlarından özür diledi. Atletico maçını tribünden izleyen Portekizli oyuncu takımının pazartesi günü sahasında Manisaspor ile oynanacağı lig maçının kadrosunda yer alacak.
B
10 yıl
BİM'İ ÖZLEDİM, KIYMETİNİ BİLİN.
4 aydır Fransa'dayım, burda Bime benzeyen sadece LIDL diye bir market var, ama asla onun yerini tutmuyor. Patitomun kokusunu, le colamın tadını özledim, kasa önünde yarım saat bekleten kasiyerleri bile özledim. BİM'in kıymetini bilin.
Avrupa'ya da BİM açılmalı.

LIDL'DAN BİKAÇ RESİM:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

BİZİM BİM:
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
11 yıl
SIMAO GİDİYOR
Simao gitti gidiyor!
Portekiz basını, Beşiktaşlı futbolcunun sezon sonunda Sporting Lizbon'a değil, son kez oynamak istediği Benfica'ya transfer olacağını iddia etti. Futebol365 gazetesindeki haber-yorumda ise siyah-beyazlılara şu uyarıda bulunuldu: "Ara transferde bile veda edebilir. Tedbirinizi ona göre alın”


02:30 | 20 Ekim 2011

< Resime gitmek için tıklayın >

Simao Sabrosa'nın Portekiz'e döneceği yolundaki haberler ülke basınında sıkça yer almaya başlarken, gideceği takımın iddia edildiği gibi Sporting Lizbon değil, Benfica olacağı belirtildi.
Portekiz basını, Simao'nun "gurbetçi" olmaktan bıktığını, bundan dolayı ülkesine dönüş yapmaya karar verdiğini iddia etti. Gazeteler, Simao'nun, sezon sonunda ülkesine gelerek son kez Benfica formasını giyerek futbola veda edeceğini yazdı, bu kararın Beşiktaş ile ilgisi olmadığının da altını çizdiler.
Sporting Lizbon Başkanı Lopes Godinho'nun Simao'nun bu kararı üzerine hemen harekete geçtiğini belirten Aeiou gazetesi, yıldız futbolcunun tercihini ise Benfica'dan yana kullanacağını ifade etti. Gazete, Simao'nun Benfica forması giymesi halinde büyük bir ekonomik kayba uğrayacağını da hatırlatarak, "Asla Beşiktaş'ın sunduğu imkanları ve parayı veremez. Buna rağmen Portekizli oyuncu geri dönüşe kararlı" yorumunda bulundu.

Krizde ailesinin yanında
Bu arada, Futebol365 gazetesi ise, Simao'nun Portekiz'de yaşanan krizden çok etkilendiğini, böyle günlerde ülkesinde ve akrabalarının yanında olmak istediğini belirten bir haber-yorum yayınladı. Beşiktaş'tan aldığı parayı pas geçerek daha az bir ücretle oynamak istemesini delil olarak gösteren gazete, Beşiktaş'a da şu uyarıyı yaptı: Simao ara transferde bile Beşiktaş'a veda edebilir. Tedbirinizi ona göre alın.

http://spor.milliyet.com.tr/simao-gitti-gidiyor-/spor/spordetay/20.10.2011/1452856/default.htm
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.